Skocz do zawartości
AdamO

Spotkanie młodych pszczelarzy na Zamku Grodziec (Dolny Śląsk)

49 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich pszczelarzy i miłośników pszczelarstwa !

 

W imieniu Zarządu Forum Młodych Ludowców Województwa Dolnośląskiego mam przyjemność zaprosić wszystkich młodych pszczelarzy w wieku do 35 lat na spotkanie które odbędzie się na Zamku Grodziec w dniu 7 października 2017r. o godz. 11:00 w ramach XI Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego.
    W programie m.in. ocena stanu pszczelarstwa na Dolnym Śląsku w oczach młodych pszczelarzy, przygotowanie do Konferencji Pszczelarskiej 2017.
    Gospodarzami spotkania są  Kasztelan Zamku Grodziec Pan Piotr Janczyszyn, oraz Kasztelan Bractwa Zamku Grodziec Pani Alicja Lamperska.

 

 

pCZYz1j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że jestem rozczarowany tym iż nikt nie skomentował inicjatywy FML.  Jeden z prezesów dolnośląskiej PZP uznał inicjatywę za cenną jako że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych wiążących swoją przyszłość z pszczelarstwem.  Niestety są i inne głosy które można odczytać jako chęć wyciszenia tematu... Czy to obawa o status, czy o politykę, czy po prostu zwyczajny tumiwisizm - może wszystkiego po trochę? 

 Z mojego rozeznania; jest zainteresowanie spotkaniem co odnotowuję z zadowoleniem. W charakterze gościa zadeklarował swoje uczestnictwo kol. Pilawka  z Urzędu Marszałkowskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. A ja jestem zdziwiony, że oczekuje kolega skomentowania inicjatywy FML, zanim ona się odbyła i jakie będą jej ewentualne rezultaty?

Kilkakrotnie sprawdzałem termin w jakim ma się odbyć to spotkanie. Proszę więc kolego o trochę cierpliwości, niech spotkanie się odbędzie, zapoznamy się z jego wynikami i jeśli będzie tego godne, na pewno ktoś to skomentuje. Tymczasem życzymy powodzenia i tego aby młodzi Ludowcy, nie brali przykładu ze swojego starszego partyjnego kolegi, który doprowadził Związek Pszczelarski w Polsce do tego stanu, w jakim obecnie się znajduje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens spotkania jest w tym by integrować młodych ponad podziałami których dokonało poprzednie pokolenie.  Młodzi mają wypracować wnioski na Konferencję która planowana jest na późną jesień. Czas na zmiany, różne zmiany, które będą tworzyły podstawy pszczelarstwa w bliższej i dalszej przyszłości. 

  PS

  Pan Prezydent  sam, tego co jest, nie dokonał... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiera się burak w ornat i na mszę dzwoni.

Postkomuna pszczelarstwa się chwyta, ale plan: "ZMW w każdej wsi" to mrzonki, bez szans na realizację.

Zbyt dobrze daliście się poznać Panowie i Panie spod znaku zielonej koniczynki, by wam wierzyć.

Zmiana garnituru twarzy nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi skomentować ten "język nienawiści"  zaprezentowany wyżej? Ja się nie podejmuję...

Co prawda i mnie jakoś dotyka ale wybaczam jako że traktuję iż  autor sam nie wie co mówi.  Dziś niedziela w której tematem Ewangelii jest wybaczanie nawet 77 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Młodzi mają wypracować wnioski na Konferencję która planowana jest na późną jesień.  

  

Szanowny kolego. Ja mam problem ze zrozumieniem tego zdania z kolegi tekstu. Przypomina mi on trochę ogłoszenie , "Przyjmę pracownika w wieku nie przekraczającym 20 lat, z co najmniej 30 letnim doświadczeniem".  Nie umniejszam roli ludzi młodych, ale my, trochę starsi, wiemy, co jest potrzebne naszemu pszczelarstwu, tylko czy chcą się w to wsłuchać ci, którzy z racji pełnionych funkcji, maja możliwości decyzyjne,? Czy uważa kolega ,że nagle przebudzą się, i zaczną słuchać młodych?  Nie wierzę aby przejęli się wiekiem tych ludzi, skoro nie przejmują się wieloletnim doświadczeniem tych pszczelarzy, którzy już od dawna pokazują złe strony tych , którzy kierują pszczelarstwem  w naszym kraju.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Dyskryminacja !!! Dlaczego mogą oceniać tylko młodzi ? Mądrzejsi ?

