Skocz do zawartości
47 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony o wpis. I nie chcę aby był źle odebrany. Zapewne każdy z nas w mniejszej czy większej formie pomaga ludziom dotkniętym wojną. W Sudeckim Klubie Polanka przekazujemy informację do tych co potrzebują pomocy psychologicznej. Jest to sprawdzony człowiek z Wrocławia:

"Kochani, gdyby była potrzebna pomoc psychologiczna dla osób dotkniętych kryzysem wojny (pomoc dotyczy zarówno uchodźców jak i osób pomagających), to zapraszam nieodpłatnie. Konrad Smolak (psycholog, psychotraumatolog i terapeuta). Tel. 737-887-383 lub zarezerwować darmową wizytę stacjonarnie we Wrocławiu lub online na https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/konrad-smolak-1260 "

Mamy też sprawdzonego naszego partnera w działaniu. Za którego ręczę swoją (jokazową) głową i wiem jak działa i kim jest.

Kto chce pomóc w zbiórce wspierającej uchodźców z Ukrainy (środki intymnej higieny, majtki, skarpetki, piżamy, kapcie, dresy…i inne niezbędnie dla życia rzeczy ) prosimy o wpłaty na konto z tytułem „DAROWIZNA”.  
Uwaga! Z innym tytułem środki niestety będziemy musieli zwrócić z powrotem.
Bóg zapłać za waszą ofiarę.
 
Fundacja Świętej Męczennicy Wielkiej Księżnej Elżbiety Fiodorowny
Ul. Parkowa 4, 58-350 Sokołowsko
NIP 8862997260, Regon 366912878, 
KRS 0000670725
Santander bank
68 1090 2271 0000 0001 3444 9784
 
O innych inicjatywach nie będę jeszcze pisał, bo to na razie koncepcja. Nie mniej jest trochę ludzi, którzy pomogą w późniejszym czasie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jokaz napisał:

O innych inicjatywach nie będę jeszcze pisał, bo to na razie koncepcja. Nie mniej jest trochę ludzi, którzy pomogą w późniejszym czasie.

I bardzo dobrze. Niech każdy pomaga ile może i kiedy może. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ta późniejsza pomoc będzie nie mniej ważna niż ta doraźna, udzielona teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Dał nam przykład kol. Jokaz  ... jak pomagać mamy.. .

Zapewne jest wielu którzy ruszyli z pomocą ale, być może, w myśl biblijnej zasady ... żeby lewica nie wiedziała co czyni prawica... Prawda, nie spieszymy z pomocą dla sławy i chwały ale... być może dobry przykład  będzie zachętą dla tych którzy mogliby ale brak im jakiegoś motywu do  podjęcia inicjatywy uczynienia czegoś dobrego w ten ciężki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam w domu rodzinę z Ukrainy. Matka z dwójką dzieci. Z Wołynia, gdyby to miało jeszcze jakieś znaczenie. Jeszcze trzy dni temu nie wiedziałem o ich istnieniu = nie moja rodzina. Jeśli to miałby być przykład, proszę bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci za to przyjęcie matki z dziećmi.U nas kośćiół rzymskokatolicki na podkarpaciu steruje zbiórkę  pieniedzy ,produktów spożywczych odzieży i przyjmowanie uchodzców ukrainkich do domu.Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Jak się dowiedziałem z dobrze poinformowanego źródła o pomoc dla uchodźców wystąpił  do organizacji terenowych ZG PZP.  Inicjatywa godna uznania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Atena napisał:

   Jak się dowiedziałem z dobrze poinformowanego źródła o pomoc dla uchodźców wystąpił  do organizacji terenowych ZG PZP.  Inicjatywa godna uznania... 

Podobnie jak występował o pomoc w oddłużeniu Domu Pszczelarza. Też występowali o składki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że podobieństwa nie potrafię się dopatrzeć???

