Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się nie odnieść;

Ja daję na Wielką Orkiestrę Świętej Pomocy i nie wypominam... Gorzej jak ktoś nie daje i w taki niewiarygodnie cyniczny sposób próbuje dyskredytować dary dobrego serca od Polaków, i nie tylko. Już niejedna Izba Skarbowa ze podkulonym  ogonem odeszła po sprawdzaniu Orkiestry... Masz dowody??? Zgłaszaj  Nie masz - nie szczuj!!!

Od kiedy zaczęła się wykształcać tradycja wygłaszania homilii przez polityków.  Wiece to za mało???   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 minuty temu, Atena napisał:

Masz dowody??? Zgłaszaj  Nie masz - nie szczuj!!!

,, Matka Kurka ,, wygrała w sądzie o udostępnienie dokumentacji finansowej fundacji .Dostępu do której jemu odmówiono . Pieniądze fundacji nie są pieniędzmi Owsiaka , darczyńców , a wszystkich obywateli są pieniędzmi PUBLICZNYMI  . Brak podstaw karnych nie oznacza aureoli nad głową .

Nie szczuję .

Pisanie że obyś nie musiał korzystać ..... Bo co ? Pomoc bezinteresowna to pomoc skierowana do wszystkich a nie tylko zwolenników . PRO PUBLICO BONO.

Nie popieram , dzieci dawały nie zabraniam . To się nazywa wolność .  Nie lubię Owsiaka . Mogę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cayose napisał:

Oby Panie czarq sprzęt od tego Pana nie musiał Ci życia ratować.

A co takiej kiepskiej jakości jest ten sprzęt?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ateno gdzie ja dyskredytuję "dary dobrego serca nie tylko od Polaków?"

Przecież napisałem: "Sięgajcie głęboko darczyńcy"?!?

A to, że apeluję aby Owsiak się samoograniczył i nie czerpał tak hojnie z konta "Złoty Melon"

które karmi całą jego rodzinę to przecież nie jest żadne "szczucie", Ateno oprzytomnij.

Napisałeś: "Ja daję na Wielką Orkiestrę Świętej Pomocy i nie wypominam... Gorzej jak ktoś nie daje "

Ale dlaczego gorzej?  Na stan służby zdrowia WOŚP ma minimalny wpływ, a innymi działaniami (ostatnio współpraca z oszalałymi samkami ze #Strajkukobiet) Owsiak tylko antagonizuje polskie społeczeństwo .

Też kiedyś dawałem, ale straciłem zaufanie do Owsiaka i jego działań. 

I skąd te wiadomości , że "niejedna Izba Skarbowa z podkulonym ogonem odeszła"?

Znasz jakieś wiarygodne raporty? Może przedstawisz nam ile zarabia Jerzy Owsiak, jego żona, córki i zięć

na biznesie związanym z WOŚP skoro uznałeś za stosowne w pszczelarskiej kawiarence agitować na jego rzecz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam z przytupem i nie bacząc na konsekwencje otworzyć kawiarenkę w ramach Góralskiego, a nawet Narodowego Veta ale mnie ubiegliście i jak zwykle "co nagle, to po diable".

Zdobędę się na taką refleksję, że więcej już za nami niż  przed nami i na pewno warto byłoby podnieść sobie wibracje w miejsce utarczek, które prowadzą w ślepy zaułek.

Szanujcie się! Pomimo różnicy poglądów i wartości, które swoją postawą reprezentujemy nie musicie za wszelką cenę sięgać dna.

Szanowna Ateno! Zgodnie z pewnym starym kodeksem ten jest winien, co pierwszy zawinił, a Pan jak co roku w ramach dobrych intencji rozpoczynasz ten niewybredny spektakl.

Wszyscy po minusie.

Jacek...nie musiałeś. Stać Cię na celniejszą ripostę. Szkoda tych dzieci ogłupiałych, wywabionych na ulicę i zmanipulowanych przez cynicznych prowodyrów. (wczorajsze występki na ulicach Warszawy miałam na uwadze)

No,.... i Daro ;) Trudno faktycznie liczyć na to, że Cię zabraknie o ile racja jest po Twojej stronie.

Mimo wszystko pozdrawiam i proszę o umiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, jak to zwykli mawiać ogrodnicy. To ja przepraszam, że zamiast się ucieszyć, ze ktoś tu w ogóle zagląda obiecałam w ciemno pogonić harcowników.

