Skocz do zawartości
648 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie ta sztuczna cisza. Przecież rozmawiamy o przyszłości apis mellifera i homo sapiens.

 

Poznajmy się bliżej, zintegrujmy się dla dobra środowiska.

 

Kasztelewicz tradycyjnie organizuje spotkania u Bartnika, Łysoń dni otwartych "koszar" itd., itp.

Formy Biocalance, VetAnimal i AxenBiogroup , wschodzące nad apirynkiem nie chcą jak widać specjalnie zainteresowac się pszczelarzami i odpowiedzieć na ich pytania. Mógłby przykładowo zaistnieć w Rajdzie jakiś maluszek z Trójmiasta. Bądźmy serdeczni, wyciągnijmy rękę jako gospodarze i wyjdźmy im naprzeciw.

Przeglądając starymi poczciwymi goglami ogólnie dostępny net w kierunku ustalenia historycznego powiązania firmy Biobalance z pszczołami i pszczelarstwem, spotkała mnie, starego zramolałego tancerza bardzo przyjemna niespodzianka. Okazuje się, że wiceprezes Biobalance to wspaniała raperka! Wspólnie z bratem(?) umieścili na jutubie fajny filmik dedykowany mamusi, by ucieszyć i mnie. Nie wiem kto jest kompozytorem wspaniałej muzy, no tekst, prawdopodobnie Rafała Klata jest zarąbisty! Aż mi nogi same skaczą! Szkoda, że zawady51, zrezygnował z tańca ze mną. W utworze śpiewanym szczególnie zaimponowały mi słowa:

 

Cóż mogę powiedzieć, że jestem bogaty

Jarają mnie zyski, nie obchodzą straty

Młody i piękny, zna mnie cały świat

W końcu jestem potomkiem rodziny Klat

Man 7 ferrari,  najlepsze dziewczyny

Nie zważam na rosnące ceny benzyny

Płacę w tysiącach, by mi usługiwano

Masaż, dżakuzi, siłownia co ranoâŚ

 

Nie da się ukryć, zazdroszczę faciowi prawie tak jak innym bonzom przypszczelarskim i słuchając go zrobiło mi się smutno. Straciłem zdrowie na służbie państwu polskiemu. Może trzeba było służyć państwu Klat? Chyba jestem jeleniem.

https://www.youtube.com/watch?v=xIxt1YsG44k

Pani Agata w swym fragmencie występu nie wspomina nic o miodzie i pszczołach.

Fajny jest również prezent urodzinowy dla Pani wiceprezes od brata i jego kolegi pt "Rap Agaty Klat"

https://www.youtube.com/watch?v=32LgE8BnjEE

Czy ta wspaniała para mogłaby swym klientom pszczelarskim coś nagrać o pszczółkach? To byłaby doskonała promocja Apiforte i ApisPlusa! Jest taki mniej fajny stary hymn infantylnych pszczelarzy rodem z Lublina pt "Psum psum psum tralalala".

https://www.youtube.com/watch?v=9e84tDewL4c

Dało by radą zaproponować coś świeższego i żywszego?

Spodobała mi się również sympatia pani wiceprezes Biobalance Agaty Klat - młody pan Piotr Głuchowski (ten łysy), handlujący na alibabie (takie chińskie Allegro) z ramienia tatusia - prezesa AxenBioGroup, oczyszczonym wg pomysłu prof. Gagosia ksantohumolem.

https://pl1223012330dwvk.fm.alibaba.com/

Tutaj na zdjęciach szczęśliwa para:

http://www.pictame.com/user/agata.klat/4569144432

 Swiatowy człowiek, obyty na salonach.  To u niego możemy kupić surowiec do samodzielnej produkcji premiksu produkowanego w Polsce w trzech postaciach (jak Trójca Swięta).

 

p.s. - daty urodzin itp. dane identyfikujące osoby wyfiltrowane z netu ustaliłem nie złośliwie na podstawie ogólnodostępnych danych z KRS Biobalance i AxenBioGroup.

 

Proponuję ponownie odwiedzić linkowane przeze mnie wcześniej (w celu "poznajmy się") łącza .

