Skocz do zawartości
robinhuud

Hipokryzja pszczelarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagą wysłuchałem sprzecznych opinii na ten sam temat człowieka, który jako prezydent PZP oszukał mnie sprzedając na Allegro cztery słoiki mioidu ukraińskiego z naklejoną banderolą PZP gwarantującą niby jego polskie pochodzenie. Ośmieszył przy tym władze PZP i instytucję Domu Pszczelarza. Złamał regulamin przyznawania tej banderoli, który sam podpisał. Teraz chce być publicznym autorytetem moralnym i poucza innych w necie jakie miody kupować. Brak jasnych unormowań prawnych w sprawie miodów w UE i Polsce który obciąża działaczy związków pszczelarzy i parlamentarzystów już przed 20 laty doprowadziły do samobójstwa jednego z zaszczutych kontrolami producentów Tomasza Zaremby z Prałkowic. Tadeusz Sabat był prezydentem PZP i posłem na sejm. Czy do dzisiaj coś się zmieniło? Ukraińska granica zawalona różnymi miodami, w marketach półki łamią się pod szajsem, prezydent PZP na zwolnieniu lekarskim.
https://www.ppr.pl/rolnictwo/produkcja-roslinna/miod-z-antybiotykiem-85509#:~:text=Specjaliści jednak odpowiadają%3A w miodzie%2C który traktowany jest,Był pierwszym lekiem skutecznym w leczeniu duru brzusznego.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach nic się nie zmieniło. Jeśli ktoś chciałby bardziej ośmieszyć środowisko pszczelarzy to Tadeusz zrobi to najlepiej. Niedościgniony wzór. Wszystko ze wszystkim mu biednemu się pomieszało.

W moich czasach studenckich często parafrazując mówiliśmy: „debili było wielu, ale żaden nie śmiał zagrać przy …..

Ostatecznie pozostało mi zawołać: Tadeusz na ministra rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Sabat wypowiada się śmiało o leczeniu miodem, jakby był specjalistą w tej dziedzinie. Niestety nie ma on wykształcenia w tym kierunku i momentami bardzo przekonująco opowiada jakieś pierdoły. W Sejmie podał, że ma średnie wykształcenie. Nie znalazłem go jednak na liście absolwentów technikum pszczelarskiego, więc prawdopodobnie ukończył je bez matury. Trochę mało by publicznie sadzić się na apiterapeutę. Skutecznie smarowałem kobietom sutki miodem, ale jak nieco podrosłem. Niestety nie były to kobiety karmiące, a miód ściągał pory nie im, a mnie...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym twierdząc, że Pan Tadeusz miesza bądź nie rozumie o czym mówi pierwszy przykład:

Chloranfenikol i miód z Chin. To sprawa sprzed kilkunastu lat.

A było to tak w miodzie z Chin znaleziono ten antybiotyk. Miód zutylizowano. Czy całą partię nikt nie wie.

Przeprowadzono śledztwo. Na żadnym etapie prowadzenia pasiek i pozyskiwania miodu nie używa się Chloranfenikolu. To skąd w miodzie. Otóż okazało się, przygotowując miód do wysyłki do Europy opakowania (beczki na miód) poddano myciu środkami dezynfekującymi. A jednym ze składników środka myjącego był właśnie Chloranfenikol. Pozostałości po środku myjącym przedostały się do miodu. Chloranfenikol praktycznie nie podlega rozkładowi więc przy dzisiejszych metodach badawczych wykrycie go w miodzie nie stanowiło problemu. Zmieniono skład środka myjącego i problem ustał.

Nie to żebym był zwolennikiem importowania miodu z Chin, ale twierdzenie że miód z Chin to trucizna to gruba przesada.

O drugim przykładzie kolor miodu, a jego jakość/prozdrowotność  napiszę. Kilkanaście lat temu ta problematyka stanęła na Konferencji w Puławach. W kontekście miodu Manuka. Zasygnalizuję kolor miodu do prozdrowotności ma się nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Podoba mi się pragmatyczna ocena wystąpienia p. Tadeusza dokonana przez robina.   Skwitowałbym krótko - niech każdy robi TO CO POTRAFI NAJLEPIEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze Panie Kolego jako miłośnik nie tylko pszczół dodał sprawę moralności Kalego pszczelarzy podczas gorąco zalecanego nocnego trucia nocnych zapylaczy "po zakończeniu lotu pszczół". Oj jak się cieszymy z nocnych oprysków! I jaki pan rolnik jest elegancki!. Ciekawe czy też ten, który ma przykładowo nasienną plantację tytoniu, wiesiołka itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...