Gdzieś trzeba odreagować. Może być minus i dla mnie....beeeeeeeeeeeeee:}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja wymyśliłem 'kawiarenkę Pytli" gdzie każdy, szanując regulamin i poglądy adwersarzy mógłby się wypowiedzieć w formie jaka przystoi temu przybytkowi... Nie spodziewałem się że pisząc że "jutro światełko do nieba" wywoła burzę z gromami. Widocznie w niebie, anieli,  nie akceptują tego typu uwag/przypomnień. A może to nie aniołowie kształtują kierunki tego jakie treści zawarte są na portalu?  Wobec tego oczekuję, że jeżeli dowiem się; czym uchybiłem zasadom lub obyczajom panującym TU i TERAZ?    Jeżeli areopag, zawiadujący TYM portalem uzna że jestem TU persona non grata obiecuję że nie tyle nie będę klikał ale nie otworzę tej strony!                                                          Z dwóch tysięcy wpisów większość dotyczyło spraw związanych z pszczelarstwem! Oczywiście były takie gdzie dałem wyraz swoich poglądów politycznych czy siliłem się jakieś miałkie dowcipy ale... "któż jest bez wad" ...  że  zacytuję... a nie nie napisze kogo. Polityka!!!   

Z portalem czy bez będę "robił swoje" że zacytuję znanego barda. I tak o ostatnich inicjatywach, które podejmujemy na Dolnym Śląsku nic tu nie wspominam aby się nie dowiedzieć czegoś, co się dowiadywałem wcześniej. Co z tego wyniknie? Nie wiemy wszak nie sam si ę w to angażuję... 

I tylko jedna refleksja - tylu śladów, w postaci czerwonych serduszek, nikt w kraju na dziesiątki lat nikt nie zostawi co Owsiak...  I CHWAŁA MU ZA TO!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro uzyskałem od Pytli dyspensę na to co będę pisał w "kawiarence" więc napiszę o czymś co jest godne uwagi/pochwały;

Para prezydencka przekazała na licytację dla WOŚP  dwa pióra... Zapewne warte wielu czerwonych serduszek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zgasło, na rok... Rozbłysło od Svalbardu po San Escobar. 

Ksiądz Kazimierz Kleban z Elbląga dał wyraz co to jest "miłość bliźniego"... w stosunkach społecznych na poziomie parafii... wcisnął całą tace do puszek wolontariuszy... Dla mnie to godne uwagi i pochwały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 08:32, Atena napisał:

 

I tylko jedna refleksja - tylu śladów, w postaci czerwonych serduszek, nikt w kraju na dziesiątki lat nikt nie zostawi co Owsiak...  I CHWAŁA MU ZA TO!!! 

Nie robi tego charytatywnie. On, jego rodzina i znajomkowie, oraz te jego spółki "mrówki" żyją z tych datków jak pączki w maśle. O ile wiem, zakupiony sprzęt z tych datków jest tylko dzierżawiony szpitalom i należy do spółki Owsiaka. Ma łeb na karku ten syn SBeka i milicjantki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, Saute napisał:

Ma łeb na karku ten syn SBeka i milicjantki. 

To się zaczeło na zamku w Książu . Później TPCHR w Na Przełaj i zbiórka na operację w RFN w markach . szkoda że mi nie ocalał numer z odpowiedzią ,,zbawcy ,, . Chomont do 2 .

1 godzinę temu, Saute napisał:

O ile wiem, zakupiony sprzęt z tych datków jest tylko dzierżawiony szpitalom i należy do spółki Owsiaka

A to bardzo dobre , dawali szpitalom czy chciały cz nie . Sprzęt stał bezużyteczny i nie było siły odebrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było i tak...

Pasieka z Miłosnej / w piekiełku różne się rzeczy dzieją/ w akcji internetowej  Dzień z pszczelarzem zebrała na szlachetny cel 5504,50 Wielkiej /ogólnoświatowej/ Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brawo!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przełom w/s WOŚP  ... ponad 40 księży napisało list otwarty którzy biorą w obronę WOŚP oraz jej dyrygenta. 

A tak się zaczyna - " Z bólem patrzymy na próby zdyskredytowania jednej z największych, w naszym kraju organizacji charytatywnych..." Kto chce przeczytać całość- ten znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie symboliczna liczba /czterdziestu/ jak 17 wieków temu, odważyło się wystąpić w obronie tego co uznają za słuszne i szlachetne? Czy naprawdę trzeba heroicznych wystąpień by swoim, niepodważalnym autorytetem głosić swoje votum separatum wobec totalnej krytyki płynącej  z ... niektórych środków przekazu?   Cenię, że nie ulękli się nawet perspektywy potępienia, jak im niektórzy wieszczą. Co ich za to spotka? Nie wiem, ale za nieakceptowany symbol pokazany publicznie w TV Pani prezenterka pogody wyleciała z pracy na zbitą twarz...   Ot, taka współczesna męczenniczka ... tempora mutantur.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbole raz są akceptowane a raz nie.

