Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

761 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro
W dniu 21.07.2021 o 13:47, robinhuud napisał:

Pełne zaangażowanie i dyscyplina. Kompletna cisza medialna, zero dyskusji przedzjazdowej, zero prezentacji programów kandydatów do wladz.

To tak jak w Polance

http://pszczelarzezawodowi.pl/spz/wladze/

Mi się też obiło - per Tomek o uszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało

pszczelarze nic się nie stało

będzie się działo

oj będzie będzie się działo.

(śpiewamy na melodię Guantanamera - podkład profesjonalny)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
Godzinę temu, daro napisał:

To tak jak w Polance

http://pszczelarzezawodowi.pl/spz/wladze/

Mi się też obiło - per Tomek o uszy .

Co tam kłamczuszek chce konfabułować ?  O koledze Tomku agencie swych służb ? Cy co ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Odwal się buraku .Idź gnój wyrzucać, pożytek będzie z młota. 

1336485606_by_legolas1991_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
9 minut temu, daro napisał:

Odwal się buraku .Idź gnój wyrzucać, pożytek będzie z młota. 

1336485606_by_legolas1991_600.jpg

Tak myślałem sobie że burak na Podlasiu znaczy wiele. Na Podkarpaciu tak. To znaczy , znaczy wiele. Takim burakiem ma zaszczyt być. A buc, zwykły jak Kolega. To buc i już. Buc bez honoru. Bo jak się buca , kłamstwa ujawniło to choć słowo wiem trudne , przepraszam wobec Zarządu i Prezesa.  Paść winno. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ja ci już wiele razy oszołomie pisałem - odwal się od mojej osoby i będziesz miał Wersal . Swoje chore zwidy lecz gdzie indziej .  No i co knfabluluhje co ? Telefon do Prezesa  na głównej. Jakoś posty nie znikają , jak hemafrodyta popłakał od raz znikły .

17 godzin temu, robert napisał:

O koledze Tomku agencie swych służb ? Cy co ?

O panu Tomaszu Łysoniu  będzwale pisałem . Konfabulu sobie do woli . Karpacki napisał - nie pisz nic , a przynajmniej odwal się od mojej persony .

Burak nic na Podlasiu nie znaczy bo go się nie uprawia .

P.S . A jak tam z sądem ? Pozew złożyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Czemu się zasłaniasz autorytetem Kolegi Karpackiego?

 

Twa persona jest aż tak marna? ( awansowałem z Podlasia do Stolicy, zapraszam Kolegę na rozmowy). Czy to nieprawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
5 godzin temu, robert napisał:

Czemu się zasłaniasz autorytetem Kolegi Karpackiego?

Bo miałem nadzieję że choć on do łba dotrze. Jak coś mi w brzuch wsadzasz to z łaski swojej cytatami . Twoje przeróbki maja pewne granice jak przegniesz poświęcę się i za dupę zawlokę abyś odszczekał. Naruszasz moje dobre imię  . Jam ze szlachty i tak mnie nauczyli że z chamami się nie staje ale wali płazem po łbie . Patrz abyś   nie przeholował. Żonie daj niech ci potłumaczy com napisał.

