Skocz do zawartości
leszek1

Spotkanie JESIEŃ 2017

38 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie? Na 90% hotel Mercure w Mrągowie. Hotel 4 gwiazdkowy. Obejrzałem go i przebija wszystko, czego do tej pory doświadczaliśmy. Niemniej jeszcze negocjujemy. W każdym razie dużo przestrzeni, kilka basenów, place zabaw dla dzieci na zewnątrz i pokoje zabaw w środku, dużo miejsca do pogadania w podgrupach (jeśli bez alkoholu to nawet w basenie) i gwarantowana zniżka na masaże i inne zabiegi SPA.

 

Kiedy? 60% na to, że będzie to 10-12 listopada. 40%, że będzie to 17-19 listopada. Termin będzie zależał od możliwości wykładowców - są pewne sprzeczności i tu też trzeba pokombinować.

 

Za 2-6 dni powinno być wszystko jasne. Wtedy ogłoszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Na 90% hotel Mercure w Mrągowie

Kiedy? 60% na to, że będzie to 10-12 listopada. 40%, że będzie to 17-19 listopada. T

 

90 na 60 do 40 razem 190 i wszystko jasne.

 

Mercury dodaj nam skrzydeł  2-6 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ta uszczypliwość. Ja zrozumiałem przekaz.

 

Szanowny  Kolego przyznasz chyba, że przekaz prezesa nie jest jednoznaczny ( te %%).

Z poprzedniego wpisu wolałbym abyś zamiast upatrywania się uszczypliwości bardziej

zaakcentował moje życzenie/apel skierowane do Zarządu i wszystkich członków Polanki:

 

"Mercury dodaj nam skrzydeł 2-6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mercury" (Słownik Języka Polskiego nie zna takiego słowa) nie jest patronem pszczelarzy. Niech on jakimś tam "Wam" dodaje skrzydeł. Ale po co tutaj? - tego z kolei ja nie rozumiem. Zamulasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mercury" (Słownik Języka Polskiego nie zna takiego słowa) nie jest patronem pszczelarzy. Niech on jakimś tam "Wam" dodaje skrzydeł. Ale po co tutaj? - tego z kolei ja nie rozumiem. Zamulasz?

 

Tak, po polsku to Merkury, rzymski odpowiednik greckiego Hermesa - posłaniec bogów, przedstawiany ze skrzydełkami przy kapeluszu i u sandałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech więc dodaje skrzydeł kupcom i złodziejom - jeśli mają takie życzenie a on takie możliwości. 

 

Piotrze, ale przecież to Ty proponujesz spotkanie w hotelu któremu patronuje Mercury nie ja ?!?

 

"hotel Mercure w Mrągowie. Hotel 4 gwiazdkowy. Obejrzałem go i przebija wszystko, czego do tej pory doświadczaliśmy. Niemniej jeszcze negocjujemy. W każdym razie dużo przestrzeni, kilka basenów, place zabaw dla dzieci na zewnątrz i pokoje zabaw w środku, dużo miejsca do pogadania w podgrupach (jeśli bez alkoholu to nawet w basenie) i gwarantowana zniżka na masaże i inne zabiegi SPA."

(fakt na 90% ;) )

 

Co do postaci mitologicznej wszystkie one są niejednoznaczne mają swoje grzeszki, ale mają niewątpliwe walory, wszystko zależy od tego na co postawić akcent.

 "Hermesowi przypisywano także wynalezienie pisma i liczb, ćwiczeń gimnastycznych"

Mercury oprócz kapelusza i sandałów ze skrzydełkami miał też laskę zwaną kaduceuszem służyła ona m.in. do uśmierzania sporów. 

por: http://polskapersopedia.wikia.com/wiki/Kaduceusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Czarg". Czy naprawdę uważa kolega że to jest istotny temat do rozwiązania, i czy nazwa Hotelu będzie miała zasadniczy wpływ na udane spotkanie? Jeśli jest to powód dla którego kolegi na nim nie będzie, to trzeba to uznać i uszanować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc już na sto procent: Hotel Mercure, 17-19 listopada. Jeśli ktoś był zadowolony z rodzinnego pobytu w Bukowinie Tatrzeańskiej, od razu namawiam do przygotowania sobie wolnego terminu na ten czas. Sądzę, że będzie jeszcze lepiej. Np. ogrzewany, odkryty basen w ogrodzie.

