Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymaj się zdrowo Kolego a dozyjesz jak krzyże znikną nie tylko z sejmu ale i z sal lekcyjnych, a w kosciołkach będzie się urządzać dyskoteki, amen.

Twoi wychylili wahadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atena napisał:

Nie wiem czego Ci czargu zabrakło? Lustra, pamięci czy odwagi... 

 

Dowodu mi Ateno brakuje, dowiedź prawdziwości swoich bezpodstawnych oskarżeń, a jeśli nie potrafisz przeproś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie oczekujesz ode mnie  przeprosin a raczej podziękowania za komplement którym mnie obdarzyłeś 15.10 "Pozornie małe... " a brzmiał on następująco; "upadły w swej durnocie i nienawiści"...  

Ocenę tego kto kogo winien przepraszać pozostawiam bywalcom portalu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
17 godzin temu, Borowy napisał:

Trzymaj się zdrowo Kolego a dozyjesz jak krzyże znikną nie tylko z sejmu ale i z sal lekcyjnych, a w kosciołkach będzie się urządzać dyskoteki, amen.

Trzymam się zdrowo . Sklerozy nie mam , pamietam jak miast krzyży wisiał Twój  Gomółka ( szkoda że na ścianie ) .

Kościół ma 2 tysiące lat i przeżyliśmy lwy w cyrku , przeżyjemy małpy na ulicach .

Co do  obrazu taki już jest na zachodzie tyle jak się nie ockną to znikną telewizory i miniówy  na ulicy .

Te amen to takie piętno  niby politrruk a jak wqwiłem to pdało O Jezu ! .

Trzymaj się zdrowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Polskim Radio wyemitowano taką informację;

  W wywiadzie dla PR szef  PZP p.Dyląg poinformował że "zbiory miodów w woj. małopolskim w br. były bardzo niskie i wyniosły 8- 10 kg  z ula w inne lata sięgały 40-50 kg. Przyczyną był niekorzystna pogoda w okresie wiosenno-letnim...." 

Pozostawiam bez komentarza.

  Pardon: p. Dylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako b. doświadczony i b. płodny forumowicz z zacięciem enuncjacyjno-sensacyjnym, powinieneś P. Ateno zawsze sprawdzać źródła swoich informacji - unikniesz w ten sposób niepotrzebnych wpadek i może w końcu zyskasz odrobinę wiarygodności.

Szefem PZP nie jest "p.Dyląg", jak podajesz tylko P. Tadeusz Dylon. 

MY name is DYLON. TADEUSZ DYLON remember it well Mr. Athena!

http://st.elohell.net/public/chill/c503eb061610fbcac26645bb8eee9899.jpg

Jego wypowiedź dotyczyła województwa podkarpackiego, a nie "małopolskiego":

 ? ?  https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/36988/nizsze-zbiory-miodu   ?

 

Tu P. Tadeusz Dylon porównuje zbiory ręcznie:

59fc46c897f8c_o_small.jpg

 

Czuwaj! ?️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanicznego dzieła dokonałeś dowodząc iż się pomyliłem.  Dbaj raczej o SWÓJ wizerunek, moim się nie przejmuj...  O 5;30 można czegoś nie dosłyszeć...

Wczoraj minister Kraska /ten od zdrowia po trzykroć, w wypowiedzi dla jakiejś TV/ pomylił SŁOWACJĘ ze SŁOWENIĄ i ... nikt na niego gromów nie ciskał. O ministrze Spraw Zagranicznych Waszczykowskim trudno nie wspomnieć, w kontekście wiarygodności wypowiedzi. Zapewne ONZ zainteresował się utworzeniem nowego państwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Atena napisał:

  O 5;30 można czegoś nie dosłyszeć...

 

Dlatego Panie Ateno nie należy słuchać brzuchem gdy dzwonią, tylko uchem a będziesz wtedy wiedział w którym to było kościele.

Jak się czegoś nie dosłyszy, niedowidzi i jeszcze opacznie rozumie - dyrdymałów nie pisać i w błąd innych nie wprowadzać.

A jak słusznie zwrócą uwagę przeprosić i obiecać poprawę zamiast szukać egzotycznych analogii

 ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten czas nostalgii a często, u wielu, depresji, przypomniało mi się powiedzenie matki Pawlaka z Samych swoich... Przeżyłam dwie wojny światowe a tu trzecia...- czy jakoś tak. Patrzę na historię która wokół mnie się toczy i  "pierwszą wojną" był stan wojenny.  Z kłopotami ale jakoś przeżyłem. Druga "wojna" - tu już było gorzej; straciłem stabilną pracę, straciłem wszystkie oszczędności, bez perspektyw - i trzeba było jakoś żyć.  I przyszła "trzecia" ... z szykanami którym, we własnym interesie się poddaję. Co prawda w telefonie nie usłyszę "rozmowa kontrolowana' ale niektórzy znajomi, zacni ludzie, już tej "słuchawki" nie podniosą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, skoro już wiemy jak bardzo i czym się różnimy może pora skupić się na tym co nas łączy i przystąpić do konkretnych konstruktywnych działań nie zasypiając gruszek w popiele. Tym bardziej, że chyba idą trudne czasy i świat jaki znamy odchodzi w niebyt.

Powiedzmy , że burzliwą wymianę zdań przyjmuję za dobrą monetę w dalszej dyskusji. Skoro nie udało się to co POLANKA miała do zaoferowania" w powijakach" potencjalnym miodożercom tzn. przywrócenie etosu zawodowi pszczelarza i rekomendację produktów jaki wytwarzają nasze podopieczne na podstawie weryfikacji przez potencjalnych klientów , to może chociaż spróbujemy dostosować się do inicjatyw oddolnych.

