Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Piotr_S napisał:

Wiwat i niech żyją:

https://spp-polanka.org/stowarzyszenie/wladze-stowarzyszenia-pszczelarzy-polskich-polanka/

A przy okazji spóźnione życzenia imieninowe dla obu Marcinów z zarządu 😀

Dużo sił zapału. Niech nowy zaprzęg Polanki ruszy z kopyta.

Dla Marcinków  najserdeczniejsze życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 11:29, jokaz napisał:

Potencjał w nowym Zarządzie jest, ale czy w Polankowiczach to już wątpię. Tylko 3 procent głosujących

 

Miało być tak fajnie a wyszło ... na kwarantannie.

Podziękowania dla ustępującego Zarządu i Gratulacje dla Nowego Zarządu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za pracę dla ustępującego Zarządu i gratulacje dla nowego składu !!!

Dużo energii i satysfakcji z pracy dla naszej Polanki !!!

Wszystkiego najlepszego, trzymajcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla tych co opuszczają areopag, blasku fleszy dla NOWYCH, aby ta światłość towarzyszyła IM w działaniu i ... współdziałaniu,  w całym pszczelarskim światku, na cały pontyfikat...

Druga sprawa; czas na zaprezentowanie się NOWYCH, aby choć minimum wiedzy o NICH, dotarło do zrzeszonych i tych którzy oceniają/przyglądają się  "zza płota"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stali bywalce Zjazdów znają sylwetki Zarządu. Jest przed nimi dużo pracy. Odchodzący Zarząd przekazał priorytety jakimi trzeba się kierować i w którym kierunku podążać. Ja apeluję aby one zostały umieszczone na stronie głównej naszego stowarzyszenia. Jasno, czytelnie i klarownie. No chyba, że się wstydzimy działań i na czym Polance zależy.

Jeszcze jedna sprawa która umknęła, uciekła Polance. Mieliśmy jako Stowarzyszenie niepowtarzalną okazję być na ustach wszystkich polskich pszczelarzy. Niestety nie udało się. Szkoda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia nowemu Zarządowi

 

Godzinę temu, jokaz napisał:

Ja apeluję aby one zostały umieszczone na stronie głównej naszego stowarzyszenia. Jasno, czytelnie i klarownie.

A co zarząd, na pomysł żeby jakoz dostał uprawnienia "rzecznika zarządu " ?

Jako prezes dużego , prężnego klubu , ma po temu  odpowiednie kompetencje.

Cechy charakteru na plus 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jokaz napisał:

Mieliśmy jako Stowarzyszenie niepowtarzalną okazję być na ustach wszystkich polskich pszczelarzy. Niestety nie udało się. Szkoda.

 

Mógłbyś rozwinąć co to za okazja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baru napisał:

Życzę powodzenia nowemu Zarządowi

 

A co zarząd, na pomysł żeby jakoz dostał uprawnienia "rzecznika zarządu "

 

Rzecznika Stowarzyszenia powołuje Zarząd i jak wyczytałam na stronie został nim  Pan Bartosz Ciszewski.

Ta funkcja do tej pory w znikomym stopniu miała wpływ na  działalność Stowarzyszenia i samego Zarządu, ale mam nadzieję, że to szybko się zmieni .

Między innymi oczekuję, że dzięki niej dobrą tradycją stanie się przedstawienie ogółowi naszych liderów i  propozycji dotyczących dalszego rozwoju działalności.

Zakładam, że będzie to nowe otwarcie. 

Pozdrawiam. Dziękuję staremu Zarządowi za dotychczasową pracę, a ich następcom życzę z głebi serca powodzenia i sukcesów na każdej niwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, wiem, że przed Nami trudna praca, wiem, że dzięki potencjałowi jakim są Członkowie Polanki wszystko jest możliwe. Podziękowania  ustępującemu zarządowi pozwoliłem sobie złożyć osobiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Borowy napisał:

Gratuluję,  zupełnie szczerze i bez podtekstow ;- )

Jeśli ma być szczerze i bez podtekstów , to radzę pełnioną funkcję określać jako  " z nominacji BYŁEGO  Prezesa" . Nie będzie to obciążało nowego.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pytla napisał:

Rzecznika Stowarzyszenia powołuje Zarząd i jak wyczytałam na stronie został nim  Pan Bartosz Ciszewski.