 

Najprawdopodobniejsza cena - 450 zł. Na razie jeszcze nie rozmawiałem o zniżkach dla dzieci itp. Szczegóły do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Czarg". Czy naprawdę uważa kolega że to jest istotny temat do rozwiązania, i czy nazwa Hotelu będzie miała zasadniczy wpływ na udane spotkanie? Jeśli jest to powód dla którego kolegi na nim nie będzie, to trzeba to uznać i uszanować. Pozdrawiam.

 

Panie Czesławie nie ja drążyłem temat pt. sens wpisu: "Mercury dodaj nam skrzydeł 2-6", 

ale skoro został on opacznie zrozumiany musiałem postawić się w niewdzięcznej roli interpretatora własnego grepsu, by nieporozumienie rozwiązać. 

Nazwa hotelu nie będzie miała oczywiście wpływu na udane spotkanie i nie jest ona powodem dla którego mnie na nim nie będzie. Tak, że w tym kontekście nie ma co szanować, ani uznawać.

Pozdrawiam również.

 

Prezesowi gratuluję wyboru obiektu http://www.mercure.com/pl/hotel-3424-hotel-mercure-mragowo-resortspa/index.shtml

i zdolności negocjacyjnych, bo cenę zbił nieźle w stosunku do oficjalnego cennika hotelu z czterema ****.

 

 

.........................

Przepraszam, ale jak czytam all inclusive i hotel z basenem to nie mogę się powstrzymać żeby nie przypomnieć żartobliwego filmiku bardzo nie na temat:

Balut, balut  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami będziemy organizować rezerwacje. To jeden z warunków umowy - nie dzwońcie do hotelu. Zbudujemy taki system jak przy rezerwacji miejsc w Bukowinie Tatrzańskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już rezerwować pokoje korzystając z formularza: https://onedrive.live.com/survey?resid=E8CCCA699362207F!173&authkey=!AGFw3ZZyZ1jCZko

Opłatę należy wnosić na konto Stowarzyszenia jak najszybciej - płacimy sporą zaliczkę, większą niż przy poprzednich pobytach.

 

Cena za cały pobyt 17-19 listopada wynosi 450 zł dla osób, które decydują się na nocleg w pokojach 3-osobowych. Niestety czterogwiazdkowość nie pozwala także hotelowi na obniżanie cen noclegów (traktują to jak deprecjację marki) i choć mamy duże zniżki na różnych usługach, przy zamawianiu noclegów w pokojach dwuosobowych cena wyniesie 510 zł (sądzę, że nadal rozsądnie) a przy pokojach jednoosobowych - 690 zł. 

 

Koledzy, którzy nie na cały pobyt się wybierają, muszą jeszcze trochę poczekać - kalkulację szczegółową, podobnie jak program, podam nieco później. Oczywiście ceny będą proporcjonalne - formularz można już wypełniać.

 

Na razie chcę zasygnalizować, że sobota będzie u nas dniem profesorskim - swoje wykłady będą mieli Panowie Benedikt Polaczek i Mariusz Gagoś. Przy okazji jeszcze jedna uwaga. Nie rozmawiałem jeszcze o kwestii transmisji w sieci z Prof. Polaczkiem, ale wykład Prof. Gagosia nie będzie transmitowany - trzeba być obecnym. Będzie nie tylko o VitaeApisie. Przede wszystkim będzie nowy, dość rewolucyjnie zapowiadający się temat, na co i Pan Profesor i Pan Józef Jasina zwracali mi uwagę od ponad roku. Chodzi o czystość (prawdziwość) wosku i wręcz dramatyczny jej wpływ na stan rodzin pszczelich - współczesna nauka pozwoliła dowiedzieć się o tym dużo więcej i my też w Mrągowie sporo się o tym dowiemy. Wyniki badań zostały potwierdzone w pasiece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi z okolic Mrągowa bez noclegów. Jakie są procedury uczestnictwa w wykładach. Trzeba się zapisywać / o kiedy jakie są koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji bardzo słabego połączenia kolejowego, osoby jadące na to spotkanie a posiadajace wolne miejsca w aucie i chcące pomoc innym się dostać na to spotkanie proszone są info na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej wiochy nie dojedziesz PKP. Pozostaje stacja Olsztyn a stamtąd przesiadka i mnóstwo busów i PKS. Powodzenia.

 

Piotrze jak z moim i Dara pytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...