Nie wiem jak TO działa ale mam informację - że działa. Krytykowanie, a priori, uważam za nieuczciwe... jako że chodzi TU o pomoc dla umęczonych  ludzi a nie interes  grupy "biznesmenów" którzy działali podobnie jak to ma się dziś w naciąganiu "na wnuczka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z sytuacją, by ktoś z polskiego pszczelarstwa zwracał się do kogokolwiek o zbiórkę pieniędzy. Z tego co mi wiadomo  to akurat w Polsce wymaga stosownej zgody władz, bez której to jest nielegalne. Pomysł zakwaterowania uchodźców w Domu Pszczelarza uważam za zasadny, szczególnie jeżeli chodzi o matki z dziećmi. Nie bardzo podoba mi się pomysł wywalenia Rosji z Apimondii. Wystarczającą karą dla Rosji wydaje mi się odwołanie Apimondii w Ufie. Odcinając rosyjskich pszczelarzy od kontaktów z międzynarodowym środowiskiem pszczelarzy staramy się dokładnie o to, na czym zależy Putinowi i co on już od dawna praktycznie robi. Ostatnio pokazano w tv kuriozum - jak rosyjska policja zgarnęła gościa pikietującego na ulicy w milczeniu z czystą kartką. Nie karajmy za ostro rosyjskich pszczelarzy, bo to nie oni wywołali wojnę i nie oni strzelają. Nie szukajmy wrogów wszędzie i na siłę. Istnieją normalni Rosjanie i to oni zakończą ten burdel w Rosji. Tym prędzej, im prędzej poznają prawdę i dostęp do światowych informacji. W tym tych z kongresu Apimondii w innym, neutralnym  dla walczących z sobą państw kraju. Niech to Putin zabroni im wyjazdu.

https://pzp.biz.pl/wp-content/uploads/2022/03/apel-o-odwolanie-Rosji-z-APIMONDII.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Też oceniam że ...o jeden most za daleko...

   Popadanie ze skrajności w skrajność pod wpływem propagandy wynikającej z doraźnych celów jakichś środowisk, nie służy niczemu. Parę miesięcy temu, szczególne zagrożenie, dla istnienia Najjaśniejszej stanowiły syryjskie kobiety z dziećmi  w Puszczy Białowieszczańskiej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 06:43, Atena napisał:

Przyznam że podobieństwa nie potrafię się dopatrzeć???

Nie wiem jak TO działa ale mam informację - że działa. Krytykowanie, a priori, uważam za nieuczciwe... jako że chodzi TU o pomoc dla umęczonych  ludzi a nie interes  grupy "biznesmenów" którzy działali podobnie jak to ma się dziś w naciąganiu "na wnuczka".

To co użytkownik podpisujący się nickiem Atena uważa za uczciwe mało mnie  obchodzi, obchodzi mnie w jaki sposób zostały wydane i rozliczone zbiórki na dom pszczelarza prowadzone przez PZP(R) i kilka innych niejasnych interesów. A czy to kobiety z puszczy rzucały kamieniami? Hmm ja tam widziałem raczej tłum mężczyzn w którym nie w głowie było pokojowe współistnienie. Ale wygodnie komentuje się rzeczywistość siedząc z kawką/herbatką przed komputerem. 

Ale za to teraz można brać pod swój dach kobiety z dziećmi uciekające przed wojną - więc śmiało Ateno! Działaj bo to czas działania... Zeby nie było o jeden most za daleko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ArkadiuszC napisał:

To co użytkownik podpisujący się nickiem Atena uważa za uczciwe mało mnie  obchodzi, obchodzi mnie w jaki sposób zostały wydane i rozliczone zbiórki na dom pszczelarza prowadzone przez PZP(R) i kilka innych niejasnych interesów. A czy to kobiety z puszczy rzucały kamieniami? Hmm ja tam widziałem raczej tłum mężczyzn w którym nie w głowie było pokojowe współistnienie. Ale wygodnie komentuje się rzeczywistość siedząc z kawką/herbatką przed komputerem. 

Ale za to teraz można brać pod swój dach kobiety z dziećmi uciekające przed wojną - więc śmiało Ateno! Działaj bo to czas działania... Zeby nie było o jeden most za daleko....

