Skocz do zawartości
Karpacki

A co w tym czasie w PZP?

103 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy otrzymałem do ręki to coś poniżej, co miałoby być "sprawozdaniem finansowym", czy "sprawozdaniem skarbnika za kadencję", spodziewałem się czegoś, co mówiłoby o tym, że Tadeusz Sabat w 2013 roku zastał PZP drewnianym, zadłużonym po poprzedniej kadencji na ileś tam tysiecy, a w 2017 roku oddaje PZP murowany, z taką to a taką kasą na plusie. Nic z tego. Przedstawiony dokument nie ma cech sprawozdania dla delegatów. To jakiś nieudolny meldunek o stanie finansów nie wiadomo dlaczego na Sylwestra któregoś tam roku. Wynika z niego, że księgowość nie jest nauką ścisłą, a raczej przypomina meteorologię. Z którego kierunku powiejeâŚ

Nie potrafię niczego z tego dokumentu wywnioskować i niczego zbilansować. Mam wrażenie, że pisarzowi o to właśnie chodziło. Pod dokumentem brak podpisu skarbnika Z. Wacha. Nie miał czasu podpisać, karmił w Lesznie wybranych delegatów. Oni najedzeni pewnie go zrozumieli, ja biedak głodny nie.

Dziś część pierwsza, jutro postaram się pokazać pozostałość.

 

04711515696117795108.jpg

45718105432178009150.jpg

09349852050941629220.jpg

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy "sprawozdania skarbnika PZP":
36049877523574551952.jpg
94302771779495502336.jpg

koniec dokumentu

 


Gdyby ktoś szukał w nadziei, że znajdzie - tak wygląda podpis skarbnika:
23509947561217739150.jpg

Proszę mnie nie pytać o szczegóły, bo ja niczego z tego nie rozumiem. Ale mogę robić głupie miny i wyjaśniać delegatom, że nie wypada nie rozumieć, bo to oczywista oczywistość i trzeba udzielić absolutorium...

W PZP skarbnik jak widać nie musi się rozliczać podczas Zjazdu. Pewnie kolega Wach tradycyjnie (jak kolega Kowalak) zostanie wybrany do komisji rewizyjnej, by panować nad tajemnicą kasy w następnej kadencji...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych materiałach jest może sprawozdanie co robiły poszczególne osoby z zarządu. Jest pozycja koszty podróży, co robił Sabat to można wyczytać ze sprawozdania i ze zdjęć w PP, przemyt leków i dystrybucja statuetek, Szeliga już sobie odpoczywał, Krawczyk w swoim sprawozdaniu trochę się wyspowiadał, ale Chomiak 12 tyś a notatki żadnej, Wach 10 tyś, sprawozdania brak, pozostali mniejsze kwoty ale chociaż po kilka zdań mogli sklecić. Chociażby ile i jakich uchwał podjęto. Czy jest coś takiego w tych materiałach. A i jeszcze 270 tyś wynagrodzenia. Ile jest tam osób w biurze? 3,4,5,6 nie napisano. Jakieś to wszystko bardzo księgowo kreatywne. No i jeszcze to, że to jest zjazd sprawozdawczy za 4 lata a nie za 2016 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Kolega Adamski ma rację. Przedstawione sprawozdanie dotyczy tylko roku 2016 tego. I te wszystkie kwoty które są wpisane na tych arkuszach, dotyczą tylko tego roku. Dla potwierdzenia tego , załączam poniżej odpowiedni arkusz sprawozdawczy z roku poprzedniego, a więc 2015-tego. Proszę porównać te same numery klasyfikacji budżetowej, i porównać kwoty przy poszczególnych nazwiskach. W roku 2015 były one w większości dużo większe aniżeli w tym który został podany jako rozliczenie do Zjazdu.

 W rzeczywistości, to na ten Zjazd powinny być dostarczone cztery takie komplety dokumentów za lata 2013 - 2016. 

95710088420277227264.jpg

 

Punktem wyjścia do oceny finansów tej kadencji PZP powinien być bilans otwarcia na koniec roku 2012 - tego, którego nie idzie odnaleźć.  Bez tej kwoty, ocena aktualnego stanu finansowego jest niemożliwa.

Ustępujący zarząd, chce uzyskać absolutorium na podstawie jednorocznego sprawozdania , za całą czteroletnią kadencję.

Ciekawe , ilu delegatów da się na to nabrać?

Pozdrawiam.

