Skocz do zawartości
37 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zniknął gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie?, cały Hyde park i nie ma innego miejsca dla tematów mniej pszczelarskich, chciałabym stworzyć tu taką niszę ekologiczną dla dzielenia się serdecznościami. Proszę o swobodne składanie życzeń i gratulacji ze wszelkich okazji i każdemu. Pozwolę sobie rozpocząć z przytupem!

Z okazji dzisiejszego Dnia Majsterkowicza, chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i bogactwa w ulach oraz w warsztatach wszelkim majsterkowiczom, a przede wszystkim miłościwie nam panującemu Koledze Karpackiemu, mającemu w swej pieczy cały polankowy Kącik Majsterkowicza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy dzień , kiedy koleżanka Agata umieściła tu ten bardzo ciekawy dla mnie wpis, nie może być jednak uważany za bardzo miły, chociaż by z tego co byłem zmuszony robić, a już w ogóle nie miałem szansy dowiedzieć się , że był to jakiś "dzień majsterkowicza"  Uznanie więc za czujność , i miłe przypomnienie nam o tym.  Jednak muszę troszkę zaprotestować przeciw zbytnim przecenianiem mojej roli zarówno w powstaniu i funkcjonowaniu  tego wątku.  Wątek dobrze będzie funkcjonował wtedy , kiedy zawiera wiadomości interesujące, a wśród  czytających są ludzie, których te tematy interesują. Dlatego każdy piszący i czytający są potrzebni , aby wątek był ciekawy i dawał wiadomości tym którzy go czytają. Oczywiście , każdy temat , ma swoje grono zainteresowanych , i ja bym się nie silił na określanie , kto ma w nim większe zasługi .  Wrócę jednak na chwilę do dnia wczorajszego , który jednak miał jakiś związek z majsterkowaniem . Mianowicie od ponad miesiąca, zaplanowałem zakup kolejnej ilości sklejki liściastej. Niestety cały czas , otrzymywałem informację , że tir wiozący tą sklejkę z Rosji, stoi zatrzymany na granicy  Polsko - Białoruskiej i nie wiadomo kiedy dotrze do miejsca przeznaczenia.  I tak było aż do wczoraj.  Wczoraj nareszcie otrzymałem wiadomość , że mogę przyjechać. I pomimo fatalnej pogody, zimna śniegu i ślizgawicy,  Trzeba było brać przyczepę i zrobić 300 km  aby sklejkę przywieźć , chociaż ze względu na pogodę , był to jeden z  najgorszych dni na taką jazdę w tym czasie..  Trzeba jednak powiedzieć coś czego nikt na forum nie pisze, że skrzynek zsypańcowych niektórzy zamawiają po około 100 sztuk.  Pozdrawiam.   Osobny temat , to są ceny tych materiałów , które często nie wiadomo od czego zależą.

DSCF1979.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Każde święto jest okazją do złożenia życzeń bliźnim...

   Już za kilka dni 30 rocznicę świętuje; WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY... Życzenia grania jeszcze sto lat...

   Impreza weszła w wiek dojrzały, niektórzy mawiają że to są lata "chrystusowe".

   Co prawda czasy takie że nie nastrajają do robienia hucznego jubileuszu ale... przekonani zapewne wesprą szczytne cele a satysfakcja z dobrego uczynku będzie odpłatą za dobro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Muzyka łagodzi obyczaje" - mawiał wielki znawca Jerzy Waldorff

  Widzę konsekwencję tej maksymy na TYM portalu. Przeszła w ciszy, niezauważona...  Impreza o charakterze charytatywno- społecznym, którą popiera /wg fb/ 81% społeczeństwa  polskiego  i jeszcze kawałek świata, nie spotkała się  ŻADNYM odzewem również wśród bywalców portalu Polanki.  Dało się zauważyć że czynni politycy, rozdający karty w naszym kraju mają tyle spraw na głowach, że  nie znajdują czasu na jakieś harce wydziwiane przez pospólstwo.  

  Od 30 lat WOŚP odbieram jako coś co integruje, szczególnie młodzież, ucząc postaw etycznych i prospołecznych, jakże ważnych również dla społeczności pszczelarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jest tak.

Czy wszyscy muszą trąbić, że coś lub kogoś wspierają? 

Pewnie pszczelarz Polankowicz od lat wspiera swoim miodem hospicjum w Wałbrzychu. Nigdy się tym nie chwalił. A ja dowiedziałem się o tym przypadkiem. Wielki szacun.

Z drugiej strony.

Pamiętam jak na tym forum była dyskusja na ten temat. I nie ma do czego wracać, bo "budzą się demony"

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Wszystkim Pannom, Paniom, Damom dla których pszczoły są życiową pasją a równie często drogą do fortuny, w dniu ICH  święta składam serdeczne życzenia zdrowia, pokoju i spełniania marzeń... 

   Szczególnie gorące życzenia przesyłam Paniom zawiadującym Polankom by ICH trud i zaangażowanie w działalność społeczną był źródłem sukcesów organizacji a dla nich był osobistą satysfakcją z dobrze wypełnianych, przyjętych na siebie obowiązków.

ATENA

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do KONCERTU ŻYCZEŃ czy pod inny tytuł ale...