P.S. Borowego na wódkę zapraszałem bo mimo różnic światopoglądowych to mądry chłop a z takim nie szkoda stracić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie relacji tlf kilku delegatow muszę stwierdzić, że dziwny był ten zjazd PZP. Pełnia sezonu pszczelarskiego, pandemia i olimpiada. No ale jak mus, to mus. Od marca niejasna sprawa z kadencją, trzeba w końcu coś wyjaśnić. Zjazd prowadził skarbnik Voss z Gdańska. To dla mnie bardzo dziwne, bo jako skarbnik powinien poddać się spokojnie ocenie komisji rewizyjnej, a on wylazł przed orkiestrę i odwrócił role. Oceniana zaczęła być komisja rewizyjna. Że niby wtykała nos w nieswoje sprawy, wywlekała na wierzch tajemnice objęte RODO i zjawiała się na Świętokrzyskiej z podejrzanymi, nieznanymi osobami. Pani Pietkiewicz została wybrana przez delegatów i teoretycznie podlega tylko zjazdowi i jest zobowiązana złożyć zjazdowi sprawozdanie. Okazało się, że takie sprawozdanie jest nikomu niepotrzebne, ktoś za komisje rewizyjną złożył prawem kaduka wniosek o głosowanie absolutorium i mało odpowiedzialni delegaci (według mnie) to absolutorium przegłosowali. Tacy koledzy, a żaden się nie wstawił za osobą którą wybrał. Nikt nie pytał się jak niezależny i samorządny baron gdański ćwiczył swą „podwładną” – właśnie przewodniczącą KR i jej koło pszczelarzy. Może dobrze się stało, bo to ma działanie wychowawcze. Żaden następny przewodniczący KR nie może liczyć na delegatów, którzy go nie tyle wybrali, co wpuścili w maliny. To w PZP tradycja jak sięgam pamięcią – Pani Loska Minas, potem Janina Kozak i Bolesław Cięciel. Ani razu nie zaistniało poważne sprawozdanie KR. Wszystko wskazuje na to, że będzie tak dalej. Sklad nowych władz sugeruje pełne rozumienie niezależności i niezawisłości władzy PZP od kogokolwiek, czyli gwarantowanej statutem i stawą z 1982 roku bezkarności. Podstawą demokracji jest trójpodział władzy. W PZP pozostała już tylko władza wykonawcza, do tego zupełnie niekontrolowalna.  Pan Bronisław Tuma z Połczyna Zdroju może być pewnym, że za cztery lata nikogo nie będzie interesować co robił, a jak zacznie coś robić wbrew – zostanie zneutralizowany. Ćwiczył to już za Janiny Kozak. Ma tylko zapewnić spokój zarządowi, wtedy może liczyć na statuetkę, może jakiś wyjazd na apimondię do Ufy, czy coś podobnego. Członek KR, Pan Górny z Chodzieży kiedyś na łamach Pszczelarza Polskiego zarzekał się, że jak nie będzie tak jak on chce uczciwie, to się podda do dymisji. Po czym tajemniczo zniknął i bez remanentu przekazał kasę PZP Panu Vossowi. Teraz wyszła ciągłość kasjera, więc zjazdowe sprawozdanie z finansów może być też „na oko” i można zapomnieć o obietnicach. Niestety internet pamięta. Myślę, że co bardziej kumaci pszczelarze dostali do myślenia i warszawski zjazd zapoczątkuje coć, czego arogancki zarząd, nie rozumiejący swej służebnej roli wobec pszczelarzy się nie spodziewa. A może się spodziewa? Może ma to wkalkulowane? Niektórzy twierdzą, że największym sukcesem prezydenta Dylona w poprzedniej kadencji było załatwienie na cacy dzięciołów i niedźwiedzi. Ciekawe, czy dzięciola boli głowa? Dla mnie ten zjazd odbył się z naruszeniem statutu PZP, a więc ma wadę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Po przeczytaniu "sprawozdania" przedstawionego przez robina widzę horyzonty pszczelarskie mocno zamglone... Kudy mi tam oceniać  to co się dzieje, jako że moja w temacie mizerna ale... nie widzę światełka w tunelu o dłuższego czasu.  Gdyby to była tylko wewnętrzna sprawa PZP to pal licho ale ta mgła oddziałuje na całokształt pszczelarstwa w Polsce.  Mam nadzieję, że inni bywalcy portalu wypowiedzą się w tym temacie. 

   Postuluję; porzućcie tematy plotkarsko-rozliczeniowe jako że ich kontynuowanie jedynie zbliża /pozostających poza PZP/ do wizerunku jaki się jawi  u "wielkiego brata". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a nie mówiłem tam rządzi teść Łysonia - Badeński i importer miodu pod przykrywką Spółdzielni - przez swoich giermków. 

Dajcie sobie już spokój z PZP z tej organizacji nic już nie będzie. 

Ponoć na pytanie od Delegatów na co poszło ponad 400 tyś złotych zapisane w sprawozdaniu jako usługi zewnętrzne? 

Dylon odpowiedział "a bo to ja teraz pamiętam, na przykład na hydraulika"

i po czymś takim zarząd dostaje absolutorium za dobre zarządzanie organizacją. 

