Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

636 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Atena napisał:

Szeryf PZP p. Tadeusz Dylon  podał do publicznej wiadomości, że na Podkarpaciu "nie przetrwało zimy 30% rodzin pszczelich". Czy ma ktoś jakieś komentarze do tej Hiobowej informacji?

Oczywiście że komentarze by się znalazły, ale w pierwszej kolejności pan Atena powinien wytłumaczyć dlaczego nazwał tą informację "Hiobową" ?  Proszę wybrać się kolego na ten teren, wtedy mogę po obwozić pana Atenę po pasiekach które przestały istnieć , liczące nieraz po kilkadziesiąt rodzin. Gdyby nie RODO, mógł bym tu umieścić wykaz co najmniej kilkudziesięciu takich. Ja nazwał bym tą informację bardzo zbliżoną do prawdziwej , i nie widzę żadnego powodu , a by mieszać do tej sytuacji niejakiego Hioba. A może lepiej niech pan Atena , spyta wprost "szeryfa PZP" p Tadeusza Dylona. Namiary mogę przesłać na priw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pytam, bo wydawałoby się że to dużo czyli wg mnie jest ŹLE.  Kwestia doboru przymiotnika to już chyba sprawa trzeciorzędna...  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Marbert pisał tutaj o panoszącym się w Bieszczadach zgnilcu. W wielu pasiekach były straty już w sierpniu.
Na filmie wspomniano o pestycydach, a ja widziałem u siebie co się dzieje, gdy w pyłku są pozostałości herbicydów.
Ostatnio przeglądam programy o nawożeniu, uprawie warzyw, to już jest fabryka chemiczna. Sterylne pola brokułów, kalafiorów, cebuli.
Cebula, która ma korzonki na kilka centymetrów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Atena napisał:

Ja pytam, bo wydawałoby się że to dużo czyli wg mnie jest ŹLE.

Prawdopodobnie jest znacznie gorzej. Rozmawiałem z kilkoma kolegami. Rodziny przeżyły, ale ich siła pozostawia wiele do życzenia. Na rzepak to trzeba łączyć po trzy do kupy.

Nie wiem czy takie "odkłady jednoramkowe" można uznawać za przezimowaną rodzinę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Atena napisał:

Ja pytam, bo wydawałoby się że to dużo czyli wg mnie jest ŹLE.  Kwestia doboru przymiotnika to już chyba sprawa trzeciorzędna...  

Pan Atena chce uchodzić na tym forum za bardzo doświadczonego pszczelarza. Ale zadaje najwięcej pytań ze wszystkich zalogowanych. I jak zwykle bagatelizuje swoje nietrafne wypowiedzi. "Kwestia doboru przymiotnika" pokazuje  poziom znajomości tematu przez piszącego.  Określenia dobierane przez pana Atenę , godne są początkującego i słabo w temacie zorientowanego użytkownika. Pokazuje to zresztą jego dyskusja , nie tylko w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważam, że kolega Karpacki nie  zwraca uwagi na  temat danego posta / przykład ww.  post kol. Ateny/  tylko na jego sposób redagowania.  Odbieram to jako złośliwe działanie nie wiem czemu  służące.  Panie Karpacki "Hiobowa wieść" to zła wiadomość !!!! Jak można zrozumieć wiadomość  o upadku tak wielu rodzin  - entuzjazm ?
I dlaczego Pan Atena ma się Panu tłumaczyć ?

https://pl.wiktionary.org/wiki/hiobowa_wieść

Cytuję kolegę Karpackiego  : "Ja nazwał bym tą informację bardzo zbliżoną do prawdziwej , i nie widzę żadnego powodu , a by mieszać do tej sytuacji niejakiego Hioba".   A ja nazwał bym to .....  strach powiedzieć bo zostanę skrytykowany.

PS

Oczekuję dwustronicowej wypowiedzi krytykującą  mnie i innych którzy  mają czelność zwrócić Panu uwagę za  bezzasadną krytykę i wypowiedzi :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Borden napisał:

PS

Oczekuję dwustronicowej wypowiedzi krytykującą  mnie i innych którzy  mają czelność zwrócić Panu uwagę za  bezzasadną krytykę i wypowiedzi :) Pozdrawiam.

