Skocz do zawartości
robinhuud

Pytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbym się dowiedzieć co robię nie tak, że Admin wycina moje wypowiedzi nie zawierające niestosowności i mieszczące się w regulaminie forum oraz zakłada i kasuje tu swoje wątki nie bardzo mające według mnie sens? Co mam robić, by zapobiec konfliktom? Wykluczam ślepe podporządkownie się niezrozumiałej dyktaturze admina "nie - bo NIE!". Załączam zarchiwizowany zrzut ekranu.

Screenshot 2023-11-25 at 14-33-46 Parlamentarny Zespół ds Pszczelarstwa.png

Dlaczego dziś zniknął wątek p.t. "Parlamentarny Zespół d/s pszczelarstwa" założony przez Atenę i pojawił się wątek o identycznym tytule - plagiat założony i po mojej interwencji skasowany przez Admina? Czy takie manipulacje administratora w autorską osnowę forum są dopuszczalne? Czy ten mój post też zniknie, bo nie pasuje adminowi? Załączam stosowny zrzut ekranu

Screenshot 2023-11-25 at 14-59-23 Pytania zwykłego forumowicza do Zarządu Polanki.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie nie pochlebiać 😉

4 godziny temu, robinhuud napisał:

...i po mojej interwencji skasowany przez Admina?

Rzeczony temat wydzielony został przeze mnie, na wyraźną "imputację" Pana, dotyczącą zaśmiecania autorskiego wątku ... jak i innych mało dyplomatycznych "porad" dla Admina 😃 Wszystko zostało zabezpieczone. Moje działania moderacyjne na dwu rzeczonych wątkach, są do wglądu dla osób uprawnionych. Ze względu na pewne ograniczenia systemowe, nie do końca jestem zadowolony od strony estetycznej na swoje działanie. Jest obiecane, iż po nowym roku dokonamy  upgrade Forum i wtedy sytuacja od strony technicznej winna ulec poprawie. Przygotowania ku temu poczynione.

Tyle krótkiego wyjaśnienia.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My możemy pytać, ale Zarząd nie musi odpowiadać. Za to musi rządzić, najlepiej jak potrafi. 

Za tym idzie odpowiedzialność . Nie jestem fanką moderacji, ale skoro przeważyła opcją regulaminową to zgodnie z logiką nikt nie zna się na tym lepiej jak wojskowi.

Zwracam się do Pana Prezesa z wnioskiem o odwołanie moderatora z przyczyn jak najbardziej obiektywnych.

Wnoszę o powołanie na tę funkcję Pana Pułkownika Wiktora Korczyńskiego, wieloletniego, aktywnego i zasłużonego  członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich POLANKA.

Mości Pułkowniku larum graja.... żywię nadzieję, że podejmie Pan rękawicę i będzie strzec honoru wizytówki naszej Organizacji, bez uszczerbku jej członków i innych użytkowników FORUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękawicę podnoszę. Po przekazaniu kluczyka do silnika i kodów do przycisku broni masowego informacyjnego rażenia złożę przysięgę na wierność statutowi Polanki i wygłoszę Ekspozee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Jeżeli w internecie użytkowniczki i użytkownicy się zachowują i sami dbają o dobry klimat (zwłaszcza stali aktywni bywalcy) na forum czy w pokoju czatu to nie wymagają one moderacji poza niektórymi postami nowych użytkowniczek i użytkowników. Z reguły moderatorzy czuwają, aby użytkownicy pisali na temat oraz nie publikowali niewłaściwych i obraźliwych materiałów. Celem aktywnej moderacji jest zapobieżenie trollowaniu, spamowaniu, floodowaniu, nadużyciu (np. do promocji sprzedaży czegoś). Moderatorzy dbają o to, aby wpisy nie powodowały kłótni i rozstrzygają ewentualne spory między użytkownikami (jeżeli już do tego dopuścili). Moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety, a czasami również o poprawność języka polskiego używanego w dyskusji. Moderowanie kontrowersyjnych postów może odbywać się w trybie prewencyjnym. Dobrymi przymiotami moderatora są przede wszystkim neutralność, zachowanie dystansu wobec użytkowniczek i użytkowników, rozstrzyganie ewentualnego konfliktu oraz trzymanie się roli służebnej – mającej umożliwić dobry klimat na forum i dyskusję bez uczestniczenia w niej jako moderator. To, że sami powinni przestrzegać regulaminu, unikać w wchodzenia w konflikty i nie publikować postów, które do tego prowokują jest dość oczywiste. P.s. zresztą moderatorem nie musi być osoba, która się często udziela i produkuje nowe posty, a nawet taka sytuacja może sprzyjać dobrej moderacji. Wystarczy, że często przegląda forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wpisy znajduję w tym wątku.

