Skocz do zawartości
robinhuud

Sny pszczelarek i pszczelarzy

97 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj śniło mi się, że w Warszawie przed KOWR-em wystawiono na tacy refundacje dla pszczelarstwa. Jacek Parszewski dodał do nich jakiś feromon czym wywołał zjawisko rabunku wśród zlatujących się jak sępy okołopszczelarskich producentów i samych pszczelarzy.

Dziwne.

Kiedyś śniły mi się głównie gołe baby.

dali.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wytapianiu wosku zasnąłem i przyśnił mi się pan prezydent. Uśmiechnął się do mnie, pogłaskał mnie po głowie, łaskawie wysłuchał mej prośby i  przekonał wezwanego na Świętokrzyską pana Barzyka, by ten z FPRO sfinansował badania pozwalające określić jaka metoda pozyskiwania wosku najlepiej oczyszcza go z ciężkiej chemii farmakologicznej i rolniczej. Pan Barzyk łaskawie się zgodził, bo zrozumiał, że dysponuje kasą wszystkich pszczelarzy i akurat taka sprawa dotyczy ich. Powiedział mi, że to mądrzejsze niż fundowanie z tej kasy miodku ekologom i leśnikom, co robił do tej pory i czego szczerze żałuje. Obudziłem się spocony i nie zdążyłem mu powiedzieć o woskomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne historyczne skojarzenie;  Martin Luther King  też rozpoczął wiec od słów "Miałem sen"...

Co prawda autor słów nie doczekał ich spełnienia ale... kiedyś się spełniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczelarze śnią o świetlanej przyszłości.

Misiu: dziś tu i teraz, bo potem może być trudniej.

Cytuję:

"Agencja 'Nieruchomości Czarnek i Wspólnicy'"

Była zmiana prawa, powstał fundusz ministra edukacji Przemysława Czarnka, a organizacje bliskie obozowi władzy otrzymują wielomilionowe dotacje na zakup nowych siedzib czy ich budowę.  Działka z dwoma stawami, lasem i "domkiem pszczelarza" w okolicach Elbląga za cyrka dwie i pół bańki.

Koniec cytatu

Ciekawe czyja ta działka.

Miłych snów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Atena napisał:

Bocianowi śnią się; dwa stawy, las i miejsce na gniazdo...

Mam swoje pola, lasy i pasieczyska.

Nie śniłem i nie śnię o cudzym.

Dlatego śpię spokojnie w swoim gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy... bocian nie może śnić o dostatku żab w stawach, ot takich pod jakimś lasem

Kiedyś Tadeusz Chyła śpiewał co się śniło psu... Idąc tym tokiem rozumowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek ciężkosci polskiego pszczelarstwa przenosi się pod Elbląg.
Fundacja "Dumni z Elbląga" kupuje dla ministra Czarnka w Karczowiskach domek pszczelarza:
https://tvn24.pl/premium/willa-plus-dotacje-ministra-przemyslawa-czarnka-na-zakup-nieruchomosci-6709936?premiumCode=86912cba4dd1a3c9a3f21438f16c764f52e79284

 

 


https://tvn24.pl/premium/willa-plus-dotacje-ministra-przemyslawa-czarnka-na-zakup-nieruchomosci-6709936?premiumCode=86912cba4dd1a3c9a3f21438f16c764f52e79284

Minister Czarnek może zostać naszym kolegą:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bocian napisał:

Pszczelarze śnią o świetlanej przyszłości.

Misiu: dziś tu i teraz, bo potem może być trudniej.

Cytuję:

"Agencja 'Nieruchomości Czarnek i Wspólnicy'"

Była zmiana prawa, powstał fundusz ministra edukacji Przemysława Czarnka, a organizacje bliskie obozowi władzy otrzymują wielomilionowe dotacje na zakup nowych siedzib czy ich budowę.  Działka z dwoma stawami, lasem i "domkiem pszczelarza" w okolicach Elbląga za cyrka dwie i pół bańki.

Koniec cytatu

Ciekawe czyja ta działka.

Miłych snów.

Czytałem , że  po wyborach zabiorą Rydzykowi wszystko co wyłudził z środków publicznych. Pewnie będzie tak samo z tymi willami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczelarze Warmii i Mazur, nie bójta się fundacji! Ona statutowo wesprze miejscowy biznes!
Fundacja "Dumni z Elbląga" zarejestrowana w sądzie wiosną 2022 - jednoosobowa. Bez kapitału. KRS 0000964530. Jedno nazwisko - Kamil Nowak. Nie znacie? Podobno kumpel z liceum Szefa Rządowego Centrum Legislacji Stefana Rządcy. Fundacja nie ma nic wspólnego z pszczelarstwem za wyjątkiem wpisanego w statut wspierania miejscowych przedsię biorców. Nie marzą o niczym innym jak pomoc Ukrainie. Pewnie poprzez sprzedaż ichniego miodu.
Fundacja Dumni z Elbląga, jedna z bardziej enigmatycznych beneficjentek ministerialnych dotacji. Założona zaledwie w kwietniu 2022 roku, jesienią otrzymała od MEiN 2,186 mln zł na zakup nieruchomości i wyposażenia. Karczowiska Górne 11.

 

11.jpg

22.jpg

333.jpg

444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  09.03 Podkomisja stała d/s sprzedaży bezpośredniej zapoznała się z realizacją ustawy z 29.10. '21 o ułatwieniach w handlu produktami lokalnymi.  Przedstawicielka NIK wytknęła niedociągnięcia i braki w realizacji...

