Skocz do zawartości
Piotr_S

A tymczasem w PZP...

761 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, ja tak naprawdę pojechałem na pielgrzymkę, którą uważam za bardzo udaną.

 Nie wiem jaki czort skusił mnie  do  wzięcia udziału  w spotkaniu (konferencji?) pszczelarzy PZP w Auli O. Kordeckiego. A teraz muszę się tłumaczyć, fakt moja wina. To było tak: ludzie szli z uroczystej mszy świętej i  ja bezrozumnie wraz z nimi. Robinie ta kartka formatu a 5 to wieko medalowego pudełka.

 

Sądząc po randze obdarowanych pielgrzymów -w końcu ex prezydenci. W razie bidy, mogli by spieniężyć w skupie metali kolorowych. Myślę, że każdy bez kozery ważył około 0,5kg. To  jakieś nowe medale,  wykonane na zamówienie jakiegoś związku, nówki sztuki nie śmigane, pewnie z pierwszymi numerkami. A nie jakieś medaliki jak dopytuje Robinhuud:  ,,Może to byly "tylko" medaliki?".Niestety nie wszystko słyszałem, Część pszczelarzy nie doceniło rangi uroczystości i w trakcie wręczania precjozów zaczęli  nachalnie wychodzić co widać na zdjęciu. W tym zamieszaniu myślałem, że to już czas i warto to uczcić. Resztę już wiecie, gorączkowo szukałem napitku.

 

To były moje wczorajsze odczucia i w żaden sposób nie jestem, źle nastawiony do przyszłych sukcesów PZP,  oby tylko BYŁY.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, albo jestem z innej epoki.No chyba że te odznaczenia nie zostały nadane przez PZP...

Kiedyś się dowiem.

Szanowny kolego. Jak kolega może pisać takie słowa ?  Z tego co wiadomo, to kolega nie jest z innej epoki, tylko z PZP, gdzie pełni funkcję delegata na Zjazd tej organizacji. Powierzono więc koledze, godne reprezentowanie tych członków rodzimej organizacji, którzy kolegę wybrali. A kolega twierdzi , że "kiedyś się dowie" ??? Kiedy i czego ? 

Czas na dowiadywanie się dawno minął. Tego co się kolega chce dowiadywać , należało wiedzieć przynajmniej przed Zjazdem i kolejnymi wyborami.

Pawlak z "Samych Swoich" powiedział by, "Koniec Świata".  Członek Komisji Rewizyjnej , odznacza tego , którego powinien zlustrować i ocenić jego działalność , polegającą  głównie na rozbijaniu środowiska pszczelarskiego , że o finansach już nie wspomnę.  A może to rzeczywiście "Sami Swoi" ???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo z okresu jak byłem w PZP, to sprawa odznaczeń jest tam sformalizowana i nie ma dowolności. Niedawno z radością dowiedzialem się, że odznaczeni statuetką nie muszą za nią płacić i odliczać przed fiskusem jej ceny od kosztow uzyskania przychodu.

http://pzp.biz.pl/zasady-przyznawania-odznak-honorowych-pzp/

Brak info o fakcie odznaczenia byłych prezydentów na witrynie PZP marginalizuje całą tą witrynę i niestety ośmiesza nowy zarząd. Nowy zarząd ma u mnie prawo do kilku błędów startowych i przez zaskoczenie. Pierwszy babol zaliczony i w zakładce do ewentualnego warunkowego zapomnienia.

Chyba, że wraca uznaniowość wodza i kult jednostki. Nikt nie musi się z niczego tłumaczyć, ale dzwoneczek zadzwonił pierwszy razâŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Delegatem się bywa.Członkiem koła również.

Szanowny kolego. Takie powiedzenie jak powyżej jest prawdopodobnie kolegi ulubionym. Choćby na tym forum , można by ich znaleźć kilka. Ja jednak nie potrafię tego zrozumieć, pomimo najlepszych chęci. Nie mogę zrozumieć , od czego zależy kiedy kolega czuje się tym delegatem, a kiedy nie? Kiedy czuje się członkiem Koła , a kiedy nie?

Ja to tłumaczył bym tak, kiedy pełniona funkcja nakłada na mnie jakieś obowiązki, to mogę sobie powiedzieć , że w tym czasie nie czuję się np. delegatem. A kiedy będzie się to wiązało z jakimś honorem czy przywilejem, a to tak. W takim momencie mogę nim być. Coś mi tu nie pasuje. Przynajmniej w moim rozumieniu, funkcję pełni się od momentu wyboru, do momentu zakończenia kadencji lub odwołania przez wybierających.  Nie wiem jak można traktować pełnioną funkcję, według własnego widzimisię. Kiedy mi pasuje , to kimś jestem, a kiedy nie to nie. Taka postawa nie mieści się w moim rozumieniu funkcji z wyboru.  Być może ja pochodzę z epoki, kiedy tak się postrzegało pełnienie funkcji z wyboru przez kolegów , obdarzających zaufaniem w momencie tego wyboru.

