Skocz do zawartości
47 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro po tylekroć jestem "wywoływany do tablicy" ws Domu Pszczelarza  więc zajmę parę linijek portalu na ten temat. 

  W czasie gdy był budowany - jeszcze nie miałem pszczół. Kiedy już był, to z ks. Ostachem spotkałem się na dłuższej pogawędce ale w Przemkowie gdzie byłem współorganizatorem Świąt pszczelarskich.  Po jakimś czasie wokół sprawy TEGO domu narastało tyle nieporozumień /i nie tylko nieporozumień/ że uważanie go za jakieś sanktuarium społeczności pszczelarskiej  byłoby groteską.  Nie mam zamiaru oceniać co się TAM dzieje bo nie mam ku temu ani podstaw ani ochoty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Borowy napisał:

Cieszę się że w tym zmiennym i targanym wojny wichrami świecie cały czas trwa to miejsce, ostoja bicia piany i kłótni nie na temat

To wszystko przez uchodźców na forum.  

Jest taki jeden uchodźca dla którego bicie piany stało się codziennie uprawianym hobby.

To Pan Atena - na Polance powszechnie uchodzi za dyletanta trawionego postępującą demencją i mocno zaawansowaną amblyopią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uchodzi, to ktoś(?) takie oceny feruje...  Jest paru którzy, od lat, nad tym pracują... Diagnozę postawiono parę lat temu /z odległości 500km/  i co?                                           A Atena / żaden uchodźca/  konsekwentnie "bije pianę"...  

 Poszukaj jeszcze parę przymiotników które skierujesz pod moim adresem, może Cię to podbuduje... Nie popisuj się, w ocenach, słowami których treści nie znasz.  Na razie para w gwizdek p. czarg. W gwizdek...

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W kontekście bojowej pieśni umieszczonej przez robina ,  z nastaniem WIOSNY, dedykuję wszystkim bywalcom portalu piosenkę Haliny Kunickiej /taką  bardzo a propos.../ na wszelkie  sytuacje stresujące, irytujące i takie które mogą wzbudzać niepotrzebne emocje... 

 NIECH NO  TYLKO ZAKWITNĄ JABŁONIE...

  A sąsiad, w ramach solidarności wyrżnął węgierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był u mnie po miód jakiś stary łaps, safanduła i zaczął krzywo nawijać o pszczelarstwie,

coś mnie tknęło i spytałem czy przypadkiem nie z PSL-u.

Potwierdził.

Spuściłem łobuza ze schodów i psem poszczułem, a żona jeszcze go ścierą sięgnęła przy furtce.😂🤤😇

Trzeba gonić łajzy odpowiedzialne za gazowe kontrakty, które uzbroiły mordercę putina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że najlepszym prorokiem był towarzysz Edward Gierek, jako że to ON zainicjował i rozpoczął budowę Portu Północnego wraz z Naftoportem i rafinerią.  Dziś do chwały i orderów, za zasługi / że mamy port - i tu się zgina dziób pingwina/ wielu , z wyższością, zabiera głos na forum międzynarodowym.  

   Należy uczcić p. Gierka za jego dalekowzroczną wizję /możliwych/ kasandrycznych wydarzeń...

    Ot i mamy chichot historii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czarg napisał:

Ostatnio był u mnie po miód jakiś stary łaps, safanduła i zaczął krzywo nawijać o pszczelarstwie,

coś mnie tknęło i spytałem czy przypadkiem nie z PSL-u.

Potwierdził.

Spuściłem łobuza ze schodów i psem poszczułem, a żona jeszcze go ścierą sięgnęła przy furtce.😂🤤😇

Trzeba gonić łajzy odpowiedzialne za gazowe kontrakty, które uzbroiły mordercę putina.

Sorry, ale to jest sianie nienawiści. A potem grzecznie do spowiedzi i jest cacy. Tfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Może już z moją pamięcią nie najlepiej i nie mogę sobie przypomnieć kto decydował, pod jakie paliwo, i skąd, była budowana elektrownia /dziś w ruinie/ w Ostrołęce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Atena napisał:

   Może już z moją pamięcią nie najlepiej i nie mogę sobie przypomnieć kto decydował, pod jakie paliwo, i skąd, była budowana elektrownia /dziś w ruinie/ w Ostrołęce...

Pytasz masz.

Dwaj posłowie z tego regionu dawali słowo że na 500% wybudują elektrownię w Ostrołęce. Dla jasności na węgiel.

Dla przypomnienia jeden był ministrem energetyki Pan Tchurzewski, a drugi to obecny minister rolnictwa Pan Kowalczyk.

Poszło jak krew w piach parę miliardów.

Ale to nie koniec. Rusza za chwile budowa elektrowni na gaz. Na zgliszczach poprzedniej budowy.

A teraz: misiu kasa, kasa musi być.

Gaz skroplony Świnoujście, gazyfikacja, tłoczenie do Ostrołęki i mamy prąd.