 

Przepraszam nie doczytałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu po naszym spotkaniu Polankowym. Z racji, że dużo młodych ludzi przyjeżdża ze swoimi pociechami na integrację, przyjechałem i ja.

Mój 4.5 synek poznał dziewczynkę o imieniu Lena. Z rozbrajającą szczerością malec mówi do mamy. Musimy iść z Leną do pokoju.🤔 Na co mama dopytuje: 🤷" A po co? Na co mój synek odpowiada: "Że chcę porozmawiać z Leną" Małżonka mówi: " A nie możecie tu rozmawiać? Na co Mateusz odpowiada: "Tu jest za głośno" 😁🥳😋

Zawiązują się znajomości, kontakty, koleżeńskie relacje nawet u tych naszych najmłodszych pszczółek.

Dziękuję za obecność i integrację szczególnie sobotnią. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie się we wspólnym śpiew. 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie z baaardzo wysokiego piedestału ;) Im wyższy, tym gorzej się spada i dlatego dziękuję serdecznie za miłe słowa i obiecane wsparcie. Dzisiaj tak króciutko, bo droga była długa i wszystkim dała w kość, a jutro opowiemy trochę jak było w Bukowinie. Mam nadzieję, że wszyscy już dotarli do domów, cali i zdrowi. Dobrej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce się raduje jak się widzi ten ujmujący uśmiech młodzieży, która podejmuje się wieść pszczelarską brać ku świetlanej przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kruszewski – Prezes

Urodziłem się w 1992 r. Mieszkam w niewielkim mieście – Łapy, w województwie Podlaskim. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku kierunek chemia w 2016 r. Pracuję w Elektrociepłowni w Białymstoku. Jestem czwartym pokoleniem pszczelarzy w rodzinie, samodzielnie prowadzę pasiekę od 2007 roku. W chwili obecnej pasieka liczy
80 rodzin pszczelich i ma charakter wędrowny. Ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy Polskich Polanka jestem związany od roku 2017, od samego początku aktywnie zaangażowałem się w działania Polanki. W chwili obecnej koordynuję dwa projekty: Zakup leków oraz zakup pszczół.

 

Marcin Wiśniewski – Sekretarz

Urodziłem się w 1977 r. Mieszkam w małej wsi- Grzywna, 20 km na północ od Torunia. Posiadam wykształcenie średnie. Jestem żołnierzem zawodowym, służę w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Z pszczołami przygodę zacząłem w 2010 r. Obecnie moja pasieka liczy 75 rodzin. Wspólnie z Panem Sulenckim prowadzę koło Pszczelarzy imienia Edmunda Daronia w Chełmży. Do Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka dołączyłem z całą moją grupą liczącą obecnie 43 członków w 2019 r. Od samego początku bardzo mocno zaangażowałem się w pracę na rzecz Polanki co zostało zauważone.

 

Dariusz Miciuk – skarbnik

Urodziłem się 1972 r. Prowadzę gospodarstwo pszczelarskie liczące 200 rodzin pszczelich. Jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia Polanka. Od samego początku istnienia Polanki jestem niezwykle zaangażowany w pracę na rzecz jej rozwoju. Prowadzę projekt zakupu sprzętu pszczelarskiego od wielu lat. Posiadam liczne kontakty z pszczelarzami zarówno z kraju jak i zagranicy. Jestem również producentem odkładów refundowanych. Prowadzę hodowlę matek pszczelich.

 

Agata Świerczyńska – Vc-Prezes

Ukończyłam studia wyższe na kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ponad 20 lat byłam zawodnikiem sportowym w dyscyplinie jeździectwo – skoki przez przeszkody. Prowadzę niewielkie gospodarstwo rolne pod Serockiem nad Narwią, gdzie zajmuję się hodowlą zwierząt i ogrodnictwem oraz prowadzę lokalną działalność edukacyjną. Pszczołami zajmuję się od sześciu lat. Ukończyłam z wyróżnieniem szkołę pszczelarską Elżbiety Kowalczyk – Pytli – pierwszej
Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka. W pasiece zarządzam 80 rodzinami i prowadzę gospodarkę wędrowną. Oprócz trojga dzieci wychowuję także kruka, na razie z niewielkim powodzeniem.