 

Ps: Szanowni koledzy. Własnie muszę wnieść dodatkową informację, po uwadze jednego z delegatów, który stwierdził, że takiego dokumentu jak powyżej został umieszczony, nie ma w jego materiałach zjazdowych.  Oczywiście, gdyby był, to bym go nie umieszczał. Jak już podawałem wcześniej my mamy pełniejszą wiedzę na temat finansów PZP, aniżeli Zarząd chce udostępnić delegatom. Powyższy dokument stanowi część kompletu rozliczenia finansowego za rok 2015.  Dlatego napisałem, że aby mieć przed Zjazdem pełną wiedzę na ten temat, delegat powinien otrzymać cztery komplety rozliczeń , po komplecie za każdy rok kadencji. A punktem wyjścia do analizy powinien być bilans na koniec roku 2012 tego. Bez tego analiza wyrywkowa , za jeden rok, nie ma sensu i nie pozwoli na uzyskanie prawdziwych informacji.

Proszę więc na daremno nie szukać tego, czego delegat wiedzieć , zdaniem zarządu, nie powinien. My te dokumenty posiadamy, i dlatego jesteśmy w stanie obronić prawdziwość wypowiedzi, jakie tu umieszczamy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustaleniem, kto anonimowo podpisał finansowe dokumenty zjazdowe dla delegatów (środkowy podpis, między Pania Czajkowską, a pRezydentem)

 

08431067935768467946.jpg

 

Ze "ściągawek" z wcześniejszych dokumentów wynika, że to być może kolega Przemysław Szeliga, lub Piotr Krawczyk. Lub ktoś z komisji rewizyjnej, ewentualnie dyrektor Domu Pszczelarza. A może mecenas Rukat? :D

79205773884410812963.jpg

Wreszcie może członkowie zarządu PZP mają wzorem kolegi Korpysy po dwa podpisy innego charakteru? Jeżeli tak, to po co?

 

85176737509303793152.jpg

 

Powyżej Kolega Korpysa zapewne podpisał się pod poważną uchwałą najpierw prawą, a później lewą ręką.

Brak kultury sztabowej w dokumentacji zarządu podważa ważność uchwał, wiarygodność i autentyczność dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z pewnej ręki, będzie kandydował Mirosław Worobik, to będzie kandydat poprzedniego zarządu

Dyrektorem w Pszczelej Woli mówi się, że będzie Bożena Stępień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zarządu. Chomiak z Wachem mają Kudłe, Sabat sam startuje, Krawczyk też i jeszcze Worobik. Czyżby kandydatura Kudły wzięła w łeb. Jeszcze został Korpysa no bo Szeliga nie zdążył.đ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zarządu. Chomiak z Wachem mają Kudłe, Sabat sam startuje, Krawczyk też i jeszcze Worobik. Czyżby kandydatura Kudły wzięła w łeb. Jeszcze został Korpysa no bo Szeliga nie zdążył.đ To tak jak to sprawozdanie podpisane przez cały zarząd. Sabat tak skłócone towarzystwo zostawił, że daje obraz swoich rządów. Kłótnie, kłótnie i intrygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie otrzymają absolutorium? Też będą kandydować?

Bo nieudzielenie absolutorium dla zarządu i wotum nieufności dla komisji "rewizyjnej" w świetle powyższych informacji nie powinno być problemem.

Jeżeli jakimś cudem uzyskają absolutorium, przewiduję wystąpienie wiodących związków i PZP pozostanie organizacją ogólnopolską tylko z nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostały do omówienia dwa dokumenty delegata: projekty porządku obrad i regulaminu zjazdu.  Podkreślam PROJEKTY, bo wymagaja one dyskusji i przegłosowania. Odchodzący zarząd chce zrobić wszystko, żeby nie było dyskusji i wszystko przebiegło wg ICH projektu, a nie wg decyzji Zjazdu.

Na początek "porządek obrad"

 

59641953627721033920.jpg

71741976160337093913.jpg

 

Moje główne uwagi:

 

8 marca

- pkt 3 - to co napisałem na początku;

- pkt 5c - bezzasadny, zjazd nie powinien zmieniać statutu na kolanie bez przygotowania. Delegaci nie otrzymali w materiałach na zjazd propozycji zmian statutu skonsultowanych z prawnikami. Zmiany statutu trzeba odłożyć, mimo, że są pilne.

- pkt 6 - dlaczego pan prezydent ma zdawać sprawę za cały zarząd?. On ma niesamowity dar zagadywania wszystkiego i wszystkich, pewnie zacznie gaduchę z gestykulacją od życzeń dla Pań z okazji 8 marca, jakiegoś długiego invokatio Dei itp. nie na temat i kradnąc  czas obrad.

 Gdzie w projekcie skarbnik i finanse?

Gdzie informacja prawnika o aktualnej sytuacji prawnej PZP (sądy, prokuratura, IJHARS itp.)? A może z tym powinien zapoznać delegatów przewodniczący Rady PZP?

- pkt 11 - nie narzucone głosowanie jawne, a tryb głosowania wg decyzji zjazdu! (przegłosowanej).