    A jak realizacja w/w ustawy oceniana jest przez pszczelarzy, jak sądzę aktywnych uczestników tego gospodarczego przedsięwzięcia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pod właściwym tematem zamieszczam tę informację którą przez godzinę  czytałem na pasku  w  TV otóż;

  PRAWIE POŁOWA MIODU IMPORTOWANEGO PRZEZ PAŃSTWA EUROPY ZACHODNIEJ - TO PODRÓBY.    Stwierdził to jakiś unijny urząd /nazwy nie pamiętam/.

   Informacja ta  skłania do wniosku o przywrócenia  pisanego(?)/niepisanego(?) prawa że pszczelarz przed sądem nie ma obowiązku składania przysięgi na prawdomówność. 

  Co prawda ilość pszczelarzy gwałtownie by wzrosła /szczególnie w miastach/  ale, jak sądzę, wśród braci pszczelarskiej znalazłoby się wielu z dużą siłą politycznego przebicia i.... coś by zaczęło zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie Polska Izba Miodu

Od trzech lat działa w Polsce pod nadzorem prezydenta Torunia stowarzyszenie pszczelarskie o nazwie "Stowarzyszenie Polska Izba Miodu". Nie wiem, czy jest kontynuatorem tradycji wcześniejszej organizacji o podobnej nazwie Polska Izba Miodu. Ma siedzibę w staropolskim rozmodlonym Toruniu. Stawia sobie ono tak szlachetne cele pszczelarskie, że pomyślałem nawet o fuzji z Polanką, która też jest stowarzyszeniem pszczelarzy i ma podobne ambitne cele. Nigdzie jednak nie znalazłem statutu tego stowarzyszenia, choć organizacja ma piękną witrynę internetową.
Numer KRS: 0000831376
STOWARZYSZENIE POLSKA IZBA MIODU
http://izbamiodu.org.pl/pl
Zarejestrowane jest w sądzie warszawskim sygnatura akt: WA.XII NS-REJ.KRS/941/21/599
rejestracja w KRS: 28.02.2020
SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Czy mógłby ktoś z warszawskich polankowiczów podejść ze srajfonem do sądu, w czytelni poprosić o akta SPIM wg numeru podanego wyżej i pstryknąć parę fotek statutu? Byłbym niezmiernie wdzięczny za maila z fotozałącznikami.
We władzach Stowarzyszenia zasiadają tak zacni i znani polscy pszczelarze, że byłbym przeszczęśliwy gdyby doszło do fuzji dwóch bratnich stowarzyszeń. Szczególnie że oba nie mają statusu organizacji pożytku publicznego. Dlatego nie mogę ich obu uszcześliwić 1,5% odpisu od swego emeryckiego podatku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pszczelarze z krajów unii i spoza unii - w mieszaninę  łączcie się!

 

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Skoro był wielce pouczający wykład   i  Polska Izba Miodu  to chyba czas na KOMENTARZE do ONYCH  WIADOMOŚCI...

   Moim zdaniem  przeciwwagą  winno być  działanie ku bardziej rozproszonej formie handlu miodem; tłumacząc z polskiego na nasze, PREFEROWAĆ FORMY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ od PSZCZELARZY. 

    Ot, takie hasło; KUPUJĘ MIÓD U ZNAJOMEGO PSZCZELARZA... Będzie to dawało rękojmię że prawdopodobieństwo kupienia cukrowego erzacu będzie mniejsze  a zadzierzgnięte więzi mogą mieć jeszcze inne, pozytywne skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzczone miody? Tak, ale nie ukraińskie z firmy mr. Polbee. Tu wszystko jest pod kontrolą. Wszystko wskazuje, że miód fałszują "nasi" - zrzeszeni w SPIM. No bo jak nie oni - to kto? Pszczelarze? Pszczoły?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Po obejrzeniu powyższych filmików pozostaje mi pozazdrościć tego że ichnie ustawodawstwo jest na tak wysokim poziomie.

    Oczekuję że na tym portalu znajdą się informacje jakież to wiekopomne ustalenia zapadały w trzech konsyliach/kolegiach/zjazdach które  odbyły się ostatnio w Warszawie...  Co z owych werdyktów  będzie miało przełożenie na życie pszczelarzy i pszczół w Rzeczpospolitej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przed rokiem, w nocy z 31.03/ 01.04 miałem sen który tyczył  tematyki pszczelarskiej a śniło mi się że;

   ziści się wizja jakiegoś "ciała" który podejmie się  tworzenia USTAWY  PSZCZELARSKIEJ  /lub czegoś na jej podobieństwo/

   prof Gagoś uroczyście przetnie /gdzieś?/  wstęgę podczas inauguracji wdrożenia w praktyce VAXO

   Dolnośląska Izba Rolnicza podejmie się koordynacji spraw pszczelarskich w swoim regionie...

     Niestety to był primaaprilisowy  sen... 

    Jedynie trzeci temat raczkuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki lekko zniekształcony sen, że minister rolnictwa podziękował i na jego miejsce awansował wiceminister. Miało to dużo wspólnego z ukraińskim zbożem, a nic wspólnego z ukraińskim miodem.

janusz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbędę pielgrzymką w tym roku jeszcze przed Tradycyjną Pielgrzymką Pszczelarzy na Jasną Górę Anno Domini 2023, jeśli się spełni ta nadzieja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...