Skocz do zawartości
jokaz

Znowu muszę przenieś pasiekę!!!

130 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak poprzednio pisałem. Nie jest łatwo znaleźć miejsce pod pasiekę. Ale w końcu się udało. Znalazłem miejsce, podpisałem stosowną umowę dzierżawy na 3 miesiące. Zapłaciłem niewiele bo 12 zł  za 100 m2 na trzy miesiące. Bo tylko na taki okres Urząd Miasta mógł. Rzekomo... Ale żeby nie było tak pięknie. Po tygodniu dostałem wezwanie do złożenia wyjaśnienia. I tu się wkurzyłem. Wyjaśnienie dotyczyło czy na wydzierżawionej działce postawiłem jakąś altankę, pracownie pszczelarską. Odpisałem, że nie bo jak mam cokolwiek stawiać jak dzierżawa jest na 3 miesiące. Dano mi spokój. Pomijam fakt że, odebranie pisma, sporządzenie odpowiedzi i złożenie w UM to cały dzień pracy a jak to bywa człowiek ma pracę swoją zawodową plus pasieka w sezonie, plus rodzina itp. O ludzie....

Wiem że, dwie gminy dalej jest o wiele łatwiej.

Prawdopodobnie odpuszczę sobie temat, jestem zmuszony się za kredytować na 20 lat i kupić coś swojego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydzierzawianie-nieruchomosci-komunalnych-i-skarbu-panstwa,1820/

Tam masz napisane dlaczego 3 miesiące i jak chcesz na dłużej to jak. Ja płacę 200 za miejsce bez umowy z dostępem do spichlerza , stodoły. Poszukaj u chłopa , może i drożej ale papiery odpadają.Mam ,,bazę ,, swoją jakby kazali się zwijać . Na razie współpraca kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarg napisał:

"W Polsce łatwo znaleźć miejsce pod pasiekę"

A jednak czarg się myli. Dostałem negatywną odpowiedź z Urzędu Miasta. Miejsce które sobie znalazłem, jak dla mnie dobre. Ale urzędnik (nie znający się na pszczelarstwie) uznał, że nie mogę tam trzymać pszczół. Bez oględzin miejsca, bez rozmowy. Na zasadzie nie bo nie. Oficjalnie podał że zbyt blisko drogi gruntowej i zabudowań. Z mojego doświadczenia wiem że, teren jaki znalazłem jest ok. Cóż, szukam dalej.

 Czy próbowałeś skorumpowac urzędasa poprzez wręczenie korzyści majątkowej?

Będąc członkiem PZP jesteś członkiem rolniczego zrzeszenia branżowego, a więc chyba  rolnikiem. Rolnikiem dziwakiem bez praw rolnika do ziemi. Twoja żona może założyć i zarejestrować u siedzacego w pierdlu Serafina miejskie koło gospodyń wiejskich bez ziemi (gwarantuje to ustawa Jaruzelskiego) Jako członek Polanki nie masz nawet tego. Bez zmuszenia sejmitów kartką wyborczą do uchwalenia sensownej ustawy pszczelarskiej raczej zapomnij o zakupie ziemi rolnej pod pasiekę. Jest nas pszczelarzy podobno 60 tysięcy, a więc jako elektorat niszowy i zanikający geriatrycznie nie liczymy się, a więc politycy z nami się nie liczą. (no może niektórzy naiwni jak ci podczas marszu w obronie pszczół) Tym bardziej, że mamy fatalną pozorną reprezentację naszych interesów wobec urzędników państwowych (w/w Serafin). Są pewne myki by ominąć dziwaczne prawo "regulujące" zawód rolnika i czyniące go dziedzicznym. Myki uchwalone na jakiś czas, by paru polityków zdążyło pozałatwiać swoje zaległe sprawy ziemskie - więc spiesz się. Ciekawe jak będą wracać emigranci chcący zostać polskimi rolnikami? Podobne myślenie jurgielańskie prowadzi do wniosku, że samochód może kupić sobie tylko właściciel prawa jazdy. Czyli nie ma opcji, że jako niewidomy kupuję sobie samochód i zatrudniam szofera. Podobnie jak chcesz sobie pociupciać - obowiązkowo musisz się wcześniej ożenić z przedmiotową niewiastą. Tak to nowoczesna ustawa ustawa o handlu ziemią rolniczą zabezpiecza Cię skutecznie przed lichwą bankierów. Bankierzy jako wybrani mogą zostać legalnie rolnikami bez wykształcenia rolniczego i mieszkając w innej gminie bez problemu - przejmując gospodarstwo zadłużone hipotecznie. Jak się wywali UE i zanikną dopłaty rolnicze (będące tak naprawdę zasiłkami socjalnymi zabezpieczającymi nas przed fawelami na przedmieściach miast), to wtedy  prawdopodobnie wszystko znormalnieje.

http://www.fakt.pl/pieniadze/nieruchomosci/ustawa-o-obrocie-ziemia-rolna-czy-mozna-kupic-ziemie-nie-bedac-rolnikiem/q6yn00k

Wrócimy do ustawy o zrównaniu chłopa z ziemią tak jak to było po wojnie. Czyli po 2 metry kwadratowe na twarz. Teraz dodatkowo po skorumpowaniu księdza i bez prawa postawienia nad sobą ula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dowód że, pszczoły na działce PZD to problem. Pan Prezes pisze że, "na wyznaczonym miejscu". Znam przypadek że, nawet wyznaczone miejsce przez Zarząd ogródków działkowych - stał się problemem i dla działkowców i pszczelarzy. I jedne z największych ogrodów działkowych w Polsce, nie ma takiego wyznaczonego miejsca, bo zawsze znajdzie się ktoś komu pszczoły a raczej pszczelarz będzie przeszkadzać. Nie wiem tylko, ale się dowiem, czy to akcja ogólnopolska czy też lokalna?

 

Tak jak pisałem. Fundamentem w pszczelarstwie jest miejsce na pasiekę.

post-11-0-61169700-1500019693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Oto dowód że, pszczoły na działce PZD to problem. Pan Prezes pisze że, "na wyznaczonym miejscu".

Problemem jest - mój ul najważniejszy i ma stać gdzie postawię . Ogródki działkowe mają swoje regulaminy , przepisy współżycia społecznego . Jak ktoś ma to w d. ląduje na marginesie. Może społeczność sobie nie życzyć jej święte prawo do wolności.

P.S. wyznaczone miejsce i z reguły liczba rodzin na 1 pszczelarza będącego członkiem ogrodu działkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...