Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolisz Czesiu, że Cię zaatakuje tutaj niczym uczestnicy debaty w Klubie Ronina Śpiewaka.

Nie powinniśmy analizy o którą poprosiło ministerstwo zaczynać od analizowania niepowodzeń w kwestii nagromadzonej makulatury podczas dotychczasowych podchodów "do władzy".

 

Szczegółową wykładnię przedstawiłeś w wątku na Forum.

 

Uważam, że każda okazja, a ta szczególnie jest dobra do walki o lepsze jutro pszczelarzy w tym kraju.

Możemy poprzestać na obowiązującym dotychczas schemacie:

- za marny milion albo nawet kilka doczekamy się kolejnego naukowego opracowania, które z punktu widzenia praktyków wniesie do sprawy tyle samo co poprzednie .

Mam prawo tak napisać, bo od wielu lat tkwimy w marazmie na który po prawdzie w połowie składa się nasza  bierność i brak perspektyw

- oddać temat w ręce przedstawicieli PZP, którzy nie raz nas wywiedli "na manowce" wykazując się czołobitnością i absolutnym zaufaniem do rozwiązań narzucanych odgórnie

- można też zakasać rękawy, przysiąść fałdów i wziąć się do roboty w dobrej wierze, że warto!

 

Osobiście jestem za ostatnim wariantem.

 

Proszę tylko gorąco o sygnalizowanie spraw istotnych przez wszystkich, którym na sercu leżą nie tyle wyimaginowane korzyści, bo nikt tu wora z kasą nie rozwiążę (z próżnego i Salomon nie naleje) ,co działanie w kierunku legislacji aktów prawnych w zakresie dotyczącym pszczelarstwa, które będą stanowiły przepisy (brak ich nawet odnośnie lokalizacji pasiek) ułatwiające działalność i wyrównujących szansę na rynku poprzez uczciwą konkurencję.

Należy też wnioskować do administracji państwowej w zakresie możliwości współpracy z samorządami w szerokim aspekcie spraw około pszczelarskich jak np. sadzenie krzewów i drzew miododajnych oraz tych o które z uporem bije się nasza Atena. 

 

Jak się to wszystko będzie miało do przelania na papier? 

Spokojnie.... ;) Razem damy radę, jak to zasugerowała w expose premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elu, nic im nie wierzę, przez chwilę będziemy im potrzebni potem odpuszczą.

Pisać oczywiście można,  dla spokoju sumiernia.

Na przykład w kwestii mitycznych dopłat bezpośrednich niech się wykażą, skoro wszystko chcą zmieniać.

Teraz niemożliwe może stać się możliwe.

Prosta sprawa i jak uprościłaby wszystkie procedury,

Czesi, Słowacy mogą ?

To będzie test wiarygodności.

Za cztery lata skończą się dopłaty i nie będzie sprawy.

Trzeba myśleć o Stowarzyszeniu i niestety , idei która mogłaby przyciągać i jednoczyć ludzi.

Niestety brak nam wyrazistego i wyróżniającego programu,

Dwa spotkania w roku i kiepskie forum to za mało.

 Przewiduję że niebawem nastąpią zmiany w PZP, przyjdzie nowa ekipa i zaczną się ogarniać.

Krytyka osłabnie i temat się wyciszy a Robin zajmie sie pasieką :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład w kwestii mitycznych dopłat bezpośrednich niech się wykażą, skoro wszystko chcą zmieniać.

Teraz niemożliwe może stać się możliwe.

Prosta sprawa i jak uprościłaby wszystkie procedury,

Czesi, Słowacy mogą ?

To będzie test wiarygodności.

 

Zgadzam się tym bardziej, że można bazując na tym założeniu 90% spraw uprościć.

Potrzebne są oczywiście pewne założenia, które musimy wskazać podobnie jak regulacje prawne, o których już wspomniałam.

Jest jedno" ale"...ale o tym potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w mych myślach Przyjacielu.

 

;) A kto czyta w moich myślach?

 

Kawiarnia poszła w odstawkę, bo mam trochę innych spraw na głowie i pewnie kilka najbliższych tygodni mi wypełnią.

Z ciekawostek to zdarzyła się tu burza jeszcze większa niż w sejmie (tyle , że o poranku). Pociemniało , grzmiało groźniej jak w lipcu i wiatr niemałe szkody wyrządził w pasiekach, ale moje ule ocalały wszystkie i nie musiałam zbierać pszczół z trawy. Tylko jeden wymagał korekty, bo gleba rozmiękła na tyle, że stojak stracił stabilność i następny wiatr z pewnością by go z niego zsunął.

Te anomalie pogodowe powinny nam uświadomić, że zimowla może nas wszystkich zaskoczyć.

