Skocz do zawartości
robinhuud

Sny pszczelarek i pszczelarzy

97 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że znalazł się pierwszy który ma propozycję na rozładowanie nadwyżek miodu...  Może nie jest to rozwiązanie radykalne ale zawsze coś...  Kiedyś przy nadwyżkach win w paru krajach zachodnich proponowano kąpiele w winie.  Jakie były tego praktyczne skutki - nie wiem... W miodzie trudno by było pływać... ale w pitnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie sen ani proroctwo...

Działający /JUŻ/  PARLAMENTARNY ZESPÓŁ  D/S WYJAŚNIENIA  AFERY  ZBOŻOWEJ  deklaruje zajęciem się również sprawami  IMPORTU  MIODU...

 Co prawda nie wierzę że TO SPOWODUJE  jakieś pozytywne skutki  ale pszczelarze będą mieli SATYSFAKCJĘ  ŻE  KTOŚ  O NICH PAMIĘTA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu polskich pszczelarzy przyjęło miód ukraiński pod swój dach i traktuje go jak miód od własnych pszczół, zapewniając mu słoiki i nalepki...Bardzo wzruszające, patrz się Europo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robinhuud napisał:

wiceminister do spraw pszczelarstwa w nowiutkim refundowanym stroju pasiecznym

Screenshot 2023-04-20 at 01-28-43 Watch Facebook.png

a już myślałem że występ z tamburynem to mistrzostwo świata a jednak nie:

 

1 Janusz i tanburyn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sytuacja w NASZYM pszczelarstwie jest zła, ze wskazaniem na bardzo zła.

Co więc nam pozostaje: demonstrować w obronie pszczelarzy i pszczół.

Wodzu nasz prowadź:

 

Janusz prowadź.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  To że sny się czasem sprawdzają  słyszałem wiele razy...

    Kolejna taką informacją są wieści iż  BRAĆ PSZCZELARSKA ŚLĄSKA  OPOLSKIEGO  ZAKUPIŁA  PIĘĆ URZĄDZEŃ  o nazwie WAXO...  No i co malkontenci i niedowiarki -MOŻNA???   Dał nam przykład szef pszczelarzy najmniejszego województwa że nie wielcy a nieco mniejsi mogą świecić przykładem... 

   MOJE UZNANIE!!!  Sądzę że nie tylko moje...

   Byle jeszcze akty prawne do tego dopasować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Chłopy, kupujta Mospilan i pryskajta rzepaki w dzień!
Teraz taniej o 2000 zł! Słyszeliście już o naszej promocji na Mospilan 20 SP?!
Kupując insektycyd 🧴 Mospilan 20 SP do 30 czerwca 2023 roku możesz zaoszczędzić nawet do 2000 zł*! Promocja obejmuje wszystkie dostępne wielkości opakowań 😱
Szczegóły promocji znajdziesz na stronie:
https://www.sumiagro.pl/produkt/mospilan-20-sp/
* Rabat maksymalny, jaki można uzyskać (łącznie, za wszystkie zakupy MOSPILAN 20 SP w promocji): 2000 zł brutto. MOSPILAN 20 SP jest do nabycia w jednym z punktów sprzedaży, biorących udział w akcji. Ich listę oraz szczegółowe zasady promocji znajdują się w regulaminie promocji.
Mospilan 20 SP posiada najlepszy profil bezpieczeństwa dla owadów zapylających. Bezpieczne zapylacze to wyższe plony i lepsza ich jakość.
To środek owadobójczy, który jako jedyny na polskim rynku zawiera oryginalny japoński neonikotynoid acetamipryd w sprawdzonej formulacji SP.
Insektycyd Mospilan 20 SP posiada najlepszy profil bezpieczeństwa dla zapylaczy
Od 2010 r. prowadzimy ciągłe badania wpływu insektycydów na pożyteczne zapylacze. Troska o ich dobro wpisana jest w strategię naszej firmy. Wieloletnie badania dowodzą, że Mospilan 20 SP, na tle innych insektycydów, charakteryzuje najlepszy profil bezpieczeństwa dla owadów zapylających.
Według Instytutu Ochrony Środowiska – PIB (2013 r.) Mospilan 20 SP nie stwarza zagrożenia podczas stosowania w okresie aktywności pszczół oraz w czasie kwitnienia roślin lub chwastów.

Jednak zgodnie z zaleceniami dobrej praktyki ochrony roślin zalecamy stosować środek po oblocie pszczół i innych owadów zapylających.
https://www.sumiagro.pl/produkt/mospilan-20-sp/?https%3A%2F%2Fwww.sumiagro.pl%2Fprodukt%2Fmospilan-20-sp%2F%3Futm_source=facebook&utm_medium=banner&utm_campaign=rzepak+bannery&fbclid=IwAR0KU9ZKJ8bzbHAOneUDB_qy6xH6ARW1zbmdZcpmRDuXdM_o9tKIRcWl1XA


 Czy Mospilan  posiada ministerialną rekomendację prof. Chorbińskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Dzisiaj  DZIEŃ FLAGI...

