Skocz do zawartości
648 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem pod choinkę dodatkowe precyzyjne badanie trzech maglownych premiksów i wzorca ksantohumolu na porządnym fotospektrometrze UV-VIS. Opracuję wyniki i upublicznię po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30796904162261639408.jpg

 

Dla słabszych, a chcących zrozumieć co przedstawia wykres małe ćwiczonko w laboratorium UJ.

http://www2.chemia.uj.edu.pl/chemanalityczna/dydaktyka/nanotech/%C4%86wiczenie%20labor%20nr%203.pdf

Trzy krzywe absorbancji poszczególnych premiksów nie pokrywają się z sobą z powodów wymienionych w ograniczeniach stosowania prawa Lamberta - Beera (str. 2 konspektu)

W tym przypadku głównym problemem było uzyskanie jednolitego stężenia roztworów dla badanych próbek w związku z koniecznością znacznego ich rozcieńczenia.

Główne wnioski:

- we wszystkich trzech premiksach substancją czynną jest ksantohumol (max. absorbancji na długości fali 370 nm)

- substancja czynna wszystkich trzech premiksów została uzyskana w wyniku jednolitego procesu technologicznego, najprawdopodobniej u tego samego producenta (wierność charakteru zakrzywień krzywych absorbancji obrazujących absorbancję przypadkowych zanieczyszczeń).

 

Jeżeli coś wygląda w premiksach na plagiat, to właśnie to.

Dla niedowiarków i oburzonych kontrpróbka trzech oryginalnie zapakowanych premiksów z dokumentami zakupu w mym sejfie na broń myśliwską.

Co pan na to prezesie Klat?

A może pan podpowie córce ile stewii lub ksylitolu walić do Apiforte, by uszczęśliwić pszczoły?

--------------------------------

p.s. - dla zainteresowanych na e-maila arkusze kalkulacyjne z danymi pomiarowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podać jaki kolor krzywej absorbancji odpowiada jakiemu premiksowi. Zapomniałem dlatego, że jest to w tym przypadku zupełnie obojętne, bo nie wpływa na wnioskowanie.

Chyba trzeba będzie wysłać dwa listy polecone z potwierdzeniem odbioru do wzmiankowanych wcześniej osób, widocznie nie mających dostępu do internetu. Z zapytaniem oficjalnym o ksylitol i stewię w diecie apis mellifery. Dziwne, ze w biznesie światowym się jeszcze takie osoby uchowały. A może tym razem to forum Polanki jest niewidoczne z niektórych krajowych serwerów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio mocno nad kilkoma zdaniami w instrukcji stosowania Apiforte. Naszły mnie takie wątpliwości:

