Skocz do zawartości
Piotr_S

Materiały do kształcenia zawodowego

Rekomendowane odpowiedzi

Historia powstania tych materiałów zaczęła się w lutym/marcu 2020. Ośrodek Rozwoju Edukacji działając na rzecz Ministerstwa Edukacji ogłosił wtedy nabór ekspertów do przygotowania założeń dla nowych materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego w wielu zawodach. Między innymi dla zawodów pszczelarz i technik pszczelarz. Zgłosiłem się wraz z trzema innymi osobami z innych organizacji i instytucji. Okazało się, że tylko ja poprawnie wypełniłem dokumenty zgłoszeniowe i zostałem zaakceptowany.

Założenia do nowych materiałów edukacyjnych musiałem stworzyć sam (takie były warunki umowy), ale oczywiście nie są tylko moją zasługą. Konsultowałem się z wieloma osobami. Spore wsparcie na etapie konsultacji społecznych gotowego już projektu dostałem z Pszczelej Woli. Nie mogę znaleźć na forum wątku, w którym wtedy o tym pisałem, niemniej tutaj nie było zbyt dużego odzewu. W każdym razie gotowy zestaw założeń został złożony w czerwcu 2020 i na tym etapie moja rola się zakończyła. Inne przetargi ORE prowadziły do wykonania tych materiałów i do ich weryfikacji. Niemniej jestem dość zadowolony z tego, co w efekcie powstało.

Ale do brzegu. Właśnie ukazała się partia materiałów, ich pierwsza część. Tutaj jest bezpośredni link do grupy materiałów: https://zpe.gov.pl/ksztalcenie-ogolne/ksztalcenie-zawodowe/branza-rolno-hodowlana?domain=rolno-hodowlana-pszczelarstwo

Liczę na to, że reszta zaproponowanych wtedy tematów zostanie zrealizowana w podobnie wierny założeniom sposób. To nie miały być tylko filmy edukacyjne, ale również inne multimedialne materiały, interaktywne atlasy a nawet gry. Osobiście czekam na komplet, chociaż miałem świadomość, że zarówno zamówienie ORE było ograniczone do kilku zagadnień kluczowych, jak i nie było obietnicy, że wszystkie przygotowane zostaną zrealizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...