Z przykrością muszę kolegę Bordena rozczarować.  Wiem , że broni kolega Ateny "za wszelką cenę" bo jesteście z jednego terenu i dobrze się znacie.  Skoro więc macie tyle czasu, aby zabierać głos w każdej sprawie, to proszę policzyć ile postów , przynajmniej w ostatnim miesiącu napisał pan Atena a ile Karpacki?  I to w jakich tematach ?  Aby koledze ułatwić pracę to pozwoliłem sobie policzyć że w samym temacie "ziołomiodów" napisał on 32 posty.  Czyżby był takim znawcą tematu ?   Skoro dotarł on gdzieś do wypowiedzi pana Dylona, to czemu nie dotarł do któregoś z pszczelarzy, którzy mogli by mu te informacje potwierdzić. Nie, on woli popisywać się znajomością starożytności { Hiob ).  Jeśli wydaje się koledze , że ja "muszę" na tym forum pisać, to się kolega bardzo myli.  Atena zapełni tu każdą potrzebę. A najwięcej ma do powiedzenia o tym co się dzieje na Escobar. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedź nie na temat :) Jak zawsze!   Proszę spróbować działania w polityce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem skąd tak zmasowany atak na Atenę? Co ja komu zawiniłem?

Ale ad rem; o Bordenie wiem tylko tyle że jest z Dolnego Śląska... nic więcej. Wiem, że moją piętą Achillesowa  jest skuteczność. Pominę parę inicjatyw na zamku... Ostatnio podjąłem się problemu glifosatu, /w uprawie gryki/ sprawa trafiła do sejmu, ministra, będzie ciąg dalszy działań w tym temacie... Była krytyka o to pod moim adresem? Była!!!  Sygnalizowałem że podejmuje duże przedsięwzięcie - efektem przygotowane spotkanie organizowane przez Izbę Rolniczą wraz z posłem RP. Niestety, koronawirus  nie TAKIE przedsięwzięcia przełożył w czasie. Aby było weselej to mam to do tego przedsięwzięcia przyznaje się Dolnośl. ZP. Nie wiem co pan poseł na to? Nie pytałem... Ostatnio zasygnalizowałem że spróbuję znaleźć ludzi którzy podejmą się "rozpracować" temat ziołomiodów.  Mam chętnych, wiarygodnych i sprawdzonych... w bojach. Jestem dobrej myśli, nie tylko ja. Mamy z czargiem dość zbieżny pogląd na temat. Zasygnalizowałem, że w sprawach  związanych ze środowiskiem podjąłem, jak się wydaje, interesujące  kontakty na "wysokim szczeblu".  Są zainteresowani do merytorycznej współpracy. 

Pozostaje jeszcze sprawa wiarygodności tego co napisałem. Otóż w/w tematy/sprawy/problemy z którymi chcę wyjść "na zewnątrz" staram się przedyskutować w gronie wiarygodnych/rozsądnych pszczelarzy. Za każdym razem jest wśród nich jokaz,  z którym jestem w stałym kontakcie, z którym współpracuję, konsultuję...

Wysyłanie mnie na San Escobar, Elizjum czy do innego raju /może piekła -kto to wie?/ uważam za przedwczesne... Nie liczę i nie oczekuje  na żadne odpowiedzi ani komentarze. Niech wielkopostny czas i krążący wokół nas koronawirus sprawi że niektórzy znajdą czas na refleksję...            

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie uczono szacunku dla starszych. A i Pismo Swięte mówi :'nie oceniajcie a nie będziecie oceniani". Szanuje Pana Ateny działalność dla pszczelarstwa. I doceniam że się chce. Są 'akapity' , które są mi obce. Ale to chyba normalne? Z wyrazami Szacunku i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś bardziej doświadczony na fb mógłby mi wyjaśnić jaka jest różnica między poniższymi linkami i dlaczego PZP tak postępuje?

https://www.facebook.com/Polski-Zwi%C4%85zek-Pszczelarski-364082317527079/?epa=SEARCH_BOX

https://www.facebook.com/groups/559798044789391/

Czy podpisany na na dole regulaminu Tadeusz Dylon to nowy właściciel prywatnego forum Ambrozja? Czy to prezydent PZP?

http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=68&t=23186

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi