Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

... Tak zapytam przy okazji ,widziałem styropianowe Łysonia wygięte na wręgach  o około 1,5 cm ,taka partia czy standard  ?  ...

Baru, na dennicach wręgi mam proste, ale nie mam tu dużej statystyki bo zacząłem je testować. Natomiast na powałkach mam wyraźną "łódeczkowatość".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka łudeczkowatość występowała na dennicach ,boje się że mógłbym dostać taka partię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poobiedniej kawie, w przedświąteczny dzionek zadumałem się nieco jako że to czas szczególny... Świąteczny ale do karnawałowego nastroju daleko.

Życzę wszystkim, naprawdę wszystkim, pogody ducha, zdrowia i optymizmu w patrzeniu w przyszłość w domu, w pasiece... i tak w ogóle w życiu, tym społecznym również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwitną narcyzy....

  U wieku kwitną w klapach marynarek i kostiumów ku pamięci tych którzy 19.04. 43 pojęli walkę o godność i wolność. Pamiętajmy i uszanujmy ICH poświęcenie...

   Pardon, - miało być "u wielu"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Atena napisał:

Kwitną narcyzy....

  U wieku kwitną w klapach marynarek i kostiumów ku pamięci tych którzy ...

"Narcyzy?

U wieku?"

Tobie Ateno chyba fioł coraz bardziej na łysej głowie rozkwita.

Przestań kompromitować siebie i polskich pszczelarzy narcyzie.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1789956,1,dlaczego-zonkil-jest-symbolem-pamieci-o-powstaniu-w-getcie.read

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Historia zatoczyła koło;

  czarg wygarnął mi na portalu jak "granatowy" Żydowi w getcie... no może dobrał subtelniejszych określeń ale sens tożsamy...

   Czy większość, czytających ów wpis identyfikuje się z czargiem, że przypomnienie, przeze mnie,  tragicznych wydarzeń z naszej historii jest MOJĄ kompromitacją?  Naprawdę nie trzeba wielkiej odwagi aby wyrazić swoje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

    Naprawdę nie trzeba wielkiej odwagi aby wyrazić swoje zdanie...

  •  

Odwagi nie trzeba ale przydałoby się nieco więcej rozsądku Panie Ateno.

Chciałeś oddać hołd wprowadzając czytających w błąd?

W podobny sposób tydzień temu zawiadamiałeś na forum o śmierci Pana Łysonia seniora.

Wtedy też, mimo zwrócenia uwagi, nie przeprosiłeś ani nie poprawiłeś wpisu. (Prawdziwy Czekista nigdy nie przeprasza)

 W cywilizowanym świecie gdy czci się czyjąś pamięć należy zachować należytą powagę, nie wolno przekręcać faktów,

trzeba szanować symbole.

(Symbolem Powstania w Getcie jest żółty żonkil, nie jest on zamiennie nazywany narcyzem, bo nazwa "narcyz" nosi w sobie także inne konotacje o czym jako miłośnik mitologii greckiej P. Atena powinien wiedzieć.

https://tuptuptup.org.pl/zydowski-symbol-warszawskiej-mapie/;

https://kurierhistoryczny.pl/artykul/dlaczego-zonkil-jest-symbolem-powstania-w-getcie-warszawskim,340)

Niewiele to dla Ciebie znaczy ważniejsze było błysnąć konceptem.

W swoim krótkim poście "ku czci" walnąłeś dwa byki, gdy zwróciłem Ci na to uwagę

zamiast je poprawić i przeprosić posunąłeś się do kolejnego przekłamania tworząc porównanie:

 "czarg wygarnął mi jak granatowy Żydowi w getcie."

Skoro bierzesz się za upamiętnianie wydarzeń historycznych powinieneś mieć jakieś minimum wiedzy na ten temat.

W przeciwnym razie zamiast oddania czci dochodzi do pośmiewiska i profanacji.

Porządkiem w getcie zajmowali się ODmani (Jüdischer Ordnungsdienst ), była to służba porządkowa podporządkowana Niemcom złożona z Żydów.

Poczytaj sobie o nich i nie myl z granatową policją:

Emanuel Ringelblum, twórca podziemnego archiwum getta, pisał z przerażeniem o tym, co się działo, kiedy rozpoczęły się wywózki do obozów zagłady: „Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swych braci na rzeź. Policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi - przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów była przed wojną adwokatami) - sami przykładali rękę do zagłady swych braci. Jak doszło do tego, że Żydzi wlekli na wozach dzieci i kobiety, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeź?”.  

https://naszahistoria.pl/zydowscy-policjanci-zycia-nie-ocalili-stracili-godnosc-zydowska-policja/ar/13167482

 

----------------------------------------------------------

Chwała i wieczna pamięć poległym,!