Rok 2016 pod każdym względem napawa niepokojem, ale jak zawsze wychodzę z założenia, że sami kreujemy przyszłość więc w odróżnieniu od wieszczących złowrogo przepowiadam tu i teraz, że "narodowo" to zawsze jesteśmy do przodu jak wszystko się sypie to może i teraz nie zawiedziemy na całej linii, a z nami i polskie pszczoły.

Nie będę na całym  spotkaniu/szkoleniu  .

Jeśli już to w piątek i może w sobotę do godzin popołudniowych, a więc jak  ktoś ma do mnie pytania lub oczekuje wyjaśnień to proszę mnie przyszpilić od razu na wstępie. 

Zapowiada się nieźle, bo to chyba będzie najliczniejsze z dotychczasowych  spotkań. Poza tym wbrew pozorom program ciekawy, a to za sprawą zupełnie innego "ustawienia" wykładów Jacka Wociechowskiego I Marka Podlewskiego. Spróbują w swoich sił w duecie, bo chciałabym aby wiadomości, które zechcą przekazać wynikały z dyskusji i porównań żywcem wyjętych z praktyki.

Poza tym będzie trochę firm , które coraz bardziej powinny zabiegać o zainteresowanie pszczelarzy swoimi ofertami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) A kto czyta w moich myślach?

 

... Pociemniało , grzmiało groźniej jak w lipcu i wiatr niemałe szkody wyrządził w pasiekach, ale moje ule ocalały wszystkie i nie musiałam zbierać pszczół z trawy. Tylko jeden wymagał korekty, bo gleba rozmiękła na tyle, że stojak stracił stabilność i następny wiatr z pewnością by go z niego zsunął.

Te anomalie pogodowe powinny nam uświadomić, że zimowla może nas wszystkich zaskoczyć.

Rok 2016 pod każdym względem napawa niepokojem, ale jak zawsze wychodzę z założenia, że sami kreujemy przyszłość więc w odróżnieniu od wieszczących złowrogo przepowiadam tu i teraz, że "narodowo" to zawsze jesteśmy do przodu jak wszystko się sypie to może i teraz nie zawiedziemy na całej linii, a z nami i polskie pszczoły.

No nie przypuszczam, żeby było aż tak źle w 2016. Faktycznie trochę powiało i to nawet ponad normę, ... Elu, robisz pyszną kawusię, ... też miałem małe wątpliwości, co do utrzymania równowagi przez ule, ale na szczęście stojaki mają pręty wbite w ziemię i stoją twardo już kilkanaście lat. Za ulami, w ogrodzeniu rosną irgi błyszczące, wysokie na 2,5 metra, ... ooo, a kremówki też pieczesz ekstra! ..., pszczoły zakarmione dobrze-więc ule ciężkie, ciepło-to i pokarmu tak nie ubywa jak podczas ostrej zimy. Pszczoły tylko mruczą sobie spokojnie na niskich obrotach, nie podnoszę daszków-bo po co niepokoić pszczoły. Co będzie miało być, to i tak będzie. A właśnie rójek może być bardzo dużo, bo jednak przyroda sama sobie potrafi regulować ubytki. W końcu pszczoły, to nie dinozaury. Prędko nie wymrą, pod warunkiem, że człowiek nie będzie im przeszkadzał. Dzięki za kawusię i kremóweczkę! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

. Faktycznie trochę powiało i to nawet ponad normę, ...

 

Na tyle, że wywiało nawet Gości. Pewnie kawę piją przed TV i koją nerwy po emocjach jakie nam posłowie serwują.

Sejm teraz gwarantuje lepszą rozrywkę niż niejeden lokal.

Spuściłam z tonu i chyba zamknę budę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuściłam z tonu i chyba zamknę budę .

 

Ja wręcz odwrotnie, gdybym spuścił z tonu, to już parę lat bym nie żył, a dzisiaj miałem okazję słyszeć przy słonecznej pogodzie jak pszczoły brzęczą w locie, bo już zapomniałem. I wyglądało to pięknie. Czyli jest nadzieja, że wiosną będzie tak samo. A budę zamknę jutro, ... bo trzeba wreszcie odmieszkać czynsz w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Otóż zwrócił się do mnie zacny obywatel, sąsiad, organista - mówi, że ma wiarygodne informacje na temat katastrofy smoleńskiej. Według posiadanych danych to  samolot został zestrzelony przez łódź podwodną która podpłynęła Dnieprem, jeden strzał zanurzenie ...i nie ma śladu. Pyta co ja o tym sądzę? Sam nie wiem? Może bywalcy kawiarni się wypowiedzą, zawszeć to co kilka głów to nie jedna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sąsiad, organista - mówi, że ma wiarygodne informacje ...

