Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu kolegów Sudeckiego Klubu oraz własnym na ręce Pana Czesława Junga składamy najlepsze życzenia. Bardzo uradowała nas informacją o nadaniu koledze Czesławowi tytuł - honorowego członka Polanki. Serdecznie gratulujemy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
Niebawem znów ten rytuał najbardziej pospolitych zwierząt naczelnych.
A więc mały żarcik.
#niestrzelam #sylwester

 

Dodaj podtytuł.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam - gospodynię wątku.

Kawiarenka została zepchnięta gdzieś w odmęty forum.

Tak być nie może!

Kawiarenka zawsze w centrum, na rynku naszego forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 07:07, pasiecznik napisał:

Witam i o zdrowie pytam - gospodynię wątku.

 

Trzymam się i gości wyglądam, a póki co jak to w karnawale nie brakuje ich w realu.

Mam nadzieję, że też dobrze się macie.

Trochę zaniedbałam Forum, ale mam nadzieję, że świetnie sobie radzicie i życie kwitnie pomimo kiepskiej aury.

Dzięki za pamięć i za Twoje posty.

Doceniam zdrowy rozsądek i odwagę.

Nie tak łatwo tu nie ulec presji i trzymać się swoich racji.

Pozdrawiam.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na wiecu a przy kawiarnianym stoliku warto by się zastanowić JAK WESPRZEĆ dążenia/marzenia/mrzonki by było jakieś ogólnie obowiązujące prawo które ZAPOBIEGŁOBY PODOBNEJ SYTUACJI JAKA WYSTĄPIŁA W ODRZE...

   Wstępna informacja o tym że jest kilku kolejnych "nawiedzonych" którzy widzą konieczność podjęcia prac legislacyjnych w/s pszczelarstwa spotkała się, delikatnie mówiąc,     z  obojętnością(?) pszczelarzy z forum SPP Polanka.   Dziwne to ale forum - to forum,  każdą reakcja jest zapisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytetem była rurka do spieniania mleka zamiast pojemnika. Łatwiej utrzymać w czystości, a rurkę wkładam bezposrednio do butelki. Potem sama się czyści. Rzecz, na którą bym się bardzo nie napalała to ciśnienie. Najnowsze modele mają juz tak wyśrubowane... niepotrzebnie.

Najlepiej moim zdaniem będzie skontaktowac się z firmą, która oferuje takie ekspresy do kawy:

https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/
Od siebie polecam Tchibo Coffee Service. Jak widzisz mają wiele modeli finansowania (zakup, wynajem czy dzierżawa).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  A z kim agarcie chciałeś wymieniać poglądy o rurce do spieniania mleka, jako że TU  trwa ożywiona dyskusja o tematyce stricte pszczelarskiej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O losie.

Stowarzyszenie Pszczelarskie, które miało być otwarte na wszystkich i zapraszało wszystkich pszczelarzy teraz oficjalnie (nie kryjąc tego w uzasadnieniu decyzji) zwiększa wpisowe 10-krotnie by zniechęcić pszczelarzy do wstępowania w jego szeregi - bo zarząd się nie wyrabia.

To ja mam pytanie:

1. co zarząd ma takiego do roboty z członkiem Polanki, który nie bierze udziału w programach refundacyjnych?

2. czy to może jest problem z wyrabianiem się z czynnościami związanymi z refundacjami?

3. jeśli na punkt 2. odpowiedź brzmi tak to proszę o informację ile na prowadzeniu poszczególnych projektów zarobiły poszczególne osoby i ilu pszczelarzy obsłużyli. Czy skoro się nie wyrabiają to był jakiś "przetarg" na forum na prowadzących projekty?

4. z czego wynika wybór prowadzących poszczególne projekty refundacyjne?

Boże - napiszcie może, że wszystko drożeje i koszty rosną ale nie że chcecie ograniczyć ilość członków...

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2022 o 17:25, pasiecznik napisał:

O losie.

 

No cóż, po wywaleniu moich postów z forum w ramach "merytorycznej czystki" przez Panią v-ce Prezes postanowiłam nie dojeżdżać Was więcej swoimi wypocinami, ale zrobię wyjątek ponieważ nikt nie podjął trudu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania.

