Skocz do zawartości
Adonis

kot w pasiece

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zdania zaraz będą podzielone, jednak kto może i ma możliwość niech sobie zafunduje ( adoptuje, przygarnie) kota do pasieki. Bardzo pomaga, szczególnie teraz jesienią w walce z myszami, nornicami i ryjówkami, które lubią pakować się do rodzin. Inna sprawa to, że wylotki powinny być zabezpieczone, ale wiadomo, że mysz i cieńsze drewno przegryzie i do ula wlezie szkody czyniąc. Ponadto kot na pasieczysku odstrasza również sikorki, które zimową pora lubią niepokoić nasze pszczółki. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, an500 napisał:

Przekaze nieodplatnie  8 szt./l

Może prościej wysterylizować?  

Mój kot jest wykastrowany , a suczka wysterylizowana . Temat potomstwa odfajkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry pomysł z tym tematem o kotach w sytuacji kiedy: ,,że o dalszym losie SPP Polanka na ok 1600 członków zdecydowało 50-ciu paru członków." To trochę frustrujące.Myślę,że należało by trochę pisać cieplej i osiągnięciach naszej Polanki. Koty temat rzeka, ja mam dwa + te, które się jedynie  stołują i wypoczywają Zeszłej zimy zostawiłem dwa worki nasion gryki na trzy dni w stodole gdzie 2 m od worków jest pojemnik z dozownikiem kociej karmy na tydzień. Tak aby nie głodowały, kiedy nie będzie wyjątkowo mnie w pasiece. Zdarza się to bardzo sporadycznie. Po 3 dniach w workach było po 2 dziury i przemielona częściowo gryka. Takie to milusińscy. Odnośnie sikorek to owszem trochę straszą, ale jak nie ma śniegu i nie mokro bo się nie pofatygują. Musiałem założyć siatki na wlotki. Ale, co tam są piękne, mają charakter wiedzą jak mą sterować. Sam bym się chciał przy miodobraniu położyć, obok  leniwego ostentacyjnego delikwenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...