Można odnieść wrażenie, że firma Biobalance zaciera ślady w necie, albo w moim komputerze łańcuch spadł z zębatki.

Poznajmy postać pana prezesa firmy dra Marka Klata.

Prezes Dr M. Klat jest prawdopodobnie lepszym specjalistą od wynajdowania formuł premiksów niż historykiem. Wynalazł formułę ApisPlusa, to wynajdzie i wizerunki królów Polski.

(przesuń suwakiem ble ble ble na 24 minutę)

W międzyczasie kolejna dostawa z Węgier niedostępnego za żadną kasę w kraju premiksu ApisPlus.

Tym razem wygląda, jakby ktoś odlewał z każdej ampułki trochę, by tak uzyskać dodatkową ampułkę do opchnięcia naiwnym. Wydaje się, że rozcieńczanie zawartości fiolek byłoby bardziej dyskretne i gustowne. A może to celnicy sprawdzają, czy nie jest to czasem poezja od Marychy Konopnickiej?  Nowością jest węgierska wersja opakowania. Dołączam fakturkę z ceną. Adres sklepu bez zmian.

 

ampułki - dostawa z Węgier: starsza i nowa

 

50818561492872252854.jpg

 

Opakowanie węgierskie limited edyszyn - teraz już bez podawania producenta forgalmazó, z ogólnym nakierowaniem na Unię Europejską (europai unióban) poprzez Berdyczów:     apisplus.com/hu

 

80512896694305098017.jpg

 

 

Stosowna fakturka z ceną i sprzedawcą:

 

35466230091120787522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać dobry człowieku za słowa wsparcia.

Mogę tak robić tylko dzięki pomocy innych forumowiczów, którym w tym momencie serdecznie dziękuję za inteligentne zrozumienie problemu, bezinteresowną pomoc i proszę o jeszcze. Tu jest źródło (patrz licznik odwiedzin) tego "bardziej całościowego" cennego podejścia.

Dostawa z Kanady już w drodze.

Ostro uzupełniam wiedzę o chromatografii i spektrometrii. Byłbym wdzięczny za kontakt priv. ze specami w tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać dobry człowieku za słowa wsparcia.

 

 Daj Ci Panie Boże!

Robinhuudzie bardzo kibicuję temu co robisz w sprawie preparatów i rozwikłania o co w tym wszystkim chodzi.

Myślę, że wiele mógłby wyjaśnić Pan dr Arszułowicz, a chyba nawet powinien.

Jeśli w Twoich dociekaniach mogłaby by pomóc próbka prawdziwego Vitae Apis made in prof. Gagoś to mam taką fiolkę i chętnie Ci ją prześlę, tylko daj znać na @ .

 

Natomiast nie wydaje mi się, żeby do sprawy wiele wnosiły artystyczne występy latorośli PP. Klatów i relacja ze spotkania na zamku we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w środowisku znamy twarze ludzi związanych z obsługą pszczelarstwa. Moją intencją było pokazanie twarzy jak na razie anonimowych dobrodziejów pszczół, by jednak byli rozpoznawalni i ograniczyłem się świadomie do osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję i dystrybucję premiksów, oraz do zawartości netu. Ja już swój cel osiągnąłem.  Nie mam zamiaru maglować tematu rodzin, chociaż przyznam, że podjarał mnie zawady51 wycieczką w stronę żony profesora. Widać, że to pies na kobiety. Poszczekał, poszczekał i uciekł.

A fiolkę na razie trzymaj zabezpieczoną, Być może będzie mi potrzebna - dzięki za konstruktywną apipostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, proszę o nie utożsamianie mojej osoby z osobnikiem o nazwie zawady 51 (sic). Pozdrawiam Artur Arszułowicz

 Może na początek warto byłoby, żeby któryś z moderatorów forum, potwierdził nam, że AArszulowicz faktycznie jest Panem drem Arturem Arszułowiczem.

 

Do Robina w sprawie:

"Ostro uzupełniam wiedzę o chromatografii i spektrometrii. Byłbym wdzięczny za kontakt priv. ze specami w tej branży."

