Skocz do zawartości
648 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Wojciech Wójcik jest pracownikiem Tokenlab -u. Jest to spóła z o. o. z kapitałem 5 tys. zł. Jak podają, zatrudniają 2-10 pracowników. Spółka została zarejestrowana w kwietniu 2019 r, a więc ma nieco więcej niż pół roczku. Jeszcze nie złożyła żadnego sprawozdania finansowego, bym mógł elementarnie sprawdzić w krs jej wiarygodność. Złożą takowe do KRS za rok przed sylwestrem 2020. Do tego czasu radziłbym inwestować w Tokenlab bardzo ostrożnie.

 

002420d4e71f56bb0fb7154de711739c.jpg

7bcc0ff12ffb96835b5b52f1075bf50e.jpg

http://www.krs-online.com.pl/tokenlab-sp-z-o-o-krs-10436091.html

Szefuje w spółce pan Mariusz Glinka, osoba nieznana w światku pszczelarskim (w ciemnych okularach na wzór Jaruzelskiego).

 

cc204c1cf885371fb37052adb8213688.jpg

 

To menager, kilkakrotnie zmieniał pracę, działa za oceanem, na Florydzie (łatwo wyguglować):

https://www.linkedin.com/in/mariusz-glinka-a52b8014/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AxenBioGroup - wschodząca gwiazda polskiego kryptowalutowego pszczelarstwa, pogromca CCD, spóła z o.o. prowadzona przez prawników z Gdańska, w tym pana konsula honorowego Wielkiej Brytanii Marka Głuchowskiego i jego syna, wystawiająca na sprzedaż swe udziały za kryptowaluty.

https://krs-pobierz.pl/axen-bio-group-i5691077

Sprawozdania finansowe tej firmy:

proszę pobrać plik:  noty2018.pdf  ze strony:

https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df  wprowadzając nr KRS: 0000553172

 

Z afiszy w necie o rozprzedaży kryptoudziałów wynika, że firma produkująca surowiec do wytwarzania ApiPlus warta jest ponad 50 mln euro.

 

" AXEN BIO Group wstępnie wg metodyki zastosowanej przez ERNST & YOUNG została wyceniona na poziomie nie mniejszym niż 50 mln EURO".

 

 Ponieważ miarą wartości człowieka w Polsce jest wielkość płaconego przezeń podatku - postanowiłem się temu przyjrzeć. Na witrynie ministerstwa sprawiedliwości można zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym AxenBioGroup za ubiegłe lata. Sprawozdanie finansowe za ubiegły rok mowi, że firmie idzie jak biznesmence spod latarni w ulewny deszcz (w stosunku do roku 2017). Firma sprzedała w kraju ksantohumolu za 38,5 tys zł, a za granicę za 31 tys zł. (syn prawnik handluje na Alibabie). Firma zaplaciła fiskusowi 1483 zł podatku, przeznaczyła na wynagrodzenia pracownicze 13 tys zł niczego nie ubezpieczając spolecznie. Należy sądzić, że w firmie nie działają pracownicze związki zawodowe :D . Wobec tych powalających cyfr oświadczenie, że firma warta ponad 200 mln zł. (50 mln âŹ)  jest chyba propagandą sukcesu i wirtualną sprawozdawczością. Na takiego podatnika rząd aktywnie prowadzący politykę 500+ nie może liczyć i nie może poważnie go traktować. Proszę inwestorow o zwrócenie na to uwagi i bardzo ostrożne inwestowanie. To dziwne, że firma z takim potencjałem i takim kapitałem płaci tak niskie podatki.

 

4f785877f9059c86332f6b32efb73c10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale prosperująca, warta ponoć ponad 200 mln zeta, ale płacąca gówniany podatek firma farmaceutyczna Axen Bio Group prowadzona w wolnych chwilach przez prawników z Gdańska i handlująca ksantohumolem na Alibabie wyprzedaje swe udziały na portalach typu OLX, czy Gumtree. Robi to poprzez świeżą jak bułeczki na śniadanie firemkę Tokenlab i stara się handel oprzeć na kryptowalucie. Zanim pszczelarzu zdecydujesz się zainwestować swą kasę w ratowanie pszczół preparatem Hbeex - poznaj samych pracowników i zaciągnij przed inwestycją ich mądrej rady.

Pracownicy Tokenlab (adres biura: Tritum biznes park - Al. Zwycięstwa 241/13 w Gdyni) W tym samym pokoju 13 urzęduje firma Taxomatic i zdaje się jeszcze kilka innych.