Jeśli w PZP jest więcej delegatów, którzy "bywają" nimi, czasowo kiedy im pasuje, to nie ma się co dziwić zarówno przebiegom Zjazdów , jak i pełnienia w tym Związku ważnych funkcji społecznych. Podobnie, mógł by swoją skuteczność pełnienia funkcji określić każdy inny. Proszę sobie np. wyobrazić , że przewodniczący Komisji Rewizyjnej , czy członek Zarządu , w miejsce sprawozdania, do którego jest Statutem zobowiązany , zamiast tego powie ,że przewodniczącym się bywa, lub nie.  A niestety , bywa się wtedy, kiedy nie ma nic do roboty, a kiedy jest, to się nie "bywa". 

Niestety do niczego mi to nie pasuje, poza tym, co krótko można określić jako "sytuację w PZP".  Jeśli większa ilość działaczy wyznaje zasadę , że funkcyjnym się "bywa" lub "nie bywa" , to nie ma się co dziwić , że jest jak jest. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, w czasie kandydowania, akurat się "bywa" , a po wyborach już "bywać się" nie musi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojciechu_P. W powyższym poscie cytuje kolega rzekomy fragment mojej wypowiedzi z godziny 10:36.  Nie ma w moim poscie takiego fragmentu. Co więc ma on oznaczać?  Fajnie jest, że z kolegą an500 rozumiecie się w 100%, Nie rozumiem jednak tego fragmentu o członku obcej organizacji co na siłę chce naprawiać inną.  Kogo kolega ma na myśli? Jeśli mnie , to proszę napisać wprost. Nie obrażę się , tylko wytłumaczę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tyś. ? 100 podstarzałych 'zakarpaskich", 1-2 "robinhuków" , 2 prezydęntów ,kapelani,biskupi ,rodziny ,częstochowianie. Z tego tam nie ma nawet 10 ton w sezonie,a 5 na handel  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

 

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

................

Forum publiczne nie  sprzyja jednak merytorycznej dyskusji na niektóre  tematy, a i pomiędzy nami jest spora różnica wieku, co w pewnym stopniu tłumaczy różnicę w sposobie rozumienia i postrzegania otaczającego nas stanu.

Pozdrawiam.

Z całym szacunkiem. Ale co ma do właściwej oceny konkretnych zdarzeń , różnica wieku? Chyba jedynie to , że starszy patrzy na niektóre sprawy z dłuższej perspektywy, i coraz mniej ma nadziei na to, że coś wróci na właściwe tory. A młodszy, myśli że to czego jest świadkiem to, incydent czy potknięcie, które może być , i powinno szybko naprawione. Ja nie widzę problemu, aby merytorycznie podyskutować na publicznym forum o każdym temacie , oczywiście mającym związek z tematyką forum. Proszę wziąć pod uwagę , że czytających forum, jest kilkadziesiąt razy więcej , jak piszących na nim.  A z tych czytających , tylko nieliczni decydują się , na zabranie głosu wtedy , kiedy im się zdaje że muszą to zrobić , gdyż inaczej temat na tym straci. Takim typowym tego przykładem , jest post 362 w tym wątku, niejakiego "kaczkowa".

Skoro jednak kolega uważa, że dyskusja nie ma sensu, to jego wola. Ja uważam jednak, że warto swój sposób postrzegania konkretnych zdarzeń, merytorycznie uzasadnić, chociażby dlatego, aby poznać "sposób rozumienia i postrzegania otaczającego nas stanu".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza relacja jaką znalazłem w necie z XXX Pielgrzymki Pszczelarzy.

http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=200#read

Autor nie wspomina o jakimś istotnym wyróżnieniu medalowym prezydentów "seniorów" Tadeusza i Waldemara. Dokumentuje jednak fotograficznie fakt szczególnego wyróżnienia (bo na Jasnej Górze) znanego mi z publicznej kosumpcji kumfosu pszczelarza-bohatera i producenta chałupniczych leków z Dolnego Śląska, Zdzisława Zieniewicza. Widać, że Pan Zdzisław w dobrym zdrowiu, odbudował mikroflorę żołądkowo-jelitową. Gratulacje dla Pana Zdzisława i dla Zarządu PZP!!! Teraz kolej na Alexa Bajana. Jesteśmy z nich dumni, są wzorem do naśladowania dla młodzieży! ;)