 

Najwygodniej byłoby chyba dla Ciebie gdybyś poszukał kontaktu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, albo Wydziale Chemii UAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może na początek warto byłoby, żeby któryś z moderatorów forum, potwierdził nam, że AArszulowicz faktycznie jest Panem drem Arturem Arszułowiczem.

 

Niniejszym potwierdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej byłoby chyba dla Ciebie gdybyś poszukał kontaktu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, albo Wydziale Chemii UAM.

 

Drogi Czargu, mój przyjacielu, ja już jestem po wstępnych analizach spektro i wiem nieoficjalnie wiele. Szukam uważnie w okolicy taniego sklepiku z karmą dla zwierząt (na wzór tego węgierskiego :D ), by zakupić tam oficjalnie ze swej renty coś niestrawnego dla papug :o . Czekam na fiolki kanadyjskie i szukam usługi chromatografu cieczowego ze spektrometrem mas w rozsądnej cenie.

Absorpcja w funkcji długości fali świetlnej A=f(Îť)

Linia:

niebieska - Apiforte

czerwona - węgierski ApisPlus

szara - Vitaeapis

Maksimum absorpcji na długości Îť=370nm oznacza na szczęście, że wszędzie mamy do czynienia z ksantohumolem...

 

22927626059388373159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Absorpcja w funkcji długości fali świetlnej A=f(Îť)

Linia:

niebieska - Apiforte

czerwona - węgierski ApisPlus

szara - Vitaeapis

Maksimum absorpcji na długości Îť=370nm oznacza na szczęście, że wszędzie mamy do czynienia z ksantohumolem...

86453991713858874854.jpg

 

Chcesz potwierdzić wynik badania? Czy potrzebujesz fachowego opisu wykresu?

 

Gdyby ktoś jeszcze chciał poczytać co to takiego ta chromatografia to link do skryptu:

http://www.pg.gda.pl/chem/Dydaktyka/Analityczna/GC/Cz_I_Co_to_jest_chromatografia.pdf

 

Mam córkę po chemii ona proponuje:

Pracownia Analiz Instrumentalnych 

Wydział Chemii UMK, 

ul. Gagarina 7, p. 55, 

87-100 Toruń 

tel. +48 603 - 691 - 129 

e-mail: pai@chem.umk.pl 

w godzinach 8-19, od poniedziałku do piątku 

dr Grzegorz Trykowski odpowie na "każde" pytanie

http://web.chem.umk.pl/PAI

 

i to laboratorium:

 
"nie wiem czy oni takie indywidualne badania robią i czy w ogóle takie jakie byś chciał:

LidiaBrytan@eurofins.pl tel. 512 924 404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie dowiem się ile kosztuje ApisPlus w Kanadzie. Mój człowiek (który wcześniej dostał preparat za friko w ramach promocji) został niespodziewanie potraktowany z obcesa i chłodno. Diler w rozmowie tlf stwierdził, że sprzedaż ApisPlusa ruszy na wiosnę, na razie on tylko reklamuje i ceny nie ma. Zalecił zastosować reklamowany premiks przed zimą i odłożył słuchawkę.

Wygląda na to, że moja sława dotarła już za Ocean :D .

Ale paczuszka w drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

robin

podaj nr konta, dotacja skromna choć od ogłupiałych pszczelarzy Ci się należy. Ze dwóch słoików miodu nie poskąpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do marberta:

Na razie dzięki, nie ma takiej potrzeby. Zrobienie porządku z banderolowanym miodem z Kamiannej kosztowało mnie 400zł i jakoś to renta wytrzymała. Tutaj jak skompletuję próbki i rozpoznam potrzeby - zorientuję się w kosztach. Kluczowym będzie zakres i koszt badań porównawczych w poważnym akredytowanym laboratorium. Moją intencją jest doprowadzenie do stanu, by już nikt więcej nie odważył się nakłaniać pszczelarzy Polanki do wlewania do uli czegoś anonimowego, szemranego, o niejasnym pochodzeniu, cenie i składzie . A jak przy okazji załapią się inni pszczelarze, to OK.

 

Do czarga:

Czy Vitaeapis o którym wspomniałeś jest w oryginalnym opakowaniu i ma na fiolce nienaruszoną folię termokurczliwą? Jeżeli tak, to jestem nim zainteresowany i poproszę o kontakt.