W mądrym zainwestowaniu Twej kryptowaluty pomogą Ci:

Wspomniani wcześniej

Glinka Mariusz

Wojciech Wójcik

Oraz dodatkowo

Tokarski Tomasz Andrzej

I jeszcze taka jedna ładna pani anonimowa:

068403022ac0c34e5dac498a2cafdf87.jpg

13e068c42155494673f7d8ac19c681c1.jpg

Warto sprawdzić, czy nie pomylilem się w czymś na oficjalnej witrynie ministerstwa sprawiedliwości:

krs Tokenlabu to: 0000782316 (wstaw ptaszka w "przedsiębiorstwa")

https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html

Jak dobrze poguglujesz personami - wylądujesz w innym biznesie na Florydzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wart ponoć 50 mln âŹ, a płacący rocznie 1300 zł podatku rekin Axen Bio Group  konsekwentnie szuka poprzez raczkujący w branży Tokenlab partnerow biznesowych wśród płotek i uklejek.  Nie tylko po gumowych drzewach, ale na portalu Biznes2biznes.com też

https://biznes2biznes.com/?strona=ogloszenie&id=160998&typ_id=1

Jeżeli Hbeex będzie się opierał na ksantohumolu, to firma nie będzie mogła go sprzedawać w Polsce ze względu na cudzy święty patent. Obojętnie co i kto by produkował dla pszczół, nie ma szansy wejść na polski i zagraniczny rynek bez akceptacji pszczelarzy. Tu żaden kamuflaż nie ma zastosowania. Jedno jest faktem, zostałem w Axen Bio perfidnie okłamany, że firma definitywnie wychodzi z branży pszczelarskiej. Nie wychodzi, przechodzi do nieudolnej kryptowalutowej konspiracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili poguglałem dziś w necie.

Czy tu ktoś konfabuluje w ogłoszeniach biznesowych? Tu przecież idzie o ludzkie pieniądze. Firma ponoć warta 50 mln ⏠ma kapitał u dwóch udziałowców - adwokatów tylko 33,4 tys zł? Graf powiązań nie wykazuje Tokenlabu, Biobalance, Graso, Akosa Nagy i wielu innych spraw o zasięgu ponoć światowym. To jakaś ściema? Zalecam inwestorom powyjaśniać niejasne sprawy przed zainwestowaniem. Oj nie mają pszczoły szczęścia z tymi konsularnymi ksantohumolowcami od Temidy. Czy prezydent Gdyni dobrze zainwestował 5 mln PLN gdynian? Chyba poszedł ostro po bandzie. Mam nadzieję, że Fundacja badawcza na grafie to Baltech.

5005d47defd5d5db6fab5bbe70e062d7.jpg

 

https://rejestr.io/krs/553172/axen-bio-group

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć niegdysiejsze oświadczenie prezesa Klata i co z niego zostało po czasie:

 55a9447948263ae4b24ad84361d8718f.jpg

2becbe5172fd4eadcbe9432f51805559.jpg

www.apiforte.pl - o ha ha!

www.Biobalance.pl  o ho ho!

 

 

Poczytajmy głoszone publiczne rady prawnika:

https://prawo.gazetaprawna.pl/galerie/817229,duze-zdjecie,1,andrzej-zwara-adwokat-nie-siega-po-szantaz.html

https://centrumcyfrowe.pl/czytelnia/copyright-trolling-skala-zjawiska-i-propozycje-rozwiazan/

