Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

  Upieram się że nie jestem mumią o której śpiewał Tadeusz Chyła... a owa pszczoła też nie była z wykopalisk tylko latała na mojej działce... Wiedziała gdzie zawitać!

  Ponieważ o sprawach związanych z pszczołą miodną niewiele się TU obecnie pisze, to przedstawiłem alternatywę.  Może zainteresuje inny gatunek jak sprawa barci, pszczół na dachach i tym podobne koszałki-opałki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Atena napisał:

Ponieważ o sprawach związanych z pszczołą miodną niewiele się TU obecnie pisze, to przedstawiłem alternatywę.  Może zainteresuje inny gatunek jak sprawa barci, pszczół na dachach i tym podobne koszałki-opałki...

A to się świetnie składa Ateno. Właśnie za tydzień będę witał w Klubie Pana doktora z Uniwersytetu Wrocławskiego z wykładem, gdzie jest szpecem od czarnej pszczoły. Polecam stowarzyszenie "Natura i Człowiek" z Wrocławia.

A, że Ciebie Ateno znam i wiem żeś człowiek spokojny to zapraszam. Nawet z aparatem DRUH😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejna okazja do świętowania; DOŻYNKI w SPALE. 

Pan prezydent Najjaśniejszej wystąpił z mową dziękczynną i deklaracją że będzie pamiętał... kto go wsparł w wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Atena napisał:

Jest kolejna okazja do świętowania; DOŻYNKI w SPALE. 

Chciał bym serdecznie podziękować panu Atenie za tą wiadomość. Gdyby nie jego czujność i chęć dzielenia się trudno dostępnymi wiadomościami, skąd byśmy mieli się o tym dowiedzieć ? Mogli byśmy przegapić tak istotne dla nas wydarzenie. Raz jeszcze składam podziękowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to był taki test na to co ważniejsze; informacja o spotkani pszczelarzy powiatu z instytucjami i organizacjami samorządowymi  które deklarują wsparcie dla spraw związanych z pszczelarskich w woj. dolnośląskim  czy taki sobie niedzielny, nic nie znaczący news,  choć dotyczący p. Prezydenta RP.  Wygrał Prezydent.

   Wiadomość o dożynkach  zamieszczona była  chyba we wszystkich stacjach telewizyjnych...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Atena cały czas testuje nas na tym forum . i dziwi się , że nie uważamy za najważniejsze wydarzenie , powiatowego spotkania pszczelarzy z instytucjami które "deklarują wsparcie".  Ja też chętnie takie wsparcie bym zadeklarował, gdybym wiedział o co chodzi , i czy z tej deklaracji cokolwiek wynika. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, nikt nie zauważył że napisałem iż dożynki były w Warszawie tylko że były w SPALE. 

Jak widać nikt do niej nie przywiązał wagi. Ważne kto napisał...  Test się udał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pszczelarze z terenów graniczących z Białorusią widzieli gdzieś dzieci które z rozkazu naszego prawitielstwa zostały załadowane do autobusu i WYWIEZIONE W NIEZNANYM KIERUNKU???  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kawiarenka to i warto tam zajrzeć... Niestety wirtualna!

Święto Miodu i Wina na zamku Grodziec jest całkowicie realne. Kto się nudzi, nie ma pomysłu na spędzenie, w ciekawy sposób, jesiennego popołudnia może zawitać na zamek. Pogoda zamówiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Atena napisał:

Święto Miodu i Wina na zamku Grodziec jest całkowicie realne. Kto się nudzi, nie ma pomysłu na spędzenie, w ciekawy sposób, jesiennego popołudnia może zawitać na zamek. Pogoda zamówiona...

Tylko dodam, że to święto na zamku to tylko dziś. 

Ciekawe miejsce, zawsze miło wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wieczorem piję herbatę i patrzę, że aż ,7 osób jest dziś zalogowanych. Pisać nie chcą, pewnie tylko do czytelni zaglądają. A na forum jakaś cisza. Może przed burzą? Hmy. 

Nie żebym tęsknił za bałaganem jaki był tu na forum. Zapewne nowy moderator trzyma rękę na pulsie. I dobrze. 

