Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Borowy

  • Użytkownik
  •  
  • 731 odpowiedzi

Mnie się tam bułhakowski Ha-Noszri podoba bardziej od tego tam z czterech (czy kilkunastu) ewangelii.

==================================================================================

Kogo masz na myśli pisząc "tego tam" kulturalny i tolerancyjny znawco apokryfów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolerancyjnym mozna byc dla tolerancyjnych.

Ekstrema, jak to mówią, no pasaran ?

Mam na myśli głównego bohatera tych utworów beletrystycznych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Borowy napisał:

Tolerancyjnym mozna byc dla tolerancyjnych.

Słowa Ewangelia, Koran i Tora piszemy w polskim języku polskim  (którego pisowni Borowy nie opanowałeś)

z wielkiej litery to nie tylko kwestia ortografii.

Tolerancyjny dla tolerancyjnych - prawy dla prawych - lewy dla lewych - sprawiedliwy dla sprawiedliwych

Widzę Borowy, że się nie dogadamy - zbyt wielkie różnice cywilizacyjne, mówisz językiem barbarzyńców, a ja go nie rozumiem.

Tylko człowiek pozbawiony elementarnej kultury miałby czelność napisać per "ten tam" o Jezusie Chrystusie

i beletrystyka o Ewangeliach. A ja z takimi ludźmi nie rozmawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czlowiek pozbawiony elementarnej kultury moze pisac o ludziach o odmiennych pogladach tak jak piszesz Ty.

 

Zabolało?

Ich tez boli.

 

Swoja drogą pierwszy raz zapominasz jezyka w gębie.

Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, robinhuud napisał:

Puściłem bąka i wychodzę z kawiarenki na świeże powietrze. 

To nieładnie, ale czasem się zdarza.

A radziłem żebyś się tak nie napinał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robinhuud napisał:

Puściłem bąka i wychodzę z kawiarenki na świeże powietrze. Trzeba trzymać dystans społeczny.

Już jestem w drodze. Z góry lepiej widać i dlatego na pożegnanie:

Przykro mi Robinhuud, ale kierowanie słów do pustego dzbana, nie spowoduje że dzban będzie rozumiał cokolwiek.

Prawo zamieszczania postów powinno się uzyskiwać nie tylko po ukończeniu określonego wieku, ale również po przejściu testu na poziom IQ !!!!!

Bo inaczej albo poziom intelektualny piszącego jest na pograniczu upośledzenia albo leży w zbiorze liczb zespolonych i może ma wysoką wartość dla liczb urojonych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bocian napisał:

poziom intelektualny piszącego [...] leży w zbiorze liczb zespolonych i [...] może ma wysoką wartość dla liczb urojonych.

Jedna ze zgrabniejszych złotych myśli, jakie ostatnio zdarzało mi się słyszeć ?. Gratulacje. Chyba od tego się zaczęło. Rozum to potężne narzędzie tak czy inaczej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cayose napisał:

Zaciekawiło mnie jakie to czasy były czasami świetności RP wg Pana Piotra?

Czyż nie Polska "od morza do morza" zasługuje na takie określenie ?. BTW wiem, że to mit, kolega historyk może sobie darować pouczanie mnie w tej kwestii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_S napisał:

Jedna ze zgrabniejszych złotych myśli, jakie ostatnio zdarzało mi się słyszeć ?. Gratulacje. Chyba od tego się zaczęło. Rozum to potężne narzędzie tak czy inaczej.

 

Dziękuję. Praw autorskich nie będę dochodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Aż zobaczyli ilu ich
Poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt
Szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk
Ten z nami, ten przeciw nam
Kto sam ten nasz najgorszy wróg
A śpiewak także był sam
Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg
Patrzy na równy tłumów marsz
Milczy wsłuchany w kroków huk
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg
 
 
A rok najgorszy od dziesięcioleci ....  Wałkowanie strego kotleta wielokrotnie odgrzewanego  ( praska do wosku ) . Koszt wyrobu węzy to 200 pln w sezonie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Piotr_S napisał:

Czyż nie Polska "od morza do morza" zasługuje na takie określenie ?. BTW wiem, że to mit, kolega historyk może sobie darować pouczanie mnie w tej kwestii ?

Czemu zakłada Pan, że chciałbym pouczać? Byłem ciekaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cayose napisał:

Czemu zakłada Pan, że chciałbym pouczać? Byłem ciekaw. 

Przepraszam, innego kolegę historyka miałem na myśli. Tego, co poucza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele można dowiedzieć się o userach czytając ich posty. Tak naprawdę w życiu realnym zapewne połowy tego nie dowiesz się co po przeczytaniu postów z paru dni czy tygodni... Że też chce się Wam tak gadać i gadać, i gadać...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisując /11.11/ krótki wierszyk przypominający o uczczeniu doniosłej rocznicy którą należy uczcić nie myślałem, że wyzwoli to taką ożywioną polemikę. Dowiedzieć się, z niej, można kto jest "patriotyczniejszy" od kogo a już trudniej zgadnąć; dlaczego. Namiętności targają uczestnikami dyskusji... A ja myślałem że w kawiarence zapanuje świąteczny nastrój w myśl zasady że muzyka łagodzi obyczaje.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

Wpisując /11.11/ krótki wierszyk przypominający o uczczeniu doniosłej rocznicy którą należy uczcić nie myślałem, że wyzwoli to taką ożywioną polemikę. .

  

Taki to już los prekursora i reformatora, sprawcy wszystkiego co się na pszczelarskim poletku rodzi.

Musisz mężnie nieść to brzemię Ateno nie patrząc wieńców ni sławy!