Wczoraj zamówiłem nieprzypadkowo w VetAnimalu próbki Apiforte (już wiezie je kurier). Na tym kończę kompletowanie próbek do ich porównania. Jak będę miał wszystkie na stole (w klasie powodującej czkawkę papug) z kontrpróbką w sejfie, sfinalizuję rozmowy z laborantami i zbilansuję koszty. Zrobię to na forum przy podniesionej kurtynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin:
 

"Czy Vitaeapis o którym wspomniałeś jest w oryginalnym opakowaniu i ma na fiolce nienaruszoną folię termokurczliwą? Jeżeli tak, to jestem nim zainteresowany i poproszę o kontakt."

 

 

Tak jest w folii, ampułka przechowywana w lodówce. Masz mojego @, podaj tam adres do wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł dziś próbki Apiforte do badań porównawczych zamówione bezpośrednio w VetAnimalu. Na zdjęciach saszetki z dokumentami zakupu i transportu. Nie ma że za friko, tak jak w Kanadzie :) :

62320626985421188987.jpg
63801992222315122841.jpg
 

Naklejka na saszetce z tyłu:

 

13691149354518691689.jpg

 

Lądują w sejfie obok "węgierskiego" ApisPlusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na początek zwrócić delikatnie uwagę panu prezesowi Klatowi odpowiedzialnemu za etykietowanie, że w oficjalnych rejestrach GIW zakład "Dortech" pana Leszka Urbaniaka mieści się w Pobiedziskach nie przy ulicy Nowej 3, a przy Kostrzyńskiej 39. Jest to o tyle dziwne, że według Gogli pod tym adresem mieści się jakaś firma TipTopol. Coś tu nie gra i obniża to wiarygodność etykiety i powagę Biobalance. Czy w tych warunkach Dortech ma szansę być i był kiedykolwiek skutecznie kontrolowany przez służby weterynaryjne? Wyjaśnimy.

 

https://pasze.wetgiw.gov.pl/demo/index.php?nr=3021198&mode=5&lng=&submit=search

 

W Gdańsku wszystko pod tym względem OK:

https://pasze.wetgiw.gov.pl/demo/index.php?n=Biobalance&w=all&s_typ=1&submit=search&mode=2&search_mode=2&lng=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już starożytni Rosjanie mawiali:  dowieriaj, no prowieriaj!

Ponieważ na etykiecie Apiforte znajdują się dane niezgodne z danymi w oficjalnie prowadzonych rejestrach państwowych, wypadałoby sprawdzić prawdziwość zdania zawartego w oświadczeniu prezesa firmy odpowiedzialnego za etykietowanie (post #40 tego wątku):

 

Apiforte ma zupełnie inny skład analityczny (co można sprawdzić na opakowaniach), inne jest jego przeznaczenie, inne działanie.

 

W tym celu prowadzę negocjacje z jednym z poznańskich akredytowanych laboratoriów odnośnie wykonania analizy składu trzech konkurujących ze sobą premiksów na poziomie pierwiastków (chemia nieorganiczna) jak i na poziomie zawartości substancji czynnej i innych komponentów tych premiksów (chemia organiczna). Napotkałem ludzi bardzo życzliwych pszczelarstwu.  Piszę o tym tak szczegółowo, bo dziwną mi laikowi wydaje się sugestia prezesa Klata zawarta w jego oświadczeniu, bym porównywał skład analityczny podany na opakowaniu Apiforte ze składem na opakowaniach ApisPlusa i Vitaeapisu (identyczne). To jakby porównywać skład organizmu ludzkiego przed kremacją zwłok i po niej.

Ustalamy zakres analiz i ich koszt.

 Umilając sobie czas oczekiwania na próbki z Kanady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby osiągnąć zakładany cel badania (mam nadzieję, że dobrze go zdefiniowałem) poznańscy spece wstępnie sugerują mi użycie wysokosprawnego chromatografu cieczowego HPLC. Dodatkowe badanie spektrofotometryczne UV-Vis.

Ja tylko rozdziawiam japę i ą, ę. Zobaczymy, czy się dogadamy i będzie mnie na to stać. Ale czuję wszechogarniający pszczoły ciężar poznańskiej życzliwości naukowej.

