Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

761 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny kolego. Przykład konklawe , pochodzi z posta nr. 415 tego wątku. Tam kolega Wojciech_P, zaproponował takie rozwiązanie , celem zmuszenia do dogadania się przedstawicieli poszczególnych organizacji pszczelarskich . A ponieważ post ten uzyskał kilka polubień, wydawało by się słusznym aby na niego powoływać. 

Jak widzę jest kolega niezmiernie wyczulony , i w każdym momencie stroszy się jakby rzeczywiście wszyscy chcieli wobec niego stosować "hejt".   Nawet widzi go kolega tam , gdzie go nie ma. Bo rzeczywiście, to moje zastrzeżenia co do sytuacji związanej z "występem dziecka na zamku" nie były żadnym hejtem.  Ja normalnie wczułem się w sytuację tej dziewczynki, której kazano występować pomimo, że za plecami stało dość duże grono osób, prawdopodobnie dla niej ważnych, i wprowadzało zakłopotanie, czy ma ona być do nich tyłem , czy do tych którzy byli przed nią. Nieraz bywa tak , kiedy np. po odbytym zebraniu w Kole Pszczelarzy , zostaje ogłoszony wykład czy prelekcja, wychodzi na środek wykładowca, a przy stole prezydialnym nadal siedzi prezes i Zarząd , uważając ,że tam jest ich miejsce. Nie każdy prelegent, jest na tyle śmiały, aby powiedzieć im wprost, panowie, teraz jeśli można , proszę wziąć swoje siedzenia i usiąść tam gdzie inni , bo grozi mi ukręcenie szyi, zanim się zorientuję , gdzie siedzą ważniejsi, przede mną , czy za mną. Wobec których , wypada mi być obrócony przodem? To, i tylko to było przedmiotem mojej troski, i pisząc o tym chciałem aby na przyszłość oszczędzić tej niewątpliwie utalentowanej dziewczynce, podobnej rozterki. Co do tego "kogoś z Małopolski" , to tak jak można się było spodziewać. Skoro osoba nie warta zapamiętania, to powinna być nie warta aby o niej pisać.  Skoro jest kolega optymistą , to dobrze było by się też tak jak optymista zachowywać, a nie we wszystkim dopatrywać się , złej woli i hejtu. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie:

 

Po co ta cała Kaplica Sekstyńska?  

 

Nie wiem i aż boję się snuć domysły co też Panu Atenie się roi w tej jego olimpijskiej głowie  B)

 

================================================================

 

Porównanie Wojciecha_P. dotyczyło Kaplicy Sykstyńskiej

(nazwa pochodzi od imienia papieża Sykstusa IV, za jego pontyfikatu ją wybudowano) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie:

 

 

Nie wiem i aż boję się snuć domysły co też Panu Atenie się roi w tej jego olimpijskiej głowie  B)

 

================================================================

 

Porównanie Wojciecha_P. dotyczyło Kaplicy Sykstyńskiej

(nazwa pochodzi od imienia papieża Sykstusa IV, za jego pontyfikatu ją wybudowano) .

 Czy to nie znamienne że nie dostrzegłeś iż p. Karpacki napisał nazwę własną małymi literami a u mnie dostrzegłeś literówkę?  No cóż, znalazł się powód aby po raz kolejny kopnąć. Pogratulować, błyskotliwości w reagowaniu na to co napiszę... Nie studiuję hagiografii, więc Sekstus z Sykstusem mogą się, w emocjonalnie dokonanym wpisie, pomylić. Podobnie powiedział kogut złażąc z kaczki... 

 Tylko pozostaje ważniejsze pytanie; dlaczego takimi uwagami popisujesz się w tym nicku skoro stworzyłeś specjalny oby móc mi dokopać. To jakieś, karygodne niedopatrzenie, a może coś gorszego czego nie śmiem się domyślać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy to nie znamienne że ...