Oby jak najmniej roboty miał. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za zbieg okoliczności. Tośmy razem pili . Dobrze byłoby gdyby ta "czytelnia" jako drzewiej bywało była lepiej zaopatrzona w interesujące treści.

Przed nami długie zimowe wieczory i spora szansa na sukces bo tematów to chyba nie brakuje.

Wybory coraz bliżej. To one powinny być teraz w centrum zainteresowania ogółu.

Krystyna najbardziej zasłużona osoba dla POLANKI (w moim i zapewne wszystkich Was odczuciu) po wielu latach wiernej służby odchodzi z Zarządu.

Pytanie kto Ją zastąpi powinno spędzać sen z oczu nie tylko mnie.

Rozejrzyjcie się wokół siebie, a może znajdzie się po prostu ktoś na "Jej miarę" kto powie Ja!!! i da radę ciągnąć ten wóz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pytla napisał:

 

Krystyna najbardziej zasłużona osoba dla POLANKI (w moim i zapewne wszystkich Was odczuciu) po wielu latach wiernej służby odchodzi z Zarządu.

 

Witajcie.

Myślę że za wieloletni wkład w służbie SPP Polanka należało by Panią Krystynę Stokłosa uhonorować mianem honorowego członka SPP Polanka. I o to podczas najbliższego Walnego będę się starał zawnioskować. 

W imieniu moim i kolegów pszczelarzy z Kościerzyny, Pani Krysiu dziękujemy za za te lata współpracy. Życzymy wszelkiej pomyślności i zdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanka na swój zjazd wyznaczyła dzień Święta Narodowego.

 Ostatnich kilka Świąt, większości społeczeństwa, kojarzy się... no powiedzmy nie najlepiej. Wiadomo, że spotkanie członków Polanki na owe skojarzenie nie będzie miało wpływu  ale może dać przykład jak entuzjazm i zapał przekuwać w rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święto narodowe to  i świąteczny wybór nowych władz.

szkoda że "nowe ' władze będą musiały zacząć od ułożenia programu pobytu

bo obecne z planu robią MEGA NIESPODZIANKĘ - TAJEMNICĘ.

dobrze ze góry blisko i buty odpowiednie już przygotowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wśród członków i fanów Polanki zapanowało rodzaj  armistycjum na czas, do wyborów... co ma przełożenie na aktywność na portalu.

  Wszyscy czekają na "biały dym"   z komina bacówki który obwieści ... wiadomo CO.   Herold obwieści "urbi et orbi" że pani/pan dzierżyć będzie buławę marszałka /nie prezydenta/ wybranej grupy pszczelarzy w naszej Najjaśniejszej ...

  I ja się przyglądam zza węgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi:), Koleżanki i Koledzy Polankowicze zgromadzeni w Bukowinie!

To właśnie Wy zadecydujecie o dalszych losach i kierunku działania SPP POLANKA mając bezpośredni wpływ na wybór nowych władz.

Życzę Wam roztropnych i zdroworozsadkowych decyzji pozbawionych negatywnych emocji, które umocnią naszą pozycję w środowisku pszczelarskim i pozwolą na dalszy jego rozwój korzystny dla wszystkich pszczelarzy niezależnie od opcji ich reprezentujących.

Postawcie na młodych.

Przed nimi przyszłość . W nich siła i energia, a nasza mądrość i doświadczenie zawsze będzie ich wspierać.

Powodzenia!

:) pytla... niekoniecznie samozwańcza  "matka polanka"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie ja jestem od przekazywania informacji ale pozwolę sobie napisać co dla mnie jest najważniejsze.

Członkiem honorowym Stowarzyszenia została Pani Krystyna Stokłosa. Olbrzymie gratulacje. 👏👏👏

Dla mnie osobiście wyróżnienie Pani Krystyny nie jest zaskoczeniem. W moich oczach zapracowała sobie na to wyróżnienie.

Skład został bardzo odmłodzony.

Gratulować należy koledze Marcinowi jako Prezesowi, Vice koleżanka Agata i Ela, skarbnik Dariusz, sekretarz Marcin.

Potencjał w nowym Zarządzie jest, ale czy w Polankowiczach to już wątpię. Tylko 3 procent głosujących.