 

Elżbieta Gustaw – Vc – Prezes

Elżbieta Gustaw wraz z mężem prowadzą gospodarstwo rolno-pasieczne w skład, którego wchodzi 400 rodzin pszczelich. Gospodarstwo pasieczne znajduje się w miejscowości Stogi Malbork. Fascynacja pszczelarska zaczęła się od pracy w pasiece znajomego i nie bez znaczenia było doświadczenie pszczelarskie rodziny Elżbiety. Swoją przygodę z pszczołami zaczynali od 50 rodzin pszczelich i w krótkim czasie pasieka szybko się rozrastała. Jest charyzmatyczną osobą nie bojącą się nowych wyzwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszy mnie fakt że akurat pierwszy mogę pogratulować wyboru i prezentacji nowego zarządu.

Według mnie super, dlaczego?

Bo ludzie prowadzący kilkudziesiętną

Czy kiku setną pasiekę.

Mają lepszy pogląd na problemy pszczelarstwa.

Hobbysta z kilkonastoma rodzinami, przez swoją miłość do pszczół niezależną od wyników finansowych , wiele rzeczy może nie widzieć.

Sorry za offtop, gratulacje i trzymam za Was kciuki.

A dzięki tak szczegółowej prezentacji, myślę że zyskamy nowego członka Polanki.

Bo mój bliski znajomy, pszczelarz jest sąsiadem jednego z członków zarządu 😃..

Powodzenia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałabym podziękować wszystkim przybyłym  na walne zebranie polankowiczom za powierzone mi zaufanie. 
Liczę że sumiennie wykonam swoje zadanie i razem z całym zarządem przez tę kadencje sprostamy waszym oczekiwaniom. 
Niestety natłok pracy po tylu dniach wolnego nie pozwolił mi na szybsze słowa podziękowania.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła opada, wyłania się nieco zarysów sceny przed którą są pszczelarze...

 Wydaje się, że potrzebny jest jakiś bilans otwarcia... Geograficznie  dominuje północny - wschód... Może to dobrze, będzie łatwiej o wspólne stanowisko  bo łatwiej o sprecyzowanie wspólnych celów.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przy stolikach pusto...

   Pszczoły zazimowane, zarząd wybrany... i o czym tu pisać?  Czas wyjątkowy na jedną sprawę, COVID  karty rozdaje!  Słyszę ze wszech stron ...wolny kraj i każdy ma prawo SIĘ NIE SZCZEPIĆ... Znaczna część korzysta z tej "wolności" trzymając w szachu TYCH KTÓRZY DBAJĄ O ZDROWIE SWOJE I INNYCH...

   Czuję się zakładnikiem wykształconych płaskoziemców którzy rozdają karty w XXI wieku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

"'Hobbysta z kilkonastoma rodzinami, przez swoją miłość do pszczół niezależną od wyników finansowych , wiele rzeczy może nie widzieć"

Wydaje mi się, że niekoniecznie tak musi być. Pszczelarz posiadający dużą pasiekę i uprawiający to jako zawód i zależny od wyników finansowych, może nie mieć po prostu czasu np. zgłębiać ekologii czy biologii pszczół i najnowszej prasy naukowej z tym związanej, w tym głównie zagranicznej. Uzależnienie od wyników finansowych też może powodować pewne zależności, które mogą powodować najzwyczajniejsze na świecie ludzkie błędy poznawcze. A zatem wydaje mi się, że jest to nieco bardziej skomplikowane, moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Atena napisał:

 

   Czuję się zakładnikiem wykształconych płaskoziemców którzy rozdają karty w XXI wieku.

 

Będę wdzięczna jak się z tym tematem wyniesiesz w inne miejsce. 

Przywykłam czuć się dobrze w każdym towarzystwie i nie  pozwolę na jakąkolwiek segregacje i sianie fermentu niezależnie od pretekstu, który mógłby temu posłużyć.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Warroza napisał:

A zatem wydaje mi się, że jest to nieco bardziej skomplikowane, moim skromnym zdaniem.

Przeczytałam z uwagą Twoją wypowiedź i odbieram ją jako swojego rodzaju refleksję , nad którą warto się pochylić. Tym bardziej, że  nie jesteśmy już tylko hobbistami i amatorami ale w skład naszego grona wchodzą też pszczelarze posiadający duże pasieki ( w tym jedna z  obecnych liderek).

Bedzie zatem okazja nie tylko do wymiany poglądów ale także do wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...