Robinhuud pyta Zarząd Polanki, zamiast Zarządu odpowiada mu Moderator i niegramatycznie tłumaczy mu swoje ostatnie ruchy na forum z których sam nie jest kontent: "nie do końca jestem zadowolony od strony estetycznej na swoje działanie".

Niezadowolona jest chyba również Pytla skoro wystąpiła z wnioskiem o odwołanie moderatora (wszyscy domyślamy się, że chodzi o Pana Idawida choć moderatorów jest w sumie kilkunastu z czego nie logujących się od dawna na forum blisko połowa (?!?) ).

Wcześniej Pani Dyrektor stwierdziła, że Zarząd nie musi odpowiadać na pytania prostych forumowiczów, ale musi rządzić. Zarząd  o niczym jak dotąd oficjalnie nie poinformował (a jest taki ładny specjalnie na tego typu okazje utworzony wątek: "Zarząd informuje" w zakładce "Sprawy organizacyjne"), za to zarządził przedstawiając zmodyfikowaną i nieco uszczuploną listę moderatorów - brak na niej moderatora Idawida i chyba  jeszcze kogoś (nie tak dawno mieliśmy 12 moderatorów !). Na liście pojawił się Robinhuud (gratuluję!)  

https://forum.spp-polanka.org/staff/ 

Dziwny jest tryb tych zmian i informacja na ich temat, ale jeszcze bardziej dziwiło mnie powołanie na stanowisko moderatora forum Pana Idawida, który obsługiwał w tym czasie również prywatne forum Pana Dylona kolejnego odchodzącego w niesławie prezydęta PZP.  https://forum.spp-polanka.org/profile/872-ldawid/?tab=field_core_pfield_14

Mam nadzieję, że Robonhuud da radę uporządkować sprawy moderacji i że ta zaszczytna służba nie wpłynie ujemnie na jego aktywność jako "prostego forumowicza". Powodzenia!

 

_______________________________________________________________________________________________

Jako zwykły forumowicz mam też swoje pytanie do Zarządu: Jaki sens ma pozostawienie na liście moderatorów osób, które od dawna nie logowały się na forum?

Mam tu na myśli:

https://forum.spp-polanka.org/profile/2-administrator/ ostatnie logowanie 05.10. 2020 r

https://forum.spp-polanka.org/profile/1-dawpi/- ostatnie logowanie 08.03.2020 r.

-https://forum.spp-polanka.org/profile/203-przemura33/ ostatnie logowanie  26 03 2019 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi jak najbardziej zasadne. Lista nieczynnych moderatorów dowodem, że Forum nie jest oczkiem w głowie Zarządu Polanki.

Nie mam bladego pojęcia o co chodzi z tymi moderatorami, ale domyślam się, że jest to jakiś ślad "węglowy" po pomysłach na lepsze Forum. Ja też byłam na tej liście, ale świadoma swoich możliwości (ja nawet ciągnik potrafię zakopać na betonie) poprosiłam o wylanie. Z tego co pomnę, to chyba tylko pepe był zasłużony w temacie, ale nie podołał swojemu entuzjazmowi, bo poprzedni Zarząd choć bardziej przychylny Forum też go olał razem z pomysłami.

Wydaje mi się, że w tym gronie powinien pozostać jako instancja nadrzędna i wysoce wykwalifikowana Piotr Skorupa i obecny Prezes oraz nowy Moderator, o co przy okazji wnioskuję.

Zaś co do mojego wpisu, że Zarząd nie musi odpowiadać to przyznaję sobie rację, bo skoro nie odpowiada to widać nie musi, choć powinien.

No cóż, widocznie się starzeje albo schodzę na psy.

Powinno zabrzmieć tak.

Zarząd porzucił Forum, które było wizytówką Polanki i zaniechał jakiejkolwiek na nim działalności co jest dużą stratą dla wizerunku Stowarzyszenia. Nie budujemy więzi, brakuje podstawowych informacji i zainteresowania sprawami bieżacymi co godzi w interes nas wszystkich i utwierdza w przekonaniu, że maja nas głęboko w......d....

No, ale wtedy nie byłoby szansy na zmiany, które mam nadzieję zmierzają w dobrym kierunku.

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza
3 godziny temu, pytla napisał:

"Wydaje mi się, że w tym gronie powinien pozostać jako instancja nadrzędna i wysoce wykwalifikowana Piotr Skorupa i obecny Prezes oraz nowy Moderator, o co przy okazji wnioskuję."

Wydaje mi się, że @Piotr_S posiada wszelkie przymioty dobrego moderatora m.in. koncyliacyjność, umiarkowanie, zachowanie dystansu wobec użytkowniczek i użytkowników oraz zdolność pełnienia tej roli tak jak opisałem wyżej. Poparłbym więc jego osobę w tej roli, gdyby doszło do jakiegoś głosowania albo wniosku. Nie wiemy natomiast ile z osób z tych, które mają taką funkcję na forum de facto jeszcze chce pełnić dalej aktywnie i czuje się na siłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pytla napisał:

W pełni popieram stanowisko i ocenę.

Dobór moderatorów jaki zaproponowała P. Dyrektor jest jak najbardziej właściwy.

Przerost uprawnień i uprawnionych dotychczas się nie sprawdził, trzech moderatorów to chyba optymalna liczba, pozwalająca na szybkie konsultacje i wyważone decyzje.

Nie jestem członkiem Stowarzyszenia, więc nie chciałbym przekraczać granic tolerancji z której korzystać mogą niezrzeszeni forumowicze, ale ośmielony wypowiedzią Kol. Warrozy pragnę zwrócić uwagę, że skoro "forum jest wizytówką Polanki" to "instancją nadrzędną" jak dotychczas powinien być Prezes Stowarzyszenia, głównym inżynierem utrzymania ruchu z racji kompetencji Piotr S., a Robinhuud jako ochot.ik (nolens volens) - głównym pracownikiem merytorcznym, tropicielem i neutralizatorem kłósowników, trolli i śmieciowych wiadomości.

-----------------------------

W sprawie ciągnika zakopanego w betonie, też nie moge darować sobie dobrej rady, że zawsze lepiej poczekać aż stwardnieje...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expozee robinhuuda:
Świadom swej niedoskonałości i zerowego doświadczenia w administrowaniu forami oświadczam, że będę bazował na świadomości forumowiczów, którą mam zamiar budować poprzez z założenia minimalne ingerowanie. Podstawą działania będzie oczywiście regulamin forum. Podstawową formą pracy będzie kontakt z "solenizantem" poprzez forumowy komunikator z prośbą o poprawienie dyskusyjnego tekstu w trybie autoedycji. Forumowiczu - pisz do innych tak jak chcesz by do Ciebie pisano, albo nie pisz wcale. Krnąbrni i oporni będą mieli wycinane fragmenty postów, całe posty, wątki lub w skrajnych przypadkach będą banowani. Cwaniacy rozrabiający, chowający się za zasłoną VPN lub wykorzystujący do maskowania operacyjnego swego IP inne narzędzia netowe będą traktowani zgodnie z uniwersalnymi i ponadczasowymi wskazówkami zawartymi w załączonym filmie instruktażowym. Posty zawierające pornografię, propagujące rasizm, faszyzm, komunizm, fanatyzm religijny wszystkich odcieni, reklamę itp będą cięte bezlitośnie. Posty niewygodne dla niektórych, ale zawierające udokumentowaną prawdę będą ozdobą tego forum.
Liczę na Was.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

VPN jest nie tylko w pełni legalne, ale zalecane w niektórych sytuacjach przez organizacja rządowe jak Polska, a także międzypaństwowe jak Unia Europejska oraz przez organizacje non-profit zajmujące się cyberbezpieczeństwiem w sieci. Do zalecanych sytuacji należy korzystanie z publicznie dostępnych sieci oraz brak zaufania do swojego usługodawcy internetowego np. w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć to, że póki forumowicz zachowuje się regulaminowo, nie interesuje mnie jego IP, VPN, geoblokowanie po adresie czy pozycji itp. Jeżeli będzie rozrabiać na forum starając się być za wszelką cenę anonimowym dla mnie moderatora - pożegnamy się. Nie mam czasu ani ochoty na pieszczoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Nie uważam, żeby moderator musiał i powinien znać IP innych użytkowników (o ile nie jest równocześnie administratorem). Nie jest to w ogóle koniecznie do sprawowania tej funkcji. Wobec powyższych moim zdaniem dziwnych deklaracji nowego Moderatora chciałbym zapytać @Administrator czy tak jest?

P.S. Jak widzę nowy moderator został mianowany na tę funkcję z równoczesnym odwołaniem poprzedniego ponownie w jakimś niejawnym trybie bez żadnego ogłoszenia, a raczej na skutek deklaracji autorytatywnej. A już do poprzedniego aktywnego moda zacząłem się przyzwyczajać. Moim zdaniem jest nietypowe, impulsywne i trochę niepokojące.
P.S. 2 Co z poprzednim rozbudowanym regulaminem i wątpliwościami z nimi związanymi, który również został nagle zmieniony jak rozumiem przez poprzedniego moderatora (który już nim nie jest).
EDYCJA P.S. 3 Tu jest moim dobry przykład innego trybu takich roszad. Moim zdaniem o wiele przystępniejszy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin_K napisał:

Jak już wcześniej pisałem nie mam czasu na zaglądanie na forum niestety. Kontrola goni kontrolę, a projekty projekty, postaram się po nowym roku ...

 

Dobrze Kolega widzi. Nowy moderator został mianowany z równoczesnym odwołaniem poprzedniego tyle tylko, że nie na skutek deklaracji autorytatywnej tylko na mój wniosek formalny z pozycji funkcji, którą piastuję.

Powodem oraz usprawiedliwieniem, dla którego stało się to bez większych ceregieli i fanfar niech będzie wypowiedź Prezesa w innym wątku , którą zacytowałam na wstępie.

Ceremonie wprowadzanie, przedstawiania i rekomendacji akurat w tym przypadku uważam za bezzasadną, bo wszyscy dobrze wiemy z kim mamy do czynienia .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można liczyć na to, że na forum znajdzie się sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które było poświęcone sytuacji w polskim pszczelarstwie z uwzględnieniem dofinansowania produkcji krajowej, importu miodu i produkcji miodu pitnego?

Obejrzałem posiedzenie KRiRW online, widziałem obecnego tam delegata SPP "Polanka"- niestety nie zabierał on głosu, więc nie usłyszałem stanowiska Zarządu SPP "Polanka" ani w sprawie importu miodu, ani w kwestii produkcji miodu pitnego, czy też w temacie dofinansowania produkcji krajowej miodu.

Zapewne przekazaliście swoje uwagi do minrolu i przewodniczącego KRiRW w formie pisemnej, czy można prosić o zamieszczenie tego pisma na forum?

Proszę również o opublikowanie materiałów, które przygotował w temacie posiedzenia przedstawiciel ministerstwa rolnictwa. szczególnie interesują mnie informacje dotyczące nowych możliwości produkcji miodu pitnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czarg napisał:

Czy można liczyć na to, że na forum znajdzie się sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które było poświęcone sytuacji w polskim pszczelarstwie z uwzględnieniem dofinansowania produkcji krajowej, importu miodu i produkcji miodu pitnego?

Obejrzałem posiedzenie KRiRW online, widziałem obecnego tam delegata SPP "Polanka"- niestety nie zabierał on głosu, więc nie usłyszałem stanowiska Zarządu SPP "Polanka" ani w sprawie importu miodu, ani w kwestii produkcji miodu pitnego, czy też w temacie dofinansowania produkcji krajowej miodu.

Zapewne przekazaliście swoje uwagi do minrolu i przewodniczącego KRiRW w formie pisemnej, czy można prosić o zamieszczenie tego pisma na forum?

Proszę również o opublikowanie materiałów, które przygotował w temacie posiedzenia przedstawiciel ministerstwa rolnictwa. szczególnie interesują mnie informacje dotyczące nowych możliwości produkcji miodu pitnego.

Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...