Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sens w tym aby w Polsce były fermy pszczelarskie na wzór amerykański  ale  aby każdy kto ma pszczoły, które oddziałują na środowisko mógł się czuć, że jest kimś kto ma wpływ na otoczenie w którym żyje. Człowiek często tym żyje niezależnie od wyników ekonomicznych jakie osiąga. Parę milionów ma psy, nieco mniej koty, a ileś tysięcy, nieco kłopotliwsze, pszczoły.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
33 minuty temu, Atena napisał:

Parę milionów ma psy, nieco mniej koty, a ileś tysięcy

No i co  z tego ? Ano nic, w Szwecji nie ma bezdomnych kotów , psów . Bo są zaczipowane . Nie ma ,,organizacji schroniskowych ,, jest właściciel każdego zwierzaka .

W Polsce są od psów , kotów pszczół. I co ?  Każdy co może doi kasę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Miałem przemilczeć ale co tam -Bocian jak napiszesz nr konta to przeleję Ci złotówkę abyś rozumu nabrał . Ja już się dowiesz ile tak naprawdę jesteś wart  zwrócisz mi resztę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, daro napisał:

Miałem przemilczeć ale co tam -Bocian jak napiszesz nr konta to przeleję Ci złotówkę abyś rozumu nabrał . Ja już się dowiesz ile tak naprawdę jesteś wart  zwrócisz mi resztę .

I trzeba było przemilczeć. Bo personie która akceptuje i robi sobie podśmiechujki z zestawiania znaczka WOŚP i Swastyki Hitlerowskiej, zasługuje:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko do stołu zasiąść - nie ma co oglądać.

Wracają wspomnienia z wiadomego wydarzenia z zamierzchłej przeszłości... Mróz i śnieg też był... Tylko... pług odśnieżający od czasu, do czasu przemknie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 godziny temu, Bocian napisał:

Bo personie która akceptuje i robi sobie podśmiechujki z zestawiania znaczka WOŚP i Swastyki Hitlerowskiej, zasługuje:

Co Ty za pizduły piszesz ? Bierz 2 tabletki . Nie lubię Owsiaka , nie dam mu złamanego grosza  . Nie będę  jemu podpisywał jakichkolwiek deklaracji  . Mam do tego prawo i nie pozwolę sobie jego odebrać byle buszmenowi .

Nie akceptuje żadnych znaków hitlerowskich poza muzeum i filmami historycznymi . Każde uzycie powinnno być karane . No chyba że robiłby to hindus .

Spadaj , tylko krydeł nie połam . ***** **

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

nie ma co oglądać.

Wracają wspomnienia z wiadomego wydarzenia 

Czyżby znowu jakiś gienierał zabronił nadawać ?

cenckiewicz-twitter.jpg

Ale to dobrze - niech zatrute głowy trochę odpoczną od jazgotu antypolskich szczekaczek.

Choć dla nich lepiej byłoby gdyby ten protest trwał do końca świata i jeden dzień dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, daro napisał:

 

Podaj konto to wyślę dychę. Kup młotek i się walnij, ale nie w palec. Może twoje wielkie Ego i IQ przeniesie ze zbioru urojonego do rzeczywistego. Mam nadzieję że ogarniasz podstawową wiedzę z zakresu liczb zespolonych.

Lepiej być lotem niż nielotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

1421868467_xyfrbk_600.jpg

Samiec osła to ogier . Bycie ogierem nie robi z niego rumaka . Wsadzenie sobie piórka w tyłek nie sprawi że polecisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i swoją kulturą z "kawiarni rodem ze spotkań wielkich matematyków" jak to ktoś napisał zrobiliście wiejski przydrożny szynk "mordobijnie". Gratulacje dla obu Panów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
13 minut temu, cayose napisał:

Gratulacje dla obu Panów!

Dziękuję ze swojej strony . Tu ni szynk ni mordobijnia .  Jak mi mówiono z chamem trzeba rozmawiać w jego języku bo pies j..bał jego matkę i trudno by prócz szczekania jakiś język pojął.

Ni tego ,,lotnika ,, czepiałem  ni kto go prosił . Ciekawe czy tę dychę przeleje .A jak mienie porzucone ( forum ) to dziwota że tak się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro Twoje trzecie zdanie zaczynające się od słów " Jak mi mówiono z ..." jest obraźliwe i nie powinno się

znaleźć na pszczelarskim forum. Opamiętaj się chłopie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
2 minuty temu, czarg napisał:

Opamiętaj się chłopie!

Ja nie taki dobry katolik . Jak ktoś mnie obraża nie odwracam się drugim policzkiem . No , może żeby rozmachu nabrać . Niech sasiada zza płotu nazywa głupkiem . No ale sąsiad może pognać .Nie ?

A po ostatnie to moderatora nie ma i nikogo to nie obchodzi. Idą wybory w Polance i są ważniejsze osoby niż ja i to forum

Daj se na luz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałam na wstępie, że chodziło o pszczoły, ich rolę, znaczenie, przetrwanie, a także o pszczelarzy, że...niby schodzą na psy (co nawet gołym okiem widać) chociażby w kawiarence. Niemniej jednak nie przywiązywałabym aż takiej wagi do emocji. Wybaczcie sobie, bo i tak to wszystko niewielkie ma znaczenie w makroskali.

Pszczoły jednak (przynajmniej ja tak uważam ,choć oczywiście mogę  się mylić) na pierwszym miejscu. Są strażniczkami życia na ziemi. Nie my to natura o nie zadba.

Daro, moderatora nie ma w kawiarence i nie będzie chociażby dlatego aby każdy kto tu pisze miał szansę się zreflektować, a nawet przyjść po rozum do głowy,  że nie chodzi o to aby ktoś posprzątał tylko o to aby ten co czyta wyciągnął wnioski.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zamysłem utworzenia "kawiarenki" było stworzenie, niczym nie skrępowanego forum, gdzie "nie masz Muzułmanina ani Żyda" a dominują rzeczowo, w sposób godny i przemyślany prezentowane poglądy. Można je przedstawić, można się z nimi zapoznać, można na nie odpowiedzieć... Forma i treść wypowiedzi świadczy o tym co się wypowiada   i , jak często  widzę nie zależy od posiadanych  tytułów i dyplomów ale kultury i taktu prezentującego swe przemyślenia. Można różnić się pięknie... można na poziomie rynsztoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Dzięki Wam wielkie . Choć raz poczułem się jak w podstawówce gdzie zawsze był winien nie ten co zaczął a ten co dostał łomot.

W dniu 9.02.2021 o 17:39, Bocian napisał:

 

głupiś.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Atena napisał:

 dominują (tu) rzeczowo, w sposób godny i przemyślany prezentowane poglądy.

Ale jak to "prezentowane w sposób przemyślany"?

To nie będziesz już TU pisał, Ateno ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czwartkowa ciężkostrawna okoliczność: 

                                        PĄCZEK Z ADVOKATEM

Et73H8yXMAErjvd?format=jpg&name=small  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to - będę pisał do końca trwania portalu a nawet "jeden dzień dłużej". Nigdy nie piszę nieprzemyślanych tekstów... Mam trochę rozpoczętych tematów jak choćby "covid i miód", parę osób przekonałem do zainteresowania się tematem.  A Ty dalej nieudolnie próbuj naśladować Stańczyka. Sądzisz, że kogoś rozweselisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, pytla napisał:

Daro, zjedz pączka, wyluzuj i ciesz się razem ze mną, że jeszcze jakie  takie czucie mamy.

Aj tam ja zawsze na luzie dziewczyno . Najzabawniejsze że ten krydlaty nie wiem że ja wiem kim jest . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej kawy aromat dominuje w Kawiarence Pytli /może zbożowej?/ ale wszystko wskazuje na to że 22. lutego w Doln. Izbie Rolniczej zapachnie miodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie mrozy, zagrożenie zarazą,  komediodramatycznie toczące się obrazy na politycznej  scenie, nastrajają do refleksji nad krajobrazem na niwie pszczelarskiej.  

Dość zgodnie wielu, na tym portalu, powraca z tezą że jest źle, w różnym kontekście... Ostatnio doszło oburzenie na szefa PZP który... co tam będę powtarzał, krótko - olewa wszystkich zaprzańców/renegatów/raskolników. Nawet rozumiem - jak można być tak lekceważonym!!!  Kod do drzwi ministra tylko u jednego. Ot demokracja...                               Czy, jak u Dantego,  należy "porzucić wszelką nadzieję"?   A może, skoro taka sytuacja nie dobiła to może jest jakaś ścieżka która może wzmocnić?  Może zabiorą głos ci którzy widzą jakieś "światełko w tunelu"  w kontekście; co robić aby były pozytywne  efekty wysiłków tych którym jeszcze coś się chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...