Skocz do zawartości
pytla

Prawda to czy fałsz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może tu się potykajcie na miecze, a nawet topory w swojej dociekliwości, gdzie jest pies pogrzebany.

Nie sądziłam, że  ja też mam taki zakuty łeb, żeby z uporem dochodzić racji choć nie ma sensu przestawiać kredensu żeby coś tu zmienić.

cyt. Kolegę Borowego

Kontynuując tę farsę - w kwestii technicznej, jak to jest ?

Członek Klubu Polankowego, który oczywiście nie ma nic wspólnego z SPP, mimo w błąd wprowadzającej nazwy i używania polankowego godła, wpłaca 50 zł składki do SPP, po czym SPP w dobroci swojej wspiera go w jego pszczelarzeniu przelewając mu 20 zł ... no właśnie, gdzie ? na jego konto, czy na konto (dajmy na to że rzecz się dzieje w Wałbrzychu) na konto członka zwykłego jokaza, nie mającego nic wspólnego z SPP?

Wpis nie mający żadnego pokrycia w faktach. Piramidalna bzdura. Otóż Kluby Polankowe istnieją  na dzień dzisiejszy  na dotychczasowym statucie  lokalnego zbioru członków zwyczajnych, którzy miejscowo coś tam sobie robią, korzystając czasem z pomocy fachowej, merytorycznej i programów KPWP poprzez Polankę.

Każdy z nich złożył pisemną deklarację i opłacił składkę  członkowską poprzez konto bankowe (tylko nie wiem czy indywidualnie czy też jako jedna kwota z wyszczególnieniem pozycji : imię nazwisko   itd. Na co istnieje namacalny dowód księgowy i to zapewne podwójny w postaci wyciągu bankowego i wpisu w konto imienne data i kwota wpłaty.

Żadne dwadzieścia zł nie zostało przelane na niczyje konto,  a już na pewno nie na konto kolegi prezesa tylko prezes kolegom w ramach mechanizmu, który objaśnił Porter udzielił wsparcia Klubowi w kwocie powiedzmy 1000 zł i było to  tożsame z obniżeniem składki z 70 zł do 50, bo ich jest zakładam pięćdziesięciu.

To teoretycznie wybrzmiało , żeby  przybliżyć się  do prawdy.

Praktycznie to pewnie powiedział wspieramy was kwotą 1000 zł, żebyście mieli na opłacenie wykładowców lub sali i potrąćcie to sobie ze składki, która będzie wynosiła od klubowiczów 50 zł.

Tak ja to widzę a jeśli się mylę to poproszę aby mnie poprawili Ci co brali udział w tej akcji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pytla napisał:

. Otóż Kluby Polankowe istnieją  na dzień dzisiejszy  na dotychczasowym statucie  lokalnego zbioru członków zwyczajnych,

A co to takiego ?

Bo ani status SPP takiego czegoś nie przewiduje, ani kluby nie mają żadnej formy prawnej. Dlatego pisałem,  formalnie ich nie ma, a SPP je traktuje jako zbiór członków zwyczajnych.

3 godziny temu, pytla napisał:

Praktycznie to pewnie powiedział wspieramy was kwotą 1000 zł, żebyście mieli na opłacenie wykładowców lub sali i potrąćcie to sobie ze składki, która będzie wynosiła od klubowiczów 50 zł.

Dochodzimy do sedna, chociaż powoli. Jeśli wsparł tym 1000, to na czyje konto?

Jeśli z formalnej strony kluby nie istnieją nie mają kont bankowych, prawda?

Więc jeśli SPP przelewa im jakieś pieniądze - pomijając ramy prawne czegoś takiego- robi to na czyjeś prywatne siłą rzeczy konto, prawda?

Teraz dalej - klub takowy jest częścią SPP i organa SPP mają pełną kontrolę nad tym tysiącem  (wersja Piotra S) czy SPP nie widzi klubów a dostrzega tylko zbiór członków zwyczajnych, którym obniża składkę realizując cele SPP ( Porter)?