 

Wszystko Ci się myli Panie Ateno hagiografia, literówki, post z nickiem, kura z kaczką a bierze się to z przerostu ego,

cóż "niektórym kogutom wydaje się, że słońce wschodzi z ich powodu" i bez ich cienkiego piania będziemy brodzić w ciemnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu.

PZP jak i Polanka i inni otrzymali zaproszenie na styczeń od neonikoministra. Będzie szansa omówić parę istotnych tematów dotyczących pszczelarstwa. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W styczniu w TVP Info widziałem Pana ministra Ardanowskiego w dwóch odsłonach:

- pierwsza migawka pochodziła z jakiejś narady wśród kilkudziesięciu uczestników zauważyłem Pana Prezydenta Dylona


- drugie dłuższe wystąpienie dotyczyło podsumowania roku 2018, była to relacja na żywo ucięta na końcu przez realizatorów,


niestety w wystąpieniu tematyka pszczelarska nie została nawet zasygnalizowana.


https://www.polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2240857,Minister-rolnictwa-w-2019-r-poprawa-wizerunku-polskiej-zywnosci


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ci się myli Panie Ateno hagiografia, literówki, post z nickiem, kura z kaczką a bierze się to z przerostu ego,

cóż "niektórym kogutom wydaje się, że słońce wschodzi z ich powodu" i bez ich cienkiego piania będziemy brodzić w ciemnościach.

Właśnie o sobie napisałeś. Ja się nikogo nie czepiam, nikomu złośliwych wpisów nie robię. Spójrz w lustro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć temat? Byłbym skłonny temat zamknąć np. na jakiś czas. Gdyby na stronach PZP pojawiła się platforma swobodnej wymiany myśli dla obecnych i byłych a od nowa zainteresowanych, to bezterminowo. To zdecydowanie ulżyłoby Polance. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezesi, temat czas zamknąć.

Szanowny kolego. Nie jestem prezesem, wiec być może czegoś nie wiem. Chciał bym wiec nieśmiało spytać, co takiego się wydarzyło, że wnosi kolega o zamknięcie tematu?

Z wielkim zainteresowaniem oczekuję na takie wydarzenie, może coś przeoczyłem i mnie ominęło?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojciechu, namawiam jednak do wstrzymania się. Wątek ten jest potrzebny. Młodej władzy w PZP trzeba pomóc i wydaje mi się, że Polanka akurat to może. Przykładowo przysłali mi ludzie dobrej woli pismo krążące po Polsce z prośbą bym je przekierował do prezydenta Dylona, bo na spotkaniu z ministrem mogą się nie zjawić ludzie z PZP, bo ich nie powiadomiono. Trochę to wszystko dziwne, ale w ministerstwie nie zauważono zmian w pociechocińskim pszczelarstwie PZP i dalej tam na leniucha wszystko odbywa się wg algorytmu ctr -c ctr - v. Dla Pana ministra prezydentem nie jest Tadeusz Dylon. Chodzi o jakąś duperelną sprawę związaną z neoniko i zostały 2 dni na odpowiedź.

Czy jest to pokłosie Częstochowy, gdzie do Kościoła wkroczył na czele pocztów sztandarowych jak swego czasu Hubal - prezydent senior? Po takim czymś może się ludziom mylić...

 

24628019253542247645.jpg

64674997872840786164.jpg

29237785800262154757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie był bym zdziwiony, gdyby ze strony PZP, pojawili się tam prezydenci seniorzy. Odznaczeni medalami w Częstochowie, otrzymali impuls do zwiększonej aktywności działania. To było by uzasadnione. Natomiast trudno wytłumaczyć, dlaczego w Ministerstwie do tej pory nie znają wyników wyborów w Ciechocinku ??

Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej dziwne, że na stronie PZP chwalą się, że 4 stycznia zarząd był ministra. I co nie potrafili zadbać o szczegóły i przedstawić się z nazwiska i funkcji.