Ciekawe ilu przyjdzie. Ja tylko 2 zachęciłem reszta siwe łby. Podobnie w całym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożywiom uwidim...

  Każda inicjatywa, która jest czymś nowym, niesie pewną dozę prawdopodobieństwa iż to będzie niewypał. Ja tam wciąż popieram wieszcza Adama który zachęcał by wierzyć w młodych.  Może młodzi mają już dość "dobrych rad" i chcą wybierać swoją drogę ale w oparciu o jakieś trwałe fundamenty który sami zbudują.

 Dajmy im szansę! 

  Jeden z takich młodych kiedyś mi powiedział; niech się starzy naparzają gromnicami, dochodząc swoich racji, ja chcę coś zmieniać aby szło ku normalności. 

  Konferencja programowa we Wrocławiu ma być dla wszystkich. 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożywiom uwidim...

  Każda inicjatywa, która jest czymś nowym, niesie pewną dozę prawdopodobieństwa iż to będzie niewypał. Ja tam wciąż popieram wieszcza Adama który zachęcał by wierzyć w młodych.  Może młodzi mają już dość "dobrych rad" i chcą wybierać swoją drogę ale w oparciu o jakieś trwałe fundamenty który sami zbudują.

 Dajmy im szansę! 

  Jeden z takich młodych kiedyś mi powiedział; niech się starzy naparzają gromnicami, dochodząc swoich racji, ja chcę coś zmieniać aby szło ku normalności. 

  Konferencja programowa we Wrocławiu ma być dla wszystkich. 

   

Szanowny Ateno ! Wierzę mocno że spotkanie młodych pszczelarzy Dolnego Śląska na zamku Grodziec przyniesie dobre rezultaty. Znam kilku młodych pszczelarzy którzy mają otwarte głowy inni może się ujawnią. Na pewno należy wysłuchać młodych co mają do powiedzenia to wszystko spisać na papierze poddać pod rozwagę i na pewno będzie to zaczyn do dalszych działań. Zbliża się okres jesienno - zimowy czas odpoczynku od pracy w pasiece ale nie w dążeniu do naprawy wielu spraw pszczelarskich. Uważam że 2017 rok został zmarnowany przez starych działaczy pszczelarskich Dolnego Śląska. Obecnie jest dobry klimat dla pszczelarzy w Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Marszałkowskim, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i wielu innych tylko trzeba to wykorzystać. Nie chcą działać starzy to postawmy na młodych !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku jokaz napisał:

 

"Kolego Czarg. Piszesz o zgniliźnie w odniesieniu do Forum Młodych Ludowców, uważam, że oni jako jedyni z młodzieżówek zainteresowali się sytuacją pszczelarzy na naszej ziemi. Dobrze wiesz, że sytuacja nie jest dobra choć ,,dobra zmiana obiecywała,, i na obiecanakach się skończyło. Pan Prezes i Pytla wiedzą coś na ten temat. Tak na marginesie: organizacje na Dolnośląskie, nie chcą ze sobą współpracować. Wolałbym byś, przyjechał na to spotkanie i pomógł młodzieży pszczelarskiej ogarnąć temat i napisać odpowiednie wnioski. Jesteś czlowiekiem młodym! To nie będzie dla Ciebie wstyd a przecież łączą nas pszczoły. Nieprawdaż"

 

Obiecałem odpowiedzieć, więc piszę, choć nie mam ochoty:

To że FML jako jedyna z młodzieżówek wykazała zainteresowanie sytuacją "na naszej ziemi" (rozumiem że chodzi Ci o Dolny Śląsk, chociaż FWL akcję podejmuje w innych województwach też) nie przesądza jeszcze o tym w jakim celu to robi.

Ja im nie wierzę, nie jestem wcale taki młody jak piszesz (wiek graniczny dla młodzieżówki 35 osiągnąłem 15 lat temu) miałem czas i niejedną okazję zetknąć się z tymi "dobroczyńcami" jeszcze z okresu studiów, nazywali się wtedy ZMW byli  przybudówką ZSL, jeden z nich doniósł na mnie na SB za posiadanie ulotek.