Skutek prąd z tej elektrowni cyrka 3 razy droższy. A kto bogatemu zabroni.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Aleś,  Bocian, przyniósł wieści wraz z wiosennym powrotem nad Wisłę...

  Kiedyś wieści przynosiły gołębie, później fale eteru - a teraz bociany powracające gdzieś z Afryki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki związek budowa bloków energetycznych w Ostrołęce ma z wątkiem, "pomoc obywatelom Ukrainy"???

(Zaniechanie budowy bloku węglowego i jego transformacja w gazowy, jest przecież wynikiem ideologicznego projektu, nowej świeckiej religii "obrony klimatu", realizowanego przez nawiedzonych politykierów z UE, nie bez wsparcia propagandowego ze strony putinowskiej agentury posadowionej w instytucjach europejskich.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Po wpisie z czwartku  /12;34/  już zapewne wszyscy wiedzą - kim jesteś... zaprezentowałeś się aż nadto wyraziście.

   A może nie jesteś aż tak ZŁY  na jakiego szpanujesz na portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 13:38, Atena napisał:

Okazuje się że najlepszym prorokiem był towarzysz Edward Gierek, jako że to ON zainicjował i rozpoczął budowę Portu Północnego wraz z Naftoportem i rafinerią.  Dziś do chwały i orderów, za zasługi / że mamy port - i tu się zgina dziób pingwina/ wielu , z wyższością, zabiera głos na forum międzynarodowym.  

   Należy uczcić p. Gierka za jego dalekowzroczną wizję /możliwych/ kasandrycznych wydarzeń...

    Ot i mamy chichot historii...

Dobrobyt na kredyt nie mógł trwać wiecznie – zagraniczni wierzyciele zaczęli domagać się zwrotu pożyczek. Polityka podnoszenia płac przy jednoczesnym zamrożeniu cen zaowocowała pojawieniem się w połowie lat 70. tzw. nawisu inflacyjnego – czyli pieniędzy gotowych do wydania w momencie „upolowania” w sklepie jakiegokolwiek atrakcyjnego towaru. Ludzie bali się bowiem deprecjacji oszczędności i podwyżek cen. Ze sklepów znikały więc towary, zaczęły pojawiać się puste półki. Szkoda że o tym Gierek zapomniał, a przez port o którym wspominasz płynie węgiel ale do nas. W ramach poprawności politycznej ograniczamy wydobycie węgla, stawiamy na "ekologię".... Po tym wpisie widać w jakiej epoce tkwi Atena gloryfikując Gierka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    Ja napisałem że Gierek  PRZEWIDZIAŁ ŻE UZALEŻNIENIE SIĘ OD JEDNEGO dostawcy  może spowodować kłopoty w przyszłości...  I MIAŁ RACJĘ!!! 

     Port Północny nie spowodował załamania gospodarczego kraju.   Władze  Niemiec czy Francji  nie wykazywały się taką dalekowzrocznością i... widzą że to był błąd.

     Prezydent Kaczyński przewidział to co może się stać ale jedynym skutecznym działaniem... była rezygnacja z helikopterów.

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Atena napisał:

    Ja napisałem że Gierek  PRZEWIDZIAŁ ŻE UZALEŻNIENIE SIĘ OD JEDNEGO dostawcy  może spowodować kłopoty w przyszłości...  I MIAŁ RACJĘ!!! 

     Port Północny nie spowodował załamania gospodarczego kraju.   Władze  Niemiec czy Francji  nie wykazywały się taką dalekowzrocznością i... widzą że to był błąd.

     Prezydent Kaczyński przewidział to co może się stać ale jedynym skutecznym działaniem... była rezygnacja z helikopterów.

    

Więc napisz co eksportowano i co importowano w tamtych czasach. Jak wyglądała dywersyfikacja dostaw ropy w czasach Gierka oraz ile węgla importowano. Bo odpowiedzi na pytanie co zrobiłeś dobrego dla obywateli Ukrainy pewnie się nie doczekam?

Jak widać Gierek nie przewidział że zdymisjonowanie Jaroszewicza nie pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 12:12, Atena napisał:

Parę miesięcy temu, szczególne zagrożenie, dla istnienia Najjaśniejszej stanowiły syryjskie kobiety z dziećmi  w Puszczy

Myślę że temat "nachodźców" z Białorusi sam się podsumował.

Pani Ochojska chyba zbaraniała na taki "cud", że on jej taki numer wycił, wzioł i poszedł w... cholere. ;)

https://www.tvp.info/59652224/jemenczyk-z-granicy-bialoruskiej-nagrany-przez-straz-graniczna-byl-nieprzytomny-i-pobity-porusza-sie-o-wlasnych-silach-wideo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o MAŁYCH DZIECIACH  podkreślam MAŁYCH DZIECIACH!!!  Nie widzisz różnicy???  Brniesz w temat aby za wszelką cenę udowodnić SWOJĄ RACJĘ... Będziesz przekonywał że najważniejszym problemem, na dziś,  jest to że ktoś ...wzioł i  poszedł ... w cholere.  

Wesołych Świąt.

  PS. A może zdarzył się cud?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...