Wiem oczywiście jakimi jesteście tuzami i doceniam osiągnięcia wielu nie zainteresowanych współpracą, ale są i tacy, którzy mając znakomity miód niestety nie mają możliwości godziwego zbytu i muszą posiłkować  się pośrednikami.

Powstają platformy (lokalne i ogólnokrajowe), które próbują budować bazę prawdziwej zdrowej żywności i otrzymaliśmy jako Organizacja propozycję takiej współpracy i to na bardzo szeroką skalę.

Jak to widzicie Panowie? Myślę o obopólnych korzyściach i , że liczę na wsparcie , pomoc i współpracę.

Generalnie chciałam " to sprzedać" nowemu narybkowi, bo przecież czekają nas wybory ale nic nie stoi na przeszkodzie aby obecny Zarząd nadał bieg sprawie i przygotował grunt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstają platformy... pisze Pytla... 

Aby odnieść się do propozycji jakiejś organizacji(?) trzeba COŚ o niej wiedzieć? Kto zacz? Jaki ma program? Czego oczekują? Kto nią zawiaduje? Wydaje mi się, że podjąć współpracę mogą dobrze, czyli aktywnie działające w terenie organizacje pszczelarskie/. Moim zdaniem przykład wielokierunkowego działania opisał kol. Jokaz  na stronie głównej portalu. 

Przyznam, że sceptycznie podchodzę do szerszego upowszechnienia takiej współpracy /obym się mylił/ jako że jest dziś gorący temat; coronawirus. Zaproponowałem temat; "covid i miód". Liczyłem że posiadający szeroką wiedzę, w temacie oddziaływania miodu na organizm człowieka, podzielą się wiedzą z bywalcami portalu... I co? A no dowiedziałem się że najlepiej stosować/spożywać "miody polskie". Przyznam odpowiedź mnie nie usatysfakcjonowała... Zresztą ilość wpisów zainteresowanych   informacją   p. Pytli też nie powala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dziś dopiero 12. 12 ale... ale tyle się dzieje wokół nas, że śmiało można już rozstawić stół, pod obrus położyć sianka i przemyśleć nad tym co będziemy mieli do powiedzenia przy łamaniu opłatka.  Sądzę, że warto przemyśleć aby... No właśnie aby,  to co wypowiemy, świadczyło o mądrości wynikającej z doświadczenia życiowego              i  wizji przyszłości jaka się rysuje nam, naszym bliskim i całemu społeczeństwu żyjącemu w cieni Biało-Czerwonej  flagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Atena napisał:

No właśnie aby,  to co wypowiemy, świadczyło o mądrości wynikającej z doświadczenia życiowego 

I żeby były wyrazem szacunku do adresata , a nie listą naszych życzeń.

Dziś byłem na pogrzebie , kobiety, takiej zwyczajnej, siostry pszczelarza  .

Zachowała do końca radość i pozytywny stosunek do świata .

Nie słyszał od niej nikt słowa skargi na swoją chorobę  czy ,służbę zdrowia .

W obecnym świecie "roszczeniowym" taka postawa to wyjątek ,sorry że tak przed świętami ,

ale takie osoby ubogacają nasz świat i pokazują prawdziwe wartości .

[*]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy  kawie, we własnych pieleszach /kawiarnie zamknięte/ wyczytałem, że rolnik /KRUS/ który zachoruje na coronovirusa dostaje zapomogę do 10 dni po 15zł/dzień. Sąsiad na kwarantannie dostaje 1300 zł(!). Po tym co przeczytałem musiałem sięgnąć po... butelkę!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecunia non olet - dla chorych  dzieci wszystkie pieniądze ważne.  Nie wiem jak ci nie wstyd ośmieszać to co tak wielu  wspiera.  Obyś się pod tym serduszkiem nie znalazł oczekując pomocy... Chyba nie tylko mnie twój "dowcip" zemdlił... Módl się o zdrowie, o poczucie humoru - za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, czarg napisał:

Ponoć w tym roku dziewuchy ze #Srajkukobiet będą zbierać do naczyń nocnych - sięgajcie głęboko darczyńcy!

Es5kbvBXcAI3vMq?format=jpg&name=small

Facet lecz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to i dla mnie .

Ale kto powiedział "to jest wojna" ?  Czarg ?

Czyli,to już nie wolontariat  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
3 godziny temu, Bocian napisał:

Wal po całości.

A potem idź do spowiedzi i klęcz w pierwszym rzędzie.

Tak punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia . Jak mawiała Pawlakowa sad sądem ale sprawiedliwość musi być o naszej stronie . 

Bocian taki ,, mój ,, Kościół - klęczącego Jaruzelskiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bocian napisał:

Panie /Niepanie Czarg nie ograniczaj się. Wal po całości.

A potem idź do spowiedzi i klęcz w pierwszym rzędzie.

Z radosnym okrzykiem ave cezar, Kaczor wielki.

Panie Bocianie kochany dziękuję za rady, ale nie ze wszystkich skorzystam.

Nie będę w kościele po spowiedzi klęcząc wydawał żadnych okrzyków. 

W kościele takich rzeczy się nie robi. Nie wiedział Pan o tym?

Nosisz Pan takie ładne polskie przezwisko, a polskiego zwyczaju ani znasz, ani rozumiesz.

(Z łaciną też nie najlepiej piszemy "Ave Caesar", nie "ave cezar").

 

Ateno piszesz: "dla chorych  dzieci wszystkie pieniądze ważne."

Napisz to J. Owsiakowi, może się trochę ograniczy i odda z konta Złoty Melon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...