  1. Czy ksylitol (stewia) są dla pszczoły słodkie i atrakcyjne?  Zmysł smaku u człowieka jest jest w stosunku do owadów inaczej skonstruowany i dlaczego pszczoły miałyby odczuwać smak słodki tak jak my?. Dlaczego pszczoły miałyby traktować niskokaloryczny alkohol (ksylitol nim jest) jak węglowodan? Wygląda to tak, że ktoś chce nabrać starego doświadczonego wróbla na końskie gówno. Myślę, że puszysta blondyna  da się namówić na słodzik, pszczoła natomiast nie!
  2. Którzy konkretnie eksperci nauk biologicznych badali konsumpcję przez pszczoły ksylitolu? Który lekarz weterynarii - to wiem. Ale czy badał on akurat to? Nic na ten temat w jego opracowaniu nie znalazłem. Czy w przypadku zastosowania ksylitolu lepszy jest oprysk, polewanie (działanie systemiczne?), czy podkarmianie pszczół? Chodzi mi konkretnie o dylemat: dlaczego pszczoła miałaby pałaszować jakiś dziwny alkohol z rozpuszczonym ksantohumolem, a nie łatwiej dostępny na plastrze miód? Nigdzie nie znalazłem opracowania na temat karmienia pszczół ksylitolem i jego nieszkodliwości dla owadów. Mimo, że został on uznany za nieszkodliwy dla ludzi, nie rekomenduje się używania go w diecie zwierząt. Ksylitol jest bardzo szkodliwy przykładowo dla psów: http://weterynarz-behawiorysta.pl/czy-to-jedzenie-moze-zabic-twojego-zwierzaka/#Objawy_zatrucia-4  A może ktoś z Polankowiczów eksperymentował ze słodzikami przy odchudzaniu pszczół i podzieli się tu uwagami?
  3. Czy to nie jest czasem tak, że firma Biobalance planuje zrobienie z mojej pasieki (i nie tylko) pasieki eksperymentalnej, gdzie będą prowadzone nielegalne badania na zwierzętach bez stosownego zezwolenia? Ale może to ja nie potrafię znaleźć niczego oczywistego na temat pszczoły i ksylitolu w sieciâŚ
  4. Czy to czasem nie jest tak, że wprowadzając na rynek plagiat premiksu trzeba było jakoś odróżnić na siłę ten produkt od Vitaeapisu? By naiwni pszczelarze się nie zoriemtowali? Jeżeli tak, to odróżnienie padło na nośnik roztworu do podkarmiania i pozorną eliminację blokowania receptorów neoniko u pszczoły. Z przeakcentowaniem zachowań higienicznych. Jeżeli tak, to nie trzeba było tego robić w przypadku ApisPlusa, sprzedawanego po cichu za granicą, gdzie nie obowiązują krajowe patenty, co obserwujemy. Szczególnie po zablokowaniu dla Polaków zagranicznych portali reklamowych Biobalance.  Dziwne praktyki  w kierunku monopolizacji rynku, dumpingowej ceny i nieuczciwej eliminacji "konkurencji". Że nie wspomnę o z dużą pewnością łamaniu węgierskiego i kanadyjskiego prawa poprzez sprzedaż produktu bez podania nazwy i adresu producenta. Przez anonimowych dilerów.

http://www.vet-animal.pl/produkty/pszczoly/apiforte/

 

Znając z grubsza odpowiedzi na powyższe pytania jestem gotów oficjalnie je zadać wiceprezesce Biobalance odpowiedzialnej za etykietowanie - pani Agacie Klat i panu dr Arszułowiczowi, który ponoć badał konsumpcję ksylitolu i stewii przez apis mellifera. Bo jeżeli nie badał, to powinien już dawno służbowo zareagować. Na pana Raczyńskiego z Vetanimalu nie liczę. Stać go tylko na kompromitujące plątanie się w ksylitolowych zeznaniach w reklamówkach na jutube i na ręcznym poprawianiu ołówkiem ulotek Apiforte w kierunku jednak tradycyjnego cukru.

Szukam odpowiednio pachnącego papieru listowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panie doktorze Arturze Arszułowiczu.

Pani Agato Różo Klat

Uprzejmie proszę o krótką opinię i rozstrzygnięcie mego dylematu - czym lepiej słodzić ksantohumol: ksylitolem, czy stewią? W jakiej proporcji? Jeżeli Pan Raczyński wypisuje w swych ulotkach sprzeczne informacje, niż wynikające z firmowej informacji firmy produkującej premiksy - Biobalance, to wypadałoby profesjonalnie zareagować.

Proszę o to właśnie was - badacza premiksów i ich producentkę odpowiedzialną za etykietowanie. Panu Raczyńskiemu z Vetanimalu już nie ufam.

Grzecznie nalegam dla dobra pszczół.

