Skocz do zawartości
bortys2001

zakupy sprzętu 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak to będzie wyglądać w tym roku?

Na jesień wypełnialiśmy ankietę podajac sprzęt i cenę, zwykle czekaliśmy na podpisanie umów widniał na niej sprzęt podany w zapisach i można było zamawiać. Teraz ceny sprzętu znacznie wzrosły od czasu zapisów, więc jak to będzie wyglądać. Kiedy można spodziewać się umów i informacji czy sie załapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kiedy otrzymamy informacje i umowy?

Bortys w zeszłym roku podwyżki też były, ale nie takie jak teraz. Są 2 możliwości:

- dogadujesz się ze sprzedawcą na starą cenę (u mnie się zgodził przy dużym zamówieniu)

- dopłacasz ze swojej kieszeni do nowej ceny, a resztę na fakturze po starej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne środki projektu (zakup sprzętu) zostały przekroczone o 30%. W związku z tym kwota refundacji może być pomniejszona o 30%. W wypadku rezygnacji pszczelarzy z zakupów kwota refundacji zostanie zwiększona. (nalicza KOWR) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i  robi się problem.

Przy zakupie po nowych cenach albo zła cena na fakturze albo niezgodna z umową ilość sprzętu. Nie można "dopłacić z własnej kieszeni", bo faktura idzie do związku. Co robić Panie Prezesie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako osoba korzystająca z projektów: Według mnie, licząc po starych cenach, zgłaszanych w zeszłym roku, zamówienia wszystkich członków Polanki są większe niż wyasygnowana dla nas pula. Każdy pszczelarz musi się liczyć z tym, że dostanie mniejszą kwotę refundacji w stosunku do cen zeszłorocznych. Wyższa kwota zakupu nie jest jednak problemem, ponieważ nie ma limitu dla zakupu, jest tylko limit kwoty refundacyjnej. Można kupić droższy sprzęt, a zrefundowana zostanie kwota maksymalna dla danej osoby i najprawdopodobniej i tak będzie obniżona o te 30%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...