Czy wykazany na grafie powiązań AxenBioGroup adwokat Andrzej Zwara ma rację pisząc o coryright trollingu? Czy takim określeniem można nazwać list na wstępie posta niewykazanego na grafie właściciela firmy Biobalance zastraszającego działaniami prawnymi wszystkich śmiących wątpić w autentyczność wyrobu ApiForte, który zaprzestaje jego produkcji w kraju (???) i poprzez słupa "Biobalance Int." prowadzi dystrybucję tego samego wyrobu ze zmianioną na ApisPlus nazwą za granicą, stosując nielegalne geomaskowanie Polski i dyskryminując krajowych pszczelarzy i ich pszczoły oraz dudkając na strychu polskiego fiskusa? Który straszy, a nie podejmuje obiecanych działań? Kto zamiast chronić "swego" interesu zajmuje się działaniem w branży filmowej? Którego członek rodziny umieszcza w necie zdjęcia z kolejnych wycieczek zagranicznych z producentem wykorzystywanego wprodukcji ApisPlus ksantohumolu? Wydaje się momentami, że kancelaria prawna z Gdańska zatrudnia ludzi z jakiejś lepszej kasty, którzy nie muszą się liczyć z nikim i z niczym. Jeżeli kancelaria prawna prowadzi nieefektywną działalność gospodarczą (patrz podatki w sprawozdaniu) to dlaczego jej nie zamyka? Jeżeli firma mieszcząca się w willi nie produkuje wyrobu, to po co "trzyma" jego numer weterynaryjny?. Dziwny kraj chyba bez szansy na samooczyszczenie, gdy oczyszczacze zajmują się z biedy (?) tym co wyżej - pod zasłonką honorowego konsulowania. Czy to w porządku, że ktoś nadzorujący fundację obracającą publicznym pieniążkiem angażuje finansowo w działalność fundacji swoją firmę Axen Bio Group? Czy dlatego nie są publikowane wszystkie  wyniki badań w fundacji kierowanej przez prof. Maćkowskiego? Można by pomyśleć, że mieszkańcy Gdyni finansują prywatny geszeft prezesa fundacji. Pan mecenas Zwara chyba nie widzi problemu blisko, więc szuka daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii ApisPlus póki co można kupić w dwóch postaciach: tradycyjnej (16,8 funciaków) - produkcji niby to węgierskiej oraz dla leni - gotowy roztwór cukru dla 10 rodzin (24 funciaki). Producent nieznany, bez numerów weterynaryjnych. Widoczna gwiazdka - logo któregoś z Biobalance (polskiego - M. Klat, lub węgierskiego - A. Nagy) Co pan na to mój drogi konsulu honorowy WB w Gdańsku? Dlaczego te durne firmy łamia unijne prawo i stosują od roku zabronioną w UE geoblokadę polskich serwerów? Dlaczego szukają oparcia w kryptowalucie? Czy poważny prawnik opiera przyszłość swej wielomilionowej wartości firmy odprowadzającej gówniany podatek na bitcoinach?

https://www.bee-bay.net/collections/treatment

Gdyby ktoś przejęty losem pszczół i polskiej nauki miał wątpliwość skąd jest ApisPlus (tutaj: "kak dendy łondanskij odiet") - wystarczy popatrzeć na daty i wybrać się do Gdyni, Starogardu Gd, Gdańska, Łomży. Służę adresami i tlf.

A najprościej kupić to samo, a nawet ulepszone - legalnie, szybciej i taniej w Lublinie: https://vitaeapis-new.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ratuje polskie pszczoły przed neonikotynoidami i ministrem Ardanowskim?

Z tej światowej witryny wynika, że polski biznesmen z firmy AxenBioGroup Piotr Głuchowski handluje na dużą skalę ksantohumolem osiągając w 5-10 osób na 1000 m kw. obroty 1-2,5 mln dolarów amerykańskich. Część tej produkcji zakupuje do niepublikowanych nigdzie badań nad neuroprotekcją prowadzonych za pieniądze od prezydenta Gdyni w fundacji Bałtycki Instytut Technologiczny (Baltech). Fundacją steruje bez konfliktu interesów prezes mecenas Marek Głuchowski, podobno ojciec handlarza z Alibaby. Badania, za które już wcześniej zapłacono ponownie prowadzą profesor z Wrocławia i weterynarz bez prawa wykonywania zawodu.

https://pl1223012330dwvk.fm.alibaba.com

https://pl1223012330dwvk.fm.alibaba.com/company_profile/production_capacity.html?spm=a2700.icbuShop.81.16.196e4b8fAbAtYv

Skądinąd wiadomo, że firma o wartości 200 mln zł jest w tarapatach, szuka ratunku w kryptowalutach i płaci gówniane podatki w wysokości 1483 zł oraz płaci skandaliczne pensje (lub zatrudnia na ciemno)  swym od 5 do 10-u ciu pracownikom (13 000 na wynagrodzenia w 2018 roku).

https://biznes2biznes.com/?strona=ogloszenie&id=160998&typ_id=1

Współwłascicielem firmy jest konsul honorowy Królestwa Wlk Bryt. (Razem z mecenasem Zwarą ze słynnej gdańskiej kancelarii prawnej). Panowie prawnicy zajmują się wytwarzaniem produktów przemiału zbóż.

https://krs-pobierz.pl/axen-bio-group-i5691077

Kończ Waść, wstydu oszczędź! Hadko czytać palestrę! Bo urośnie nos jak u Pinokio!

Coś mi się wydaje, że prezydent Gdyni lekką ręką rozdaje publiczną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość noworoczna dla prawników i filmowców z Trójmiasta, którzy rozrabiają na światowej niwie pszczelarskiej uważając nas za durniów.

Oto pytanie retoryczne do polskich pszczelarzy: co bardziej opłaca się kupić? Drogą podróbę od cwaniaków, czy oryginał u źródła? Przeliczniki walut do znalezienia we własnym zakresie.

Podróba:

https://apisplus.com/webshop/ (dla Polaków sklep dostępny jedynie poprzez VPN - bez możliwości zamówienia towaru do Polski)

 

 

399483fa1d9b4d74f1835acfcd7f7640.jpg

 

 

Oryginał teraz po promocyjnej cenie:

 

 

1fc08c540e3c8808c0e057d112eb0a11.jpg

 

https://vitaeapis-new.pl/

Pszczelarzu, kupując u źródła - dodatkowo wspierasz woskomat i inne pomysły dla pszczelarzy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie:

 

Są podstawy by sądzić, że poniższy wykres powstał w jedynej znanej mi instytucji badającej na pszczołach cechy neuroprotekcyjne ksantohumolu - Bałtyckim Instytucie Technologicznym (Baltech). Badania finansuje prezydent Gdyni.

 

69b948d595535ae42e749eb293230a19.jpg

 

 

Instytut kierowany przez prof. Maćkowskiego nie publikuje wyników swych badań w segmencie pszczelarskim, a szkoda. Zapewne jak inne sprawy badanie takie wyciekło z instytutu i zostało przez cwanych laików opacznie zrozumiane i opublikowane w celu zupełnie komercyjnym, bez zachowania obiecywanych w statucie najwyższych standardów moralnych i etycznych. Analizując poniższy wykres doszedłem do wniosku, ze najlepiej nie dać pszczołom hbeex-u i podlać je neoniko. Czy jestem kretynem? Czy za takiego jestem uważany w AxenBioGroup i jego filii Tokenlab, próbującym mi wcisnąć ten kit za kryptowalutę?  Liczę, że w tej sprawie zajmie ostrzegawcze stanowisko znany specjalista pszczelarski doradzający ministrom rolnictwa w sprawach derogacji neonikotynoidów i jednocześnie prowadzący tajne badania pszczół w Baltechu we współpracy z weterynarzem bez prawa wykonywania zawodu.

 Żródło wykresu: https://www.hbeex.com/?fbclid=IwAR0g8Fc4uSC6lEmPbxZNIU7pW_aav384O5xsqpVDq5RPtbnDCvov_8rM-UU

Ksantohumol jest substancją czynną oryginalnego preparatu Vitaeapis i jego podróbek: Apiforte i ApisPlus, a ostatnio Hbeex.

Wyniosłe milczenie też jest zajęciem stanowiska, podobnie jak pospieszna likwidacja kretyńskiej witryny z antyreklamą, którą na pamiątkę zrzuciłem na swój dysk do wirtualnego muzeum głupoty pszczelarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczelarzu!.

Cóż ryzykujesz inwestując w Hbeex i AxenBioGroup w kryptowalucie z dowolnym operatorem dowolnej platformy inwestycyjnej? Na przykładzie jednej z takich platform (Omega) i jednej z kryptowalut (Bitbond). Omega zresztą opuszcza Polskę.

 

https://www.fxmag.pl/artykul/omega-best-kolejna-kryptowalutowa-piramida-finansowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może niepotrzebnie tu zajrzałam po nocy i choć wątek jest bliski mojemu sercu, bo poniekąd w dużej mierze byłam jego inspiratorką uważam, że wszystko co słuszne nie musi w nieskończoność dobrze służyć sprawie.

Nawet jeśli się mylę i preparat na tym zyskuje to Polanka wizerunkowo traci z przyczyn bardzo prozaicznych.

Trzeba przyznać, że z  wielkim nakładem pracy uczysz pszczelarzy kreatywnego myślenia , ale nie jestem pewna czy ta Odyseja ma szanse na zakończenie (szczególnie jeśli dożyjesz sędziwego wieku), czego Ci życzę z całego serca i w dobrej wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość dużo ludzi tu zagląda po nocy i w dzień, co widać po rekordowym liczniku. Niewielu zabiera głos - to prawda. Ale ci co być może by chcieli coś powiedzieć, widocznie nie mają nic do powiedzenia. Kiedyś otrzymałem zapewnienie, że firma AxenBioGroup definitywnie wychodzi z branży pszczelarskiej. Zostałem okłamany. Poza tym jestem pod żołnierskim urokiem gdzieś zasłyszanego hasła: "zwycięży ten, kto wytrwa" :D;)  . Jest mi smutno, że w tym bałaganie ginie meritum sprawy - pomoc pszczołom. Być może ta wiosna i prognozowane duże upadki rodzin pszczelich zmienią optykę na pewne sprawy. Wtedy obiecuję, że odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskiej prasie pszczelarskiej brak wzmianek o nie wiadomo gdzie i przez kogo produkowanym ApisPlus. Gdzieniegdzie można coś znaleźć o Vitaeapisie i o woskomacie. Przykładowo u Łysonia na stronie 18:

https://www.yumpu.com/xx/document/read/62831481/kronika-pszczelarska-nr-2-2019

Zaprenumerowałem PP i będę tam obserwował. Jeszcze styczniowego numeru nie dostałem, ale na Świętokrzyskiej pewnie mają kłopoty z przeprowadzką redakcji.

Patrząc w przyszłość myślę, że ma tu zastosowanie przysłowie, ze lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Myślę, że czołowy producent węzy rozumie co to znaczy woskomat i że może on zrewolucjonizować rynek wosku i węzy. Ciekawe, kto wskoczy do tego pociągu?. A może pomysł na przyrząd wykupią od UMCS na pniu Chińczycy i tam będziemy się zaopatrywać? Cieszy pewność, że pojawienie się jego przykładowo węgierskiej wersji w tajemnicy przed Polakami tym razem jest już niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z nudów szukałem jakiegoś badania potwierdzającego skutecznośc vitaeapisu ... ma ktoś jakiś link ?

 

 

Bo zaintrygowało mnie to :

 

 

 

Według badań, w rezultacie zastosowania preparatu VitaeapisÂŽ pszczelarz uzyskuje nawet o 30 kg więcej miodu z ula. Osyp na dennicy po zimowli jest nieliczny. Pszczoły żyją dłużej

I ja bym też tak chciał.

 

Ktoś ma link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viteapis nie jest lekiem i w związku z tym formalnie nie potrzebuje opublikowanych badań naukowych skuteczności. Badania jednak były przeprowadzone i opublikowane w Pszczelarstwie kilka lat temu. Potem te badania powielono za nowe pieniądze w Baltechu, ale te nie zostały według najlepszych standardów naukowych i etycznych nigdzie opublikowane, mimo że wykonano je za publiczny pieniążek od mieszkańców Gdyni. Wyniki podobnych badań podobnego, a nawet identycznego preparatu ApisPlus pojawiły się jakimś cudem w Rumunii w celu jak najbardziej komercyjnym. Poszukaj linków w tym wątku wcześniej, bo nie wypada mi przynudzać stałym bywalcom. Wykonał je DVM z Łomży bez numeru prawa wykonywania zawodu weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z pszczelarstwa znam ... 25 rodzin, 6 grup po 4 ... jeden badany neonikotynoid ... szau.

 

Prawda jest taka że nikt nigdy tego nie badał na poważnie ... a co do patentów to też prawda ... w USA przerwano proces patentowy, w Europie trwają przepychanki od 7 lat.

 

Słabo.

 

A że to nie lek i nie trzeba badać ... no prawda, ale to taki kruczek prawny który chwały nie przynosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie atakuje Ciebie ani nie szukam konfrontacji.

 

Oby to nie był bój Twój ostatni.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Wiesz że oni robią też preparat na hemoroidy ?

Prezes zalinkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flawonidy chmielowe dobre na wszystko ;-)

Ja jednak zostane przy aplikacji doustnej w formie tradycyjnej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 lutego 2020 r. jest planowana w Dębnie (druga strona okładki styczniowego Pszczelarza Polskiego) konferencja pszczelarska, gdzie będzie okazja dla niedowiarków skuteczności ksantohumolu zapytać lek. Wet. Arszułowicza o szczegóły sprzedaży ApisPlusa w Rumunii, gdzie ten go uporczywie i z sukcesami reklamuje tam i w innych państwach, oraz dlaczego w niewidocznym sklepie internetowym nie ma możliwości by złozyć zamowienie na ten towar do Polski. To niezgodne z prawem unijnym, dyskryminujące i upokarzające dla polskich pszczelarzy. Przez te kombinacje nie mogę porównać w pasiece działania ApisPlusa i Vitaeapisu. Będzie można zapewne dowiedzieć się u źródła, dlaczego Baltech nie publikuje wyników Badań prof. Chorbińskiego, mimo finasowania tych badań z publicznych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...