 

Mieszkam w powiecie w którym po 89 roku niepodzielnie włada PSL-owska klika, która obsadza wszystkie możliwe etaty w podległych starostwie i samorządom instytucjach (nawet sprzątaczek, kierowców, nocnych stróży) i decyduje o powodzeniu lub nie wszystkich przetargów. To w moim powiecie prominentni działacze PSL, bliscy kompani  PP. Pawlaka, Piechocińskiego, Kalinowskiego okradli ponad 600 rolników na ponad 20 mln zł, a skarb państwa (czyli nas wszystkich) na wielokrotność tej sumy

http://www.pomorska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/wyrok-ws-oszustw-nieszawskiego-janturu-rolnicy-dziekuja-sedziemu,12377208/

Rolnicy pieniędzy nie odzyskali, a wyroki nie objęły głównych macherów, którzy zabezpieczeni siecią nieformalnych powiązań przy pomocy dobrze zabezpieczonej lewej kasy dalej czują się Panami powiatu, wydatnie w utrzymywaniu tej sytuacji pomaga im młodzieżówka.

 

W sprawie pszczelarstwa - gdzie byli ludowcy przez ostatnie 27 lat, gdy ich macierzysta partia współrządziła (PP Pawlak, Piechociński Kosiniak-Kamysz wywodzą się z młodzieżówek) nie wiedzieli, że pszczelarze istnieją?

Nie powiedział im tego ich partyjny kolega Pan Sabat?

ZSL-owcy to ostatnia postkomunistyczna partia która zasiada w Sejmie RP, dzięki zafałszowanym wyborom samorządowym (ruskie serwery) ma nadreprezentację w samorządach i tam próbuje tworzyć swoje "alternatywne państwo" wykorzystując niezadowolenie tych, których tzw. dobra zmiana nie objęła. Wierzysz w to, że Ci Twoim dolnośląscy młodzi ludowcy różnią się od tych "moich"?

Nie słyszeli o przekrętach swojej macierzystej partii o Panu Burym, o gazowym kontrakcie P. Pawlaka?

A jeśli słyszeli co nimi powodowało, że zdecydowali się na przystąpienie do FML?

Jeśli troska o "dobro wspólne" to tylko w rozumieniu o wspólne dobro rodziny i przyjaciół króliczka - rodziców, wujków, dziadków z ZSL . To członkowie młodzieżówki zasilają antyrządowe wystąpienia. ML razem z innymi przedstawicielami obrońców "kamieni kupy" i "nadzwyczajnej kasty ludzi" chodzili z hurtem zakupionymi zniczami i plakatami od Sorosa. 

 

Zapraszasz mnie na spotkanie - na które Ciebie zapraszają młodzi ludowcy. Dziękuję bardzo, za stary jestem na zabawy w budowanie zamków z piasku, albo za robienie za kwiatek do kożucha i uwiarygadnianie młodych działaczy. Czego Ci młodzi ludowcy mogą mnie i Ciebie o pszczelarstwie nauczyć?

No chyba , że liczysz na jakieś profity z wejścia "do układu" znajomych Pana europosła Siekierskiego, czy lokalnych prominentów made in zielona koniczynka.

Osobiście układu okrągłego stołu wspierać nie zamierzam, więc współpracy z jego beneficjentami nie podejmę i innym odradzam.

 

Co do tzw. dobrej zmiany - nie widać jej w naszej dziedzinie to fakt, ale kadencja sejmu się jeszcze nie zakończyła, są sprawy bardziej i mniej pilne, czekałem tyle lat na uczciwą Polskę, mogę jeszcze trochę poczekać na naprawę pszczelarstwa, bo najpierw jestem Polakiem, a dopiero potem pszczelarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że napisałem iż po raz kolejny wybaczam za słowa na które nie zasłużyłem odpowiem krótko na dwa koronne zarzuty;

  Pawlak podpisał kontrakt gazowy bo innego wyjścia nie miał. Bez ruskiego gazu stanąłby cały przemysł w Polsce. Czy to trudno zrozumieć że innego gazu nie było, a sprzedający dyktował cenę bo wiedział kto jest pod ścianą.

  Koronną postacią do bicia z PSL-u jest były poseł BURY.  Za nim różne służby łażą już PIĘĆ LAT.  I co ???  A no nic ... śledztwo trwa... Albo skazać albo przeprosić.  