Wieczna hańba oprawcom!

https://archive.org/details/nybc205280/page/n182/mode/2up

  Szmul_Zygielbojm_suicide_letter_1943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada mi tylko wyrazić uznanie dla czarga, pomimo że mi wygarnął "jak granatowy Żydowi" /niekoniecznie w getcie/ ale twórczo rozwinął temat związany z Powstaniem w Getcie Warszawskim. Nie wiem czy inni czytający, ten szeroko omówiony, drażliwy temat, są jednomyślni z autorem ale to mniej ważne. Liczy się intencja. 

PS  

Już niemal tydzień myślę za co i kogo mam przepraszać - rozumiem że za to iż umieściłem informację  o śmierci p. Łysonia. ŚWIADOM  swej niedoskonałości nie potrafię zrozumieć gdzie popełniłem błąd/przewinę/niepoprawność I jaką. Ratujcie w kłopocie, oświećcie... Zapewniam, że to miała być tylko informacja, żaden nekrolog czy epitafium... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś prawdziwy pszczeli dzień. 

Budzę się - słyszę stukot deszczu. Kurna...znowu kolejny dzień z bubą pogodową.

Wychodzę do pracy slalomem przez kałuże i błoto.

Aż tu nagle 7.00 rano wychodzi słońce wbrew wszystkim prognozom i grzeje do 20 stopni w cieniu do samego wieczora :) 

Zapach kwitnących mirabelek i pierwszych klonów rozszedł się po całym osiedlu a kwiaty oblepiły pszczoły i trzmiele.

Stukot deszczu zamienił się na stukot pszczół omylnie uderzających w moje okno w czasie pracy na pobliskim klonie.

Piękny dzień - pszczeli dzień :)

Na niego czekałem całą zimę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ul kontrolny w Poznaniu wykazał dziś (19 kwiecień) przyrost na wadze 0,8 kg - rodzina średnia. Pszczoły buszowały od 8 do 18.30. Na wykresie rozkład godzinowy aktywności:

 

  9c888d4c50833400a0320cac8b776fff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, cayose napisał:

Zapach kwitnących mirabelek i pierwszych klonów rozszedł się po całym osiedlu a kwiaty oblepiły pszczoły i trzmiele.

Wszystko się zgadza za wyjątkiem trzmieli w tym roku nie widziałem jeszcze żadnego.

W niedzielę zrobiłem sobie wycieczkę rowerową po okolicy. Czym pachnie wiosna na wsi? Niestety opryskami.

Pozdrawiam wszystkich, lekko otumaniony wiosennymi zapachami Ignac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku na forum głównym dotyczącym przepszczelenia, (w którym poruszono również kwestię zadrzewień)

forumowicz Robert napisał:

" Dajmy juz historii spokól. To juz kwestia dla historyków i badaczy."

Pozwolę nie zgodzić się z tą opinią - poznanie historii (jak pisał Cat) przekonuje nas jak niezmienna jest ludzka głupota.

Dziś świeto, które obchodzimy nieco mniej hucznie jak niegdyś. Z tej okazji ruski agent,  gdy był jeszcze szefem Gł. Zarządu Politycznego Ludowego Wojska wydał zarządzenie w którym zalecił świętować 1 maja czynem społecznym, akademią, zabawą i właściwą wzorową postawą. Wśród czynów (patrz pkt 3) wskazał zadrzewianie terenów wojskowych. Ciekawe ile tych pierwszo-majowych drzew przetrwało do dzisiaj i jakie to gatunki. Coś? Ktoś?

Ez9nQnVXEAIWxNT?format=jpg&name=medium

 

Ez9nQnXXEAIQxlq?format=jpg&name=medium

 

  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to : "żołnierze uczestniczą w manifestacjach bez broni, w szyku luźnym razem z ludnością cywilną"... Że też tego bolszewika, sługusa Moskwy, który miał krew na łapskach

setek, a może nawet i tysięcy walczących o wolną i niepodległa Polskę nie skazano. Mało. PO-PSL wyprawiło mu pochówek z honorami.... Niemcy na okupowanych terenach w Polsce też 

sadzili drzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saute napisał:

Niemcy na okupowanych terenach w Polsce też sadzili drzewa.

Nie tylko tym się przysłużyli pszczelarzom Robinhuud zwrócił uwagę, że w GG stworzyli wzorcowy statut dla organizacji pszczelarskiej:

==============================================================================

1 maja powoli się kończy. Na deser dla miłośników historii defilada na Placu Czerwonym w Moskwie z 1941 r. z porywającym marszem: "Wenn die Soldaten durch die Stadt marschieren...",

Stare przyjaźnie nigdy nie umierają. Rozrastają się jak drzewa o solidnych korzeniach.

"Freundschaft ist wie ein Baum. Es zählt  nicht wie hoch er ist, sondern wie tief wurzeln reichen."

(Przyjaźń jest jak drzewo. Nie trzeba przejmować się wysokością, ale tym jak głębokie są jego korzenie).image.png.8da97fc07e1e73fd9627431efe3d3770.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wyznawcom kościołów wschodnich, obchodzących w tych dniach święta Wielkanocne,  życzę zdrowia i pomyślności. 

