Skocz do zawartości
pytla

Pytania do Zarządu

82 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT Takie oświadczenia są zbierane, co do wpisu vegety, ja naprawdę mam co robić i uwierzcie mi ze brakuje mi czasu na czytanie jeszcze wpisów na forum :( kto miał wątpliwości co do wypełnienia oświadczenia mógł zadzwonić wyjaśniłem. Dostałem stertę listów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto poprosić kogoś żeby napisał by na forum nie zadawać takich głupich pytań tylko dzwonić od razu. Swoją drogą możliwe, że wyjaśnienie na forum wystarczyło by i nie byłoby potrzeby tracić czasu na odbieranie wielu telefonów? Ale chyba tylko czepiam się więc przepraszam. Na drugi raz trzy razy zastanowię się zanim o coś zapytam. Pozdrawiam, vegeta P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vega napisał:

To może warto poprosić kogoś żeby napisał by na forum nie zadawać takich głupich pytań tylko dzwonić od razu. Swoją drogą możliwe, że wyjaśnienie na forum wystarczyło by i nie byłoby potrzeby tracić czasu na odbieranie wielu telefonów? Ale chyba tylko czepiam się więc przepraszam. Na drugi raz trzy razy zastanowię się zanim o coś zapytam. Pozdrawiam, vegeta P)

No chyba właśnie do takich rzeczy to forum jest powoływane by w razie wątpliwości takie pytania zadawać by nie trzeba było z osobna udzielać informacji czy to telefonicznie czy e-mailowo. Zresztą przytoczony przez ciebie Marcin przepis prawny w żaden sposób nie odnosi do tego dlaczego organizacja zbiera w/w oświadczenia. Wystarczy sprawdzić i co z podanego przepisu wynika 

Art.  106i. [Termin wystawienia faktury]
1.
Fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę, z zastrzeżeniem ust. 2-9.

Dlatego jest tyle niedopowiedzeń i budzą one wątpliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niego jasno ze musimy jako polanka wystawić fakturę proste jak drut. Nie widzę wątpliwości. W przyszłych wyborach poproszę żebyś mnie zastapił, na pewno będziesz lepiej wykonywał moje obowiązki. Nie widzę sensu dalszej dyskusji, szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. Jeśli Ci Polanka nie pasuje nikt tu nikogo nie trzyma. 
Napisałeś 3 maile z pytaniami o te oświadczenia, prościej było zadzwonić. Więcej czasu zajęło mi odpisywanie na nie niż rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 15:42, Marcin_K napisał:

 Jeśli Ci Polanka nie pasuje nikt tu nikogo nie trzyma. 

Czyli nie można liczyć na odpowiedź przedstawicieli Polanki na pytania od członków Polanki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Prosiłbym Zarząd o udzielenie odpowiedzi. Od ubiegłego roku obowiązuje rozporządzenie MR w sprawie pobierania opłat za kontrolę w ramach RHD. Czy moja organizacja macierzysta wystosowała odpowiednie pismo do Ministra w sprawie zaniechania pobierania opłat? Z chwilą wprowadzania RHD byliśmy jako pszczelarze zwolnieni z takich opat. A może godzimy się i dajemy się strzyc?

Na portalu farmer.pl czytałem, że trwają  przymiarki aby choroba zwalczana obecnie z urzędu jaką jest zgnilec amerykański, przestała być traktowana jako poważne zagrożenie a tym samym nie była by zwalczana z urzędu. Pozbawiając pszczelarzy jakichkolwiek roszczeń finansowych za utracone rodziny pszczele jak i ule. Czy Zarząd Polanki w tych sprawach podjął odpowiednie kroki?

Z pozdrowieniami jokaz

IMG_20230810_191542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...