 

szanowny kolego  to wygląda jak wysyłanie pytania na "Berdyczów", milczenie też jest  formą odpowiedzi. Ja ze swej strony proponuję aby obaj Panowie  zostali uznani  za  "persona non grata"  i więcej nie brylowali na  Polance

Edytowane przez ppepe
poprawa struktury cytowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zbliżającym się przedwiośniem podjąłem próbę bezpośredniego wyjaśnienia u producenta (podmiotu odpowiedzialnego za etykietowanie) w firmie Biobalance problemu: w jakiej proporcji mieszać apiforte z ksylitolem (stewią) i wodą w podkarmiaczce i w cieście produkowanym jako pasza pod nadzorem weterynaryjnym przez uznanych producentów na polskim apirynku. Kto i czy ewentualnie badał ksylitol (stewię) jako atraktant do ksantohumolu i gdzie mogę zapoznać się z wynikami tych badań. W Gdańsku pod oficjalnie podawanym nr tlf nie można połączyć się ani z Panem Prezesem Klatem, ani z Panią Agatą Różą. Odebrał telefon pan, który niewyraźnie się przedstawił i nie chciał mi powiedzieć, czy jest pracownikiem Biobalance, czy studia filmowego "Stolem", mieszczącego się od lipca 2017 pod tym samym adresem w niepozornej, prywatnej willi: Gdańsk, ul. Rusałki 6, której widok ze street view już kiedyś pokazałem.

http://www.krs-online.com.pl/msig-5289-231602.html

Jak łatwo sprawdzić, pan prezes Biobalance jest także prezesem studia filmowego, a kto wie, czy jeszcze nie jakiejś jeszcze firmy zarejestrowanej pod tym adresem.

31965205178502794516.jpg

 

 

Rozmówca spod numeru 58 742 37 88 zaproponował mi złożenie oficjalnego zapytania drogą mailową na adres znajdujący się na witrynie firmy, co niezwłocznie spróbowałem zrobić. Niestety, odesłany zostałem na Berdyczów, prawdopodobnie z powodu feleru witryny. Może ktoś z Polankowiczów jest bieglejszy w tej materii i mi pomoże skomunikować się z Panem Markiem, lub jego córką, Panią Agatą Różą Klat.

 

60136513625281249647.jpgPróbowałem również dowiedzieć się, czy firma Biobalance zakupuje ksantohumol w Axen Bio Group u pana prezesa Axen Bio Group Piotra Głuchowskiego. Niestety, nie dałem rady dodzwonić się do niego jako prezesa Axen Bio Group, bo nawet jego telefon kontaktowy na Alibabie zniknął. Ale sposobem udało mi się dodzwonić do Piotra Głuchowskiego jako pracownika kancelarii adwokackiej  Głuchowski,Siemiątkowski Zwara http://www.kancelaria.eu/

Patrz zakładka: "Zespół"

kancelaria-gsz-gluchowski-piotr.jpg

 

Dodzwoniłem się do niego podstępem, wyłudzając w tej kancelarii jego warszawski numer tlf. Pan Piotr był bardzo oszczędny w wypowiedziach i miałem nieodparte wrażenie, że me pytania jako pszczelarza są dla niego denerwujące. Potwierdził, że firma Axen Bio Group wycofała się z sektora pszczelarskiego, ale w sprawie Pani Agaty Róży Klat z Biobalance, zaopatrującej się (jak wskazują badania na chromatografie) u niego w ksantohumol do produkcji Apiforte i ApisPlusa zasłonił się tajemnicą handlową. Na zakończenie rozmowy wymieniliśmy chłodne, męskie serdeczności.

Jestem zbudowany faktem, że na polski i światowy rynek produkcji i dystrybucji premiksów  dla pszczół wchodzą nowe zastępy prawników, historyków, filmowców i hotelarzy nie mających nic wspólnego z pszczołami. Ktoś złośliwie jednak blokuje nasze serwery przed ich reklamą. Podobno największym grzechem jest oszukiwanie prawników :ph34r: .

Pan prezes Klat ma bardzo bogaty życiorys. Może ładnie poproszony pomógłby pszczelarzom wyprowadzić z bagna Dom Pszczelarza w Kamiannej, tak jak pomaga premiksami naszym pszczołom? DP to w dużej mierze właśnie hotel.

http://studioopinii.pl/archiwa/8767

https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/kapitan-sb-bohaterem-solidarnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 15 stycznia 2018.

