Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

761 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się "karpacki" z Tobą pisać. Męczące to i do niczego nie prowadzi. Zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do p. Borowego; Jak ocenia sprawę dopłat do rodzinki pszczelej? Chodzi o włączenie w ten proceder służby weterynaryjnej która ma obowiązek potwierdzania czego lekarze wet nie widzą. Dla mnie to sprawa kryminalna na cały kraj. Zaznaczę że byłem i jestem za przyjętym rozwiązaniem ws. dopłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pismo złożone w sądzie 30 kwietnia 2021 r.

 

c1255255f990d9288a7755bc2710139a.jpg

90ed3efc8e7ae8295262dc5128b11449.jpg

bce2f0acfb087a5d19c2b6416bacde0a.jpg

d929af8206f4885ed4ace3746d7ff28c.jpg

25ed784630250be3ec97b1f90e6bdeea.jpg

4 podpisy

7 załaczników.

Oficjalne pismo złożone w sądzie przez organ PZP – komisję rewizyjną. Nie ma możliwości, by sąd udawał, że tego nie ma. Może tylko przeciągać sprawę tłumacząc się reformą sądownictwa i przeciążeniem sądu. Ten młynek w Polsce jest powolny, ale chyba mielący. Ciekawe, czy wybór nowej komisji (ucieczka do tyłu) spowoduje unieważnienie decyzji starej komisji poprzez przemieszczenie w czasie (teleportacja zarządu PZP)?  Czy zbicie termometru uwalnia pacjenta od gorączki? Bardzo ciekawy praktyczny test wiarygodności polskiego sądownictwa. Ewentualne przymknięcie oka może być przykładem i zachętą sądowej inżynierii rejestracyjnej dla wielu cwaniaków, szczególnie masowe marginalizowanie znaczenia i decyzji komisji rewizyjnych. Będą w tym mieli udział delegaci na zjazd PZP, którzy demonstracyjnie wypięli się na wybraną przez siebie komisję rewizyjną. Dalej już tylko prezydent, ale nie Dylon, a Łukaszenka. Może zjazd został zwołany tak cichcem, znienacka, w swoim gronie i bez szumu medialnego, by nie zaingerował sąd? Zjazd faktu dokonanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka cyferek zjazdowych, by wyczuć środek ciężkosci PZP:

Zjazd rozpoczęło w pierwszym terminie podobno około 190 delegatów i nie było problemu z kworum. Obrady prowadził skarbnik Voss nie odczuwając dyskomfortu, że prowadzi dyskusję nad absolutorium dla siebie jako skarbnika. W głosowaniu nad tym absolutorium bez opinii komisji rewizyjnej padło głosów: 79 za, 40 przeciw i 19 wstrzymało się. Nie dowiedziałem się, kto wystąpił z wnioskiem o to absolutorium – pytajcie na zebraniach swych delegatów. Coś są Wam winni.

Prezydentura rozegrała się w dwu fazach.

 1-a faza: Dylon 44, Bodzioch 41, Krawczyk 60, Kudła – wycofał się;

2-a faza: Dylon 74, Krawczyk 71.

Głosowanie do zarządu: Kołtowski 83, Kudła 76, Duszczak 67, Ból 63, Voss 63, Jarosz 58

Głosowanie do Komisji Rewizyjnej: Baran 39, Tryzna 46, Górny (były skarbnik) 58, Pani Flis (Pszczela Wola) 58, Budziszewski – 79, Saradow 47, Tuma (organizator zjazdu polczyńskiego) 57, Zaremba 36.

Na drugi dzień w głosowaniach brało udział coraz mniej delegatów (około 120), a w obiadek głodnych już było tylko około 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieoficjalnie wystąpić z apelem do społeczeństwa i pszczelarzy, by nie pić piwa i nie nocować w Domu Pszczelarza. Według komisji rewizyjnej PZP sprawozdanie finansowe zarządu PZP jest wirualne i organizacja dopłaca ze składek do działalności DP, co jest niezgodne z literą statutu. W sumie działa to chyba tak: pszczelarz dostaje państwowe dopłaty KPWP w określonym celu, kupuje za nie sprzęt w hurtowni pszczelarskiej, czym kieruje strumień kasy do Chińczykow. Również większość refundowanych lekow dla pszczół jest nie z Polski. Pszczelarz wpłaca składkę do PZP, która idzie na refundację piwa dla gości DP. Pszczoły mają figę. Trzeba z tym skończyć. Proponuję reprywatyzację DP poprzez założenie jakiejś fundacji zaciemniającej horyzont przez zarząd PZP, udający własciciela oddanego mu w depozyt obiektu. Fundacja będzie wiedziała jak skutecznie pozbyć się problemu stworzonego przez księdza Ostacha i zjazdowi nic do tego. Również mi, członkowi Polanki, którego ksiądz Ostach wprowadził w błąd testamentem sugerując współwłaścicielstwo spadkowe obiektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem telefon z Rzeszowa (dzięki) i odszczekuję. Podałem, że w skład nowo wybranej komisji rewizyjnej PZP weszła Pani Flis reprezentująca Pszczelą Wolę. Nieprawda - przypadkowa zbieżność nazwisk. Komisjantka rewizyjna PZP w funkcji sekretarza Elżbieta Flis reprezentuje WZP Rzeszow i w wolnych chwilach kontroluje wraz ze swym szefem Markiem Barzykiem z FPRO Tadeusza Dylona jako prezesa WZP.  Teraz dodatkowo będzie kontrolować go jako prezydenta. Pani Elżbieta reprodukuje matki pszczele i sprzedaje je w sklepie WZP Rzeszów kontrolowanym z urzędu przez prezesa Dylona. Zapewne łączy ich refundacja. W odróżnieniu od sytuacji, gdy prezydent Dylon nie ma wpływu, nie chce i nie kontroluje FPRO swego kontrolera w WZP Marka Barzyka reprezentującego w tym FPRO jako sekretarz nie wiadomo kogo, ale z zielonym parasolem. Jak mawiają starożytni Rosjanie: „dowieriaj, no prowierjaj”. Mogę spać spokojnie. Jeszcze nigdy w historii pszczelarstwa tak wielu nie kontrolowało tak ślicznie tak nielicznych – Łyliam Szekspir.