To mi przypomina sytuację z przed dokładnie pół roku gdzie zarząd PZP chwalił się, że był u ministra a potem minister ogłosił zwolnienie dla neonikotynoidów twierdząc, że wszystko ustalone z zarządem PZP. Oczywiście panowie z PZP temu potem zaprzeczali. A jak było tym razem. Czy na tym spotkaniu 16 stycznia pozostali Zawodowi, Polański, Śląski dowiedzą się, że wszystko dogadane a wy tylko przyjmijcie do wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się artykuł w Pszczelarzu Polskim kolegi Robinhooda. Dobrze się stało, że kolega mógł się wypowiedzieć na łamach tego czasopisma. Gratuluję koledze też jawności  z przynależności do Polanki. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego jokaz za te słowa otuchy. Bardzo doceniam ten gest pojednawczy ze strony nowej władzy PZP. Nie przeceniam go jednak, bo wiem, że na forum Polanki czyta mnie więcej czytelników niż wynosi prenumerata tego kiedyś bardzo wartościowego pisma. A i sam czytelnik jest jakby w Polance nowocześniejszy, bo obyty z komputerkiem, unikający słowa pisanego na papierze wyprodukowanym z lip i akacji powalonych siekierą ministra środowiska. Często krytykowałem stare władze PZP, a niektórym myliło się to z działaniem na szkodę organizacji. Brakowało tylko określenia - na szkodę pszczół i pszczelarstwa. Chętnie wróciłbym do swego macierzystego koła pszczelarzy w Poznaniu (z którym cały czas współpracuję - na zdjęciu siedzę na trawie drugi z lewej), ale jest to praktycznie niemożliwe proceduralnie. Szkoda. W Polance się już zadomowiłem na dobre i na złe i jest OK. Bardzo liczę na konstruktywną współpracę wszystkich organizacji pszczelarskich i myślę, że nadszedł czas, by wziąć kurs na zjednoczenie pszczelarstwa. Arogancja poprzedniej władzy doprowadziła pszczelarzy do rozbicia dzielnicowego. Chociaż to rozbicie praktycznie dotyczy tylko władz organizacji (szeregowi pszczelarze się nie pokłócili) to jest bardzo szkodliwe. Nie mamy jednolitej reprezentacji wobec władz politycznych, a ci którzy podejmują próby takiej reprezentacji - ośmieszają się raz po razie. Władza ma też z nas ubaw, bo łatwo nami rządzić. Najbardziej zaś cieszą się z takiej sytuacji importerzy miodu.

Jakie są warunki rozpoczęcia zjednoczenia?

Myślę, ze gruntowny remanent w PZP, roztajnienie finansów i niuansów. Poważne zmiany statutowe. Naprawienie krzywd, chociażby tych w wymiarze moralnym. Tego życzę nowej władzy i jestem bardzo ciekaw, czy podoła. Władza ta może na mnie liczyć na podanych powyżej warunkach. Dobrym katolickim zwyczajem jest wybaczenie i być może po jakimś czasie amnestia dla tych co zbłądzili. Nie może nas jednoczyć bieda i kapucha z KPWP. Nowa władza musi wymyśleć nowy magnes przyciągający pszczelarzy.

Ponieważ w PP ma publikować również Kolega karpacki - mamy okazję do ciekawej obserwacji socjologicznej. Co to spowoduje w zakresie czytelnictwa i prenumeraty tego skądinąd zasłużonego kiedyś pisma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 14 stycznia o godz. 11.00 będę oglądał transmisję sieciową z obrad Parlamentarnego Zespołu ds Wspierania Pszczelarstwa. Bardzo proszę pszczelarzy biorących w tym udział o unikanie miejsc poza zasięgiem kamery :D

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PLANPOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów komentarza do wypowiedzi robina.  Rozbicie dzielnicowe? Raczej strukturalne... Na ile czekać z takim dogłębnym "rachunkiem sumienia" w PZP, czy wszyscy "spoza" będą za udzieleniem rozgrzeszenia? A co z pokutą, i kto ma pokutować, / jaki rodzaj pokuty?/ .

