Skocz do zawartości
614 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

22 lutego 2020 r. jest planowana w Dębnie (druga strona okładki styczniowego Pszczelarza Polskiego) konferencja pszczelarska, gdzie będzie okazja dla niedowiarków skuteczności ksantohumolu zapytać lek. Wet. Arszułowicza o szczegóły sprzedaży ApisPlusa w Rumunii, gdzie ten go uporczywie i z sukcesami reklamuje tam i w innych państwach, oraz dlaczego w niewidocznym sklepie internetowym nie ma możliwości by złozyć zamowienie na ten towar do Polski. To niezgodne z prawem unijnym, dyskryminujące i upokarzające dla polskich pszczelarzy. Przez te kombinacje nie mogę porównać w pasiece działania ApisPlusa i Vitaeapisu. Będzie można zapewne dowiedzieć się u źródła, dlaczego Baltech nie publikuje wyników Badań prof. Chorbińskiego, mimo finasowania tych badań z publicznych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę kupić dla swych pszczół ksanthohumol w czystej postaci i mam problem.

Czy to nie jest chore, że polska firma Axen Bio Group nie ma polskiej witryny, handluje ksantohumolem na Alibabie (Piotr Głuchowski), a na Allegro nie i nie można kupić tego specyfiku za złotówki? Dlaczego tak traktuje się Polaków? Czy to jakieś wykluczenie informacyjne i handlowe? Firmę prowadzą polscy prawnicy - dziwne!

https://www.axenbio.eu/orders/

https://pl1223012330dwvk.fm.alibaba.com/company_profile.html?spm=a2700.supplier-qrw.35.3.2cf068824bgmb0#top-nav-bar

Z Alibaby wynika, ze firma ma obrót roczny 2 500 000 $, a jak wynika ze sprawozdania płaci w Polsce jakis symboliczny, śmiechu wart podatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Węgrzech na północ od Debreczyna, pod słowacką granicą, w miejscowości Vizsoly mieszka sobie z rodziną Molnar Gergely. Porządny chłop, pszczelarz z ambicjami, ma swój profil na fb, jest więc łatwo dostępny w necie.

https://www.facebook.com/gergely.molnar.5

Ma również witrynę swojej firmy pszczelarskiej: https://mezesgergo.hu/

Zajmuje się apiterapią, handluje produktami pszczelimi, prowadzi muzeum pszczelarstwa. Ponieważ jest ciekawy nowości w branży, udał się na Apimondię do Montralu w Kanadzie.

https://mezesgergo.hu/wp-content/uploads/2019/11/apimondia-01.jpg

Tam zachwycił się stoiskiem ApisPlusa. Widocznie targnęły nim uczucia patriotyczne i duma z tego, że węgierski produkt zaistniała na takiej imprezie. Zrobił sobie nawet kilka zdjęć i chwali się nimi przed rodakami. Z pierwszego zdjęcia wynika (wiszący na krześle ubiór), że poprosił znanego już nam wąsatego faceta

https://iv.pl/images/7b1a42fc3e628bc63a62b8e0945c9815.md.jpg

obsługującego to stoisko i starannie odwracającego wizytówkę o zrobienie tego zdjęcia.

https://mezesgergo.hu/wp-content/uploads/2019/11/apimondia-02.jpg

Mogli co prawda wykorzystać samowyzwalacz i pstryknąć sobie wspólną fotkę, ale widocznie z jakiegoś powodu wąsacz wolał pozostać anonimowy.

Z tej bajki wynika morał, że dzięki działalności naszych zuchów z Baltechu miasto Gdynia wspiera węgierską firmę produkującą „węgierski” produkt o przypadkowo identycznej nazwie jak polski produkt mający korzenie w Biobalance i VetAnimalu. Produkcie mającym zupełnie przypadkowo taką samą lub bardzo podobna formułę jak Vitaeapis.