Będę prawdopodo potrzebował pomocy nieetatowej, przechodniej Rady Naukowej Polanki w interpretacji wyników.

Jakieś forumowe sugestie?

Decyzja na spokojnie w przyszłym tygodniu.

Bo czy coś mnie pogania?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się niespodziewany i nieplanowany pobyt w szpitalu. Sprawy ulegają więc opóźnieniu na  "po wyjściu". W każdym razie próbki ApisPlusa z Kanady, Apiforte z VetAnimalu i Vitaeapisu od Czarga (dzięki!) są na miejscu skompletowane i czekają na badanie. I doczekają się z pewnością, choć nie wiem ile dni to potrwa. Myśę, że do dwóch tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grykę pojechało 60 rodzin.  Rodziny kontrolne 20 rodzin (odkłady przezimowane) łącznie 205,8 kg miodu. Co daje śr. z ula 10,3 kg. Natomiast po VitaeApis 20 rodzin (w ubiegłym roku rodziny te stały na nawłoci) łącznie 416 kg. Co daje śr. z ula 21,3 kg. (20 pozostałych rodzin nie uczestniczyło w porównywaniu)

Warto zauważyć różnice i zadać pytanie : Czy  jednokrotne zastosowanie VitaeApis np. na wiosnę zabezpiecza pszczoły na cały sezon? Stosowałem VitaeApis na wiosnę po oblotach, potem na rzepak następnie na malinę, na grykę, przed wrzosem i nawłocią. Tylko tak częste stosowanie preparatu ma sens.

Rodziny pszczele z grupy kontrolnej z innej mojej pasieki, które zastąpiły po malinie znacząco podtrute rodziny wywożone na grykę: - również nie dostawały od wiosny VitaeApisâu.

Nowy sezon (2018) będzie należał do VitaeApis new!

To są wyniki z pierwszego wirowania gryki. Natomiast po drugim wirowaniuâŚ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak firma Biobalance z Gdańska ratuje w Kanadzie pszczoły przed CCD

 

Tak dla przypomnienia kolejności zdarzeń:

Na początku poprosiłem znajomą mieszkającą pod Toronto, by zadzwoniła na numer tlf 416 528 1926 dilera Biobalance na Kanadę, który to uzyskałem z witryny apisplus.com, która zniknęła bez śladu (post #33 tego wątku). Po kilku próbach udało się jej nawiązać kontakt z anonimowym jegomościem spod szemranego, zastrzeżonego numeru telefonu (pisałem o tym wcześniej) i znajoma poprosiła go po angielsku o sprzedaż kilku fiolek ApisPlusa. Po kilku zdaniach rozmowy oboje zorientowali się, że mogą przejść na polski. Sympatyczny pan ziomal, nazwijmy go Pawlak, zaproponował prezent w ramach reklamy i poprosił znajomą o adres do wysyłki. Po kilku dniach przesyłka rzeczywiście dotarła. Ja poprosiłem znajomą, by nie rozpakowywała koperty i przesłałą mi ją w takim stanie, jak otrzymała. Liczyłem oczywiście na ustalenie adresu nadawcy - dystrybutora Biobalance na drugą półkulę globu ziemskiego i na firmową, reklamową kopertę, czy jakieś bardziej marketingowe opakowanie. Przesyłka dotarła do mnie tak jak się umówiliśmy, zapakowana w kopertę bąbelkową. Załączam skany koperty autoryzowanego dilera Biobalance w miejscu gdzie zwykle nadawca podaje swoje dane.

 

27524234942363011154.jpg

 

  Nie podaję całych skanów, bo dane moje i mojej znajomej nic na forum nie wnoszą, a pan prezes Klat może moje dane uzyskać w zarządzie Polanki, lub zadzwonić do mnie. Dla uwiarygodnienia się podaję jednak skany fragmentów koperty ze znaczkami przy wysyłce wewnątrzkanadyjskiej i z kanadyjską nalepką przy wysyłce do Polski.

74471354621946992321.jpg
70781936606645676841.jpg

 

 

Trochę dziwię się prezesowi Biobalance, że tak ważną misję uratowania pszczół przed CCD (patrz: helps prevent CCD - na opakowaniu) powierzył jakiemuś gówniarzowi.

