Skocz do zawartości
Piotr_S

Regulamin

Rekomendowane odpowiedzi

Zasady i reguły korzystania z Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka

SPP Polanka w ramach świadczenia usługi Forum udostępnia Użytkownikom zasoby swojego systemu informatycznego, aby mogli oni prowadzić dyskusje na tematy związanie z pszczelarstwem. Prosimy pamiętać, że nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność informacji zamieszczanych przez Użytkowników. Stosując się do nich w praktyce pszczelarskiej, robicie wszystko na własną odpowiedzialność.

Treść wypowiedzi wyraża opinię jej autora. Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że czyjaś wypowiedź Ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z Forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym administratorów, używając przycisku "zgłoś" zamieszczonego pod każdym postem. Administratorzy dbają o porządek i zgodność wypowiedzi z zasadami korzystania z Forum i po otrzymaniu stosownej, wiarygodnej informacji, na podstawie oceny własnej usuwają niezgodne posty lub przy naruszeniach mniejszej wagi usuwają niezgodne fragmenty postów umieszczając własne komentarze dotyczące przyczyny ingerencji. Administratorzy nie będą w żaden sposób ingerowali w treści postów bez pozostawienia stosownego komentarza.

Pisząc na Forum zgadzasz się nie używać Forum do zamieszczania materiałów niezgodnych z zasadami wymienionymi szczegółowo poniżej oraz zgadzasz się nie zamieszczać materiałów chronionych prawem autorskim, chyba że dysponujesz prawami do nich lub zamieszczenie tych materiałów nie stanowi naruszenia praw autorskich.

 

Zasady korzystania z Forum SPP Polanka

Forum to miejsce, w którym można dyskutować na każdy temat związany w jakikolwiek sposób z pszczelarstwem. Aby jednak zachować porządek i wzajemny szacunek między Użytkownikami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

 

 1. Na Forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych, które naruszają prawo, w szczególności:
  • zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
  • zawierają treści pornograficzne (art. 202 par. 1 Kodeksu karnego);
  • propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
  • propagują narkotyki i inne środki odurzające (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
  • obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami dowolne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
  • obrażają narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
  • przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).
 2. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:
  • są bezpośrednimi atakami na interlokutorów,
  • zawierają odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje,
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe należące do innych osób chyba, że dane te są zamieszczone przez te osoby na ogólnodostępnych stronach internetowych prowadzonych przez te osoby lub są to dane własne osób je zamieszczających.
  • są reklamami a nie są one umieszczone w dziale "Giełda / Ogłoszenia"
  • są spamem, czyli nie mają nic wspólnego z tematem wątku
  • nawołują do agresji,
  • są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej.
    
 3. Stosujemy się do zasad Netykiety. W szczególności nie obrażamy innych forumowiczów.
 4. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach, w razie potrzeby będą przenoszone do właściwych ale stosowanie się do tej zasady ułatwi pracę moderatorów.
 5. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na Forum - opcja "Szukaj" w menu Forum).
 6. Dział "Hyde Park" przeznaczony jest dla dyskusji na tematy dowolne, w szczególności na komentarze własne dotyczące dowolnych spraw.
 7. Posty zawierające kłótnie, wyzwiska czy nie poparte dowodami oskarżenia będą usuwane lub przenoszone do archiwum administratorów.
 8. Nie piszemy dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku.
 9. Nie powinno się cytować długiej wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!" lub bezpośrednio się do niej odnieść. Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
 10. Zabronione jest podszywanie się pod innych użytkowników Forum, w szczególności używanie takich samych lub bardzo podobnych awatarów oraz podobnych podpisów, jak osoby wcześniej zarejestrowane na forum. Administratorzy forum będą prowadzić arbitraż w sprawach spornych.
 11. Za łamanie zasad korzystania z Forum będą przydzielane punkty ostrzeżenia. Każde złamanie zasad korzystania z Forum oznacza dodanie 33% do wskaźnika ostrzeżenia. Trzecie ostrzeżenie jest równoznaczne z blokadą konta na okres jednego miesiąca. Konta forumowiczów notorycznie łamiących zasady korzystania z Forum będą blokowane bezterminowo.
 12. Ostrzeżenia będą wygasać z czasem - poziom wskaźnika ostrzeżenia będzie spadał o 33% po upływie dwóch miesięcy.
 13. SPP Polanka nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na Forum przez Użytkowników.
 14. SPP Polanka zastrzega sobie prawo do edycji, skracania i usuwania komentarzy bez powiadamiania autorów. Komentarz wysyłany wielokrotnie publikowany będzie raz.
 15. SPP Polanka przypomina, że osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne w związku z korzystaniem z Forum SPP Polanka jako Zarejestrowany Użytkownik. Administratorem danych osobowych Zarejestrowanych Użytkowników jest Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka" z siedzibą w Pszczelej Woli, KRS nr: 0000236267
 17. Zarejestrowany Użytkownik, podając dane osobowe w formularzu rejestracyjnym:
  • oświadcza, że są one zgodne z prawdą,
  • wyraża zgodę na przetwarzanie tych danych (stosownie do ustawy z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 ze zm.) w celu realizacji usług dostępnych w ramach Serwisu.
 18. Każdy Zarejestrowany Użytkownik ma prawo wglądu do swoich danych, a także prawo ich poprawiania i żądania ich usunięcia. W tym celu należy zwrócić się do administratorów.
 19. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie administratorów do:
  • zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera,
  • publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,
  • włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,
  • wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,
  • rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,
  • umieszczania wypowiedzi w bazach danych.
 20. O zmianach zasad korzystania z Forum będziemy informować na Forum. 

 

Zarząd SPP Polanka życzy wszystkim Użytkownikom satysfakcji z korzystania z naszego Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...