Skocz do zawartości
AdamBartek

Nowe zasady przyznawania dotacji na lata 2023-2027

37 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2023 o 18:04, Bocian napisał:

Od dawna wiadomo nienawiść ogranicza percepcję.

Z drugiej strony, żeby w lipcu nie było wiadomo co z dotacjami, to jeszcze tak źle nigdy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega Piotr więcej postów napisał niż przeczytał. W innym wątku tego forum została wklejona notatka z ostatniego posiedzenia kompetentnego zespołu w tej sprawie pobrana 8 razy, w tym dwa razy przeze mnie. Polecam wątek o ministrach, odsyłam do notatki i wklejam stosowny jej fragment. Na tą chwilę to najaktualniejsza informacja rozgrzeszająca działaczy Polanki

Screenshot 2023-07-03 at 12-18-58 Notattka ze spotkania ZespoĹ u- 22 czerwca 2023.docx-1-1.pdf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robinhuud napisał:

Widzę, że Kolega Piotr więcej postów napisał niż przeczytał. W innym wątku tego forum została wklejona notatka z ostatniego posiedzenia kompetentnego zespołu w tej sprawie pobrana 8 razy, w tym dwa razy przeze mnie. Polecam wątek o ministrach, odsyłam do notatki i wklejam stosowny jej fragment. Na tą chwilę to najaktualniejsza informacja rozgrzeszająca działaczy Polanki

Faktycznie jest, ale ministrowie z zasady mało mnie interesują, więc ten wątek przeglądałem pobieżnie a już w załączniki to na bank nie wchodziłem. Dziękuję za informacje. Do działaczy Polanki w tej kwestii nic nie mam. Bardziej do Polskiego nieŁadu, tym razem w rolnictwie. To samo było na wiosnę z dopłatami do rolnictwa. Też w ostatniej chwili zmienili zasady ekoschematów z roślinami miododajnymi. Zgodnie z sugestią postaram się czytać nie pisać. Pozdrawiam i podziwiam pasję śledczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, dobre. Ściągnąłem podane dokumenty. Pytanie: kto w Polance wie, kto musi i może wiedzieć co to przykładowo za sprawa: BWI07.61831.1.2.2023 i kogo dotyczy? Nie składałem latoś o nic wniosku, więc może czegoś nie wiem? Drugim gnębiącym mnie od dłuższego czasu pytaniem jest pytanie: co dobrodziej rozdający pszczelarzom nie swoje pieniądze rozumie pod pojęciem "gospodarstwo pasieczne". Podejrzewam, że chodzi o rodzaj beneficjentów. Pytanie to dotyczy zrozumienia intencji władz w prowadzeniu polityki pszczelarskiej. Wiąże się również z definicją pszczelarza. Mówiąc dokładniej gdzie leży granica między "gospodarstwem pszczelarskim", a "przedsiębiorstwem pszczelarskim". W dużym rolnictwie państwo oficjalnie wspiera "rodzinne gospodarstwo rolne" o powierzchni do 300 ha, choć w praktyce idzie mu to jak robota ulicznicy w deszcz.   Jaka jest wizja państwa na docelowy model polskiego i unijnego pszczelarstwa? Państwo polskie i UE tak pomaga rolnikom indywidualnym, że patrząc z boku można odnieść wrażenie, że dążymy do państwa rolniczego, gdzie przemysł i nauka mają drugorzędne znaczenie. Czy Polska ma być producentem żywności i dostarczycielem mięsa armatniego na wojnę? Czy podobnie jest w pszczelarstwie? Czy celem pomocy dla sektora pszczelarskiego jest dojście do modelu, że całe polskie pszczelarstwo będzie się składało z "gospodarstw pszczelarskich" importujących miód i podejmujących ochoczo pszczelarski dialog społeczny z władzą unikając jednocześnie założenia pszczelarskich związków zawodowych i kryjąc się w Stowarzyszeniach Pszczelarzy Zawodowych, czy Polskich Izbach Miodu? Czy to są podmioty pszczelarskie, czy parapszczelarskie? Czy może państwo dąży do pokrycia kraju równomierną siecią drobnych pasiek (przepszczelenie, choroby) mniej nastawionych na produkcję miodu, a skuteczniej zapylających środowisko? A może chodzi tylko o zwiększenie spożycia miodu dowolnego pochodzenia z pobudek troski o zdrowie społeczne? Chciałbym zrozumieć pana ministra Telusa, przełożonego moich pszczół i Pana Jacka Parszewskiego. Może celowym byłoby zamiast tych dopłat zwolnienie "przedsiębiorstw pasiecznych" z podatkow, tak jak zwolnieni są inni pszczelarze. Z wdzięczności za zapylanie środowiska w krajach należących i nienależących do UE. Czy istnieje coś takiego jak docelowa wizja krajowego i unijnego pszczelarstwa, do którego dążymy rozdając poprzez ARiMR, KOWR, czy inne agendy pieniądze podatnika? Może "gospodarstwa pasieczne" powinny korzystać z przywileju bezpodatkowych SB, czy RHD podczas handlu miodem w marketach? Czy aby być polskim pszczelarzem trzeba się zajmować chowem pszczół? Czy te sprawy sprawiają, że w praktyce my biedni pszczelarze sieroty nie mamy swego skutecznego prezydenta, który zniknął? Hop hop! Tadeuszu - gdzie jesteś?! Granica otwarta, a Ty śpisz? Na koń nie siadasz? Larum grają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni o 21:50 temu dostałem wiadomość o konieczności przesłania faktur z takim dopiskiem "Data wystawienia Faktur i wpłat za Faktury max 16 sierpnia." Dzisiaj dzwoniłem do Łysonia i dowiedziałem się, że nie ma takiej opcji aby zmieścić się w tym czasie. Podsumowując to tyle z zakupów dotacyjnych w tym roku. Ciekawe te nowe zasady ☹️"Tak właśnie gasimy pożary w polskim rolnictwie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Piotr napisał:

Dwa dni o 21:50 temu dostałem wiadomość o konieczności przesłania faktur z takim dopiskiem "Data wystawienia Faktur i wpłat za Faktury max 16 sierpnia." Dzisiaj dzwoniłem do Łysonia i dowiedziałem się, że nie ma takiej opcji aby zmieścić się w tym czasie. 

To znaczy, że Kolega zapłacił za sprzęt a firma Łysoń nie chce wystawić faktury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, truteń napisał:

sprzęt można było kupować od początku roku - ktoś tu przespał pół roku

z pszczelarskim pozdrowieniem

Do tej pory nie wiem czy mam przyznaną dotację. W zeszłym roku dostawaliśmy umowy wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...