  Sądzę, że oceny będą bardzo rozbieżne. Moim zdaniem należałoby, w jakimś kompetentnym gronie, złożonym z przedstawicieli wszystkich największych  organizacji pszczelarskich, określić ramy porozumienia możliwe do zaakceptowania przez jak największą ilość istniejących dziś organizacji.  Znam organizacje które czekają na jakąś wspólną reprezentację ale i takie które tak się okopały w swoich piaskownicach... że trudno liczyć na ich akceptację do wejścia w nowe struktury choćby była to bardzo luźna federacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie napisałeś Robinhuudzie o konieczności znalezienia przez organizacje nowego magnesu przyciągającego pszczelarzy

w miejsce "kapuchy z KPWP". Magnesem tym powinny być działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności pszczelarskiej w Polsce -

ochrona przed skutkami chemizacji rolnictwa, chorobami pszczół, importem taniego miodu i wadliwym jego oznaczaniem.

Obsługa rozdawnictwa kapuchy z KPWP nie powinna być zadaniem realizowanym przez organizacje społeczne.

 

Nie podzielam Twoich obaw o los lip i akacji w kontekście zwiększenia czytelnictwa prasy (u nas prawie 100% papieru gazetowego pochodzi z makulatury,  a do pozostałej produkcji papierniczej celulozę pozyskuje się z innych gatunków drewna).

Nie jestem też wrogiem prenumeraty Przeglądu Pszczelarskiego. :)

Mimo to jednak mam prośbę o przedstawienie na forum Polanki głównych tez Twojego artykułu.

 

=================================================================================

 

Dobrze się złożyło, że dwa dni przed spotkaniem z ministrem Ardanowskim odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu d/s Pszczelarstwa,

na którym mają być przedstawione informacje różnych resortów i służb, warto byłoby w oparciu o nie rozszerzyć tematykę spotkania z ministrem.

Szkoda tylko, że spotkania w ministerstwie nie są rejestrowane w podobny sposób jak te w Sejmie, ale może udało by się stronie społecznej zadbać

o sporządzenie protokołu do późniejszej publikacji w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przybliżyć mi treść wystąpienia prezydenta Dylona z dnia 2 lutego b.r. o godz. 14.40 w Andrychowie?

Czy był również na tym spotkaniu prezydent senior Kudła? Takie nagromadzenie prezydentów w jednym miejscu  (wszyscy za wyjątkiem mnie :D ) nie powinno pozostać niezauważone na witrynie internetowej PZP. Jeszcze kto pomyśli, że funkcję tej witryny, jak i funkcję witryny koła pszczelarzy w Andrychowie przechwyciła firma Babik Sabat i w ten sposób wciąga w proceder sprowadzania lekow weterynaryjnych z zagranicy autorytet pana prezydenta Dylona. Ciekawe po co pan prezydent pojechał do Andrychowa? Nie ma nic pilniejszego do roboty?

http://www.firmababik.pl/  - patrz zakładka "aktualności".

Właścicielom firmy Babik Sabat i prezesce miejsowego koła pszczelarzy chciałbym zwrócić uwagę na niestosowność zamieszczania komunikatów organizacyjnych na komercyjnej witrynie swej prywatnej firmy. Można zostać posądzonym o zmuszanie członków organizacji do łykania kryptoreklamy, czyli o nadużycie stanowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje w baronacie łódzkim. Wg KRS 0000149679 prezesem na dziś jest Bartłomiej Piotrowski, a wg informacji z witryny WZP - Joanna Sadowska. Jakoś z pola widzenia zniknął po angielsku oberrewizor Bolesław Cięciel, nie sygnalizując ze stosownym wyprzedzeniem ani problemów wcześniej w PZP, ani dziś w swym macierzystym WZP Łódź.

