Skocz do zawartości
robinhuud

Bank pszczeli

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj obejrzałem transmisję z dachu w Rzeszowie o pszczelarzach i pszczołach. Zdziwił mnie brak udziału w imprezie pierwszego pszczelarza Rzeczpospolitej - prezesa WZP Rzeszów i jego adiutanta z Funduszu Promocji Roślin Oleistych Marka Barzyka Z wystąpień na bardzo wysokim poziomie budynku zrozumiałem, że panowie mają zamiar latoś rozdać poszkodowanym pszczelarzom 70 uli i przeznaczają na to 140 tysiaków. Dziwne to, czy nie łatwiej za taką kasę kupić poszkodowanym refinansowane odkłady? Przypomniała mi się dykteryjka o oblocie samolotu Concorde. Do oblotu zgłosiło się trzech pilotów: ruski w cenie 1 mln $, Francuz - 2mln $ i Żyd. Ten trzci wymienił cenę 3 mln $ i stwierdził: Panie dyrektor, ja ten przetarg wygram!!!.  Jak to wygrasz? Ano prosto: 1 mln dla pana, drugi dla mnie a za trzeci oblata ruski...I wygrał.
https://www.rmf24.pl/regiony/rzeszow/news-bank-pszczeli-w-rzeszowie-pomoze-poszkodowanym-pszczelarzom-,nId,6712896#crp_state=1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo cudaków przypszczelarskich.
Potrzepałem dla ostrożności i sprawdzenia net:
krs  0000270577
Nie mogę dać 1.5% podatku, bo stowarzyszenie nie ma statusu organizacji pożytku publicznego.
Poprosiłem jeszcze o niedostępną w necie ostatnią wersję statutu z 17 sierpnia 2021 r. Dlaczego podawany w necie adres internetowy www.takdlapszczol.pl   wiedzie w krzaki i dlaczego nie mają nawet profilu na fb ?  Dlaczego nie złożono w KRS uchwały lub postanowienia o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego za 2022 rok?. Stowarzyszenie prowadzi sklep pszczelarski, a więc jest trzepana jakaś kaska.
Poza tym wyglądają na poczciwoty, chociaż naiwne. Na czele absolwent SGH Warszawa, a więc trochę zdziwko. Może się poprawią i nadrobią zaległości.
Na prośbę otrzymałem Ich regulamin bez podpisu i stempla. Jakby komu padły pszczoły może warto ich przetestować? Bogato i godnie: 140 tysiaków - 70 rodzin. Robią wrażenie nieświadomych, że w Rzeszowie mają Dylona. Na zwolnieniu lekarskim, ale zawszeć to prezydent wszystkich pszczół. Tych na dachu też..

1d.png

1c.png

1b.png

1a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Szczerze mówiąc uważam tę inicjatywą za cenną / w sensie integrowania środowiska/ ALE...

   Nie wierzę że tak skomplikowane założenia da się w sposób obiektywny  wdrażać w praktyce.

   Życzę pomyślności twórcom  i /chyba?/ jak najmniej potrzeb wdrażania ich w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Od zawsze traktowałem  propagowanie pszczół miejskich jako nieporozumienie. Owszem jakąś formę edukacyjną można przypisać temu przedsięwzięciu ale gdzieś w miejskich parkach a nie na dachach.  Bzdurna propaganda nawiedzonych pseudopszczelarzy narobiła zamieszania w niejednej łepetynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby poszerzyć ofertę banku dodam, jak sądzę za aprobatą innych pszczelarzy,  iż /chyba?/ kolejnym towarem czym się zajmie ów bank będzie miód techniczny coś na wzór zboża technicznego którego reguły/opisu nawet najtęższe umysły nie potrafią sprecyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...