 

9 marca

- pkt 18 - bezzasadny, patrz pkt 5c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostały do omówienia dwa dokumenty delegata: projekty porządku obrad i regulaminu zjazdu.  Podkreślam PROJEKTY, bo wymagaja one dyskusji i przegłosowania. Odchodzący zarząd chce zrobić wszystko, żeby nie było dyskusji i wszystko przebiegło wg ICH projektu, a nie wg decyzji Zjazdu.

Na początek "porządek obrad"

 

59641953627721033920.jpg

71741976160337093913.jpg

 

Moje główne uwagi:

 

8 marca

- pkt 3 - to co napisałem na początku;

- pkt 5c - bezzasadny, zjazd nie powinien zmieniać statutu na kolanie bez przygotowania. Delegaci nie otrzymali w materiałach na zjazd propozycji zmian statutu skonsultowanych z prawnikami. Zmiany statutu trzeba odłożyć, mimo, że są pilne.

- pkt 6 - dlaczego pan prezydent ma zdawać sprawę za cały zarząd?. On ma niesamowity dar zagadywania wszystkiego i wszystkich, pewnie zacznie gaduchę z gestykulacją od życzeń dla Pań z okazji 8 marca, jakiegoś długiego invokatio Dei itp. nie na temat i kradnąc  czas obrad.

 Gdzie w projekcie skarbnik i finanse?

Gdzie informacja prawnika o aktualnej sytuacji prawnej PZP (sądy, prokuratura, IJHARS itp.)? A może z tym powinien zapoznać delegatów przewodniczący Rady PZP?

- pkt 11 - nie narzucone głosowanie jawne, a tryb głosowania wg decyzji zjazdu! (przegłosowanej).

 

9 marca

- pkt 18 - bezzasadny, patrz pkt 5c.

dodac: "glosowanie" o absolutorium dla.... "

dodac pkt. 12.a  w sprawach osobowych  obowiazuje glosowanie tajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt regulaminu obrad - moje uwagi

 

52625908888289924546.jpg
57654686051306953818.jpg

 

Jest w tym projekcie coś niepokojącego. Cała procedura przyjęcia projektu regulaminu powinna się zacząć od przegłosowania go, a nie podpisania w pospiechu przez wymienione pod tekstem osoby przed głosowaniem nad nim, lub zamiast niego. Aby głosowanie było uporządkowane, musi nim ktoś kierować, najlepiej przewodniczący zjazdu. Czyli trzeba go wybrać wcześniej. Dlaczego, gdy nie przegłosowano jeszcze regulaminu, odchodzący prezydent ma mieć uprzywilejowaną pozycję w kreowaniu osoby przewodniczącego zjazdu? Najwyższą władzą jest przecież zjazd, potem jest Rada, a dopiero na końcu odchodzący prezydent. Dlaczego takiej uprzywilejowanej pozycji nie ma mieć logicznie przewodniczący Rady PZP?. To przecież w kompetencji Rady leży wg statutu opracowanie ordynacji wyborczej PZP i odchodzący prezydent nie powinien ze swym bębenkiem pchać się przed orkiestrę.

Dlaczego odchodzący prezydent ma z urzędu wchodzić w skład Prezydium Zjazdu? O składzie prezydium winni zadecydować w głosowaniu delegaci. Czy w głosowaniu jawnym? To też powinna być ich decyzja.

Do §5 dodałbym ograniczenie przemówienia dla odchodzącego prezydenta do sumarycznie jednej godziny podczas całego zjazdu. Podpowiada mi to doświadczenie i przekonanie o talencie oratorskim Tadeusza Sabata zagadania wszystkiego i wszystkich.

Nie jest jasnym w projekcie, kto to są osoby odpowiedzialne za stronę prawną przebiegu zjazdu. O przebywaniu takich osób na sali obrad powinien zadecydować zjazd w głosowaniu, a nie odchodzący zarząd w projekcie regulaminu obrad. Czy wnioskodawca regulaminu ma na myśli mecenasa Wacława Rukata? :D

Do § 10 miałbym uwagę, że propozycje zmian statutu są zbyt poważną sprawą, by je głosować w pośpiechu i na kolanie. Propozycje takie powinien otrzymać przed zjazdem każdy delegat na piśmie w dokumentach na zjazd (a nie otrzymał). Chaotyczne działanie w tym zakresie może spowodować przegłosowanie absurdów po północy na wzór ślesińskiego zlikwidowania sądu koleżeńskiego na szczeblu PZP. Z tego powodu członkowie władz PZP muszą dziś prać publicznie swe brudy, zamiast załatwić to kulturalnie. Również ja mam problemy z pozwaniem władz PZP przed sąd za moralną stronę oszustwa internetowego i zeszmacenie logo mej kochanej organizacji poprzez sprzedaż w Kamiannej ukraińskiego miodu obanderolowanego jako ojczysty. Sąd na szczeblu mego WZP odrzucił mój pozew i dalej mam związane ręce. To wg mnie naruszenie równości członka PZP i prezydenta PZP wobec prawa należnego mi na podstawie Konstytucji (kolejna ułomność statutu PZP). Stronę materialną zagadnienia mógłbym z łatwością rozstrzygnąć przed każdym sądem powszechnym, ale nie o materialną stronę oszustwa mi tu chodzi, a o ciężkie straty moralne. Wcześniejszym przykładem takiego stanu prawnego jest niewywiązanie się prezydenta Sabata z kary nałożonej na niego podczas tej kadencji przez sąd koleżeński przy WZP Kraków. Pan prezydent w tej sprawie (sądzę na podstawie projektu porządku obrad) do Zjazdu się nie odwoła.