I tak na koniec. Trochę dziegciu.

Mają ludzie węża w kieszeni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jokaz napisał:

I tak na koniec. Trochę dziegciu.

Mają ludzie węża w kieszeni.

Słusznie zauważył kolega Jokaz że trochę dziegciu też się przy okazji tych Wiwatów należy.  Jedną z bardziej gorzkich  łyżeczek tego dziegciu, było konsekwentne , do końca nie opublikowanie  programu spotkania, poza podaniem terminu i czasu Walnego.  Nie uważam tego za przeoczenie , ponieważ od tygodni wielu Kolegów chciało się z tym programem zapoznać, i w zależności od tego wybrać sobie tą część spotkania , w której chcieli by wziąć udział, niekoniecznie opłacając pełny udział, który nie był małą sumą. Z tego co wiem , pewna liczba kolegów , z tego właśnie powodu całkowicie zrezygnowała z udziału, skoro do wymaganej kwoty, trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, co przy obecnych cenach paliw stanowi poważny wydatek.  Kolejna porcja dziegciu, to absolutny brak w sprawozdaniu wzmianki na temat tego Forum, które od lat było głównym sposobem komunikowania się członków, i jakoś nie zauważyłem aby ktoś tą oczywistą oczywistość odwołał. Były co prawda zaniechania w obsłudze forum w ostatnim okresie, ale zamiast informacji, że przestało ono być w kręgu zainteresowania Zarządu, nie wiem po co powołano siódmego moderatora, który na dodatek z Polanką nic nie ma wspólnego ? Muszę przyznać że ta łyżka dziegciu, jest wyjątkowo gorzka , i nie poprawi tego oświadczenie , że Polanka ma dużą ilość fanów na FB.  Z tej ilości fanów będziemy mieli tyle samo pożytku, co z tych członków Polanki, którzy niewątpliwie opuszczą ją, kiedy przestaną dzięki sprawnej obsłudze , korzystać z programów, które niektórzy nazywają "pomocowymi".  A to już niedługo. 

Jeszcze tylko kilka słów na temat "węża w kieszeni" o którym wspomniał Kolega "Jokaz".  Tak na prawdę, to "krucjatę " przeciwko podniesieniu składki urządził tylko jeden z obecnych na sali.  Poza tym nie było zdecydowanych oponentów, a raczej pojawiały się głosy, aby podnieść ją powyżej tego , co zaproponował Zarząd.  I powiem wprost, jeśli nie udało się tego podjąć w formie Uchwały, to głównie poprzez nieumiejętne przedstawienie tego zebranym, i "rozmazane" przedstawianie tej uchwały , celem jej przegłosowania.  Niestety , z tym nie poradził sobie prowadzący, który w tym momencie nie potrafił zapanować nad  dyskusją , i porządkiem na sali obrad.  Tak więc Kolego "Jokaz",  oprócz tej osoby , którą już wymieniłem, większego "węża w kieszeni, mają ci, których regularnie nigdy na spotkaniu nie ma, a którzy jednak widzą dla siebie jakieś korzyści z przynależności do Polanki.   Te moje uwagi , nie są złośliwe. Należę do grona tych którzy z Polanką  związani są prawie od początku.  Było nas kiedyś kilkunastu, później kilkudziesięciu , następnie kilkuset.  Był entuzjazm i zaangażowanie.  I na prawdę z uśmiechem politowania , można skwitować tylko taki głos w dyskusji na temat wysokości składki, kiedy ktoś tam powiedział, że jak podniesiemy składkę , to może kilku większych , zrezygnować z członkostwa.  No to co ??? Co się takiego stanie, co mogło by zagrozić istnieniu Polanki ???  To samo , co stało się z innymi Organizacjami, kiedy cukier przestał być reglamentowany.  A więc nic.   Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jokaz napisał:

Cześć, nie ja jestem od przekazywania informacji ale pozwolę sobie napisać co dla mnie jest najważniejsze.

Członkiem honorowym Stowarzyszenia została Pani Krystyna Stokłosa. Olbrzymie gratulacje. 👏👏👏

Również serdeczne gratulacje.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...