 

Teraz co do zawartości przesyłki.

Fiolki identycznie nie w pełni napełnione (dokładnie jak w wersji węgierskiej). Załączone skany awersu i rewersu opakowania na kiepskiej tekturce pokazują tu w języku angielskim, że w Kanadzie rozprowadzany jest po cichu i anonimowo w ramach na razie reklamy polski produkt weterynaryjny bez podania nazwy producenta, co zdaje się jest naruszeniem prawa polskiego, unijnego i kanadyjskiego.

 

04890605294701788234.jpg

97360721826639173068.jpg

 

 

 

 

Szkoda, że nie udało się oficjalnie (tak jak na Węgrzech) kupić tego ApisPlusa, bo byłaby faktura z ceną, a tak prezes Klat może mówić, że ktoś bezczelnie przymierza się do sprzedaży podróby jego wyrobu i okrada go z własności intelektualnej bez oczywiście jego wiedzy. Ten globalny dylemat Biobalance, czy najpierw było jajko Vitaeapis, czy kura ApisPlus mam nadzieję rozstrzygnie ostatecznie badanie laboratoryjne próbek w jednym z poznańskich laboratoriów.

Na koniec chciałbym podpowiedzieć panu prezesowi Klatowi (a i panu Raczyńskiemu z VetAnimalu), że przeciętny pszczelarz nie zastosuje premiksu nie mając nazwy i adresu jego producenta na opakowaniu. Przeciętny pszczelarz chce mieć ten luksus i wiedzieć gdzie podjechać i komu dać w mordę, jak coś z jego pszczołami pójdzie po premiksie nie tak jak przewiduje instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było najpierw. Kura, czy jajko?

czyli co się wyrabia za granicą, gdzie nie obowiązują polskie patenty.

 

Poniższe zdjęcia przedstawiają dwa madziarskie foldery reklamowe na każdym z tych zdjęć, ułożone odpowiednio stronami dla porównania. Z tego wynika, że Vitaeapis i ApisPlus to jeden grzyb. Albo, że któryś z tych folderów jest ordynarnym plagiatem drugiego. Dlaczego ten doskonały polski premiks osłaniający tak wspaniale kanadyjskie, węgierskie i rumuńskie pszczoły przed neonikotynoidami jest po cichu wyprowadzany z Polski? Panie prezesie Klat, proszę o kolejne oświadczenie, ale ani słowa w nim o Apiforte, bo to nie na temat i nikogo nie interesuje. Na razie jest pan doktorem Mengele polskich pszczółek, bo mogąc osłonić je, nie robi pan tego.

Do tego te dezinformujące wyniki uniwersalnych badań VMD Arszułowicza i wyniosłe milczenie Marcina RaczyńskiegoâŚChyba w razie czego to on najbardziej wystawia tyłek do bicia.

Kto robił retusze w fotoszopie? DosssskonałeâŚ

41882527408181936756.jpg

17709390896205484933.jpg

49690077632133736205.jpg

85872132651151493518.jpg

63352360608750360475.jpg

93373720965324583350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku był chaos.

Potem nie wiadomo co pojawiło się pierwsze: kura, czy jej plagiat - jajko?

Na jutro (poniedziałek) jestem umówiony na konkretną rozmowę w jednym z poznańskich laboratoriów. Będę konkretnie rozmawiał o zakresie badań i cenie. Wstępna uzgodniona już przymiarka: badanie porównawcze VitaeApis, ApisPlusa (kanadyjskiego) i Apiforte. Na pewno badanie składu wysokosprawnym chromatografem cieczowym (HPLC). Dodatkowo - oficjalna powtórka badania spektrofotometrycznego UV-Vis.

Węgierski ApisPlus w odwodzie. Kontrpróbki oryginalnie fabrycznie zapakowane, z udokumentowanym fakturami pochodzeniem, zaparkowane w sejfie na broń.

Chciałbym do zjazdu Polanki posprzątać w tym chlewiku i zakończyć temat.

Żeby było wiadomo who is who i ewentualnie kto konkretnie jest tym "chu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...