...  samolot został zestrzelony przez łódź podwodną ...

Czyli, jak dobrze rozumiem sąsiad, organista? Znaczy się dawca organów? No dobrze.

A co do tej łodzi podwodnej, to mnie się wydaje, że to było podwodny kajak, którym załoga podczas zawodów wpadła z impetem na przeciwników żeby nie wygrali. I tak kajak poszedł na dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A co do tej łodzi podwodnej, to mnie się wydaje, że to było podwodny kajak, którym załoga podczas zawodów wpadła z impetem na przeciwników żeby nie wygrali. I tak kajak poszedł na dno.

 

Sądzę, że należy powołać  speckomisję, która po wnikliwym śledztwie wyjaśni:

czy to podwodny kajak wyskoczył ponad powierzchnię i  strącił tupolewa,

czy też "tutka" na skutek sztucznej mgły i rozpylonego helu gwałtownie zanurkowała

i wpadła na wspomnianą jednostkę pływającą.

Teraz, skoro już prawda wychodzi na wierzch, może wreszcie Amerykanie ujawnią

zdjęcia satelitarne, które potwierdzą tę właśnie wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ateno nie bój się te informacje są bardziej wiarygodne niż komisji Anodiny , że o Rządowych nie wspomnę , aż cyngiel swędzi.

Obecne czasy przypominają mi moment jak trep wrzucił petardę do gnojowicy , był huk , smród i wszyscy w popłochu uciekali , pomimo że to tylko petarda nie granat.

W jakim kraju ja żyję jak na studiach prawniczych uczą że nie mozna być sędzią we własnej sprawie a najmądrzejsi z sądziów mają to w 4 literach. Zulu Gula.........

P.S. Mniej wyborczej więcej rozumu. I nie komisja potrzebna a CKM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kłopot, drugi sąsiad, kościelny przyszedł z nową rewelacją... Ruscy wysadzili brzozę tuż przed lądowaniem na pasie startowym. Aż się boję co powie ksiądz z którym mam się jutro spotkać w sprawie Wigilii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Do mnie sąsiedzi przychodzą najwyżej z flaszką ale ja w normalnych stronach miekszkam. Może odwiedź mirka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kłopot, drugi sąsiad, kościelny przyszedł z nową rewelacją... Ruscy wysadzili brzozę tuż przed lądowaniem na pasie startowym. Aż się boję co powie ksiądz z którym mam się jutro spotkać w sprawie Wigilii...

 

Drogi Kolego

 

Rozumiem, że nie "wysadzili" a "ZASADZILI".

To chyba oczywiste. 

Myślę, że winieneś natychmiast się wyspowiadać. Jutro z samego rana, jeszcze przed rozmową.

Mamy "Rok Miłosierdzia", więc będzie Ci to na pewno, oczywiście, niewątpliwie odpuszczone.

 

Aż się boję, jak zaczną przychodzić kolejni: ministranci,  lektorzy, służba ołtarza, członkinie kółek różańcowych,

szafarze nadzwyczajni itp gremia.

Wiadoma Komisja będzie miała roboty huk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kłopot, drugi sąsiad, kościelny przyszedł z nową rewelacją... Ruscy wysadzili brzozę tuż przed lądowaniem na pasie startowym. Aż się boję co powie ksiądz z którym mam się jutro spotkać w sprawie Wigilii...

Jak ten ksiądz czyta to forum, to  spotkanie z Tobą odwoła. Nie będzie zapewne chciał zadawać się z plotkarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyliście mnie w tą miesiącznicę.

To zdjęcie satelitarne można znacznie powiększyć (kliknij w zdjęcie i przewiń je paskiem przewijania).

Pytanie: co zmieniło trajektorię lotu tutki o 30° w lewo?. Wcześniej tutka leciała podobno w osi pasa. To musiało być silne uderzenie z prawej strony (!!!)  bo na pewno nie wybuch na pokładzie (zasada zachowania pędu).

I dlaczego tutka wylądowała na plecach?

Na początek treningu proponuję amatorom badania zamachów lotniczych przywiązanie do terenu słynnej frazy radiokorespondencji:  "Q-wa" niewiadomego autorstwa, która to fraza padła po niewątpliwym wybuchu na pokładzie tylko w paśmie telefonii satelitarnej.

Te płyty betonowe na "pasie" mają wymiar zazwyczaj 5 x 5 m (to do obliczeń). Pszczoła przeważnie trafia w wylotek, chociaż do dzisiaj nie jest to jasne, czy mamusi wracającej z przegry zawsze się to udaje. Ale nie jest do końca jasne, czy zwykła mucha plujka lądując na suficie robi to z półbeczki, czy z półpętli. Lądowanie na gównie jest łmiękkie, rozpracowane na amen i nie zależy od mgły.

