Skocz do zawartości
Atena

Gorący temat

324 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Przez okres świąteczno- noworoczny będziesz miał dość czasu aby przeanalizować ile fałszu było u złotoustych którzy dziś rządzą. Obudzeni z letargu założyli KOD a sondaże tych idoli spadają na pysk po paru tygodniach sprawowania urzędów.

A po co czekać aż tak długo? Przecież można zacząć już dziś.

Po pierwsze, Mistrzostwo Świata prof Szyszki - Porozumienie klimatyczne w Paryżu:

http://tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-17122015

po drugie, Priorytety Ministerstwa Obrony Narodowej"

http://tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-14122015

i po trzecie, Bartłomiej Misiewicz w programie publicystycznym

http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-18122015

... o tym żadne media nawet nie wspomną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mamy świąteczny nastrój, taki trochę z historią w tle. Nastrój z roku 1981 /kto pamięta???/ . Wówczas generał zawiesił większość praw, dziś nieco inaczej - nie ma godziny milicyjnej i ....śniegu. Przy stołach, w wielu domach zapanuje nostalgia, bo którą kolędę  śpiewać ...bo i to Polaków dziś dzieli.

Mimo to Wesołych Świąt i Do Siego roku. Oby był dosi i spokojniejszy niż końcówka TEGO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam . I tę pamięć przekazuję dzieciom . Tę o TW ,,Bolek,, też.

Pewien komuch zrobił mi zarzut a gdzie chrześcijańskie wybaczenie ?

Sakrament Pokuty  to nie tylko spowiedź ..... Zabrakło całej reszty by wybaczyć.

Koledy trzeba spiewać jakie kto chce i lubi. No napewno nie Pod Moskowskije Wiecziera.

Zdrowych i Spokojnych Tobie Ateno i wszstkim Pszczelarzom i Pszczelarkom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam . I tę pamięć przekazuję dzieciom . Tę o TW ,,Bolek,, też.

Mam nadzieję, że dzieci widzą i czują to, co im przekazujemy. Boję się tylko, że to nie koniec tej walki o władzę, a właściwie walki o mamonę i NWO.

http://niepoprawni.pl/blog/myslidar/soros-daje-150-milionow-zlotych-na-obalenie-pis-u-czyli-na-walke-o-demokracje-drugi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czasie strajku w stoczni (po słynnym skoku robotnika przez płot) gdy rozpadało się polskie państwo robotniczo - chłopskie,  nikt jakoś nie cytował klasyka, że: "jeżeli zagrożone jest państwo robotnicze -  należy rozdać robotnikom broń!".

Dzisiaj Max Kolonko apeluje do prezydenta Dudy, by rozdać broń polskim katolikom, by ci obronili sibie i Europę przed napływem hordy muzułmańskiej seriami z kałachów.  W USA od czasu do czasu uzbrojona wg pomysłu Kolonki młodzież z nudów i po trawce trenuje to na sobie w szkołach i kampusach studenckich.

https://www.youtube.com/watch?v=DH21xUkdEeA

Powtórka odsieczy wiedeńskiej?

Uratowaliśmy w 1683 r Europę, a ona niebawem z wdzięczności rozerwała nas na 3 części.

W 1920 r, po odzyskaniu fuksem (powstaniem Wlkp) niepodległości wlaliśmy ruskim nad Wisła tylko dlatego, że Piłsudski nie miał przy sobie  Macierewicza, który by mu lustrował  mieszaninę podległych oficerów z 4-ch armii, sterowaną o zgrozo francuskimi  regulaminami.

Z kolonkowego  punktu widzenia ekonomii wojny religijnej - najskuteczniejszym dla ratowania Europy  byłoby  przygotowanie plaż Lampedusy do inwazji na podobieństwo plaż normandzkich i systematyczne niszczenie dronami  i na polu minowym  kajaków desantowych z terrorystami pod pokładem przebranymi za baby i dzieciaki.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego poruszasz temat broni?

Jestem tego samego zdania,że w Polsce powinno się wprowadzić całkowity zakaz posiadania broni palnej,ku uciesze Wiernych.

