Skocz do zawartości
Marcin_K

Ciekawa inicjatywa

37 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

Jurek nie pisz głupot to nikt się nie będzie niczego rzekomo domyślać .

 

podejrzeć pracę lub samemu popracować przy ulach i barciach. Zbudujemy otwarte miejsce wykładów i spotkań, bibliotekę, stolarnię, miodarnię, a przede wszystkim enklawę dla ludzi, którzy chcą zdobywać praktyczne umiejętności pszczelarskie.

Jam z adhd i nie wykształcony ale rozumiem to dokładnie.

Zresztą ładnie pousuwane wątpliwe treści z opisu. Nie wspomnę o szybkiej zmianie treści.Będziemy  uczyć pszczelarstwa tzn zbijać ramki. Kolejne miejsce pieprzenia głupot .

 

Pomyślcie np o jakimś kolejnym medialnym przekazie. O kolejnej np demonstracji pszczelarzy.

Np. Brońmy Ukraińskie pszczoły  przed wojną !

 

To będzie wymagało wyśrubowanych norm higienicznych i logistycznych, ale powinno się udać przy odrobinie pracy. I przy zachowaniu wszelkich europejskich norm sanitarnych.

Chcemy to pomieszczenie trzymać otwarte  również dla gawiedzi chętnej na własne oczy poznać pełen proces odwirowywania miodu czy chociażby wylizania narzędzi

 

Jak to się ma pierwsze do drugiego ?

Najpierw to trzeba mieć   przemyślany pomysł a  działanie typu  dajcie mi 50000 a zrobię wam Raj daje raj dla robiącego. Logistyka wirowania prosta nadstawka do metra i fiu na Kamionek.

P.S. Ale jam Dziad leśny , nie długo piaskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek nie pisz głupot to nikt się nie będzie niczego rzekomo domyślać .

P.S. Ale jam Dziad leśny , nie długo piaskowy.

 Kolego Daro. Obserwuję temat i jakoś jednego nie mogę się "rzekomo domyślić". Mianowicie , jaki ma kolega interes, aby tą inicjatywę utrącać? Na pocztę mailową co kilka dni przychodzą prośby, aby wspierać leczenie jakiegoś dziecka czy nawet osoby dorosłej, gdyż tak wspaniałą mamy służbę zdrowia która z wieloma sytuacjami nie radzi sobie.

Czy każdego takiego mamy prześwietlać i krytykować? Można co najwyżej pozostawić apel bez odpowiedzi, kiedy emerytura nie pozwala na taką pomoc. 

W tym przypadku, nie ma przecież apelu o wsparcie finansowe. Co więc koledze przeszkadza, że ktoś coś chce robić, w sumie pożytecznego, a pomóc można poprzez kliknięcie w komputerze?

Przed chwilą pisałem w wątku dotyczącym zatruć pszczół, gdzie można by podobnie sprawę przedstawić. Gdyby powołane do tego służby, oraz Nauka Rolnicza, odpowiednio wywiązywały się ze swojego zadania, tego typu akcje, nie były by potrzebne. Ale ponieważ jest jak jest, trzeba podejmować takie inicjatywy. I nie dość że z własnej woli, to jeszcze znajdują się jak zwykle hamulcowi. Nie bez przyczyny powstał dowcip o kotle w piekle w którym siedzą Polacy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa ciekawa, godna poparcia.

  Każda inicjatywa zmierzająca do upowszechniania wiedzy o pszczelarstwie, środowisku przyrodniczym i współżyciu społeczeństwa z przyrodą, godna wsparcia. Czy zaplanowane cele zostaną w pełni zrealizowane - wątpię, co nie znaczy że owe przedsięwzięcie spowoduje iż zakres zostanie znacznie poszerzony o inne równie ważne i ciekawe. 

  Kto jest tego promotorem?  Czy to ważne? Dla mnie nie, bo uważam że cel jest szczytny i oby się powiódł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie oddane głosy.
Zauważyłem ich skok przez ostatnie 2 doby. 
Cieszę się, bo okazuje się że na pszczelarzy można liczyć.

Proszę jeszcze przez 5 dni głosować.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wydaje mi się, że kto jak kto, ale my pszczelarze powinniśmy doskonale rozumieć, że w rodzinie wzajemna pomoc i wsparcie to podstawa. Każda rodzina powinna się trzymać razem, czy to ludzka, czy pszczela czy wreszcie pszczelarska. Dlatego ja też głosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało dwa dni na codzienne głosowanie.

Toczy  się zacięta  walka o 10 pozycje, bo tylko  10 projektów ma szansę na pozyskanie funduszy.

Kto zapomniał, a wspiera niech głosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy jeszcze tylko o jeden głos dzisiaj i drugi jutro tj w poniedziałek przed 14.oo

I jeszcze raz dziekuję za wszystkie oddane głosy.

Pszczoły to są owady społeczne,i wszystkie pracują ku wspólnemu celowi.

Pszczelarze,jak widać, to w znacznej mierze przemądrzałe samolubne bubki,śmiem sądzić,że z zawiści naplują innym do zupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu pszczelarzy i nie mam ich za szczególnie zawistnych :]
Na pewno mają fajną pracę.
Oddajcie proszę jeszcze po te 2 głosy.
Czy uda nam się postawić ten warsztat nie wiem.
Ale wiem że było warto próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...