Zapisałem się na profilu tego sympatycznego pszczelarza w języku polskim licząc na translator fb i odwieczną przyjaźń bratanków od szabli i szklanki. Można to obejrzeć pod datą wpisu z 10 września 2019 r. na linku: https://www.facebook.com/gergely.molnar.5

Zdjęcie z kat węza – molnar.jpg – zrzut ekranu fb

molnar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczyna mnie to wkurzać na dobre i do 120 tysięcy milczących odwiedzin internauckich tego wątku wypadałoby coś tutaj wyjaśnić. Jak sobie przypomnę kielecką konferencję „weterynaria dla pszczelarstwa” gdzie publicznie zadałem pytanie przedstawicielowi koncernu chemicznego Bayer dr Próchnickiemu – czy można zabezpieczyć pszczoły przed neonikotynoidami? – zrobił zdziwioną minę. Według niego to niemożliwe, bo jego firma jak chce zabić owada to zabije i nikt jej nie przeszkodzi. Skąd taki pomysł, ze zabezpieczenie przed ich profesjonalną trucizną jest możliwe? Czy to mrzonka prof. Gagosia? . Obecny przy tym profesor Chorbiński na co dzień doradzający z podania pszczelarzy kolejnym ministrom czym truć owady – nabrał wody w usta. A wiadomo, ze oprócz pieniędzy od ministra za doradzanie w sprawie trucia bierze kasę w Baltechu za badania nad neutroprotekcją ksantohumolu produkowanego przez czołówkę palestry z wybrzeża i sprzedawanej w wolnych od czynności prawnych chwilach na Alibabie. Kasę funduje prezydent Gdyni, a proces ten nadzorują mecenas Głuchowski Marek i prof. Maćkowski z UMK Toruń. Obecny również przy tym lekarz weterynarii bez numeru prawa wykonywania zawodu Artur Arszułowicz , członek elitarnej organizacji apinaukowców skupionej wokół ponoć opiniotwórczego pisma Pszczelarstwo, który wykonuje te badania pod nadzorem prof. Chorbińskiego również milczy. A opowiadał mi o tym, jak razem z profesorem Gagosiem truli pszczoły neonikotynoidami i ratowali je własnie ksantohumolem. I wtedy to działało. Obaj panowie nie publikują w kraju wyników swych badań, za które biorą kasiorkę. Badania te pojawiają się za granicą podpisane przez człowieka bez uprawnień i to w celach typowo komercyjnych, co kpi z najwyższych standardów naukowych i etycznych deklarowanych w statucie Baltechu. W moim odczuciu to również kpina z mieszkańców Gdyni.  Mamy więc sytuację, że albo prof. Gagoś leci w capa i wciska pszczelarzom coś bez sensu, albo pozostali Panie i panowie zachowują się irracjonalnie. Jeżeli tak jest, to zachodzi pytanie – po co to robią? Czy liczą, że Vitaeapis nie zostanie opatentowany w Europie i będą mogli dalej na słupa i na sępa handlować ApisPlusem stosując bezczelnie blokadę internetową polskim pszczelarzom? Jeżeli tak – to jest to popis dziadostwa. Na dzień dzisiejszy dochodzi do kpiny. Polski produkt i owoc polskiej myśli naukowej jest przez Węgrów traktowany jako produkt węgierski. Panowie patrioci – rzygać się chce. Jestem starym styranym człowiekiem na schyłku życia i nie myślałem, że dożyję to takiej popeliny w stosunkach polsko – węgierskich. Co ciekawe, pozostali przedstawiciele polskiej nauki pszczelarskiej też nie zauważają problemu, lub nastąpiła zmowa milczenia. A ja głupi spodziewałem się, że taki hit zaistnieje jako polski silny akcent na Apimondii. Okazało się, że stał się on akcentem węgierskim, a nasi przedstawiciele na tej imprezie udają że go nie zauważyli. Po co więc tam pojechali? Podziwiać inoxy Łysonia? Wszystkie zakupione przeze mnie ApisPlusy (poprzez podstawionych znajomych z zagranicy) zostały do nich wysłane z Gdyni, na co mam dowody, bo bez rozpakowywania przesyłali je do mnie. Panowie polscy naukowcy – zdecydujcie się. Dalsze trwanie takiej sytuacji, że wszyscy nie zauważają vitaeapisu, jak również woskomatu prowadzi do tego, że sami podcinacie swoje korzenie i swój autorytet. Czy polskie tytuły profesorskie nic nie znaczą? Jeżeli Lublin organizuje się z szumem medialnym dla wsparcia pszczół bez akcentu prof. Gagosia i woskomatu, to dla mnie Lublin robi działania pozorowane w niejasnym dla mnie celu. Stawiam publicznie pytanie polskiej apinauce: czy kasntohumol ma działanie neuroprotekcyjne dla owadow, czy nie? Jeżeli ma – dlaczego nic nie robicie by pomoc pszczołom? Jeżeli nie – dlaczego tolerujecie wygłupy belwederskiego profesora. Polskie podlaskie konserwatywne środowisko katolickie krytykuje mnie okrutnie za ponoć niebezinteresowne lobbowanie vitaeapisu. Zgodnie ze społeczna nauka Koscioła - cierpię w milczeniu. Ale do czasu, którego mam mało! Uważam, że najpóźniej do światowej imprezy w Ufie musimy sobie coś wyjaśnić. W interesie pszczół. Albo będę na wszystkich niemiłosiernie darł łachy. Czy polskie wynalazki wyprowadzane są za granicę tak jak refundowane leki? Czy jest to działalność zorganizowana? Dlaczego wplątane jest w to środowisko prawnicze z Trójmiasta? Czyżby minister Ziobro się nie mylił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie środek ten nie zabezpiecza pszczół przed neonikotynoidami tylko umysł pszczelarza , że nie zrobił wszystkiego , aby pomóc swoim podopiecznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś?