Jeżeli pomyślimy jak hordy zastraszonych z bronią długolufowa biega po lasach,zamiast siedzieć w domu i myśleć,lub pisać w internecie i czekać spokojnie na pobranie organów .To nie wojna aby tam biegać.Być może popełniają zabójstwa.Tysiące policjantów i pochodnych z bronią krótko lufową prowokuje bandytów i dochodzi do niepotrzebnej strzelaniny.Żołnierze wyposażeni w broń szybkostrzelną stanowią otwartą prowokację.Kochajmy się z sąsiadkami.Miłością pomnażajmy dobrobyt. Muzułmanie to ludzie,my tylko jesteśmy produktem ewolucji.

Polacy nie są przeciwni muzułmanom,są przeciwni TYM muzułmanom.Przy tak tolerancyjnym społeczeństwie wystarczy tylko uzbrojenie ludzi przeciwko niewiernym,choćby w maczety lub inny materiał bummm.Co do Islamu to pamiętasz,że jak jesteś Muzułmaninem to musisz umrzeć jako Muzułmanin,żadnych odstępstw.Jeżeli zwątpisz, to każdy Wierny ma obowiązek zabić cię.Muzułmanin może żenić się z niewierną,a nawet z wieloma jeżeli go na to stać,ale potomstwo to zawsze będzie Muzułmaninem.Kobieta nie może żenić się z niewiernym.Ludzie to równi faceci,towarzyscy i wódkę wypiją ,Mahomet zabronił tylko picia wina,z resztą w nocy i tak nie widzi. 

Polacy wybaczają,grubą kreską odcinają.O wszystkim zapominają,Większość Narodu wegetuje,ale ale beneficjentów dawnego systemu fetuje wysokimi gażami tzw emeryturami mundurowymi,kombatanckim,prawniczymi i tym podobnymi,a jak twierdzi Petru rozwiązaniem jest emerytura obywatelska. .Polacy są chyba z kosmosu.Niedostosowani do wymogów współczesności

Wedle najnowszych informacji,w 1683 r Europę uratowali Ukraińcy..Im się stawia pomniki.

Wedle najnowszych informacji mieszkańcu ukrainy posiadają ok 7000.000 szt broni palnej.

W Polsce posiadanie broni palnej jest dozwolone,pod warunkiem,że jest to broń czarno prochowa,która daje przewagę napastnikowi.

Co do wojny z Rosją Czerwoną,doszło do niej tylko dlatego,że Piłsudski osłabił Polskę,likwidując Błękitną Armię z egoistycznych pobudek.

Macierewicz.Racja samo zło.

1.Złożył KOR i nie pozwolił zawładnąć nim całkowicie grupie lewackiej,i nie chciał sam zniknąć,a byłoby tak nowocześnie.

2.Interweniował i nie doceniał dobrych chęci władzy ludowej,przez co nie można było zreformować kraju.

3.Wychowywał młodzież w duchu patriotycznym i w szacunku do Polskiego munduru,a przecież Polska to nie normalność.Przecie wszyscy  kiedyś nosili jakiś mundur.

4.Nie uległ propozycjom i grożbie lecha wałęsy, opublikował tzw listę,która do dzisiaj nie istniałaby i byłoby błogo.

5.Z nim nic nie można załatwić,nie bierze prezentów,nie chce dowodów wdzięczności,nawet 5% od kontraktu.całkowicie nieżyciowy.Dinozaur.

6.Nie obsadza rodziną grządek rządowych lub biznesowych,a i innym nie ułatwia.Prostak.

7.Ciągle widzi Polska,a przecież My Unia.

8.Nie robi w gacie na słowo .....  I jak tu z takim który nie ma szacunku dla autorytetów powszewchnie uznanych w swoim kręgu.

9.Ten osobnik zawsze niezależny nigdy nie zmienił swoich poglądów,a tylko krowa......

10.Na hasło Macierewicz od razu mam dreszcze obrzydzenia,najbardziej opluty człowiek europy.Hitler przy tym potworze,to pikuś.Tylko w Polsce mógł się taki uchować.TFUJ,TFUJ,TFUJ i to mało!Jesteś za postępem to pluj,będziesz SWÓJ.pluj,pluj,pluj

-ZDEPTAĆ GLIZDĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i będzie wspaniale.

Tylko kim będziemy straszyli dzieci?

ps.Ludzie to tylko wyznawcy Proroka.

Edytowane przez ppepe
Reg. pkt.9 - nie cytujemy pod wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to napisał inteligent. Żeby nie było ,w Rosji ( hahaha- Rosji ) Car Putin podpisał dekret o wolnym posiadaniu broni . Pozabijają się głupie ruski.