W takim razie co Pani Prezes nazywa piramidalną bzdurą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera, drugą noc nie śpię przez tego człowieka z lasu. Dobrze, że przynajmniej wzruszający film o powstańcach obejrzałam.

Piramidalną bzdurą jest to, że inteligentny  facet nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Mam dwie propozycje.

1. Pierwsza Zapisz się asan do Polanki i założymy Klub. Zostaniesz Prezesem i przerobimy wszystko praktycznie (bez konta bankowego).

2. Hejterem byłeś niezłym za czasów Piotra S. to może zostaniesz członkiem wspierającym przyczyniając się do lepszego teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już się przyczyniam  - gdyby nie ja temat klubów by nie zaistniał, a tak jest szansa na jakieś cywilizowane rozwiązanie sprawy.

Ps. Strasznie Panią Dyrektor lubię 

:- ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Borowy , piszę jako prezes stowarzyszenia  bo  takim  jestem . Nie wyciągaj bzdurnych  wniosków nt wpłat przez Polankę , przelewów na prywatne konta bankowe itd...Przecięż to  jest  jasne kluby płaciły określoną składkę do Polanki i z tej wysokości składki rozlicza  się Polanka . Tyle razy już pisałem że obniżona  składka  wynika  również z  tego że Polanka  ma  mniej  pracy z  klubami . Kluby poza współpracą , szerzeniem ideałów Polanki są w  pełni NIEZALEŻNE ...                                                                Nie  wiem  jak będzie  po nowemu {musimy u siebie to przedyskutować }, bo może wystarczy jedna  składka członkowska za prawie setkę członków.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, truten napisał:

Kluby poza współpracą , szerzeniem ideałów Polanki są w  pełni NIEZALEŻNE ...    

I tak zostanie. A wydaje mi się, że borowy pisał i moim klubie. Ale co on wie? Dużo domysłów, insynuacji, pomówień. Prostować nie zamierzam. Obecnie nie jestem już prezesem a księciuniem sudeckim🤪 a na Kociewiu nazywają mnie bonzo.💪 Też mi się podoba. Ale czy to ważne? Prawdą jest, że jestem aktywny i nie ukrywam się. Działam dla Polanki i niektórych du.a boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony slogan. Kluby odciążają z pracy Polankę.

Do pewnego czasu ulubiony przykład to było odciążanie kolegi od projektu LEKI z wysyłkami. 

Po czym ten kolega napisał, że dla niego to bez różnicy.

I idea padła. 

Jak ktoś piszę że odciąża Polankę z czegokolwiek to niech poda konkrety - ile finansowo Polanka na tym oszczędza lub ile czasu Zarząd czy inni działacze oszczędzają.

Polanka miała być alternatywą dla PZP a tutaj na siłę wpycha się struktury terenowe, niektóre jeszcze pobierające tzw. ulowe lub zastrzegające sobie prawo do selekcji członków "klubu". I to pod szyldem Polanki - a przecież nie po to powstaliśmy..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 21:51, pytla napisał:

 

Nie sądziłam, że  ja też mam taki zakuty łeb, żeby z uporem dochodzić racji " choć nie ma sensu przestawiać kredensu żeby ....wydobyć z Was coś co zapewne posiadacie, o czym zapomnieliście":

Życzę Wam dokładnie tego samego, czego kolega Czarg życzy Zarządowi Polanki w wątku o Klubach.

 

Sama zmiana Zarządu nic nie da o ile Wy się nie zmienicie.

To żałosne, że po zamknięciu dyskusji przyszliście tu po moich śladach ją kontynuować w starym stylu.

Bez chęci do wzajemnego zrozumienia, przestrzegania zasad, budowania autorytetu poprzez współpracę i jasno określone cele niewiele uda się osiągnąć.

Radzę się ogarnąć i pamiętać, że stać Was na więcej niż udawadnianie kto ma racje.

Prawda sama się obroni.

do "Człowieka z lasu":)

Dziękuję . Też tak mam.

do Moderatora

niestety polubiłam i Ciebie pomimo wywalenia wszystkich moich postów z wątku o klubach.

Jednak dla dobra Forum postaw na fachowość, a nie uległość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cytat

 

 

.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...