Generalnie zawsze możecie poprosić o sprawozdanie w powyższej kwestii jak to niegdyś bywało i nie sądzę aby było to problemem w kwesti formalnej.

Mogę odpowiedzieć na pytanie nr 4, że w momencie, kiedy za prowadzenie projektów ustalono odgórnie w ramach ogólnych warunków wsparcia opłaty (z tego co wiem ulegające zmianom w trakcie minionych lat, jak również obecnie) poszczególne projekty trafiły w ręce tych, którzy mieli odwagę podjąć się takiej opowiedzialności.

W/g mnie we właściwe ręce, bo większych wpadek nie było przez minione lata.

♡ serdeczności dla wszystkich członków SPP Polanka i....chętnych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja odpowiem, z leków skorzystało ponad 600 osób, z pszczół około 300. Zarobiłem zgodnie z tym co przedstawione w umówie: 13 tys. Za pszczoły , za leki 19 tys . To kwoty netto, proszę sobie od tego odjąć 12 procent kwoty podatku dochodowego, i 9 procent składki zdrowotnej. Jeśli chodzi o przetarg, to proszę zerknąć wcześniej na forum… poszukiwałem osoby do prowadzenia projektów. Spakowanie paczek z lekami zajmuje w środku sezonu około 15-20 dni. Spisanie zamówień codziennie około 30 min. 
rozliczenie przelewów za pszczoły to jest naprawdę kosmos. 
i to co napisałem w wątku o walnym w sprawach organizacyjnych, naprawdę wolałbym oddać komuś te projekty i zająć się swoją pasieka! 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin_K napisał:

Jeśli chodzi o  co napisałem w wątku o walnym w sprawach organizacyjnych, naprawdę wolałbym oddać komuś te projekty i zająć się swoją pasieka! 
 

Odpowiadasz za całokształt i uważam, że Prezes powinien prowadzić przynajmniej jeden projekt, bo musi być na bieżąco we wszystkim co ich dotyczy.

Tak masz przynajmniej jakąś kompensatę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trudno się powstrzymać czytając powyższe posty. Pozwolę sobie dołożyć swoje trzy grosze.

Parafrazując stare powiedzenie : w życiu mężczyzny są dwie szczęśliwe chwile:

pierwsza jak kupuje samochód,

druga jak go sprzedaje.

Szczęście wybrali cię Prezesem,

O szczęście niepojęte jak udało się wymiksować.

Znajomy pytał jak ci się udało po trzech kadencjach wymiksować? Ja to ja, moja żona poszła i dała na mszę.

 

Z pozdrowieniami i szacunkiem dla wszystkich którym chce się chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bocian napisał:

 

Szczęście wybrali cię Prezesem,

O szczęście niepojęte jak udało się wymiksować.

Znajomy pytał jak ci się udało po trzech kadencjach wymiksować? Ja to ja, moja żona poszła i dała na mszę.

 

Z pozdrowieniami i szacunkiem dla wszystkich którym chce się chcieć.

Nie czuję tej intencji mszalnej, ale dla formalności uzupełnię, że w grę wchodzą góra dwie kadencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę wyjaśnić.

Intencje dotyczyły: nareszcie przestanę za męża pracować w pasiece, przestanie wydawać nasze wspólne pieniądze na przejazdy, zakwaterowanie itp. Nareszcie przestaną dzwonić i mieć pretensje o wszystko. I nareszcie będzie święty spokój.

Dziś wiem: starałem się zrobić coś dla dobra wspólnego. Nie mnie oceniać czy się udało czy nie. Pewne: odbyło się kosztem wielu wyrzeczeń.

I dlatego szacun dla tych którym się chce chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bocian napisał:

 

I dlatego szacun dla tych którym się chce chcieć.

Szacun, także dla Ciebie.

Na pewno nie tylko ode mnie i od tych którym się chce coś robić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 18:27, pytla napisał:

No cóż, po wywaleniu moich postów z forum w ramach "merytorycznej czystki" przez Panią v-ce Prezes \

Zatrważające..