W pełni popieram takie stanowisko. Ciekawe ile pan "Atena" przekazał miodu w ramach pomocy tym matkom z dziećmi , które rzucały drzewami i kostką brukową w nasze służby broniące granicy od strony Białorusi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie grozą powiało na portalu kiedy przeczytałem ... tym matkom z dziećmi, które rzucały drzewami i kostką brukową w nasze służby... - ot, jakąż to trzeba mieć fantazję aby taki horror opisać. 

  I tak przeszliśmy, na portalu, od spraw humanitarnej pomocy do ... do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Atena napisał:

Faktycznie grozą powiało na portalu kiedy przeczytałem ... tym matkom z dziećmi, które rzucały drzewami i kostką brukową w nasze służby... - ot, jakąż to trzeba mieć fantazję aby taki horror opisać. 

  I tak przeszliśmy, na portalu, od spraw humanitarnej pomocy do ... do czego?

A kto poruszył temat Białorusi? I biednych uchodźców z Iphon`ami które dwa tygodnie wytrzymywały w lesie bez ładowania? Witających naszych pograniczników kwiatami Po raz kolejny takimi wpisami nic nie wnosisz do wątku. W innym pytasz jak długo czekać masz na odpowiedź, więc może drogi Ateno Ty odpowiesz co jako człowiek miłujący bliźniego swego dla niego zrobiłeś? Tych z Białorusi i tych z Ukrainy?? Z niecierpliwością czekam.

granica7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co robię nie będę się tłumaczył ani chwalił.  Kto chce, i jak chce niech się w ten temat angażuje. 

Na TYM portalu, i poza nim, podjąłem temat POMOCY UCHODŹCOM przez pszczelarzy jako środowiska zintegrowanego,  postrzeganego jako znanego z empatii do ludzi.        Skoro  tak precyzyjnie, z dokumentacją fotograficzną próbujesz moją/nasze wsparcie dyskredytować to bądź bardziej precyzyjny - napisz czy owe drzewa którymi rzucały /owe Syryjki wraz z dziećmi/ były wyrwane czy wyrżnięte i jakich gatunków / może chronionych/ . Co do brukowców - betonowe czy granitowe???  

   Policz na prezentowanym "swoim" zdjęciu ile tam jest dzieci!!! 

   Primum non nocere - pisząc tę sentencję Hipokrates /chyba?/  miał na myśli nie tylko lekarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2022 o 06:55, Atena napisał:

Z tego co robię nie będę się tłumaczył ani chwalił.  Kto chce, i jak chce niech się w ten temat angażuje. 

Na TYM portalu, i poza nim, podjąłem temat POMOCY UCHODŹCOM przez pszczelarzy jako środowiska zintegrowanego,  postrzeganego jako znanego z empatii do ludzi.        Skoro  tak precyzyjnie, z dokumentacją fotograficzną próbujesz moją/nasze wsparcie dyskredytować to bądź bardziej precyzyjny - napisz czy owe drzewa którymi rzucały /owe Syryjki wraz z dziećmi/ były wyrwane czy wyrżnięte i jakich gatunków / może chronionych/ . Co do brukowców - betonowe czy granitowe???  

   Policz na prezentowanym "swoim" zdjęciu ile tam jest dzieci!!! 

   Primum non nocere - pisząc tę sentencję Hipokrates /chyba?/  miał na myśli nie tylko lekarzy...

Nigdzie nie napisałem że zdjęcie jest moje. To raz, dwa pokaż mi te Syryjki wycinające drzewa, gdzie je tu widać? Poszperaj w internecie może znajdziesz - może odszukasz rozliczenia PZP?  Widzisz żądasz odpowiedzi a nie odpowiadasz sam, ktoś musi robić to co TY sobie życzysz, więc warto by odpowiadać na stawiane pytania. Chcesz żeby bywalcy tego portalu dorzucali się do zbiórek PZP? Dziękuję ja i pewnie kilku innych nie skorzysta. Środowisko pszczelarskie nie jest zintegrowane właśnie przez działania PZP, ale to temat na dłuższą dyskusję. Myślisz że dlaczego ci uchodźcy pojawili się na granicy w Białorusi w świetle tego co dzieje się z Ukrainą teraz?? Wyłącz telewizor włącz myślenie! Primum non nocere - warto zastosować wobec siebie skoro tak ciągniesz do pomocy byle by była na uczciwych zasadach a nie jak w PZP(R).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zdjęcie z dużą ilością DZIECI  to TY zaprezentowałeś w JAKIMŚ CELU(?) czyli obrazując konkretną tezę.

Jeden dyktator sprowadzał Kurdów, Syryjczyków, Irakijczyków, drugi dyktator morduje innych nie dbając o to jakiego są wyznania. Trzeba im pomagać!                                           Polecam ewangelię św. Mateusza - jest tam krótko napisane jak to robić...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Atena napisał:

Krótko, zdjęcie z dużą ilością DZIECI  to TY zaprezentowałeś w JAKIMŚ CELU(?) czyli obrazując konkretną tezę.

Jeden dyktator sprowadzał Kurdów, Syryjczyków, Irakijczyków, drugi dyktator morduje innych nie dbając o to jakiego są wyznania. Trzeba im pomagać!                                           Polecam ewangelię św. Mateusza - jest tam krótko napisane jak to robić...

 

Jeżeli Ty odpowiesz na wcześniej zadane pytania chętnie zrobię to i ja. Czy sądzisz że Polanka nie może sama wspierać uchodźców tylko musi robić to pod skrzydłami Dylona i PZP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Czytaj i staraj się zrozumieć  co JEST NAPISANE!!!

    Napisałem że PZP podjęło inicjatywę wspierania uchodźców ... i chwała im za to...

    Co to ma wspólnego z Polanką???   Ze strony Polanki inicjatywę w tym temacie zgłosił kol. Jokaz,  i też chwała mu za to!!! 

    Co mnie obchodzi kwesta na chałupę w której nigdy nie byłem ani się na nią nie składałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Atena napisał:

   Czytaj i staraj się zrozumieć  co JEST NAPISANE!!!

    Napisałem że PZP podjęło inicjatywę wspierania uchodźców ... i chwała im za to...

    Co to ma wspólnego z Polanką???   Ze strony Polanki inicjatywę w tym temacie zgłosił kol. Jokaz,  i też chwała mu za to!!! 

    Co mnie obchodzi kwesta na chałupę w której nigdy nie byłem ani się na nią nie składałem.

Do Caritasu się dołóż będzie lepiej zagospodarowane i bez przekrętu. Pomóż Jokazowi zamiast ciągle wypisywać o działaniach PZP, nie wspieram instytucji która nie potrafi się rozliczyć ze zbiórek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 17:09, Atena napisał:

   Co mnie obchodzi kwesta na chałupę w której nigdy nie byłem ani się na nią nie składałem.

Jasno określił pan swój stosunek do Domu Pszczelarza , który powstał pomimo, że pan się do tej "chałupy" nie dokładał. Dokładało się tysiące innych pszczelarzy tak jak nie każdy musi wspierać tylko te cele które pan w swojej szczodrobliwości zaakceptuje. To że nie był pan w Domu Pszczelarza , i nie wspierał jego budowy to pisał pan już kilka razy. Może więc był pan w tym czasie na granicy białoruskiej i widział te tabuny matek z dziećmi , rzucającymi kłodami w złych Polaków ?  Bez pańskiego wsparcia, Dom Pszczelarza powstał, i obecnie przebywa w nim około 60 uchodźców wojennych z Ukrainy , i są to głównie matki z dziećmi. Myślę że znajdzie pan sposób , aby i za to zebrać jakieś zasługi ?  Zadanie do odrobienia "lekarzu". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że w tym zmiennym i targanym wojny wichrami świecie cały czas trwa to miejsce, ostoja bicia piany i kłótni nie na temat.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...