Atena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rocznica uchwalenia Konstytucji... Czcijmy to święto jako że to ów akt prawny wytyczał drogę dla Rzeczpospolitej.

Oj, przydałby się jakiś akt prawny który wytyczałby ścieżki dla polskich pszczelarzy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa zagwozdka, Parlament Najjaśniejszej uchwalił /to co mu się udało uchwalić w burzliwej atmosferze/ w których to kwotach będzie na rolnictwo jakaś kasa. Pszczoły nie od macochy i na nie COŚ się należy. Nie to abym na tę kasę liczył... ale to jest wspólna sprawa i wielowątkowa. Co prawda kasa jeszcze za górami, za lasami ale widząc kondycję/wigor/energię PZP to ... trudno być optymistą o współpracę w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku dotyczącym nowym odmianom rzepaku Pan Atena z PSL napisał:

"Kurczą się pożytki wynikające z koalicji z rolnictwem." 

Oj kurczą się Wam, kurczą niedługo wszystkie się skórczą i dobrze 😄

I dalej Pan Atena pisze:

"Rolnicy idą swoją drogą, najczęściej, nie oglądając się na pszczelarzy, bo i po co? Nielicznych upraw, uzależnionych od pszczelarstwa niewiele /obszarowo/... a kłopoty z powodu ochrony są !!!   Koncepcja aby zacieśnić współpracę po przez unię z Izbami rolniczymi? Nie widzę entuzjazmu... "

A kto w tych Izbach Rolnych zasiada? Czyż nie ci sami rolnicy, którzy "idą swoja drogą, najczęściej, nie oglądając się na pszczelarzy"? A może chodzi o niespełnionych działaczy i politykierów, którzy szukają tylko sposobu jak się z powrotem podłączyć do koryta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ugruntowaniu się koalicji Czarzastego z Kaczyńskim z Izb  znikną ostatni z koniczynką w klapie. Nawet rzepak zacznie nektarować... co ja mówię, koryta będą pełne miodu. 

A skoro jeszcze cyrograf nie podpisany /czy będzie???/ to może by tak ponadpartyjnie i bezpartyjnie podyskutować nad tym o zrobić aby przybywało a nie ubywało pożytków?  Ktoś proponuje nie kosić trawników, inni aby sadzić kwiatki na balkonach, inni aby miedze pozostawiać /między 100 hektarowymi łanami/.  Niech krytycy zamienią się w reżyserów, niech pokażą przynajmniej wizję scenariusza co robić aby kraj nad Wisłą był "mlekiem /mniejsza o mleko/ i miodem płynący". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
5 godzin temu, Atena napisał:

Po ugruntowaniu się koalicji Czarzastego z Kaczyńskim

To nie koalicja to kop w klejnoty ,, opozycji ,,

 

5 godzin temu, Atena napisał:

z Izb  znikną ostatni z koniczynką w klapie

Co daj Panie Boże .

Amen

5 godzin temu, Atena napisał:

Niech krytycy zamienią się w reżyserów, niech pokażą przynajmniej wizję scenariusza co robić aby kraj nad Wisłą był "mlekiem /mniejsza o mleko/ i miodem płynący". 

Zlikwidować dopłaty do hektara a zacząć dopłacać do produkcji i to do pewnego poziomu . Nie kupisz nieużytku koszonego raz w roku - bo dopłaty . Nie ma innego uzasadnienia jego koszenia , utrzymania, niż kasa unijna .

Skończy się , to rolnicy zmuszeni do dzierżaw tę ziemię kupią a ta co nikomu nie potrzebna zmieni się w przyrodniczą niszę .

Produkcji mammy fulll. Nie musimy mleka w proszku wysyłać do Chin kosztem degradacji środowiska w którym żyjemy . Odebranie pslowskich latyfundiów(dzierżaw)  i sprzedaż ich rolnikom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację daro co do zasad?  Takie postulaty trzeba gdzieś przeforsować, zamienić w ustawy, wdrożyć w życiu czyli w kraju. Na razie, Parlamentarny Zespół pchnął do przodu sprawę wosku, wspiera go Lubelski Urząd Wojewódzki - to jest droga która MOŻE przynieść efekty. Może to początek???   Jaki ma w tym wkład armia ludzi z PZP?

Co do modłów o upadek PSL-u? Katon grzmiał aby Kartaginę zaorać - zaorali ale Rzym też upadł?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza kompilacja zdjęć ukazująca wpływ suszy (rok 2020) na przyrodę. Jak późno tegoroczna wiosna by nie przyszła to tegoroczne nawodnienie wynagradza wszystko. Nic więcej pisać nie trzeba.

 

SUSZA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
W dniu 11.05.2021 o 14:58, Atena napisał:

to jest droga która MOŻE przynieść efekty. 

Jak rozumiem droga po miód , cayose.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pijem, za zdrowie pszczół w dniu ICH ŚWIĘTA.  

Po raz czwarty obchodzimy/oblatujemy Światowy Dzień Pszczół. No to strzemiennego, za to że nam służą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...