Skocz do zawartości
Piotr_S

KPWP 2017 / 2018

179 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo ciekawa kwestia. Od niedawna jestem członkiem Polanki ale mam wrażenie, że wszystko odbywa się gdzieś daleko. Ile zjazdów było organizowane w lubuskim? Chętnie podjadę np. do Zielonej Góry.

Jeden, w Kalsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Czechy czy Litwa. Po przekątnej jest 600-700km w jedną stronę. Podzielmy spotkania tak jak w III lidze piłki nożnej na 4 części.

Polska północno zachodnia,

PL północno wschodnia,

PL południowo zachodnia,

PL południowo wschodnia.

2 zjazdy rocznie czyli co drugi rok w danym regionie. Spotkanie kilkugodzinne dla ogółu wstęp 10 zł za salę. Np w trakcie hucznego spotkania z wykładami i uroczystymi kolacjami dla chętnych. Nie będzie wymówek, że daleko lub drogo czy brak czasu. Zimowe spotkanie obowiązkowo w miejscowości do której prowadzą drogi krajowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Koszt przynależności ,70 zł plus min. 500 zł na wycieczkę .Przy 10 ulach koszt refundacji jaki ?

Wiem być tam to bezcenne ,resztę kupisz w sklepie pszczelarskim ;) ,chyba się zagalopowałeś .

W założeniu było podobno -"Grupa obeznanych w sieci "

 

Szanowny kolego.

Rozumiem że składka członkowska dla zawodowych wynosi 4 tyś zł. (SPZ).http://pszczelarzezawodowi.pl

Rozumiem że dla półzawodowca 100 zł to już jak jaja wyciąć.

Rozumiem że prowadzenie ewidencji sprzedaży to ściema.  Dlatego zalecam kasy fiskalne w ramach dofinansowania do pszczelarstwa z krajowego budżetu.  Łysoń zasłynie z kas fiskalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy następną umowę, którą załączam. Podpisana przez nas wróciła już do KOWR. Wiem, że dotarły już pozostałe 3 umowy, jutro powinienem mieć skany. Zamieszczę wtedy wszystko na stronie głównej.

zakup_lekow.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś przybliżony termin umów indywidualnych dla pszczelarzy? Tak żeby można było coś uzgodnić z dostawcą sprzętu?

Natychmias jak zostanie podpisany przez KOWR ale na to nie mamy wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonił do mnie producent ulu które u niego zamówiłem.

Czy umowy zostały już podpisane przez KOWR, czy też są już wysłane do nas? Proszę o informację gdzie utknęły umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła pierwsza umowa (właśnie na sprzęt) podpisana przez KOWR - mamy datę odpalenia projektu. Nie da się, żeby umowy z pszczelarzami już zostały wysłane do Was. Jest ich kilkaset.

 

Jeśli macie z Darkiem "na gębę" umówione szczegóły (on wie co dokładnie kupujecie i wy wiecie, że mieścicie się w limicie), to w sumie możecie kupować. Równolegle i równocześnie będziecie wypełniać wszystkie warunki uczestnictwa w projekcie. Jeśli nie, musicie się wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy obowiązują tylko na sprzęt i na gospodarkę wędrowną. Na zakup pszczół, leków i badanie miodu nie ma umów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp. Cztery posty wcześniej.

Pozdrawiam

tam była odpowiedź co do pomniejszonej ilości sprzętu i jest to zrozumiałe, natomiast moje pytanie było odnośnie innych zakupów (odkłady, leki) gdyż nie wiem czy skoro nie otrzymałem żadnej informacji to na  refundacje się nie załapałem czy też gdzieś takowe utknęły lub jest inna procedura. Proszę mi wybaczyć ale pierwszy raz ubiegam się o takowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy obowiązują tylko na sprzęt i na gospodarkę wędrowną. Na zakup pszczół, leków i badanie miodu nie ma umów.

W tej sytuacji poproszę o krótką informacje jak będzie wyglądał zakup matek w ramach programu. Zapisałem się w zeszłym roku i nie wiem co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszą o informację jak wygląda sytuacja z dofinansowaniem gospodarki wędrownej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...