W Poznaniu wrobelki ćwierkają, że w Łodzi koledzy maja problemy z saldem i że chyba się z tego nie podniosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nieliczne okazje zdobycia autografu jednocześnie trzech prezydentów na jednym papierze. Taką okazją, oprócz pielgrzymki częstochowskiej na początku grudnia była ostatnia 29-ta Regionalna Konferencja Pszczelarzy w Andrychowie 2 lutego. Fiu fiu, Andrychów nam rośnie jako nieformalny ośrodek władzy pszczelarskiej. Takie unikalne zdjęcie pojawiło się na stronie prywatnej firmy biznesowej Babik Sabat, a nie na oficjalnej witrynie PZP. Dlatego użyłem słowa "nieformalny".

 

DSC_6520.jpg

DSC_6533.jpg

źródło:

http://www.firmababik.pl/archiwum.htm

Na miejscu prezydenta juniora zachowałbym dużą czujność organizacyjną w stosunku do seniorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Sabat handluje jakimś rumuńskim środkiem przeciwko nosema apis i pewnie go lansuje. O ceranae ani słówka. Może ktoś kupił to od specjalisty weterynarii i doświadczonego wykładowcy, znanego z interwencyjnego prywatnego importu leków weterynaryjnych sprzedawanych następnie bez recepty. Tutaj to zdaje się tylko mpu, ale z opisu to nie wynika, przynajmniej nie zauważyłem.

Skład tego czegoś według Sabata:

Roztwór zawiera : Wyciąg ziołowy z 76% : rumianku, dziurawca, nagietka, mięty, krwawnika, mniszka, pokrzywy, bylicy, cząbru, bazylii. Woda oczyszczona 47%, Etanol 52%, Olej lawendy 12%, olej kopru włoskiego 12%.

Skład wg Sabata nijak się nie bilansuje i tekst uwłacza mojemu pojęciu o arytmetyce.

http://www.firmababik.pl/pokarm.htm

 

Skład według Rumunów:

100 ml roztworu zawiera:
niezbędne oleje ziołowe 0,24 ml; macerowane z
rośliny (piołun, tymianek, przepiórka, bazylia)
0,76ml; alkohol spożywczy 52ml; woda oczyszczona 47 ml

Tutaj chociaż bilans zamyka się w 100%-ach.

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ro&u=https://www.apis-blaj.ro/produse/hrana-si-medicamente-1/tratamente-medicamente/antivarnosem_ap268.html&prev=search

Czytając tekst rumuński stwierdzam, że to zwykła wódka doprawiona 1%-em (objętościowo) ziółek. Dobrze, że na etanolu, chociaż to też niepewne (alkohol spożywczy).

Nie wiem czy jeszcze można w Polsce kupić, ale kiedyś mieliśmy o podobnym składzie wodę brzozową.

Jestem ciekaw, czy ktoś to w Polsce zastosował. Na rumuńskich forach pszczelarskich żartują z tego.

antivarnosem-ap268-1314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolica polskiego pszczelarstwa przenosi się do Kleczy.

Prezydent Dylon wzmacnia w Kamiannej prywatne pastwisko pszczół Jacka Nowaka, a Tomasz Łysoń postanowił przepszczelić to pastwisko.

Tomasz Łysoń rozpoczyna kolejny już remont Domu Pszczelarza.

Pana Janusza tym razem jakoś przy  tym nie było. Łysoń odpuści z cenami, ale woskomat na apimondię nie pojedzie, no bo niby po co? Zresztą nie ma się czym chwalić do czasu opróżnienia magazynów węzy z zapasów i realizacji podjętych zobowiązań importowych wosku.

Jak muszkieterowie - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! :D

 

P3280405-b.jpg

 

żródło: https://pzp.biz.pl/2019/03/29/obiecujace-spotkanie-w-firmie-lyson/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...