Skocz do zawartości
pytla

Wiosenne spotkanie 2017 rok . Walne Zebranie członków SPP

37 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Czesławie,

zmiana w składzie Zarządu SPP "Polanka" została podjęta uchwałą, uchwały zarządu są jawne.

Uchwały są jawne , ale nie do publikowania na forum. Jak prezes opublikuje uchwałę na forum to komisja rewizyjna zwoła zebranie zarządu w Szczecinie, a to komisja może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwały są jawne , ale nie do publikowania na forum. Jak prezes opublikuje uchwałę na forum to komisja rewizyjna zwoła zebranie zarządu w Szczecinie, a to komisja może.

 

Wpis zygmuntaszn wygląda mi na ultimatum w stosunku do deklaracji Prezesa:

 

"Umieszczę skan rezygnacji i odpowiednią uchwałę zarządu. Postaram się to zrobić jutro."

 

Komisja Rewizyjna składa się z trzech osób aktualnym jej przewodniczącym jest Pan Liśkiewicz.

Szybko się Panowie porozumieliście w sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

zmiana w składzie Zarządu SPP "Polanka" została podjęta uchwałą, uchwały zarządu są jawne.

Jawne nie jest synonimem publiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w tej sprawie , wchodzi już w fazę chwytania za słówka, co jest dla mnie tym bardziej dziwne,że kolega "czarg" często odkłada poruszanie niektórych tematów, pisząc o braku czasu , nawale pracy w pasiece itd. itp.  Jak się okazuje, tego czasu ma dość, aby roztrząsać tak "ważną" sprawę na czynniki pierwsze. Mało tego, absorbuje jeszcze czas innych kolegów, którzy powinni w tym czasie siedzieć w pasiekach a niekoniecznie prowadzić dyskusje o synonimach i temu podobnych "ważnych " sprawach.

Ponieważ uczestniczę w niej, a sprawa jest tak prosta i czytelna, zobowiązałem się koledze "czargowi" ją przedstawić z punktu zwykłego członka SPP Polanka.

Okazuje się jednak , że to kolegi "czarga" nie zadowala. Nie wiem czego oczekuje on od Zarządu po takiej "nieprawidłowości" jaką jego zdaniem Zarząd popełnił?

Mam więc do kolegi "czarga" dwa pytania. Czy w tej sprawie skontaktował się z kolegą Miciukiem, i porozmawiał?  i drugie, Jest na tym forum dział porady prawne. Czy nie tam powinien zadać pytanie, jakie punkty Statutu organizacji zostały przez Zarząd złamane, i jakie zadośćuczynienie należy się jemu, będącemu w Polance tym , czym jest?

Jak widać, mój poziom wiedzy w tej sprawie jest za mały aby mógł w dostateczny sposób cokolwiek koledze wyjaśnić. Trudno.

Chciałbym tylko zauważyć że kiedy kolega "czarg" będzie pisał,że jakiś temat poruszy później bo akurat nie ma czasu, to niech pomyśli, że inni koledzy, i ci z Zarządu też, też maja swoje pasieki i sprawy osobiste, które nie zawsze pozwalają im na bieżąco reagować na każdy wpis.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się niektóre kontrowersje pogodzić:

 

Otóż dnia 16 marca, Kolega Dariusz Miciuk przedstawił reszcie zarządu swoją rezygnację. Zarząd tego samego dnia podjął 2 uchwały. Jedną o przyjęciu rezygnacji i podziękowaniu zarówno za podjęcie trudu pracy w zarządzie jak i za odpowiedzialną decyzję w obliczu problemów z wywiązaniem się z podjętego zobowiązania, drugą o powołaniu do pełnienia zwolnionej funkcji przez następną osobę, która kandydowała i otrzymała kolejną liczbę głosów na Walnym Zjeździe.

 

Chyba rzeczywiście nie ma sensu zastanawiać się czy powyższy wpis w formie oświadczenia jest czy nie jest synonimem obiecanego skanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w tej sprawie ...

Szanowny Panie Czesławie.

uchwały zarządu powinny być jawne, przecież Stowarzyszenie nie prowadzi (a przynajmniej nie powinno prowadzić ;-)) działalności niejawnej, czy konspiracyjnej w stosunku do swoich członków.

 

Forum jest miejscem wokół którego powstała Polanka, chce mnie Pan przekonać, że nie jest to właściwe miejsce do przekazywania elementarnych wiadomości z życia Stowarzyszenia? Nie przekonał mnie Pan.

Pan ma swoje zdanie na ten temat, ja mam swoje. Ma Pan do tego prawo i ja też je mam. W końcu jesteśmy członkami tej samej organizacji, w której poszanowanie dla odmiennych poglądów jest prawem podstawowym. Dlatego swój komentarz ograniczę do stwierdzenia: nie rozumiem Pańskiej postawy w tej sprawie.

 

Napisał Pan o mnie:

" Jakie zadośćuczynienie należy się jemu, będącemu w Polance tym , czym jest?"

Mam nadzieję, że to przejęzyczenie, chyba w niczym Panu nie uchybiłem, żeby zasłużyć sobie na określenie "czym jest" - zwrot, który używany jest w kontekście rzeczy, a nie ludzi?

 

Nie o zadośćuczynienie mi chodzi, a o przestrzeganie zasad i deklaracji, które tworzyły Polankę u jej zarania. 

 

Mimo wszystko dostrzegam dużą korzyść z naszej dyskusji - dzięki niej wielu Polankowiczów dowiedziało się wreszcie o zmianach jakie nastąpiły w składzie Zarządu Stowarzyszenia, nastąpiło to co prawda z niezrozumiałym dla mnie dwumięsięcznym opóźnieniem, ale w końcu nastąpiło.

 

Serdecznie Panu za to dziękuję!

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Pana Prezesa jeszcze raz uprzejmie pytam: czy to już wszystkie materiały jakie miały być opublikowane z Zebrania Walnego?

 

Wpis  #19 :

"Tymczasowo, zanim uzupełnię informację we właściwych miejscach na stronie, załączam 2 protokoły..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Forum jest miejscem wokół którego powstała Polanka,

A mnie się zdaje że grupa osób. Forum,  i to nie to ,powstało by było transparentnie.Doszukujesz się spisków. W najgorętszym okresie zaczynasz szukać dziury w całym . Prezes ma pracę pszczoły i prezesurę.Jak wiem Żonę też. Zamiast pomagać rzuciłeś kredkami. Nic nigdy nie dzieje się taj jak chcemy i w tym czasie co chcemy. Jak mawia Pytla - chcesz czegoś  ? To zrób sam , bo gadać i pouczać to potrafi każdy a robić to mało kto.

Ja jako były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A najlepsza jest deklaracja działaczy pszczelarskich WSZYSTKICH organizacji pszczelarskich o sprzeciwie WOBEC WSZELKICH ZMIAN W KPWP.

CO ? BOICIE SIĘ ZE ZOSTANIECIE SAMI PO LIKWIDACJI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Czesławie.

 

Forum jest miejscem wokół którego powstała Polanka, chce mnie Pan przekonać, że nie jest to właściwe miejsce do przekazywania elementarnych wiadomości z życia Stowarzyszenia? Nie przekonał mnie pan.

 To widać. Widać też że nie odpowiada kolega na żadne pytania zadawane przeze mnie. Zadaje natomiast kolejne wynikające ze szczegółów tekstu, pisanego nieraz szybko bo taki czas i pracy wiele. Jako jedno z pierwszych zadałem pytanie , "co kolega chce osiągnąć tymi wpisami? Wcale nie musi mnie kolega rozumieć.

Proszę więc sprawdzić na ile moich pytań kolega wcale nie odpowiedział, zanim zaczniemy się  zastanawiać , czy to kontekst, czy synonim?

I rzeczywiście , muszę iść do pasieki. Właśnie wychodzi rójka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

O kurde , rójka Karpackiemu ?!?!?!?!

A mnie pisano że mi się pszczoły nie roją i ja głupi uwierzyłem. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...