   Nie wiem czemu  przyśniła  mi się nie BIAŁO-CZERWONA, nie NIEBIESKA z GWIAZDAMI  a BIAŁA, smutno obwisła na drzewcu w pobliżu pasieki... Może to jakieś proroczy zwid... wywołany przez natłok złych wieści,  w/s pszczelarstwa, płynących z mediów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ulach zakwitł żółciutko rzepak. Niebieskie niebo, żółty rzepak - jak na Ukrainie. Jestem zachwycony Mosplanem. Śni mi się jak kiedyś gołe baby.
https://www.wrp.pl/insektycyd-nr-1-wybrany/
Mospilan 20 SP utrzymał swoją dotychczasową pozycję zarówno w uprawach rolniczych (rzepaku), jak i ogrodniczych. Insektycyd jest numerem jeden m.in. w uprawach sadowniczych (jabłoń, wiśnia, czereśnia, grusza, śliwa) i owocach jagodowych (truskawka, malina, porzeczka), zajmuje również wiodącą pozycję w uprawach warzywniczych. Mospilan 20 SP to także niezmiennie drugi najczęściej wybierany produkt do ochrony insektycydowej rzepaku.
– Sukces Mospilanu to przede wszystkim doskonała substancja czynna w najbardziej stabilnej formulacji SP, która zapewnia najwyższą skuteczność działania. Ważną cechą jest także najlepszy profil bezpieczeństwa dla pożytecznych zapylaczy ze wszystkich dostępnych na rynku insektycydów. Nie mogę również nie wspomnieć o wygodnej formie użytkowej – woreczkach wodnorozpuszczalnych, które wpływają na bezpieczeństwo stosującego oraz 4-letnim terminie ważności produktu – podkreśla Urszula Filipecka.
Co to jest: "najlepszy profil bezpieczeństwa dla pożytecznych zapylaczy" i dlaczego niektóre zapylacze są cacy, a inne bebe. Jakoś guglam i nic. Takie mądre określenia wymyśla tylko Sumi Agro i pani Urszula.
Pszczółki noszą pyłek z acetamiprydem jak głupie i odkładają zakonserwowany w plastrach na potem. Nie trzeba stosować żadnych vitaeapisów. Jeżeli insektocyd nie szkodzi pszczołom, to zwiększmy dawkę. Może gdy nagromadzi się w ciele tłuszczowym pszczół zimowych - zaszkodzi na jesieni varroa? To może być zbawienie dla pszczół. Wnioskuję, by UE i ARiMR nie refinansowały amitrazu, a acetamipryd. Urszulo Filipecka - dyrektorko marketingu Sumi Agro - kocham Cię!
https://pl.linkedin.com/in/urszula-filipecka-3a307281?original_referer=https%3A%2F%2Fwww.bing.com%2F
Nie wyobrażam sobie przyszłości pszczelarstwa bez Pani Urszuli. No i oczywiście mądrego doradzania przez polską naukę szybkozmiennym ministrom - derogatorom. Nie rozumiem po co leśnicy ostrzegają mnie przed opryskiem mospilanem lasów przeciw chrabąszczom. Widocznie ich nie uczą  profesjonalnego trucia środowiska z uśmiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, robinhuud napisał:

. Widocznie ich nie uczą  profesjonalnego trucia środowiska z uśmiechem.

Najważniejsze kasa musi się zgadzać.

Najpierw ograniczymy do minimum populację robali. Jeszcze komuś przyjdzie do głowy żeby to paskudztwo jeść.

Następnie zrobimy program odbudowy pogłowia robali i będziemy klawo.

Ile Pań Urszul i Panów Jacków będzie miało pracy. Jak bardzo okażą się ważni i niezbędni.

Ile kasy UE popłynie? A ile sukcesów można będzie odtrąbić.

Szukam miejsca koło Radomia zawsze to bliżej do Afryki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nie wiem czy sobie wymarzyłeś czy Ci się przyśniło aby  następną podróż do Afryki odbyć samolotem z Radomia.

   Co do jedzenia robali to niektórzy już dawno,  dawno temu  TO przećwiczyli... Mira Zimińska wspominała kiedyś jak w trakcie  występów  w Chinach  podano im kolacje w ekskluzywnym hotelu... Kolacja była wyśmienita tylko podany ryż był nieco dziwny w smaku...  Resztę pozostawiam domysłom czytających...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Mroczny sen o tym że z pszczelarstwem, po niekontrolowanym przywozie miodu od naszych wschodnich Słowian będzie źle, rozwiał pan prezes Kaczyński który już w mowie programowej wspominał o ULACH i PSZCZOŁACH...

   Przyznam że było to dla mnie dużym zaskoczeniem; że nie polityka, nie zdrowie a ule i pszczoły... Ot czas szczególny nam nastał...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu dopłata do rodziny pszczelej była niemożliwa. Pan Jacek Parszewski twierdził, że UE w życiu się na to nie zgodzi. Wymieniono szybko dwóch ministrów rolnictwa i proszę bardzo. Dzisiaj jest już możliwa i przed wyborami dron z Żoliborza zapowiada jej 250% wzrost. To nie jest dopłata na miarę naszych potrzeb i możliwości! Dopłacimy więcej drukując pieniądze! Kiepski polityk. Gówniana kiełbacha wyborcza dla niszowego elektoratu. Elektoratu do tego niepełnosprawnego i szczególnej troski oraz będącego kamieniem u nogi polskiego podatnika, bo nie potrafiącego żyć bez dopłat. Pszczelarzu, nie jesteś kaleką! Nie myśl jak brać z budżetu. Ty myśl jak budżet zasilić!
https://www.money.pl/gospodarka/pis-walczy-o-rolnikow-oto-co-im-obiecuje-6843454477343296a.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak w ulu:

Jak umrze Jarosław Kaczyński polskim pszczelarzom pozostaną cztery lata życia.
                                                                                                                  Winston Churchill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bocian napisał:

Tak sobie siedzę pod ulem i myślę:

 

A co będzie jak się zroją?

Czy mam spokojnie patrzeć jak wiszą na gałęzi,

a może skropić "wodą święconą".

A może tak po prostu krzyżyk na drogę i PA PA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...