  Do reszty się nie odniosę bo to zwykłe, na najwyższym poziomie, pustosłowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odniesc się do słów Czarga "Czekałem tyle lat na uczciwą Polskę mogę jeszcze trochę poczekać na naprawę pszczelarstwa ....."

Szanowny Czarg ! czekać to za mało trzeba włączyć się do naprawy pszczelarstwa bo może Ty potrafisz lepiej niż inni. To że młodzi z PSL podjęli się zorganizować spotkanie młodych pszczelarzy Dolnego Sląska na zamku Grodziec to chwała im za to. Może młodzi mają inne spojrzenie na sprawy pszczelarstwa niż starzy działacze pszczelarscy. Aby spotkanie przyniosło wymierne korzysci potrzebna jest merytoryczna dyskusja nad pszczelarstwem polskim i dolnośląskim

Zapowiadana na jesień konferencja pszczelarska we Wrocławiu jest przygotowywana i na pewno przyniesie wymierne efekty. Wiem że Panowie L. Telatyński i T. Pilawka dołożą wszelkich starań aby wszystko się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem p. bartnik  ale to nie Telatyński - pszczelarz amator, Pilawka - urzędnik samorządowy, reprezentant partii którego /być może przodkowie byli w ZSL/  i ma w dodatku w szeregach domniemanego przestępcę Burego, ani Ozonek, informatyk,  który z trudem odróżnia miód gryczany od rzepakowego mają być awangardą która ma wytyczać drogi przyszłości  polskiego pszczelarstwa. 

  Tą awangardą mają być MŁODZI PSZCZELARZE którzy mają mieć wizję przyszłości POLSKIEGO PSZCZELARSTWA. To ich praca i przyszłość!!! To ich przyszłość zawodowa i społeczna w miejscu zamieszkania!!!

  Może jedna refleksja z lat trochę minionych. Kiedyś w trakcie  zjazdu Związku Sadowników Polskich w Limanowej próbowano wybrać nowego prezesa. Problem był w tym że każdy KOGOŚ REPREZENTOWAŁ. Wtedy wąsaty Jagieliński zaproponował; No to wybierzmy księdza, będzie bezstronny i apolityczny. Kogo wybrano - nie pamiętam...

  Patrząc na historię ostatnich lat muszę przyznać, że powyższy scenariusz był przetestowany przez polskich pszczelarzy... Z jakim efektami? Wiele o tym i TU napisano.!!!

  Dlatego apeluję; nie zaglądajcie do życiorysów  czy ktoś miał dziadka w Wermachcie /AK/, Armii Krajowej,  Armii Ludowej czy Batalionach Chłopskich tylko co 

chce zrobić...

   Dlatego apeluję do młodych; przybądźcie na zamek i bądźcie aktywni, we własnym interesie. 

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

 

  Tą awangardą mają być MŁODZI PSZCZELARZE którzy mają mieć wizję przyszłości POLSKIEGO PSZCZELARSTWA. To ich praca i przyszłość!!! To ich przyszłość zawodowa i społeczna w miejscu zamieszkania!!!

Święte słowa tyle że oprócz nich potrzebna kasa bo słowami dzieci nie nakarmią. Pomoc , nie taka jak jest.

 

 

  Dlatego apeluję; nie zaglądajcie do życiorysów  czy ktoś miał dziadka w Wermachcie

Akurat co do tego to mam wątpliwości i dziwie się że Polak coś takiego może napisać. Zdrajca to zdrajca. Jak były tłumaczone że po wojnie sądy uniewinniały byłych folksdojczów to było tylko i wyłącznie ocena czy zrobili coś złego co kwalifikowało by się jako zbrodnia. Wyraźnie w wyrokach było napisane. NIKT ich nie usprawiedliwił i nie  tłumaczył . Hańba to hańba. I - 

 

 

 bo innego wyjścia nie miał. Bez ruskiego gazu stanąłby cały przemysł w Polsce.

Jak mawiał pewien rabin - zawsze są dwa wyjścia , może nie przyjemne ale honorowe . Wtedy gdy Pawlak podpisywał umowę nie było solidarności europejskiej - Nord Stream 

Nie było możności zakręcenia kurka bez zakręcania go Niemcom. Tak więc nie pieprz głupot że był bez wyjścia. To PO z PSL dało zgodę na przejście solidarnie przez kanał na Świnie aby go nie można było pogłębić i zrobić konkurencji dla Hamburga. 