 

IdArt200_1153519330_s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony, również starałem się odnaleźć jak najwięcej relacji z tej uroczystości, aby mieć jako tako pełny obraz jej przebiegu. To co zauważył kolega "robinhuud" że jeden ze sprawozdawców, nie zauważył odznaczenia pana Zieniewicza, inni nie zauważyli medalowych odznaczeń byłych prezydentów. Zachodzi więc pytanie, dlaczego w ogóle znalazły się tam tego typu punkty programu ??? Przepatrzyłem kilka programów tych uroczystości, w tym chyba najbardziej prawdopodobny , bo samego Organizatora a więc Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie.  W żadnym z tych programów, nie znalazłem punktu , "wręczenie medali i wyróżnień" . Skąd więc nagle te punkty znalazły się tam na miejscu? Kto zgłosił taka potrzebę i dostarczył przygotowane odznaczenia i listę odznaczonych ? Może ktoś wie ? 

Jeśli tego, ktoś nie wyjaśni, będzie trzeba uznać że to organizatorzy , a więc PZP i RZP Częstochowa.

Nie wnikając w tym momencie w te szczegóły, chciał bym zauważyć, że jeśli chodzi o rangę odznaczenia , to bardzo ważna jest informacja dotycząca tego, na czyj wniosek i czyją decyzją ono następuje.  Jak odznacza np. Prezydent Kraju, to oczywiście, nie każde z tych odznaczeń ma on obowiązek osobiście wręczyć. Ale nawet jak w jego imieniu wręcza jakiś Wojewoda , czy inny urzędnik z jego upoważnienia, to zawsze podczas takiej ceremonii, wygłasza regułkę , z czyjego nadania i z czyjego upoważnienia dokonuje on tego wręczenia. Było by dobrze dowiedzieć się jak było w tym przypadku?  Tak się bowiem składa, że o randze odznaczenia decyduje na czyj wniosek, i czyją decyzją jest ono przyznane. Mniej ważne jest już , kto je osobiście wręczał.  Chociaż dla odznaczonego , ma to często niebagatelne znaczenie.

Pytań było by tu dużo więcej, ale jak się wydaje, zaistniała tam jakaś manipulacja, bo ze strony RZP Częstochowa, dowiadujemy się , że odpowiedzialnym animatorem tych spotkań, był pan Piotr Krawczyk, a nawet na prowadzonej przez niego stronie Pszczelarstwo Polskie, najbardziej aktualnym wydarzeniem , są Wybory w Kole Pszczelarzy w Jędrzejowie.  Oj , festiwal niedomówień i braku informacji trwa nadal. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Adamski.  Gdyby pierwsze oznaki dobrej zmiany były, jestem za daniem całkowicie spokój, bo i czemu by nie. Ale jak się okazuje, jak na razie, to trwa realizacja Uchwały, ale Zjazdu Połczyńskiego. Do wykonania ich , brakuje uhonorowania jeszcze specjalnymi medalami, pani przewodniczącej Komisji Rewizyjnej z przed Połczyna, oraz jej członków.  Ponadto pragnę zauważyć, że wielokrotnie starano się nas przekonywać, że Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę, jest pielgrzymką wszystkich pszczelarzy , a nie tylko tych z PZP. Dlaczego więc duszpasterz pszczelarzy, wita tylko prezydentów PZP, niektórych nawet po imieniu, a nawet słowem nie wspomni ,że przybyło tam też wielu pszczelarzy z innych Związków, którzy też mają swoich prezesów ?  Czy nie było by właściwiej, powitać wszystkich i zaapelować,  o działania jednoczące , aniżeli po imieniu witać tego, który przez wiele lat doprowadził do tego rozbicia które jest ?  Dla niego, to akceptacja jego polityki związkowej.

Cóż więc się dziwić, że wzorem tego , także i w sali Ojca Kordeckiego, dzieje się podobnie.  Na kontynuację starego porządku i 1000 dni spokoju nic nie da. 

Ot i cała prawda. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Żałuję bardzo, że zdjęcia wykonane 07.12. 2018 są słabej jakości, ale zapewniam, że  nie są fotomontażem.  Nie wiem, czy jest szansa poprawienia ich jakości. Pan Zdzisław Zieniewicz nie był w tym dniu uhonorowany, być może, że otrzymał statuetkę, dzień wcześniej na samej konferencji.