Nie pytaj kto i dlaczego jest bardziej ...  "orzeł może" jest zawsze "patriotyczniejszy"  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl prasłowiańskiego powiedzenia " Idź złoto do złota"- niech przy Tobie pozostaną  wieńce i sława, ja się zadowolę tym że nie będziesz wylewał pomyj na moją łysinę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 12:23, czarg napisał:

Skoro są chętni żeby je podejmować (Ty również do nich należysz), a Gospodyni Kawiarenki nie zgłasza zastrzeżeń to widać muszą.✝️

A swoją drogą żeby tak emocjonalnie reagować na proste stwierdzenie faktu, że religia katolicka w historii Polski nie była jednym z kilku głównych wyznań, jak to w sposób ahistoryczny napisał Prezes Piotr Skorupa, a religią panującą, która ukształtowała polskie poczucie narodowe?

Niestety daleko Ci Robinie do chłodnego, racjonalnego obserwatora rzeczywistości za jakiego próbujesz uchodzić, widać bolszewickie "obrazowanije" jakie otrzymałeś w czasach służby w LWP nadal mocno w Tobie drzemie i wyłazi paskudnie gdy tylko Ci krzyżem zaświecić.

Nie napinaj się tak, bo to niezdrowo - dzielny wojak Szwejk nigdy tego nie robił.

Wielce świątobliwy czargu. Odpowiadanie na niezadane pytania lub wymyślone i zadane przez siebie (zamiast trzymania się tematu) świadczy o braku argumentów. Potwierdza to też przechodzenie z bezsiły argumentów w dyskusji z problemu na osobę. Żołnierzem polskojęzycznej formacji zostałem przez przypadek, podobnie jak ojciec Ojca Świętego. Zawsze chciałem być księdzem, ale w młodości byłem urodziwym chłopcem i zainteresował się mną miejscowy proboszcz. Ułani wędrowali – zaciągnąłem się. Ze strachu przed nim i jego ślinieniem się. Co do błędów młodości, to zostałem przez nowe władze zweryfikowany i złożyłem drugą przysięgę będąc zwolnionym z pierwszej, więc nie widzę powodów byś się mnie czepiał bardziej niż Karola, ojca Karola, który służył Wilusiowi. Może porozmawiamy o Twojej młodości i ministranturze pełnej oddania proboszczowi. Może pociągniemy ten wątek odmawiania chrztu dziecka poczętego i noszenie przez katoliczki w łonie pogańskich płodów. To musi być wstrętne, bo wywołuje u wielu kobiet wulgaryzmy, które rozumiem. Dlaczego aborcja poganina jest grzechem? Jeden facet, noblista zresztą, pisał że jego bohater się nie ożeni, dopóki jednym cięciem miecza nie zetnie trzech łbów pogańskich. Miał na myśli aborcję trojaczkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Ateno o jakich pomyjach ciągle bajasz?  

Poprawianie błędnie podawanych informacji, prostowanie półprawd czy wręcz kłamstw to nie żadne pomyje.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robinhuudzie, taki jestem wielce świątobliwy jak Ty okrutnie molestowany i obśliniany.

O czym Ty piszesz? Jacy ułani Cię werbowali? Gdzie Kajzer Wiluś w C.u K. armii?  

Jakie pogańskie płody? Skąd ten koncept z przedstawieniem Podbipięty jako  abortera trojaczków?

Czemu mają służyć te bzdury które wypisujesz?

Jeśli myślisz. że jesteś zabawny, to mylisz się grubo.

Nie szkoda Ci dorobku tych kilkuset sensownych postów które na forum zamieściłeś?

Koniecznie chcesz żebym Ci odpowiedział w wyczerpujący sposób? Nie szkoda czasu i nerwów? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w życiu spotykam się z sytuacją, że jest naprzeciwko facet, który jak oficer polityczny  wie lepiej, wie wszystko i uważa że jest przewodnią siłą narodu i dlatego może prowokować i wprowadzać dyktaturę swej religii. Pewnikiem dlatego to mnie ponadprzeciętnie drażni. Dlatego proponuję, nie wywołujmy siebie do tablicy, bo to nikomu nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Ubrałeś się w komżę Czargu... A kto nazywał mnie "największym kłamcą", "Ciemnogrodem", "niegodnym aby być pszczelarzem",  o innych podobnych drobiazgach  nie chce mi się wspominać... Wiem, że konfesjonały nieczynne, to miej przynajmniej odwagę stanąć  przed lustrem...  Jak te wpisy mam traktować? Perfumy czy pomyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie konfabuluj Panie Ateno. podaj cytaty (linki) do moich wypowiedzi w których znajdziesz jak nazywam Cię "największym kłamcą", "Ciemnogrodem", "niegodnym aby być pszczelarzem", albo przeproś za pomówienie.

Lustro mam, komży nie, przeglądania nie będzie, perfumowania łysej głowy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, robinhuud napisał:

Drugi raz w życiu spotykam się z sytuacją, że jest naprzeciwko facet, który jak oficer polityczny  wie lepiej, wie wszystko i uważa że jest przewodnią siłą narodu i dlatego może prowokować i wprowadzać dyktaturę swej religii. Pewnikiem dlatego to mnie ponadprzeciętnie drażni.

A u mnie inaczej coraz częściej spotykam w realu i masmediach zadowolonych z siebie Mazgułów, którym się mylą epoki - realny PRL skończył się już jakiś czas temu PRL-bis też dogorywa, a im się ciągle wydaje, że mogą katolików bezkarnie obrażać, szydzić z ich Boga i religii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...