Zimowa dobroczynność - piorun, puszka,

i dziecięce serduszka. *

Es6t2feW8AMRIus?format=jpg&name=small

 

5f4ee43a156c991cfa9451d1bdbf0c6b,780,0,0

* pierwszy obrazek dotyczy akcji przeprowadzanej w III Rzeszy (WHW Winterhilfswerk). 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/06/30/pomoc-zimowa-czyli-jak-hitler-okradal-niemcow-pod-pretekstem-akcji-charytatywnej/

https://pl.qaz.wiki/wiki/Winterhilfswerk ,

drugi obrazek dotyczy akcji przeprowadzanej w III RP (WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_Świątecznej_Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim człowiekiem trzeba być?

Twoja nienawiść napędza nasze orkiestrowe serca.

Skutek twego bełkotu i tak będzie następujący:

Otworzyć otwieracz, a zamknąć zamek, potem na odwrót i od nowa.

A docelowo i tak:

ludzie, którzy zbierają do puszek oraz

tańczą w policyjnym kotle na protestach, kiedyś będą rządzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, Bocian napisał:

tańczą w policyjnym kotle na protestach, kiedyś będą rządzić

I napisz jeszcze że pisorów posadzą to się posikam . e smiechu .PiS miał sadzać , Po miało sadzać , miało PiS już nie istnieć . Banialuki .

PZP srzedaje Ukraiński miód bo polski za drogi .Ch D i K Kupa . Skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie

chcieliście Polski - no to ją macie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze o akceptowanych i nieakceptowanych symbolach:

Podczas tegorocznej akcji charytatywnej J. Owsiak i jego orkiestra licytowała nie tylko strajkowe grafiki z piorunem z mało pacyfistycznym,  wspólnotowym hasłem "Jesteśmy mocni. To jest wojna" (patrz druga fotka mojego poprzedniego wpisu), na allegro wystawiono także obraz tzw. "Matki Boskiej Kermitowskiej"

Pewnie niejedno "napędzane nienawiścią orkiestrowe serce" marzy o takim obrazie.

A4841bfe34383752b5728ddd07fe4.jpeg

https://dorzeczy.pl/kraj/171543/skandaliczna-aukcja-na-wosp-mozna-licytowac-matke-boska-kermitowska.html

https://allegro.pl/oferta/obraz-matka-boska-kermitowska-10178404667

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się upoważniony by wydawać osąd o obrazie zamieszczonym powyżej. Radzę zwrócić się w tej materii do (już ponad 50) duchownych którzy popierają działalność Pana Owsiaka. Może wypowiedzą się również o tym co myślą, że grozi im wieczne potępienie za zbieranie pieniędzy na wsparcie szlachetnych intencji na które są one zbierane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Czarg"  Pan Atena tak zajął się studiowaniem tematu starożytnej Grecji, że jakoś umknęło mu , ilu to księży komunistów współpracowało ze służbami  PRL.  Tak jak w wielu  miejscach do dziś jest wielu dawnych funkcjonariuszy na ważnych stanowiskach, także i w tej profesji nikt "czystki" nie robił. A sentyment do dawnych układów pozostał. Tak dla odmiany, powinien Atena poczytać także  ks. Tadeusza  Isakowicza  Zalewskiego.  Bardziej by mu się to przydało , aniżeli  te "starożytności"  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę rozczarować, w ubiegłym tygodniu czytałem długi wywiad z księdzem Tadeuszem. Przyznam, że moje poglądy są dość zbieżne z poglądami księdza.  Z tego "co czytam i dlaczego" nie mam ochoty się tłumaczyć.  Co do funkcji, byłych członków dawnego układu, to na pewno świecącym jak Gwiazda Betlejemska, jest siedzący na wysokim świeczniku, prokurator Piotrowicz. 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, Karpacki napisał:

ilu to księży komunistów

Kolego Karacki z całym szacunkiem ale to oksymoron. Było wielu wsadzanych do seminariów przez UB w celu infiltacji Kościoła . Czy dokumenty o tym spalono - nie wiem .

 

47 minut temu, Atena napisał:

Przyznam, że moje poglądy są dość zbieżne z poglądami księdza. 

Ciekawe nawet dla mnie analfabety jest te - dość .

47 minut temu, Atena napisał:

to na pewno świecącym jak Gwiazda Betlejemska, jest siedzący na wysokim świeczniku, prokurator Piotrowicz. 

 

Jakoś zapomniało się że to tylko jeden . Widzisz drzazgę w oku brata a belki we własnym nie dostrzegasz...

Kościół Katolicki to kościół grzeszników . Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni. Ot tak ku rozwadze helenistycznych fascynatów .

Hyde Park powraca jak smród starych gumofilców ......

Moderatora daj mi luby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...