Skocz do zawartości
adam111

Izolator Chmary-walka z warroza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

co myslicie o izolatorze chmary?

stosowal go ktos w warszwskich zwyklych lub wielkopolskich? jest to skuteczna metoda walki z warroza?

ten pszczelarz to stosuje, wszystko to co mowi jest bardzo logiczne i wydaje sie ciekawe do wypróbowania. Jakie macie z tym doswiadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje  i uznaję za dobry sposób walki z warozą ,przeczytaj pw .podałem linka ;)

Zapomniałem dopisać, stosuję  żeby doprowadzić do okresu bez czerwiu i wtedy dym . .Nie liczę że waroza padnie ze starości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dwa lata na całą zimę do końca lutego i początku marca w trzecim na 1,5 miesiąca i to chyba wychodzi najlepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, w tym roku na początku września zaizolowałem 4 matki w izolatorach Chmary, pod koniec września po 21 dniach ,nie mam czerwiu , odymiam. Wg wszelkich informacji spada 95% lub wiecej % warozy.

Ale tu jest pytanie  - w jednej rodzinie mam w izolatorach 2 matki , niestety to słaba rodzina i chce ja przenieść do silnej , w silnej tez jest matka w izolatorze.

Pytanie jak byście je połaczyli , teraz na gazete , na folie na głucho  i otworzyć kółko, póżniej pod koniec pazdziernika strzasnać i przenieść izolatoty ( bedzie ich 3) . Co radzicie ?   

Na marginesie wypuszczam matki jeszcze tym roku ,  rodziny prawie zakarmione ,  ul wlkp.

Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...