Czyli tylko polscy pszczelarze są rozsądni i to dzięki nie swojej wrodzonej mądrości, a geoblokadzie internetowej. Nie można tego powiedzieć o pszczelarzach rumuńskich, węgierskich, czeskich, słowackich, angielskich , kanadyjskich i być może innych o których nie wiem. Tą wiedzę ma natomiast wirtualny Akos Nagy oraz prezes Biobalance Marek Klat, który w wolnych chwilach od pisania scenariusza do Kamerdynera likwiduje witrynę internetową swej firmy Bioabalance nie rezygnując na wszelki wypadek z jej numeru weterynaryjnego. Ten pan, wybitny filmowiec zresztą, obiecywał nam swego czasu osłonę prawną przed szkodnikami pszczelarskimi z tytułem naukowym takimi jak prof. Gagoś. Można domniemywać, że nie tylko nie zabezpieczył, a rozwlekł przy pomocy słupa problem po całej apieuropie. Również irracjonalnie postępuje polski urząd patentowy. Dobrze, ze nie wiedzą o tym moje pszczoły, które po vitaeapisie premium przezimowały w dobrej kondycji w 100%-ach. Dodatkowo po takim stwierdzeniu ze smutkiem muszę przyjąć, że lek. Wet. Arszułowicz swego czasu łgał mi w żywe oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak próbowałem na kilkudziesięciu rodzinach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opowiedz o tym coś bliżej. Przed jakimi neoniko osłaniałeś pszczoły i w jaki sposób? Skąd wiesz, co rolnik rozlewał na swoim polu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Profesor Maćkowski z UMK, przy okazji szef Baltechu, jakoś nie wspomina o badaniach prof. Chorbińskiego nad wpływem ksantohumolu produkcji firmy dr Marka Głuchowskiego na pszczoły. Chociaż jest coś wzmiankowane na ten temat w sprawozdaniu rocznym i raporcie finansowym Baltechu. Trochę o „centrum doskonałosci”, o efekcie „synergii kompetencji” i że publikacje dla naukowca są jak wisienka na torcie. Publikacje o wszystkim, tylko nie o pszczołach. A wystarczałoby, gdyby napisał w raporcie rocznym, że nie stwierdzono efektu neuroprotekcji. Badania musiały być prowadzone w pasiece uczelnianej we Wrocławiu, bo przecież Baltech takowej nie posiada.

https://www.facebook.com/UniwersytetMikolajaKopernika/posts/10158391745234311

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W necie nie idzie się schować. Na zdjęciu prof. Maćkowski odbiera gratulacje i nagrodę dla swego zespołu w wysokości 150 000 zeta, tym razem nie za badania związane z pszczelarstwem, na które poszły publiczne pieniążki mieszkańców Gdyni.

Gratulacje!

Źródło: https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=26046#PhotoSwipe1583847780471

mackowski.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę , że jak produkt jest dobry to sam się obroni i nie ma sensu dyskutować na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

info_VI_konferencja_2020-1.jpg

Ciekawi wykładowcy  . Niestety odwołana i nie można się przekonać o awersji czy to tylko kaprys organizatorów czy innych .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ciekawi wykładowcy  . Niestety odwołana i nie można się przekonać o awersji czy to tylko kaprys organizatorów czy innych"

Ciekawa, "inteligentna" ,"rozważna" i "prawa" interpretacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi