Skocz do zawartości
robinhuud

Ukraina zbożem i miodem płynąca

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję to co się dzieje ze zbożem i tumanieję. Polski rolnik - frajer mimo obfitych dopłat krajowych i unijnych nie jest w stanie konkurować z wojującym z Rosją rolnikiem ukraińskim.
I nie chodzi tu tylko o zboża, ale i o drób, .............., olej i  miód.
A kiedyś polski rolnik żywił i bronił. Rząd w postaci zmienianego jak rękawiczki ministra od rolnictwa pali głupa. Pszczelarstwo od lat pokazuje jak skutecznie konkurować z Ukrainą. Dlaczego rolnicy nie biorą przykładu z nas? Dlaczego nie ma na rynku taniej mąki mielonej z mieszaniny zbóż pochodzących i niepochodzących? Dlaczego nie zlikwidować norm na zboża i wyroby z nich? Dlaczego nie ma polskich i ukraińskim młynów na wzór polskiego i ukraińskiego Bartnika? Rząd dopłaci rolnikom i pszczelarzom jeszcze więcej z nieswoich pieniędzy, a więc będzie musiał jeszcze bardziej nas żywionych podatników oskubać. Bo rząd ma swoją kasę tylko tą z drukarni. Śmierdzi to inflacją, a więc podpierdolerniem Tobie internauto Twoich oszczędności przez bankierów i Glapińskiego. No i w końcu zeżremy sami te zboże, drób, olej i miód techniczny, mimo że konsumpcja kalkulowana była przez polityków na pograniczu sraczki całego stanu osobowego UE.
Polski pszczelarzu - albo zaczniesz taniej produkować miód, albo wypierdzielaj po nauki na Ukrainę. Jak zarobić na sprzedaży ukraińskiego miodu jako polski już dawno pokazał nam nasz prezydent Tadeusz Sabat. Tadeuszu - wróć!. Nie gniewaj się że miałem do ciebie żal, bo myślałem, że gorzej już być nie może. Dobiłem do dna, a tu od spodu ktoś puka w podłogę. Kolejny Tadeusz demokratycznie wybrany. Święty Ambroży - módl się za nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty Ambroży zysków nie przysporzy...

  Ukraińskie przysłowie mówi... tutkaj mołytwa ne pomoże tu tra hnoju daty -  to w odpowiedzi na prośbę, do popa, o modlitwę o duże plony...

   No cóż, często miewałem odmienne zdanie na TYM portalu ale... pomyj na moją łysinę nie żałowano;  a to za poglądy polityczne, a to za literówkę w nazwisku, reasumując - zdalna diagnoza o mojej niepoczytalności... 

   Przy takiej  ocenie mojej osobowości nie śmiem w tym trudnym czasie próbować merytorycznie się wymądrzać  ALE NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ ŻE  ci którzy,  tak ochoczo ciskali gromy w mą stronę  błysną intelektem i odpowiedzą na proste pytanie;

  CO DALEJ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   No cóż p. cayose  -  wojna trwa na 10% terytorium kraju. Pozostałe 90% /w tym miasta/,  są tylko nękane nalotami.  A więc jest gdzie produkować tylko podstawowych produktów  TAM wytworzonych nie ma jak sprzedać za granicę bo niestety morze Czarne jest "czarne" od rosyjskich okrętów.

  To co się U NAS DZIEJE Z TEGO POWODU  TO JUŻ POZOSTAWIAM DO OCENY pszczelarzy internautów spod znaku orła z koroną. Każdy ma dostęp do wszechstronnej informacji i może się przyjrzeć FORMACJI KTÓRA TYM ZAWIADUJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, robinhuud napisał:

 Tadeuszu - wróć!. Nie gniewaj się że miałem do ciebie żal, bo myślałem, że gorzej już być nie może. Dobiłem do dna, a tu od spodu ktoś puka w podłogę. Kolejny Tadeusz demokratycznie wybrany. Święty Ambroży - módl się za nami.

Ja też:

bardzo, bardzo przepraszam wszystkich pszczelarzy i konsumentów miodu za to że przyłożyłem rękę do odejścia Tadeusza Pierwszego.

Obiecuję poprawę i proszę o wybaczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cayose napisał:

To jak ta wojna tam wygląda że produkuje się zboże, mięso, jaja, miód ?

Ano też tak że już ponad 150 ukraińskich rolników wraz z ciągnikami odleciało w "siną dal" na minach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Larum grają!!!

     Miód w bliżej nie określonej ilości  wjechał do Rzeczpospolitej.  Co prawda fachowcy i pseudo fachowcy z różnych mediów określają jego ilość na porównywalną z roczną produkcją rodaków-pszczelarzy ale może to być opatrzone dużym błędem z zaokrągleniem w górę.

    W ostatnich dniach zrobiłem mały rekonesans po stoiskach z miodem.  Przyznam że klienci WINNI BYĆ ZADOWOLENI.  Ceny miodu SPADAJĄ - średnio ok. 20% w stosunku do AD 2022.  Oferta dostaw beczkowych miodów po 16-18 zł/kg - ma swoją EKONOMICZNĄ wymowę... 

   Wg  moich bardzo zaokrąglonych szacunków  z tej  NIESPODZIEWANEJ  DOSTAWY  można by wyprodukować  ok. jednej butelki dwójniaka na słowiańską twarz wliczając również niemowlęta i abstynentów.

   No to; zdrówka pszczelarze RP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy w środowisku tych miodów drożdże przeżywają, rozmnażają się i są zdolne do fermentacji...🤪🤪 Nikt tego nie bada. No może Apis Lublin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że przy MOJEJ SKALI PRODUKCJI  to... to sobie poradzę.

Skoro TRWAM przy tej tematyce nie tylko na TYM portalu ale nieco poza nim również,  to OCZEKIWAŁEM że od komentarzy będzie gorąco...

  ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...