 Myślałem, że będzie sprawozdanie na stronie PZP.  Samo przemilczanie uhonorowania, byłych prezydentów, może być spowodowane wychodzeniem pszczelarzy z uroczystości co na pewno nie umknęło uwadze.

Wiem, że jakieś tajne spotkanie, tylko dla zaproszonych gości odbyło się na tym szczeblu w niedzielę 09.12.2018 w Brzegu  na Opolszczyźnie. Też były odznaczenia.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tarczewski. Proszę się za bardzo nie przejmować jakością tych zdjęć które kolega wykonał. Kilka z podobnych, które pokazują dokładnie kto tam siedział, jest na stronie RZP Częstochowa. Jednak nie wiadomo dlaczego, poukładane one tam są w zestawy po cztery, i w w jakiś sposób zabezpieczone tak, aby nie szło ich ściągnąć na komputer. 

Być może są chronione prawem autorskim, aby bez opłaty ich nie rozpowszechniać. 

Trochę to dziwne, gdyż organizatorom powinno zależeć na tym aby wiadomości o organizowanej imprezie mogły rozchodzić się jak najszerzej, a tu nie wiadomo o co chodzi?

W nawiązaniu do tego rzekomo utajnionego spotkania o którym kolega pisze, to wygląda na to że jest sezon na odznaczenia.  Widocznie wielu uważa że jest tak dobrze. Jednak ciśnie się pytanie , skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie bardzo chciałem zabierać głos w tej sprawie ale...

Statuetkę Dzierżonia otrzymał Pan Zieniewicz na wniosek, nie pszczelarzy dolnośląskich ale białostockich. Na Dolnym Śląsku szczególnie byłe województwo wrocławskie działacze pszczelarscy - (nie wszyscy), mają do Pana Zdzisława pretensje, gdyż jako osoba niezrzeszona wytyka im błędy w działaniu a w szczególności ich bierną postawę dotyczącą chociażby chorób pszczół czy wędrówek pasiek. Więcej nie będę się wypowiadał, nie mnie oceniać kto i za co otrzymał. Od tego jest kapituła. Z mojej strony pogratulowałem już Panu Zdzisławowi. I tyle.

 

Druga sprawa. Medale jakie otrzymali obaj prezydenci to te: https://ostrzeszowinfo.pl/wiadomosci/pszczelarze-uczcili-stulecie-odzyskania-niepodleglosci/cid,11848,a

 

Medal Honorowego Bartnika na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Dajcie spokój, w mym byłym kole legitymację członka wręczano z honorami.

Te odznaczenia ( blachy, bez znaczenia i legitymacje, bez znaczenia), niech sobie przypinają. Jak tak lubią. To mnie zawsze śmieszyło. Sztandary, pierdoły igrzyska dla ludu.

Z kolegą Karpackim nawet w jakimś temacie na temat sztandarów, mając inne zdanie trochę tam ... popisaliśmy.

 

Po czynach ich poznacie.    Nie po orderach, sztandarach i innych pierdołach.

A czyny jakie są każdy widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt słyszałem, spotkałem, rozmawiałem, pan Zdzisław ma swoje, czasem bardzo kontrowersyjne zdanie.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To mnie zawsze śmieszyło. Sztandary, pierdoły igrzyska dla ludu.

Z kolegą Karpackim nawet w jakimś temacie na temat sztandarów, mając inne zdanie trochę tam ... popisaliśmy.

Zgadza się kolego, trochę popisaliśmy. Ale sztandary i odznaczenia, to nie jakieś tam fanaberie Karpackiego. To elementy, które w w niespokojnej historii naszego kraju, miały zawsze znaczenie, o wiele  poważniejsze, jak "pierdoły igrzyska dla ludu". Nie powiedział by tak człowiek , znający historię naszego kraju i to od dawna, nie tylko nam współczesną. I nie ja tu jestem od tego, aby w tej kwestii uświadamiać. 

Ale dopiero wtedy , kiedy te uświęcone symbole zaczyna się wykorzystywać do spraw przyziemnych i "na pokaz" , przestaje się szanować wartość, jaką od wieków spełniały. 

Zaczyna się od rzeczy takich jak certyfikaty jakości , poprzez różne inne naciąganie uczciwości w sprawach zwykłych, a kończy się na rozdawaniu garściami odznaczeń, i wykorzystywaniu przedmiotów szacunku i godności, do osiągania celów z tzw. niskich pobudek. Jest to działanie przeciw tym wszystkim , którzy znaczenie tych symboli pojmują tak , jak przez wieki były one traktowane.  Ale to nie wykład z etyki, tylko małe przypomnienie zasad , nad którymi się nie dyskutuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...