Skocz do zawartości
robinhuud

apisankcje dla reżimu Aleksandra Łukaszenki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno się wzruszyłem apiinternacjonalistycznie łowiąc dziś siecią. 2018 r. - polskie MSZ rozdaje pieniądze. Białoruskim pszczelarzom skapnęło się 89 tys 720 zeta. Ktoś tam się za większe  inne polskie pieniądze uczył  w polskich szkołach i uczelniach, w tym w Pszczelej Woli. Dziś wdzięczny Aleksandr nam oferuje zza koncertinowego płotu pomoc humanitarną w postaci kaszy i soli. Kaszy gryczanej - mam nadzieję pożytkową. W 2020r. pomoc dla Białorusi się urwała. Kiedyś Kola Porosiatnikow coś na Polance napisał od czasu do czasu – teraz pewnie boi się odezwać, albo Aleksandr wyłączył mu net.  Kola, przyklej sobie wąsy i przyjmij w konspiracji inny nick!.   https://www.gov.pl/web/polskapomoc/wsparcie-rozwoju-pszczelarstwa-w-obwodzie-mohylewskim

Pomagamy i innym, ale już nie pszczelarzom (przynajmniej  nie znalazłem). W tym Ukrainie, głównie poprzez branie na klatę bezcłowych kontyngentów miodu i innych niewymienionych takich tam:

https://www.gov.pl/web/polskapomoc/kraje-partnerskie-polskiej-pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 15:49, robinhuud napisał:

Kiedyś Kola Porosiatnikow coś na Polance napisał od czasu do czasu – teraz pewnie boi się odezwać, albo Aleksandr wyłączył mu net.  Kola, przyklej sobie wąsy i przyjmij w konspiracji inny nick!.  

Wonsy ne pomogom. Zapytai Pytlu jak mne ne werzysh :)

Rzadko teraz tu bywam. A do Polski nawet jak mam wize to trudno trafic/ Koleiki ogromne , ne w moim weku stac w ih.

Ne widzialem ten temat. I ne wem co tu moge powedec na ten temat.? Smutno to wszystko.

Kedysc ezdilem do Bialegostoku na Cehowu na szkolenne pszczelarske. Blirzei nirz do Grodno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stalo to neodstane, ale Robin, dla czego Mogilew? Ja im bylem tlumaczem jak ezdili do Polski na swento pszczelarske. Dla czego ne Grodno i Brest? Tu i mlodszye prawe znaiom polski enzyk i obychae :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...