Nie  ?  Was ? Nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Broń powinna być obiektowa,tzn możemy ją posiadać w do wolnych ilościach,ale tylko w domu,posesji lub zakładzie.

W Polsce każdy pełnoletni obywatel zdrowy na umyśle,powinien mieć swobodny dostęp do ostrej broni palnej lekkiej..

O zamiarze jej przewozu,poza obszar lokalizacji jej przechowywania,powinien być powiadomiony określony organ,choćby internetowy np.na 6dniprzed,z podaniem ilości i trasy oraz punktu docelowego np.strzelnica Z WYKUPIONĄ godziną treningu

.Taki dokument ta osoba powinna mieć przy sobie w czasie transportu.Nie wolno jednocześnie transportować amunicji.Posiadanie broni poza obiektem w/w bez takiego świstka powinno być odpowiednio karane z całą bezwzględnością.

Osoba transportująca amunicję powinna posiadać określoną oznakę.Na obiekcie broń powinna być zabezpieczona przed osobami niepowołanymi np.dziećmi.

Edytowane przez ppepe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak powiedział Albert Einstein:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota.

I nie mam pewności co do Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szwajcaria jest jedynym krajem w Europie który ma najmniejszą a w razie potrzeby największą armię w Europie. W 24 h cały kraj jest pod bronią . Dzieki takim głupotom. Chrosniaku uważasz że Hitler odpuścił by taki kąsek żeby nie miał pewności że skręcili by mu kark ?

Amunicję dałbym za darmo. A my za górami za siedmioma morzami......... Głupotą jest trwać w samozadowoleniu i ocknąć się z ręką w nocniku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy! Jak zwykle, odbiegliście już tak daleko od tematu, który wywołał szanowny Atena, licząc że środowisko pszczelarzy, to w miarę jednolita substancja. Kiedyś, robiąc taką powierzchowną analizę z czego ono się składa, wyszło mi, że jest w tym środowisku tyle samo księży, co policjantów. Dziś muszę zmienić te proporcje, chociażby na podstawie tego wątku, wychodzi, że wszystkich innych przebijają politycy.

Obecnie, należy sądzić, że w społeczeństwie mamy ich co najmniej tyle, ilu znających się na medycynie.  A może by tak wrócić do zasadniczego tematu tego forum, bo niedługo więcej będzie na nim postów politycznych, jak o tematyce pszczelarskiej.

Z tego co widać, każdy swoje racje polityczne ma głęboko ugruntowane i w drodze forumowej dyskusji, nie ma szansy na ich zmianę, lub przynajmniej znalezienie jakiegoś wspólnego stanowiska. Zanim więc zaczniecie sobie "urywać łby" w imię "swoich racji" wróćmy może do tematu pszczelarskiego.

W temacie najbliższego spotkania wiosennego, założyłem wątek na temat tematów, które chcieli byśmy widzieć na tym spotkaniu. Już ponad 200 odsłon, i żadnej odpowiedzi.

Natomiast dyskusja polityczna kwitnie, chociaż wniosków z niej żadnych raczej się nie doczekamy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

> Szwajcaria jest jedynym krajem w Europie który ma najmniejszą a w razie potrzeby największą armię w Europie.

W 24 h cały kraj jest pod bronią .

Obawiam się, że liberalizacja dostępu do broni nie uczyni z Polski Szwajcarii.

Póki co więc ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dochodzę do wniosku, że mam jakąś dziwną moc wpływania na to co kto wypisuje w Hyde Parku. Skoro nie ma merytorycznej dyskusji w tematach zawodowych to przynajmniej wypisywane TU dyrdymały podtrzymują "ruch w interesie".

Trochę przypomina mi stary dowcip. Dziewczyna pyta chłopaka; co mówią twoi rodzice o mnie? Na razie ojciec nic nie mówi a matka czeka aby mu zaprzeczyć...

Wydaje mi się, że teraz większość czeka na to NASI zrobią. Ja jednak jestem "wyznawcą" Młynarskiego który śpiewał; "róbmy swoje"....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sobieski pohańców pod Wiedniem rezał ocalił Europę przed zislamizowamniem , Mrekel woła zapraszamy a jak zaproszenie przyjęte to my Polacy mamy gości zabawiać bo się boją że Niemcy się wkwią ? Jak ja gości zapraszam to nie wysyłam ich do zamku Ateny bo mi się w chałupie nie mieszczą. Kto zapraszał niech gości. Puki co Merkel nie jest władczynią Europy .