Apiforte na dzień dzisiejszy jakby zniknął z oferty Vet Animalu.
Nie wiem co to znaczy.

http://www.vet-animal.pl/produkty/pszczoly/
ApisPlus nadal jest w ofercie rumuńskiego Stuparul:
http://www.stuparul.ro/black-friday-2015/apisplus.html

Zapasy magazynowe, czy nowa dostawa?
Nie ma go natomiast w ofercie węgierskiej http://www.mmb.hu/i kanadyjskiej, przynajmniej oficjalnie.
Na bezpaństwowej witrynie apisplus.com (nadal widocznej z Polski tylko przez serwery proxy), jest w ofercie w czymś w rodzaju sklepu internetowego dla naiwnych, w cenie 19,90⏠+3⏠przesyłka. Z polskich serwerów widać pod tym adresem amerykańską ściemę w postaci oferty sprzedaży domeny za dolka.

59762246581603531691.jpg
Ale ten internetowy ApisPlus to może być podróba, bo nigdzie nie znalazłem, że to produkt jakiejkolwiek firmy. O Biobalance i Dortechu ani słowa. A może podróba udawana? :D . Polak potrafi...
Zero wiarygodności i gwarancji sprzedawcy.
Będę okresowo śledził zagranicę, czy ten premiks nie odrodzi się pod nową nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz wrócić do rumuńskiego tropu naszych premiksów, bo Rumunia jest jedynym znanym mi krajem, gdzie można oficjalnie kupić ApisPlus:

http://www.stuparul....5/apisplus.html

Z dołączonej do rumuńskiej oferty informacji nie można nijak ustalić kto jest producentem tego cuda. Wiadomo tylko, że ten o niejasnym pochodzeniu specyfik badał dr wet. A. Arszułowicz z Łomży. Znajdujący się na dole witryny link: Testimoniale prowadzi z mojego polskiego serwera w amerykańskie krzaki, o których już pisałem i co każdy może sprawdzić klikając. Natomiast poprzez któryś z serwerów proxy  przykładowo z listy: https://prx.centrump2p.com/  każdy chętny zobaczy wpisując w pasek adresu wybranego serwera frazę: "apisplus.com" listę około 30-tu zachwyconych pszczelarzy świata, większość z Polski, której fragment zamieszczam jako zrzut ekranu dla mniej wprawnych w posługiwaniu się serwerami forumowiczów. Do listy tej jednak nie dałem rady dopisać się ze swą opiniąâŚ

 

31800768820975189105.jpg

 

Mam trzy problemy:

  1. Zapytać Rumunów o producenta ApisPlusa (nie znam rumuńskiego)
  2. Znaleźć choć jedną osobę z listy Polaków zachwyconych działaniem ApisPlusa, którego na terenie Polski zakupić jak wiadomo nie można i zapytać ich o sposób wejścia w posiadanie deficytowego premiksu.
  3. Zapytać prezesa Marka Klata, po co on to robi, że zasłania Polakom informacje internetowe o swym produkcie.

Próbowałem Go zapytać telefonicznie. Zostałem pouczony, że należy zwrócić się z zapytaniem poprzez formularz kontaktowy na witrynie Biobalance http://bio-balance.net/kontakt/ . Niestety, przekracza to moje umiejętności, albo formularz celowo tak jest skonstruowany, by nikt nie zawracał panu prezesowi gitary.


Mam nieodparte wrażenie, że pan prezes ze swą córką testują moją pszczelarską inteligencję. No chyba, że to jest jakaś podróba (plagiat) sprzedawana w Rumunii przez jakiegoś drania bez wiedzy pana prezesa :D  i DVM Arszułowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowej witrynie PZP http://pzp.biz.pl/ pokazała się trzecia wersja podawania pszczołom premiksu  Apiforte. Tym razem z receptury zniknęła stewia. Pozostał ksylitol, który jak wiadomo jest alkoholem. Słodkim dla człowieka, ale nie wiadomo, czy słodkim dla pszczoły. Czy pszczoła szuka "smakiem" słodyczy, bo chce się odchudzić, czy może "węchem" kalorii w węglowodanach motywowana zimą?

 

49994250300269059749.jpg

 

  Nie wiem, po co PZP brnie w tym kierunku...?

Żródło:

http://pzp.biz.pl/wp-content/uploads/2018/01/VETANIMAL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Dokładnie , alkohole wypłukują substancje mateczną . Jak zareagują pszczoły po zażyciu na swoją królową ? A co nam będzie gadać - żądłem ją !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Panowie prawnicy sami się szlachetnie deklarują:

 

http://www.kancelaria.eu/

 

Kancelaria prowadzi liczne działania o charakterze pro bono. Obejmują one zarówno nieodpłatną pomoc prawną w sytuacjach budzących moralny sprzeciw, jak i wsparcie dla organizacji pożytku publicznego i non profit. W działalność pro bono wielokrotnie angażuje swoich partnerów biznesowych. Prawnicy Kancelarii, będąc osobami zaangażowanymi w debatę publiczną, wspierają także wszelkie inicjatywy mające na celu podnoszenie jakości stanowionego prawa i budowania państwa prawa.

 

Postanowiłem zwrócić się oficjalnie do Kancelarii "Głuchowski Siemiątkowski Zwara" o nieodpłatną pomoc w sprawie firmy Biobalance i jej dziwnych praktyk na rynku premiksów dla pszczół, budzących mój moralny sprzeciw. Firmy zaopatrującej się najwyraźniej w ksantohumol u Piotra Głuchowskiego, pracownika tej kancelarii (co wynika z przeprowadzonych badań premiksów)

Pomożecie mi wystosować odpowiednie oficjalne pismo? :D

Zbudujemy wspólnie z prawnikami państwo prawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło do ugody. Profesor nie będzie nikogo pozywał. Oni wycofali się produkcji . Doktor Arszułowicz już jest dobrym doktorem a za chwilę będzie naszym.

 

Od kolegi współpracującego z prof. Gagosiem, dowiedziałem się, że jeszcze w tym sezonie będzie dostępny ulepszony preparat na bazie ksantohumolu. Prof. Gagoś udoskonalił recepturę Vitae Apisu, preparat ma być produkowany przez nową, "nieumoczoną" firmę.

 

Ciekaw jestem kto będzie recenzentem nowego preparatu ze strony weterynarii - może to nam coś rozjaśni,

skoro nie udało się wytłumaczyć sprawy na konferencji w Kielcach, ani na tutejszym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi współpracującego z prof. Gagosiem, dowiedziałem się, że jeszcze w tym sezonie będzie dostępny ulepszony preparat na bazie ksantohumolu. Prof. Gagoś udoskonalił recepturę Vitae Apisu, preparat ma być produkowany przez nową, "nieumoczoną" firmę.

 

Od Mrągowa nie miałam okazji rozmawiać z profesorem, ale to jest dobra wiadomość. Czyli...oby do wiosny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek jeszcze raz, bo jakoś nie mogę się pogodzić, że to tak się kończy.

Tym bardziej mi żal, że po ponownej lekturze coś mi ten Biobalance, dr Klat z jego koneksjami z Ciechem i Ordynacką,

coraz bardziej pachną "ruskimi onucami".

Nie wiem jeszcze czym pachnie Vet Animal - sponsor Centrum Zdrowia Pszczół, Konferencji Weterynaryjnych w Kielcach, zleceniodawca dra Arszułowicza i Prof. Chorbińskiego, spróbuję zainteresować sprawą znanego dziennikarza śledczego, może on lepiej "poogryza tę kosteczkę", skoro Robin nie zechciał ...

 

Mam nadzieję Robinhuudzie, że nie będziesz miał mi za złe jeśli wykorzystam zebrane przez Ciebie materiały z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując opisywanie  moich obserwacji po zastosowaniu VITAEAPISâu, podzielę  się podsumowaniem całości zbioru miodu         z gryki w pszczelarskim sezonie 20017r.