Brawo przedstawiciele Pszczelarzy którzy decydujecie w jaki sposób wydawane są pieniądze Pszczelarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delegaci (146-ciu) według klucza 1/200 członków (co daje z grubsza około 29 200 członków PZP) baronatu będą składać sprawozdania ze zjazdu w swoich kołach i nie tylko. To dlatego, że w warszawskim hotelu pięciogwiazdkowym nie ma netu, by puścić sprawozdanie ze zjazdu elektoratowi pszczelarskiemu?  A może dlatego, że elektorat pszczelarski 21 wieku jest zbyt mało ogarniety by coś zrozumieć? Może z tego samego powodu, dla którego komisja rewizyjna nie ma swojej zakładki na witrynie PZP i w Pszczelarzu Polskim?  A może podobnie jak w moim baronacie podjęto uchwałę o nieodwiedzaniu kół ze względu na brak kasy? Zjazd powinien zacząć się od rozliczenia uchwał poprzedniego zjazdu w Ciechocinku. Szanownym delegatom dedykuję ilustrację medialną do sprawozdań w kołach zamiast tej niewyobrażalnej transmisji, która w pandemii załatwiłaby wszystko. Może piosenka nadaje się na hymn zarządu PZP?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanwie tego co dzieje się w PZP i jak tam przestrzegany jest statut, można by oceniać "wysiłki" niejakiego "borowego", w porządkowaniu spraw Polanki i jego wytykanie nam każdego, nawet hipotetycznego zagrożenia demokracji w naszym Związku. Myślę że w świetle tego co tam się wyprawia, jego krucjata wobec nas, wygląda o wiele śmieszniej jak Smoleń w spodniach Giertycha. Tego on oczywiście nie dostrzega, bo to właśnie tam, powinien skierować swoją aktywność do porządkowania tych spraw. Jak myślę , brak mu do tego odwagi, bo tam z takimi którzy chcą aby był przestrzegany statut się nie cackają. Po prostu ich wywalają , lub ignorują. W Polance , niektórzy jeszcze z nim dyskutowali, a niektórzy nawet są mu wdzięczni za tą krytykę .Nawet wszechwiedzący Atena pisze:" Kudy mi tam oceniać ..." i ocenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanka dziarsko w podskokach pod bezobjawowym przywództwem Prezesa zmierza ścieżka wytyczoną przez PZP. 

Nikt nie zapyta quo vadis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Borowy napisał:

 Nikt nie zapyta quo vadis?

TAAAK ???  A to zaskoczenie.  Byłem pewny , że zapyta o to borowy.  Najgorsze, jak się tu wytłumaczyć z tych naszych "przestępstw" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego, "karpacki", niech ode mnie nie wymaga. Wierzę że inwencji Wam nie zabraknie.

Ps. Dobrze widzieć "karpackiego" w formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
21 godzin temu, daro napisał:

Bo miałem nadzieję że choć on do łba dotrze. Jak coś mi w brzuch wsadzasz to z łaski swojej cytatami . Twoje przeróbki maja pewne granice jak przegniesz poświęcę się i za dupę zawlokę abyś odszczekał. Naruszasz moje dobre imię  . Jam ze szlachty i tak mnie nauczyli że z chamami się nie staje ale wali płazem po łbie . Patrz abyś   nie przeholował. Żonie daj niech ci potłumaczy com napisał.

P.S. Borowego na wódkę zapraszałem bo mimo różnic światopoglądowych to mądry chłop a z takim nie szkoda stracić .

Szanowny szlachcicu bez honoru. Udowodniłem waści że łżesz. Potwierdził to Pan Prezes.  Na jakie dobre imię kłamiąc się powołujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczęście. Ostatnio z pędzącego samochodu spadła na zakręcie teczka z dokumentami wyglądającymi na oryginalne. Było za szybko, bym zapamiętał wyglądające na ruskie numery rejestracyjne i zwrócił materiały. Wśród materiałów były ciekawe linki komputerowe polskich pszczelarzy i jakiś numer IPN nieustalonego jeszcze biedaka współpracującego ze wstrętnymi służbami. Jeden z dokumentów wygląda na taki, który powinien zostać odczytany podczas niezapowiadanego nigdzie ostatniego zjazdu. Z rozmów z delegatami wiem, że nie mają oni o nim zielonego pojęcia. A jest to ważny dokument, bo być może po zapoznaniu się z nim część logicznie myślących delegatów zadałaby sobie przed głosowaniem pytanie: absolutorium?. Jakie absolutorium? Jest jeszcze problem drożności i służebności mediów pszczelarskich. Reklamy Łysonia się przebijają, a dokumenty komisji rewizyjnej jakoś nie. Czy to prywatne madia? (witryna www.pzp.biz.pl i Pszczelarz Polski) Z analizy dokumentu wynika, że skutecznie prawnie zgłoszono wniosek o kuratora sądowego dla pana uważającego się od 9 marca za prezydenta PZP, który to pan przekraczając swe kompetencje zwołał dziwaczny i do tego  konspiracyjny zjazd faktu dokonanego (zero zapowiedzi w mediach). Młyny sądowe mielą powoli. W tym przypadku jednak, gdy coś wymielą, nie da rady zasłaniać się słodką i uroczą naiwnością i nieświadomością sytuacyjną.  Tą mogą zasłaniać się tylko delegaci. Zwykli członkowie PZP najlepiej jak pozostaną nieświadomi, dłubiąc w swoich ulach, zakarmiając pszczoły na zimę, walcząc z warrozą i snując infantylne myśli o masowej uczciwości działaczy pszczelarskich rolniczych zrzeszeń branżowych. Najlepiej byłoby skasować tą komisję rewizyjną na amen, lub wybrać bardziej BMW (biernych, miernych, ale wiernych). Wklejam ten dość długi dokument anonimizując go w dwóch postach, bo nie umiem inaczej:

 

175f2095b7cab12b05239f4f8e81922f.jpg

508b37f0007bf92632435a5f372b388c.jpg

143234698ec6112c71b75911dd7461d0.jpg

af74b94b7b1d0186465d5878ffd70290.jpg

52b4cf990a2a65f9310d3a28331bc9a4.jpg

240d2dfa731ad25edbcaf73db17cee39.jpg

cdn.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak, jokazy i inne karpackie, potrzebne organa kontroli czy nie?

Ps. Gratulacje Robinie. Pulitzer Twoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Borowy napisał:

No to jak, jokazy i inne karpackie, potrzebne organa kontroli czy nie?

No to jak "borowi " i inni "przyjaciele" Polanki. Czy tak trudno zauważyć , że przedstawiony dokument nie jest autorstwa Komisji Rewizyjnej Polanki i nie jej dotyczy  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszną jest uwaga niejakiego "karpackiego", dokument nie dotyczy SPP. Nikt tego nie twierdził i uwaga jest tyleż celowa co bzdurna. 

Poczekajmy na dokumenty z Polanki, dotyczące funkcjonowania grupy jokaza, ksywa "prezes",  przepływu środkow pomiędzy SPP a niejakim jokazem, opini komisji rewizyjnej na temat funkcjonowania grupy wałbrzyskiej, łamania statutu, itd, itp... dolary przeciwko orzechom że niczego się nie dowiemy, przyjmujesz, " karpacki"?

I tu jest ta drobna, ulotna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ministerstwie rolnictwa z pewnoscią wiedzą o sytuacji w PZP i że sprawa niejasnej prezydentury Tadeusza Dylona jest w sądzie rejestrowym. Mamy tam wiernego od lat urzędnika odpowiedzialnego za segment pszczelarski i ewentualna niewiedza ministra w tym zakresie oznacza jego dymę. Pewnie w tej sytuacji T. Dylon będzie na siłe starał się uwiarygodnić pokazując się na salonach publicznie z ministrem i klepiąc się z nim po pleckach. Zazwyczaj w takich momentach oficjele typu ministra mają zwyczaj być bardzo niedostępni dla trefnych „prezydentów” i trzymają ich na dystans do wyjaśnienia sprawy, tłumacząc się zajętym terminarzem. Jestem bardzo ciekaw i obserwuję z uwagą tego typu dyplomację Świętokrzyskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Borowy napisał:

Słuszną jest uwaga niejakiego "karpackiego", dokument nie dotyczy SPP.  

. dolary przeciwko orzechom że niczego się nie dowiemy, przyjmujesz, " karpacki"?

Panie "borowy".  "Niejaki to jest np. "borowy". Nie tylko nie należy do Polanki, ale jeszcze występuje na tym forum anonimowo. O mnie kto chce , wie wszystkie dane , przez moją stronę także  telefoniczne, adresowe i e-mailowe.  Jak pan nie widzi różnicy, to mi przykro.  Co do zakładu to nie ma się o co zakładać. Wy, "niejacy" nie musicie dowiadywać się spraw dotyczących spraw członków Polanki.  Myślę ,że i tak będziecie wiedzieć więcej, jak o sytuacji która jest w PZP. Radzę zająć się czymś pożytecznym i dać spokój Polance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...