Jeśli faktycznie ktoś usunął jakieś Pani posty to wnioskuje o wydalenie ze Stowarzyszenia tej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pasiecznik napisał:

Zatrważające..

Jeśli faktycznie ktoś usunął jakieś Pani posty to wnioskuje o wydalenie ze Stowarzyszenia tej osoby.

A to świetnie się składa. Już za kilka dni jest Nadzwyczajny Zjazd, co prawda dotyczy on wniosku o podniesienie składki wpisowej ale będzie mógł kolega złożyć wniosek o usunięcie koleżanki Vice ze Stowarzyszenia. Tylko się zastanawiam kto będzie kolejnym społecznikiem w Stowarzyszeniu.

No chyba, że kolega użył sarkazmu? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jokaz napisał:

Już za kilka dni jest Nadzwyczajny Zjazd, co prawda dotyczy on wniosku o podniesienie składki wpisowej ale będzie mógł kolega złożyć wniosek o usunięcie koleżanki Vice ze Stowarzyszenia.

Taki doświadczony społecznik a nie zna treści Statutu "Polanki"?

§23.

1. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków może się odbyć w każdym czasie. Jest zwoływane przez Zarząd z jego inicjatywy, na wniosek Komisji Rewizyjnej lub pisemny wniosek co najmniej 1/3 ogólnej liczby członków zwyczajnych Stowarzyszenia.(...)

4. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków obraduje tylko nad sprawami, dla których został powołany."

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków zostało powołane ("został powołany" to bład gramatyczny) do podniesienia wpisowego, a nie w sprawach zmian w Zarządzie.

==================================================================================

Co do zasadności zwołania NWZC - nie czarujmy się propozycja podniesienia "wpisowego" jest spowodowana chęcią ograniczenia liczby beneficjentów programów pomocowych obsługiwanych przez Polankę. Wygląda na to, że nowi członkowie zmuszeni będą do zapłacenia dziesięciokrotne podwyższonego "wpisowego", w istocie dodatkowej opłaty, rodzaju haraczu za możliwość uczestnictwa w unijnych programach, których obsługa jest przecież refinansowana. Nieładnie to pachnie, nawet z daleka.

Polanka od początku swego istnienia ochoczo przystapiła do akcji wyręczania instytucji państwa, traktując środki pomocowe jako wabik, który miał przyciągnąć nowych członków, obsługiwano przecież także pszczelarzy niezrzeszonych. Wabik zadziałał, tyle że połów okazał się zbyt obfity i dla organizacji niestrawny w związku z czym politykę "herzlich willkommen" próbuje się teraz zastąpić działaniami typu "push back".

Osobiście wolałbym "realpolitik", a zamiast "wpisowego 500+ " oczekiwałbym wycofania się Stowarzyszenia z obsługi wątpliwej wartości unijnych programów pomocowych i zajęcie się reprezentowaniem interesów zwykłych pszczelarzy, a nie producentów sprzętu, leków, matek i odkładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czarg napisał:

Taki doświadczony społecznik a nie zna treści Statutu "Polanki"?

Kolega czuwa nad praworządnością w Polane. Dzięki 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jokaz napisał:

Kolega czuwa nad praworządnością w Polane. Dzięki 🖐️

Ja tylko prostuję brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, czarg napisał:

Ja tylko prostuję brednie.

Pierwotny zapis brzmiał inaczej. Ty szukaj przyjaciół a nie wrogów. Nie dziwię się, że nikt Cię w Polance nie lubi. Bez odbioru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jokaz napisał:

A to świetnie się składa. Już za kilka dni jest Nadzwyczajny Zjazd, co prawda dotyczy on wniosku o podniesienie składki wpisowej ale będzie mógł kolega złożyć wniosek o usunięcie koleżanki Vice ze Stowarzyszenia. Tylko się zastanawiam kto będzie kolejnym społecznikiem w Stowarzyszeniu.

No chyba, że kolega użył sarkazmu? 😀

Widzę ratunek w koledze Jokaz i Maniek_mb.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...