Jacku sitwa nie ma przynależności partyjnej. W jednych partiach mniej w drugich więcej. W każdej jest. W PiS- ie też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabin powiedział co wiedział. Hodża Nesreddin powiedział na ten sam temat; jakbyś się nie odwrócił.... 

Ciekawe co miałby do powiedzenia tfurca państwa San Escobar o podjętych decyzjach w sprawie wraku tutki... Czy bliżej mu do Żyda, czy uzbeckiego mułły. 

Jestem zbudowany treścią ostatniej linijki wpisu. Nie jest odkrywcza ale bliska prawdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ta ... Prawda jest niczyja i zawsze po środku. Lepsza ta najmojsza. Przynależność zakłada końskie klapki , nie patrzymy po bokach bo się jeszcze przestraszymy. Co do San Escobar to nie wiem gdzie leży ale walutę ma twardą. -

5876596d3a10a_p.jpg?1484306313

 

Co do wraku tutki to leży zakopany 1,2 m pod ziemią i dlatego służby PO i PSL z Kopaczem na czele NIE ODKOPALI.

Za rok wykopią. :P:D

Nie wrak , PO i PSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tym wątku nie zabierać  głosu, ale ostatnie wpisy Ateny spowodowały, że jednak się odezwę.

Z tych wpisów bije buta politruka, który chełpi się pozycją swoich partyjnych kamratów, "ustawionych"

w sejmikach i samorządach.

"Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy" mylił się ten który to powiedział,

mylisz się także i Ty Panie Ateno.

 

Piszesz, że Twój partyjny kompan ( A. Ozonek) z trudem odróżnia jeden rodzaj miodu od drugiego.

To dziwne wyznanie świadczy o tym, że więcej uwagi przykładasz do promocji swojej partii na forum Polanki niż upowszechnianiu wiedzy o pszczelarstwie wśród działaczy FML. 

 

 "Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić łupy z pyszałkami."

 

Do jokaza: Tak cię kusi by "dzielić łupy z pyszałkami"? 

Po to Wam ta partyjna czapa? 

 

Dziwi mnie także milczenie autorytetów Polanki. Tacy byliście Panowie pełni zastrzeżeń i pouczeń wobec mnie, gdy reprezentowałem Polankę decyzją Zarządu SPP na spotkaniu organizacji społecznych w Gdańsku, (tzw. Platforma Oburzonych) na którym nie było przedstawicieli żadnej z partii, a teraz milczycie?!?

Naprawdę nie przeszkadza Wam ta partyjna ustawka z  młodzieżówką na zamku Grodziec?

Gdzie Wasze wysokie standardy, podobno Stowarzyszenie miało być apartyjne?

Chcecie zrobić z Polanki przybudówkę PSL-u?

Czy chcecie pomóc w kreowaniu nowego Sabata spośród młodych ludowych działaczy?

Jeden nie wystarczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś rozczarowany?   Ja też bym był... 

  Dedykuję Ci fragment "Ody do młodości" - autor znany

     Pryskają nieczułe lody

     I przesądy światło ćmiące

     Witaj, jutrzenko swobody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego milczenia...

 

W Platformie Oburzonych braliśmy udział - piszę my, bo w końcu to uzgadnialiśmy - ponieważ władza, przekonana o swej wszechwiedzy i omnipotencji jedynie markowała rozmawianie z nami. Milczeli jak zaklęci mając naczelnego pszczelarza kraju po swojej stronie i nie zniżali się do naszego poziomu. Potraktowaliśmy możliwość współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi jako jakąś szansę.

 

Teraz władza rozmawia. Czasami organizują konferencje ekologiczne pomijające zupełnie pszczelarzy (tłumaczenie tego względami bezpieczeństwa niestety mocno zbliża tę władzę do tamtej) ale jednak rozmawia. Przekaz stamtąd idzie wprawdzie ciągle ten sam: "Władza pochyla się nad losem pszczelarzy i daje im KPWP... bla, bla, bla", ale rozmawiają. Nic z tego nie wynika, niemniej jest lepiej bo rozmawiają.