 Słucham was mądraleâŚ(słynna brzoza rosła przed obwodnicą lotniska Siewiernyj)

59671950385663341111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma sąsiada.

Jeden plotkuje ...inny ryzykuje, bo za dużo pije.

Do jakiej kategorii zaliczyć mojego?

 

cyt. "oto prawda"

 

Polską rządzi GTW - Grupa Trzymająca Władzę (oficerowie WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). GTW ma miliardy zł! Dali zarobić swoim dziennikarzom, szefom gazet i portali. Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO. W 2005 PIS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PIS rozbito. Przejęto PKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TS o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PIS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Petru to twór GTW i ich kasa - żaden kredyt Petru. Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PIS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PIS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PIS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja że PIS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że âzachodnie media krytykują PISâ. GTW wie że PIS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by bez świadków montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (jest ponad 100). Komórki i email PIS i Kukiza są na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie - była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam ich nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PIS. Jest ustawa zakazująca demonstracji. Dlatego PIS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program zliczający głosy i powołać nowy tryb wyborów likwidując nieważność głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga bogactwa. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych kiboli. Będzie zabójstwo ważnego z PO i Nowoczesnej i posądzenie PIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Po dwukrotnym przeanalizowaniu treści doszedłem do pewnych wniosków. Otóż sąsiad Twój jest człowiekiem wykształconym, zapewne na jakiejś renomowanej uczelni. /Nie to co moi, wiejscy hreczkosieje z fantazją podpartą puszką piwa/. Zakres wiedzy świadczy o szerokiej wiedzy  popartej dokumentacją z zaplecza politycznego i rządowego. Byłbym skłonny mniemać iż posiada niejeden tytuł Honoris Causa. Co do merytorycznej oceny to się wstrzymam jako że TU każdy MOŻE się wypowiedzieć ale nie musi. I to by było na tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma sąsiada.

Jeden plotkuje ...inny ryzykuje, bo za dużo pije.

Do jakiej kategorii zaliczyć mojego?

 

cyt. "oto prawda"

 

Polską rządzi GTW - Grupa Trzymająca Władzę (oficerowie WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). ....

 

 

 

Jak dobrze mieć sąsiada,

Jak dobrze mieć sąsiada,

On wiosną się uśmiechnie,

Jesienią zagada,

A zimą ci pomoże

Przy węglu i przy koksie

I sama nie wiesz, kiedy

Ułoży wam rok się.

On bajkę ci opowie i oczy wnet  otworzy,

zaś uszy twe oczyści  i "prawdę swą"  wyłoży.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kłopot, drugi sąsiad, kościelny przyszedł z nową rewelacją... Ruscy wysadzili brzozę tuż przed lądowaniem na pasie startowym. Aż się boję co powie ksiądz z którym mam się jutro spotkać w sprawie Wigilii...

Ateno! Ruscy nie wysadzili, tylko Stalin osobiście sadził tam drzewa 10 kwietnia 1940 roku. Prorok jaki, czy co?

 

http://demotywatory.pl/3761135/10-kwietnia-1940

 

... a skoro boisz się księdza to znaczy, że nieźle grzeszysz.

 

PS. Edytowałem zdjęcie o lepszej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateno! Ruscy nie wysadzili, tylko Stalin osobiście sadził tam drzewa 10 kwietnia 1940 roku. Prorok jaki, czy co?

 

http://vignette4.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/e/e2/Sadzenie_brzozy.jpg/revision/latest?cb=20131219203621

 

... a skoro boisz się księdza to znaczy, że nieźle grzeszysz.

Ksiądz odpowiedział krótko; aby nie dzielić parafian popieram rozstrzygnięcia państwowej komisji. Ot legalista i pragmatyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz odpowiedział krótko; aby nie dzielić parafian popieram rozstrzygnięcia państwowej komisji. Ot legalista i pragmatyk...

 

Ojtam, ojtam! Czyli mogę być sędzią w swojej sprawie? Popełniłem przestępstwo (wykroczenie, przewinienie, wykroczenie) ale jestem niewinny!!! To jest demokracja, jak w Stanach! (o czym poniżej)

 

https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działo się i dzieje w tym roku wiele. Większość patrzy przez pryzmat spraw WIELKICH o wymiarze państwa a nawet szerzej. Dyskusja gorąca, padają argumenty prawdziwe i ...no mniejsza z tym. Może bywalcy kawiarni oceniliby rok 2015 jaki był dla nich, co osiągnęli, na czym popłynęli /choć nie było powodzi/. Może czyjeś doświadczenie przyda się innym. Czasem jak się człowiek wygada to mu lżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...