W przypadku  kontrolnych ( 20 uli) łączny zbiór miodu wyniósł 474,4 kg, co daje średnio z ula 23,7 kg. W  rodzinach w których podano na początku czerwca VITAEAPIS ( 20 uli), łączny zbiór miodu wyniósł 758,2 kg, co daje śr. z ula 37,9 kg. Jak można zauważyć po zastosowaniu VITAEAPISâu w przypadku gryki (z tego samego pasieczyska) było 14,2 kg więcej miodu z rodziny pszczelej, co stanowi prawie o 60% więcej miodu w stosunku do kontrolnych (bez VITAEAPIS´u). ). Myślę, że warto zastosować VITAEAPIS w całej pasiece.. :) 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie wiosna, a z nią opryski. Niby neoniko zabronione, ale na rynku tyle taniej chemii z przemytuâŚ

Trzeba by zaopatrzyć się gdzieś w ksantohumol, a tu bryndza. Vet animal nie ma apiforte w ofercie i gitara ;) . Klientów trzeba szanować bardziej niż producenta, czy etykieciarza. Tak powinno być od początku.

"Generyk" (?) - Apis Plus na Węgrzech niedostępny http://www.mmb.hu/

Można go kupić w Rumunii, ale nie wysyłają do Polski. Słusznie, bo niby po co towar ma wracać do kraju producenta? Myślę, że to jednak tylko stare zapasy. Być może jest to tylko jakaś nędzna podróba oryginału z Pobiedzisk, bo sprzedają bez podania producenta i kraju pochodzenia.

 

http://www.stuparul.ro/black-friday-2015/apisplus.html

 

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ro&u=http://www.stuparul.ro/&prev=search

 

W Kanadzie kontakt zniknął. Witrynę reklamową www.apisplus.com nadal widać na terenie Polski tylko z serwerów proxy, ale nie można dokonać zakupu, bo nie działa sklep internetowy. Nie ma jak zapłacić kartą, choć wisi cena za opakowanie na 10 uli - 19,9âŹ. Produkt no name, prawdopodobnie podróba, bez żadnych gwarancji.

W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem zwrócić się o pomoc prawną w tej sprawie do Kancelarii Prawnej z Gdańska, której pracownik w wolnych chwilach handluje ksantohumolem na Alibabie i która to Kancelaria zapewne jakoś współpracuje z firmą rodzinną Biobalance zaopatrując ją zapewne w niezbędny do produkcji ksantohumol. Poniższe pismo żebracze wysłałem jakiś czas temu (5 marca) poleconym z potwierdzeniem odbioru. Ze zwrotki wynika, że list został odebrany 9 marca 2018 r przez Panią Monikę (nazwisko niezbyt czytelne - mogę wkleić skan zwrotki).  Do dziś (26 marca) odpowiedzi nie otrzymałem, ani nikt nie zadzwonił i nie zamailował. Może potrzebują więcej czasu, lub mają ważniejszych klientów? Zgodnie z zapowiedzią pismo publikuję jako list otwarty:

 

 

Pismo do prawników z prośbą o pomoc.

 

http://www.kancelaria.eu/

Kancelaria prowadzi liczne działania o charakterze pro bono. Obejmują one zarówno nieodpłatną pomoc prawną w sytuacjach budzących moralny sprzeciw, jak i wsparcie dla organizacji pożytku publicznego i non profit. W działalność pro bono wielokrotnie angażuje swoich partnerów biznesowych. Prawnicy Kancelarii, będąc osobami zaangażowanymi w debatę publiczną, wspierają także wszelkie inicjatywy mające na celu podnoszenie jakości stanowionego prawa i budowania państwa prawa.

 

Szanowny Pan Marek Głuchowski

Kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara.