Do § 12 dodałbym, że jest bezzasadny, albowiem zgodnie z Art. 61 Konstytucji RP prawo nagrania i sfilmowania obrad zjazdu PZP ma każdy obywatel. Natomiast zgoda co do tego, że zorganizowanie takiej skutecznej rejestracji obrad to służbowy obowiązek odchodzącego zarządu. Jak również archiwizacji nagrania (to już nowy zarząd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/byly-posel-wladyslaw-s-w-areszcie-uslyszal-zarzuty-ws-skok-wolomin,720504.html

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/platforma-obywatelska-chce-komisji-sledczej-ws-skok-wolomin,713856.html

 

Czy nie mamy do czynienia z podobną sprawą (oczywiście w odpowiedniej skali) w przypadku wyłudzenia kredytu w ARL Sosnowiec na podobno remont Domu Pszczelarza i rozbudowę sieci sklepów sprzedaży miodu ukraińskiego jako polskiego?

Pieniądze wydane zostały przecież na jakieś inne, nieznane nam i prawdopodobnie wprowadzonym w błąd sosnowieckim bankierom cele. Faktury za remont Domu Pszczelarza doskonale nadawały się do rozliczenia kredytu PZP, nie nadawały się natomiast do zapłacenia wykonawcy remontu? Kredyt ten został zresztą przyznany z naruszeniem agencyjnego regulaminu udzielania takich kredytów i obawiam się, że może zostać cofnięty z obciążeniem niesolidnego kredytobiorcy, czyli nowowybranych władz PZP.

http://www.arl.org.pl/uploads/attachments/REGULAMIN_LFP_2016.pdf

Aż prosi się realizacja rozdziału VII pkt 4 tego regulaminu odnośnie bankowej kontroli finansowej w PZP.

Chciałem się dziś dowiedzieć, jaka jest sytuacja w KZRKiOR i czy władzę przejął skądinąd nam znany wiceprezes KZRKiOR mecenas Rukat. Telefon odbiera niestety tylko automatyczny sekretarz i prosi o nagranie się. Czy ktoś potrafi dowiedzieć się w Brukseli, w Copa Cogeca i w WFO co tam w Polsce rolniczej i pszczelarskiej się dzieje?. Do mecenasa Rukata ni do Janiny Kozak (członkowie ścisłej władzy w KZRKiOR do której to organizacji należę poprzez PZP) nie dzwoniłem, bo obradują prawdopodobnie w Połczynie. Zresztą czy w takich okolicznościach osoby te są wiarygodne?

http://kolkarolnicze.pl/O-nas/kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość należy do młodych i pora przejąć stery.

Osobiście gratuluję, bo w odnowionym zespole zawsze drzemie jakiś potencjał.

Żywię też nadzieję, że to koniec " rozrachunków" na Forum gościnnym POLANKI i PZP stać na własną tubę sensownej informacji dostępnej dla wszystkich zainteresowanych tematami wewnętrznymi oraz problemami ogółu pszczelarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent - Kudła - Legnica

Zarząd:

Górny - Chodzież

Kołtowski - Lublin

Kustosz - Szczecin

Piotrowski - Łódź

Janik - Apis

Bodzioch - Tarnów

Komisję rewizyjną właśnie wybierają. Od niej bardzo wiele zależy.

Mam nadzieje, że idzie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypełniły się dni do nowego... Czym się będą wypełniały po...?

Moje gratulacje, jako że to prawie sąsiad.

Żywię nadzieję, że przyczółki nawiązanej współpracy wszystkich organizacji pszczelarskich,  /w ramach województwa dolnośląskiego/ pod nowym przywództwem rozkwitną jak magnolia w kwietniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie nowe!

 

Komisja rewizyjna

Przewodniczacy: Cięciel Bolesław - Łódź

 

Pietkiewicz Małgorzata - Gdańsk

Zaskórski Kazimierz - Częstochowa

Tuma Bronisław - Koszalin

Szereda Bogusław - Kalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...