  Wczoraj o godz 19;55 w TVN -ie, w programie UWAGA,  pokazano reportaż jak "się robi miód"  i jak w hurtowej ilości BYŁ ROZPROWADZANY  na Podhalu i po przez sprzedaż na alegro.  Widać, w tym reportażu, jak  IDEAŁ SIĘGA DNA.  Reportaż kończy się pytaniem  skierowanym  przez p. redaktor  do "producenta ";  CZY PANU NIE WSTYD TAK OSZUKIWAĆ LUDZI?  Pytanie pozostaje bez odpowiedzi...

   Piszę tę wzmiankę o jakże ważnym problemie...  Parada oszustów była znacznie dłuższa. Nie będę jej prezentował...Może  znaleźli się i inni, którzy przełamując opory moralne, obejrzeli ÓW PROGRAM i wystąpią z ŻYCZENIAMI DO STOSOWNYCH WŁADZ  aby...

  Może ci co tak skutecznie demonstrują swoją determinację w tym jak poprawnie wykazać wyższość jednych uchodźców nad innymi pokażą jak walczyć z tą patologią która podcina gałąź na której siedzimy.  Nie jest to sprawa tylko ekonomiczna, ważniejszą jest utrata wciąż jeszcze istniejącego zaufania do pszczelarzy i ich produktów.

  PS. Być może ktoś potrafi odnaleźć ten program odnaleźć aby go  TU umieścić...

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Atena napisał:

Nie wiem czy to do KONCERTU ŻYCZEŃ czy pod inny tytuł ale...

  (...) jak walczyć z tą patologią która podcina gałąź na której siedzimy.  

    

Że niby gdzie ty teraz siedzisz ślimoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, czarg mi wysłał świąteczne życzenia.

Jak miło dowiedzieć się że ktoś o mnie myśli nawet w ten gorący, przedświąteczny czas. 

Wzajemnie, dużo zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkiego czego MI życzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie A. ja Ci przecież żadnych życzeń nie wysyłałem?!? Ty na prawdę po polsku nie rozumiesz?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pszczelarzom przesyłam piosenkę Staszka Soyki trochę ostatnio pogubionego, ale zawsze świetnego w tym co robi:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2022 o 07:01, Atena napisał:

   w TVN -ie, w programie UWAGA,  pokazano reportaż jak "się robi miód"  i jak w hurtowej ilości BYŁ ROZPROWADZANY  ...

  PS. Być może ktoś potrafi odnaleźć ten program odnaleźć aby go  TU umieścić...

    

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/miod-jak-stwierdzic-czy-miod-jest-prawdziwy,349607.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zacząłem tracić nadzieję że KTOŚ zareaguje na moją zajawkę...

 Wygląda na to że skala patologii  w tym temacie jest większa niż myślałem.  Oczekuję, że  ukażą się kolejne wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

To ja też coś wrzucę z okazji tego dnia. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Złóżmy sobie życzenia  z tego powodu że... jeszcze żyjemy.

  A może coś bardziej praktycznie, ot choćby JAKIEŚ INICJATYWY w kierunku wzrostu ilości pożytków pszczelich?   To może być PRAKTYCZNIE użyteczny kierunek przekuwania wzniosłych słów w CZYN.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech melodie tworzone przez wylatujące z uli pszczoły będą koncertem dziękczynnym za trudy dnia codziennego

dla

wszystkich mam, matek, mateczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Dziś  trzeba było portalowi  poświęcić gromnicę... 

   Nigdy nie można być pewny kiedy i jaki cud  się wydarzy  a może  ożyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncercie życzeń nowy hit rolniczego protestu:

Niech ci się nie wydaje Ursulo Von der Leyen

Że nas są małe zgraje Ursulo von der Leyen

Rolników są miliony On już nie szuka żony

Ale wśród krętych ulic On szuka swej Urszuli

Masz rozwichrzone włosy A Rolnik ma swe kosy

Traktory i kombajny Już nie jest taki fajny

Mówisz to koniec NEP-u Masz nas za tęgich kiepów

Że przyjdzie życia proza Zatrudnisz nas w kołchozach

REF: ---- Polska to cud kraina

Wysłałaś nam suk....na

By za niemiecki szmalec

Dać tu na ludzi walec

Był u nas Kołodziejczak

Na takich szkoda pejcza

My mu śpiewamy rotę

A On se strzela fotę

Taki to jest minister Przy takim żul jest Mister

Urszulo powiedz sama Selfie na Instagrama

Ten Kołodziejczak dekiel Zastraszać miał kobietę

Na miasto dziś ruszamy Też go pozastraszamy----

Masz uśmiechniętą minę Zastopuj Ukrainę

I razem z marksistami Zajmij się może grami?

Donek co jest premierem Lata helikopterem

On nigdy nie siwieje I z blokad to się śmieje

My z nim nic nie wskóramy Urszulo Von Der Leyen

To zawodowy layer Ursulo Von Den Layen

Wypchniemy go za krainę To wróci on kominem

Bo je on z Twojej ręki Za żarcie dla nas dzięki ---

My mamy dosyć gadów I zielonego ładu

Ci ekoterroryści To jacyś antychryści

Niech ci się nie wydaje Ursulo von den Layen

Że Unię tak kochamy My się z niej wycofamy

Wie chłop wie kobita Zrobimy polexita

Choć będą w nieboskłony Płakały twe muflony

Inaczej wykształciuchy Płakały do poduchy

To straszne miękkie faje Urszulo von der Layen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...