http://www.wzp.rzeszow.pl/zarzad/

https://pzp.biz.pl/2021/07/24/xxiv-walny-zjazd-delegatow-polskiego-zwiazku-pszczelarskiego/

https://www.kzprirb.pl/powolanie-komisji-zarzadzajacej-fundusz-promocji-roslin-oleistych/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, robinhuud napisał:

Miałem telefon z Rzeszowa (dzięki) i odszczekuję. Podałem, że w skład nowo wybranej komisji rewizyjnej PZP weszła Pani Flis reprezentująca Pszczelą Wolę. Nieprawda - przypadkowa zbieżność nazwisk. Komisjantka rewizyjna PZP w funkcji sekretarza Elżbieta Flis reprezentuje WZP Rzeszow i w wolnych chwilach kontroluje wraz ze swym szefem Markiem Barzykiem z FPRO Tadeusza Dylona jako prezesa WZP.  Teraz dodatkowo będzie kontrolować go jako prezydenta. Pani Elżbieta reprodukuje matki pszczele i sprzedaje je w sklepie WZP Rzeszów kontrolowanym z urzędu przez prezesa Dylona. Zapewne łączy ich refundacja. W odróżnieniu od sytuacji, gdy prezydent Dylon nie ma wpływu, nie chce i nie kontroluje FPRO swego kontrolera w WZP Marka Barzyka reprezentującego w tym FPRO jako sekretarz nie wiadomo kogo, ale z zielonym parasolem. Jak mawiają starożytni Rosjanie: „dowieriaj, no prowierjaj”. Mogę spać spokojnie. Jeszcze nigdy w historii pszczelarstwa tak wielu nie kontrolowało tak ślicznie tak nielicznych – Łyliam Szekspir.

http://www.wzp.rzeszow.pl/zarzad/

https://pzp.biz.pl/2021/07/24/xxiv-walny-zjazd-delegatow-polskiego-zwiazku-pszczelarskiego/

https://www.kzprirb.pl/powolanie-komisji-zarzadzajacej-fundusz-promocji-roslin-oleistych/

 

rąsia rąsie myje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Fundusz Promocji Roślin Oleistych...   Zaczynam się gubić w tym - o co chodzi? Promuje się uprawę odmian rzepaków które nie potrzebują zapylania a Fundusz  ma wspierać /rzekomo/ pszczelarstwo?   Kojarzy mi się jakoś tak jakby ścieżki rowerowe miały promować kolarstwo torowe.  Czy znowu docenić przysłowie; "w tym szaleństwie jest metoda"...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym nie należy zapomnieć o setkach tysięcy ton chemii wlanej do ziemi i na rzepak a przy okazji milionach podtruwanych lub trutych pszczół. I w końcu PZP ma brudne ręce, bo tę kasę wyciąga ręce. Jak by nic się nie stało. A co najlepsze to znajdują się firmy, fundację z poza branży pszczelarskiej i trzepią kasę. A co. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pzp.biz.pl/2021/08/02/8-europejska-konferencja-pszczelarska-beecome-2021-warto-zapisac-termin/

„European Beekeeping Congress BEECOME to jedno z największych wydarzeń europejskiej branży pszczelarskiej, od lat wspierane przez czołowe autorytety światowego pszczelarstwa. W tym roku, konferencja odbędzie się w całości za pośrednictwem łączy internetowych, umożliwiając udział w międzynarodowej konferencji każdemu pasjonatowi pszczelarstwa na świecie.”

 

Wyłazi eurosłoma z eurobutów. Polski pszczelarz da radę wziąć udział w Europejskim Kongresie, a za Chiny nie da rady w zjeździe PZP. Wypada poprosić Tomasza Łysonia, by posprzątał w PZP i podkształcił informatycznie elyty.

To się musi rozlecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...