I to był ,, gorący temat,, Teraz inne gorące tematy to dyskusja zbacza gdzie parzy..

Chrośniaku przeczytałeś wpis o GEMBARY?

Nie mam zamiaru budować Szwajcari chcę mieć czym się bronić jak wkroczą zielone ludziki. Na zachód od Wisły większość ma zamiar spierniczać , my wolelibyśmy ( oby nie) bronić swoich domów.

Że co gwarancje ?

Ukrainie USA i Rosja ( przejeła wszystkie zobowiązania ZSRR) gwarantowały integralność terytorialną. I co? Jajco.

Wolę polegać na kałachu niż papierze. Bo on nigdy nie zawodzi.

Nikt nie chce amunicji w domu . Czytać ze zrozumieniem to potrafisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  Czytać ze zrozumieniem to potrafisz?

Co się tyczy Szwajcarii - wygulaj sobie hasło: "Szwajcaria a druga wojna światowa".

Ja jestem zbyt cienki w tym temacie.

Broni w swoim domu wolałbym nie posiadać.

Również nie cieszyłbym się z kałacha w rękach mojego sąsiada przez ścianę, który kilka razy w miesiącu organizuje

całoweekendowe imprezy, w których obowiązkowo muszą brać udział mieszkańcy mojego i sąsiednich bloków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kosa nie wystarczy?

Edytowane przez ppepe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy może być spalinowa?

Edytowane przez ppepe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obserwuję wątek i mam mieszane uczucia. Wiem, co niejeden z Was sobie pomyśli. Jednak... na tematy pszczelarskie mogę rozmawiać z każdym, nawet z tym, kto nie wie "jak to ze Szwajcarią w czasie wojny było". Dyskusje polityczne najlepiej przy piwie. Zgadzam się z kolegą Karpackim, a na spotkanie proponuję temat "Szkodniki pszczelego ula". Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rżną, często bez opamiętania,  to znaczy że będzie miejsce do sadzenia...  Tu miejsce by podyskutować co i gdzie sadzić. Czy są jakieś inicjatywy w tym temacie ze strony pszczelarzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Stanowisko nr 36 Konwentu Marszałków Województw RP z dnia 22 listopada 2016r w sprawie głównych problemów pszczelarstwa w Polsce,jest w pewnym sensie podstawą do podjęcia działań przez organizacje pszczelarskie.

Edytowane przez ppepe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą wyczytałem na FB  że rząd /rozporządzeniem ministra Jurgiela/ zablokował możliwość sprzedaży świec robionych z wosku pszczelego ponieważ oprócz wosku ów wyrób posiada bawełniany KNOT.  Reszta w rozporządzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pytałem o opinie, na temat uchodźców, jakie jest zdanie NASZEGO społeczeństwa. Przyznaje, że jestem głęboko rozczarowany. 

Od wpisu Ateny minęły prawie dwa lata, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia w sprawie imigrantów.

Ateno - zdanie części NASZEGO społeczeństwa się zmienia!

Przeglądając internet widzę, że wychodząc naprzeciw wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości UE

w Polsce rośnie grupa zwolenników relokacji starannie wyselekcjonowanej grupy imigrantów 

- na początek niech nam przekażą tych czterech z Rimini.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, zacny czargu, że strach tak cię sparaliżował że spać nie możesz /pisać o 1,13/.   Jakieś koszmarne wizje muszą to powodować. Niestety, nie mam dla Ciebie pocieszających wiadomości jako że z ok miliona Ukraińców szwendających się po Polsce co dziesiąty wyznaje nauki koranu a ilu to pogrobowcy UPA.

Nie wiem ale może profilaktycznie trzech osiłków, w Lublinie, pobiło Ukrainkę. Niech się wynosi " skąd jej ród".  

Nie wiem czy nasze media poświęcą tyle czasu dla pobitej Ukrainki co sprawie Rimini. A może nie warto jako że to nasi chrześcijańscy rodacy zbłądzili, ot zeszli z wcześniej obranej drogi która mówi "że Polska dla Polaków". 

Pij melisę, łagodzi stres, ten pseudopolityczny też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi