Skocz do zawartości
robinhuud

Na pszczelarską nutkę. Rym cym cym.

Rekomendowane odpowiedzi

No i poświętowali...

 Skoro odbyły się imprezy z pszczołą na pierwszym planie  i pszczelarzami w tle to czas na podzielenie się refleksjami z imprez...

Nie można było być wszędzie, myślę że oceny z różnych miejsc zainteresują  innych - czyli; jak TAM było....                

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Atena napisał:

No i poświętowali...

Nie można było być wszędzie, myślę że oceny z różnych miejsc zainteresują  innych - czyli; jak TAM było....                

Jako inicjator ma pan pierwszeństwo. Proszę opisać imprezę w której pan wziął udział. Ja będę następny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem , więc słowa dotrzymuję.  W sobotę 24 września odbyła się uroczystość zakończenia sezonu pszczelarskiego w Karpackim Związku Pszczelarzy. Była to pierwsza większa impreza masowa , po dużych zmianach jakie nastąpiły w KZP na ostatnim Walnym Zjeździe 22 stycznia 2022 roku.  Sezon ten chociaż bardzo trudny wobec stanu Związku pozostawionego przez poprzedni Zarząd , pszczelarsko był na naszym terenie dość dobry. Dopisała zwłaszcza spadź iglasta, co dodatkowo inspirowała naszych pszczelarzy do działań naprawczych.  Dlatego też uroczystość nasza była na prawdę spotkaniem zawierającym elementy dziękczynne zarówno  opatrzności Boskiej , jak i tym wszystkim pszczelarzom, którzy przetrwali ze swoimi pasiekami te ostatnie lata , gdzie z powodu braku pożytku, niektóre pasieki  znikły z krajobrazu . Tak więc uroczystość rozpoczęła się mszą Świętą , odprawioną przez kapelana Karpackiego Związku Pszczelarzy ks. Jana Wnęka . Wziął też w tej uroczystości ks. prawosławny  Mirosław Cidyło..  Gośćmi honorowymi byli też prezesi sąsiednich  Związków z którymi KZP utrzymuje bardzo  dobrą współpracę w ramach Małopolski. Obecny był Prezes WZP z Krakowa  pan Wojciech Spisak, oraz Prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie pan Leszek Bodzioch. Załączam kilka zdjęć. Więcej informacji na stronie Karpackiego Związku Pszczelarzy.

DSC_0185.jpg

DSC_0188.jpg

DSC_0189.jpg

DSC_0222.jpg

DSC_0228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, dlaczego jestem 70-tym wyświetlającym ten film. Kto to nagrał, kiedy i po co? Czy ma to jakiś związek z odwołaną Apimondią w Ufie?

hymn apimondii - ktoś? cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...