 

Co do współpracy z partiami będącymi w opozycji, to nie przypominam sobie, byśmy unikali wtedy kontaktów z opozycyjnym PIS-em a konkretnie z Panami posłami i senatorami: Jurgielem, Szyszko, Ardanowskim czy Wojciechowskim (który już się był wtedy z PSL-u na PIS przemianował) a nawet i wspólne stanowisko z Panem Borowskim się zdarzyło.

 

A dlaczego? Bo naszym celem - i zobowiązuje nas do tego statut - jest praca nad poprawą losu pszczół i pszczelarzy. Który to los - dodajmy - jest jednak coraz cięższy. 

 

Nie tworzymy z żadną partią sojuszu. Wobec żadnej partii nie stanowimy ani zaplecza ani też opozycji. Jeśli komuś pasuje wytykanie sobie nawzajem przywiązania do którejś z opcji politycznych - jego sprawa, choć nie pozwolę na forum prowadzić politycznej agitacji, bo mnie do tego regulamin forum zobowiązuje. Nie ma jednak sensu zajmować się czyjąkolwiek przynależnością o ile nie jest to przynależność do organizacji nielegalnych.

 

Wolność sumienia i wolność zrzeszania się do czegoś jednak zobowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś rozczarowany?   Ja też bym był... 

  Dedykuję Ci fragment "Ody do młodości" - autor znany

     Pryskają nieczułe lody

     I przesądy światło ćmiące

     Witaj, jutrzenko swobody...

 

Zaraz się pobijecie nie wiedząc o co.

 

Młodości! ty nad poziomy

Wylatuj, a okiem słońca

Ludzkości całe ogromy

Przeniknij z końca do końca.

 

Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia

Obszar gnuśności zalany odmętem;

To ziemia!

Patrz. jak nad jej wody trupie

Wzbił się jakiś płaz w skorupie.

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;

Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,

To się wzbija, to w głąb wali;

Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;

 

Dla mnie to tekst o pilocie myśliwca MiG21. Falą za mej młodości nazywano żołnierzy służby zasadniczej :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

ponieważ władza,

Ja tam nazywam ludzi po imieniu. PO , PSL . Władza to była w Kraju Rad . W Polsce obecnie władzą jest Naród, choć trzeba to uporczywie przypominać.

 

choć nie pozwolę na forum prowadzić politycznej agitacji,

A cóż to czyni Atena ? Aż mdli od jego agitacji. Bo -

Agitacja - działalność prowadząca do zjednania zwolenników dla jakiejś sprawy, idei, poglądów; propagowanie haseł albo ideologii.

 

A fala oficerów trepami . Nie trzeba pisać dla czego . ;)

Choć było 2 kategorie Ci z MIG-ów to przynajmniej nabiał mieli na miejscu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin napisał:

"Zaraz się pobijecie nie wiedząc o co."

 

Ja wiem o co "się biję", uszczerbek może ponieść dobre imię organizacji,

ale nie musisz się Robinie obawiać krew się nie poleje.

 

Piotr_S napisał:

"A propos tego milczenia..."

 

Z całym szacunkiem Piotrze pisząc o milczeniu autorytetów Polanki nie myślałem o Tobie,

chodziło mi o wypowiedzi tych którzy byli aktywni w przypominaniu standardów w wątkach:

 

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8334347,0,Thread.html#8334347

http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8333776,Thread.html i

 

chodzi mi głównie o Kol. Jarka Drzewińskiego i Chrośniaka, ale ciekaw jestem też opinii Zygmuntasz., Karpackiego, Ann500,  no i oczywiście Pytli.

 

 

Piszesz:

"Co do współpracy z partiami będącymi w opozycji, to nie przypominam sobie, byśmy unikali wtedy kontaktów z opozycyjnym PIS-em a konkretnie z Panami posłami i senatorami: Jurgielem, Szyszko, Ardanowskim czy Wojciechowskim (który już się był wtedy z PSL-u na PIS przemianował) a nawet i wspólne stanowisko z Panem Borowskim się zdarzyło."

(tak na marginesie P. Janusz Wojciechowski "na PIS przemianował" się przechodząc z PSL -Piast) 

 

Piotrze próbujesz porównać rzeczy nieporównywalne.