 

Ośmielony i zachęcony informacją zawartą na witrynie internetowej Pana Kancelarii i wzruszony jej bezinteresowną troską o budowanie w Polsce państwa prawa, pozwalam sobie jako ubogi rencista zakochany w pszczołach na zwrócenie się o nieodpłatną pomoc prawną do Pana w pewnej bulwersującej mnie i budzącej sprzeciw moralny sprawie. Chodzi o firmę Biobalance z Gdańska ul. Rusałki 6. Firma ta mianowicie dyskryminuje mnie odmawiając mi sprzedaży premiksu dla pszczół o nazwie ApisPlus. Premiks ten niedostępny w Polsce można zakupić poprzez internet w Europie i Ameryce Pn. Ale firmy dystrybuujące za granicą odmawiają wysyłki tego preparatu do Polski i zwracają przelane na warszawskie konto pieniądze. Udało mi się dokonać zakupu za granicą na Węgrzech i mam poważne zastrzeżenia do strony fiskalnej swej operacji. Byłbym bardzo wdzięczny z pszczelarzami za napisanie dla nas odpowiedniego pisma informującego o tych wątpliwościach podatkowych kompetentne organy finansowe polskiego państwa prawa. Poza tym produkt ApisPlus jest sprzedawany na terytorium UE (Węgry, Rumunia)  w opakowaniach bez podania nazwy producenta, co zdaje się jest naruszeniem tak prawa polskiego, jak i unijnego.  Jednocześnie firma Biobalance prowadzi jakieś nieczyste praktyki marketingowe, których nie potrafię nazwać, odcinając polskim pszczelarzom dostęp do informacji internetowej o produkowanych w Polsce wyrobach . Polega to na umieszczaniu informacji o premiksie ApisPlus tylko na serwerach programowo niewidocznych z Polski. Odbieram to jako dyskryminację i upodlanie polskich pszczelarzy. Bardzo proszę o interpretację prawną działania firmy Biobalance w świetle prawa polskiego, jak i międzynarodowego. Będę niezmiernie wdzięczny za wskazówki co do dalszego postępowania, by przerwać ten proceder. Sprawą tą jest zainteresowana duża grupa pszczelarzy i sprawa jest głośna na forach internetowych.  Byłbym niezmiernie Panu wdzięczny, gdyby udało się sprawę zinterpretować, zdiagnozować i załatwić do wiosny 2018, kiedy to pszczoły ruszą w pole. Ten list z prośbą do Pana proszę traktować jako list otwarty. W razie pozytywnej decyzji służę wszystkimi potrzebnymi dokumentami zakupu, ragonami, danymi z KRS, adresami i pozostałymi dokumentami.

Z góry w imieniu pszczelarzy serdecznie dziękuję.

Z pszczelarskim pozdrowieniem -

 

 Tu moje szczegółowe dane teleadresowe.

 

Pewnie mają biednego pszczelarza rencistę  w dupie, pomimo gęby pełnej frazesów na stronie głównej ich witryny :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Mecenasie Głuchowski, pięknie proszę o pomoc.

Ten wątek, jak Pan być może zauważył, został wyświetlony 25 tysięcy razy (na 50 tysięcy pszczelarzy w Polsce). Tego nie można zdaje się już zbagatelizować, nawet statystycznieâŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując zbiór miodu z wrzosu w 2017r:

W przypadku rodzin kontrolnych ( w 20 ulach)miodu łącznie otrzymałem  93,4 kg, co daje średnio z rodziny pszczelej 4,67 kg. W przypadku, gdzie zastosowałem VITAEAPIS( w 20 ulach) miodu łącznie zebrałem 148,6 kg, co stanowi średnio z ula 7,43 kg. Jak można zauważyć po VITAEAPISâie w przypadku wrzosu zebrałem prawie 3 kg więcej z rodziny pszczelej, co stanowi ~37% więcej miodu w stosunku do kontrolnych (bez VITAEAPISâu). :rolleyes: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na oficjalnych dokumentach.

Wszystkim zainteresowanym losem europatentu prof. Gagosia EP2908634 polecam witrynę Europejskiego Biura Patentowgo EPO. Na niej lekturę dwóch ostatnich dokumentów z 22 marca 2018:

  - Annex to the communication

  - Communication from the Examining Division

 - razem 7 stron.

