Skocz do zawartości
werne

Garaż na działce

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Czy dam rade postawić większy garaż na działce (działkę już mam) tak powiedzmy około 60-70m kw, wymiary około 7x9 (ale zależy mi, aby był wysoki na ok 4m) za około 30-40 tysięcy? I jak to najlepiej zrobić, czy murowany, czy fundament plus jakieś blaszaki, może 2 połączone ze sobą blaszaki, czy stelaż z profili + plyty warstwowe? Docelowo bedzie to miejsce do majsterkowania.

Cała robota nad garażem będzie moja, ekipa ewentualnie do jakiegoś fundamentu. Zalezy mi aby to jeszcze byle jak, ale ocieplić, co by w zime za dużo nie uciekało, ale zeby w lato nie byl piekarnik. docelowo bedzie grzany kozą. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Postawienie większego garażu na działce za kwotę 30-40 tysięcy może być wyzwaniem, ale możliwe. Ostateczna cena zależy od wyboru materiałów, rozmiaru, poziomu wykończenia, regionu i innych czynników. Przy takim rozmiarze garażu zalecam wykorzystanie konstrukcji stalowej lub drewnianej. Są one tańsze i łatwiejsze do zbudowania niż murowane konstrukcje. Istnieją też różne opcje dotyczące materiałów wykończeniowych, takie jak blacha trapezowa lub płyty warstwowe. Jeśli chcesz mieć ocieplony garaż, możesz dodać izolację termiczną do ścian i dachu. Możesz również wybrać okna i drzwi o odpowiedniej izolacji termicznej. Jeśli chodzi o wybór konkretnego typu konstrukcji, to polecam skonsultować się z profesjonalistami, którzy pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojego budżetu i potrzeb. Możesz szukać firm budowlanych lub architektów, którzy specjalizują się w budowie garaży, lub skorzystać z usług wykonawców budowlanych. Ostatecznie, jeśli będziesz budować garaż samodzielnie, musisz upewnić się, że masz odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby zakończyć budowę z sukcesem i bezpiecznie. Pamiętaj, że podczas budowy należy przestrzegać przepisów budowlanych i wymogów bezpieczeństwa.


________________________________________________
https://www.rst.software/blog/gis-software-development-how-to-cut-map-usage-costs-with-openstreetmap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...