Kontakty z posłami (te w których uczestniczyłem i te o których wiem) nigdy nie miały charakteru współpracy z konkretną partią, były to spotkania w Komisjach Sejmowych w obecności mikrofonów i kamer i  nic mi nie wiadomo, żeby Polanka zasiadała do stołu rozmów w sprawach taktyki z przedstawicielami jednej tylko partii w zamkniętym pokoju.

Współpraca z wybranymi parlamentarzystami miała miejsce tylko w ramach prac w sejmowej i senackiej komisji rolnictwa i dotyczyła konkretnych projektów legislacyjnych.

 

Na zamku w Grodźcu ma dojść do spotkania tylko z przedstawicielami jednej partii (PSL), nie jest to spotkanie otwarte z udziałem wszystkich ugrupowań samorządu Dolnego Śląska.

 

Po dyskusji jaka się przetoczyła na starym forum w wątku o uczestnictwie w życiu publicznym, który wyżej zalinkowałem myślałem, że obowiązuje zasada którą sam Piotrze sformułowałeś:

 

"Polanka była, jest i będzie organizacją niezależną od jakichkolwiek sił politycznych" 

(wpis nr 9 z wątku: http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8324251,7,Thread.html)

 

Co więcej na bliższą współpracę z innymi niż stricte pszczelarskie organizacje nie tak dawno pozwolenie swoje dać musiało Walne Zgromadzenie - tak było np. w odniesieniu do Związku Zawodowego Rolników "Ojczyzna" uchwała walnego z 2013 r.

 

Czy podjęcie współpracy z FML było ustalone na Walnym z 2017 r?

Czy jest to decyzja wszystkich członków Zarządu SPP Polanki? Czy też tylko koła Wałbrzych?

 

 

Piszesz Piotrze:

"Nie tworzymy z żadną partią sojuszu. Wobec żadnej partii nie stanowimy ani zaplecza ani też opozycji."

 

Czemu ma zatem służyć to tete-a-tete z FML przy winku i miodku na zamku? 

 

Czy uważacie, że przedstawiciele PSL mają moralne prawo prowadzenia dialogu z pszczelarzami bez uprzedniego wyjaśnienia zaszłości zw. z Domem Pszczelarza w Kamiannej, finansowaniu kampanii wyborczej P. J. Sokołowskiego z kredytu pobranego na hipotekę, a także po tym wszystkim co zawdzięczamy PP. Sabatowi i Sawickiemu?

A pszczelarze bez żadnych warunków wstępnych powinni tak ochoczo przystawać na ich zaproszenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto wrócić do początku i zadać sobie pytanie. Po co jest spotkanie na Zamku Grodziec?

W październiku lub w listopadzie zostanie zorganizowana Konferencja pszczelarska przez Urząd Marszałkowski. Obecne spotkanie młodych pszczelarzy ma na celu opisać trudności z jakimi borykają się młodzi adepci pszczelarscy. Co ich boli. Jest to zaczyn do dyskusji na przyszłość a zarazem ocena. Nikt nie będzie mówił że, się nic nie zrobiło i że nikt się na ten temat nie wypowiadał. Wnioski z tego spotkania zostaną zaprezentowane na Konferencji.

 

Szanowne koleżanki i koledzy.

Mi osobiście jest wszystko jedno, kto to spotkanie organizuje. Ważny jest cel. Nie chce mi się prowadzić dyskusji, czy to zielona koniczynka czy czerwony pajączek zainicjował spotkanie. Skoro zainicjował to znaczy że, komuś się chce. Zaproszenia na to spotkanie otrzymali wszyscy zainteresowani. Wiedza na ten temat poszła do organizacji pszczelarskich na Dolnym Śląsku. Każdy, komu nie jest obojętny los pszczół na naszej ziemi ma możliwość wypowiedzenia się, włączyć się w dyskusję.

Gdyby organizatorem były bojówki PiS ;) czy innych ugrupowań politycznych też bym się pokazał na takim spotkaniu. Dlaczego inni tego nie robią? Tego nie wiem.

Dlatego próba zdyskredytowania tego spotkania przez kolegę Czarg jest delikatnie mówiąc, nie grzeczna.

 

Zrób kolego Czarg swoje spotkanie pszczelarskie i je zareklamuj na Polance. Zobaczymy ile krytyki poleje się z klawiatury komputerów.

Do zobaczenia na zamczysku.

jokaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...