 

https://register.epo.org/application?number=EP13776551&lng=en&tab=doclist

 

Wygląda na to, że wiadomości na temat: Nie jest tajemnicą, że oficjalne zarzuty postawione autorowi formuły Vitaeapis przez EPO są bardzo poważnego kalibru⌠ble ble ble są mocno przesadzone, że nie powiem wyssane z palca. Ponieważ tekst jest dość trudny i specjalistyczny, a naprzeciwko mam specjalistów od wspierania państwa prawa, skomentuję go szczegółowo za kilka dni po konsultacji z może mniej renomowanym, ale dla mnie wiarygodnym prawnikiem.

Może ApisPlus zniknie w ciągu wspominanych w dokumencie 4 miesięcy ze sprzedaży w Rumunii, co byłoby dla mnie logiczną decyzją prezesa Klata.  Oczywiście jeżeli sprzedawany (bez podania na opakowaniu producenta) na dzisiaj tylko tam premiks nie jest ordynarną podróbą wyrobu renomowanej gdańskiej firmy Biobalance :D .

Może za 4 miesiące wszystko będzie jasne i posprzątane.

Jak widać euromłyn miele powoli, ale jednak mieleâŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Polankowiczów lepszy niż ja z angielskiego pokusi się o przetłumaczenie fragmentu, gdzie EPO kwituje zastrzeżenia niby amerykańskiej firmy PROBASCO (hop guard) do wynalazku Prof. Gagosia?

 

D4 discloses a method of inhibiting a honey bee pathogen (eg. varroa mite) with an effective amount of composition comprising a "hop derivative (see par. 8), preferably derivatives of alpha and betha-hop acids suchas humuloneand lupulone (see par. 5) Biocides of D4 can be delivered in the form of 50% sucrose syrups that are attractive to bees and induce feeding behavior. D4 does not specifically disclose xanthohumol.

 

Wygląda na to, że Probasco nie miało pojęcia co to jest ksantohumol i jak działa.

To miał być zarzut EPO o największym ciężarze gatunkowym, graniczącym według niektórych z plagiatem.

Czuć ruskimi onucami jak mawiał czarg :D. Ja widzę złą wolę, geszeftyzm i awersję do polskiej nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie całości zbioru miodu w 2017r po zastosowaniu preparatu VITAEAPIS:

post-443-0-81416600-1523528756_thumb.jpg

W tym roku badania zostaną powtórzone a wnioski po sezonie ubiegłym są następujące. Na rzepaku wydaje się, że nie ma wpływu tylko pamiętajcie, że te rodziny, które otrzymały VITAEAPIS były wcześniej znacznie słabsze niż kontrolne a miodu przyniosły tyle samo (Cytat z wcześniejszego wpisu: "Należy dodać, że te rodziny, które otrzymały VITAEAPIS były po nawłoci a kontrolne to odkłady. Odkłady po zimie wyszły na 8-10 ramkach a po nawłoci na 5-6. 2-3 ramki różnicy muchy na wiosnę to dużo. Na miód jak i rozwój rodzin miał wpływ brak pokolenia na początku wiosny, warunki atmosferyczne (niska temperatura) a mimo to rodziny które wyszły słabsze z zimy dorównały niemalże rodzinom kontrolnym. Ogółem 2017 rok dał z rzepaku 1/3 tego co było w roku ubiegłym").

Wniosek :- stosowanie VITAEAPISâu ma sens. Jakby tak policzyć to ogólnie uzyskałem około 30 kg miodu więcej z jednej rodziny pszczelej. Licząc średnio 30 zł za 1 kg miodu daje to 900 zł więcej z jednostki produkcyjnej. 900 zł x 20 (uli) = 18 000 zł więcej w portfelu. Koszt podania VITAEAPISâu wyniósł: 75 zł x 2=150 zł; 150 zł x 6 (razy podane) = 900 zł. Choćby tylko z tego powodu myślę, że warto zainwestować w VITAEAPIS :) . Przemyślenia (wnioski) pozostawiam koleżankom i kolegom pszczelarzom. :rolleyes: 

Wkrótce podzielę się obserwacjami przezimowania rodzin i przeglądu na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...