Skocz do zawartości
pytla

Pytania do Zarządu

82 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ile  wynosiła opłata skarbowa na chwilę obecną za złożenie dokumentów  w KRS ?

2. Czy Zarząd planuje jeszcze w roku bieżącym zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków w celu ustalenia wysokości składki członkowskiej na 2022 rok i kolejne.

3. Dlaczego nie udało się zrealizować punktu 2 w Bukowinie. Uważam, że wyjaśnienie należy przedstawić ogółowi członków, bo dotyczy nas wszystkich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pytla napisał:

3. Dlaczego nie udało się zrealizować punktu 2 w Bukowinie. Uważam, że wyjaśnienie należy przedstawić ogółowi członków, bo dotyczy nas wszystkich.

Witajcie.

Oczywiście pytanie jest do Zarządu ale opiszę jak to widział zwykły członek który brał udział w Walnym zebraniu.

Przede wszystkim propozycja zmian nie była wcześniej przy wysyłaniu zaproszenia na walne zebranie wysyłana do członków  SPP Polanka. Na forum, Facebooku itp. nie podjęto próby wyjaśnienia propozycji zmian. Problem wg mnie nie dotyczył tylko samej wysokości składki ale również widełek jej naliczania. Poza kryterium do 80 rodzin pszczelich było jeszcze kryterium co z pszczelarzami co mają do 10-20 rodzin i by nich tą decyzją nie obciążyć. Poprosiłbym Zarząd o wyjaśnienie ile ze składki podstawowej jest odprowadzane na ubezpieczanie OC a ile zostaje w SPP Polanka.  Należało by naprawdę popracować na propozycją zmian w uchwaleniu składek. Zarząd ma wiedzę ile jest członków, ile posiadają rodzin pszczelich. Można na tej podstawie przygotować jakieś wyliczenia do powyższych wariantów, przedstawić członkom i poddać pod głosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Opłata skarbowa za złożenie dokumentów wynosiła 350 zł w związku ze zmianą składu zarządu i 350 zł za zmianę składu komisji rewizyjnej.

ad 2. Zarząd planuje walne w wymienionej wyżej sprawie.

ad 3. Przyczyna techniczna polegała na tym, że błędnie zrozumieliśmy zasady głosowania. Odbyło się głosowanie trzech propozycji. Każdy członek gremium mógł oddać głos trzykrotnie, po jednym przy każdej omawianej propozycji. De facto większość zebranych wybrała jedną z trzech opcji, a żadna nie zdobyła wymaganego minimum niezbędnego do jej zatwierdzenia. Dlatego wszystkie trzy odpadły i pozostaliśmy przy poprzedniej składce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę na fakt że nie udało się zebrać dużego gremium.

Można powiedzieć wina członków nie przyjechali.

Co do podwyżki myślę że wytrzymam.

I tak place teraz dwa razy.;)

Jednak bez dyskusji, podejmuje się ważne rzeczy.

Dyskusji nie było na forum, , chyba że gdzieś indziej.

Nie ma woli stworzyć struktór pośrednich, wtedy by przedstawiciele głosowali, a tak kto przyjedzie, ten ma głos, z jednej strony to spoko ale patrząc na całokształt to nie bardzo,. A gdyby tak chciało przyjechać 1000 ludzi? Co wtedy?

Dlaczego nie słuchacie Kazika i podobnych.?

Przyszłość Polanki nie zależy od składki,.

Zależy od klubów.

Chyba że chce zostać elita.

Takie moje zdanie.

Parafrazując, ja jestem w Polance.

Ale  wciąż czekam,  co POLANKA może mi zaoferować, oprucz KOWRu z którego i tak nie korzystam.

Możliwość kontaktu, to cenię.

Co jeszcze?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanka w liczbach czyli przydała by się statystyka dotycząca "stanu" Stowarzyszenia.
Przewija się przez forum różna liczba członków 1200, 1300, 1600 ... a co jest prawdziwe?

Czy jest możliwość aby takie dane zebrać i przedstawić dla Członków Stowarzyszenia?
Osobiście widziałbym przynajmniej takie informacje, które być może pomocne były by przy następnym Walnym Zebraniu Członków SPP Polanka:

  1. Ilu członków liczy Stowarzyszenie?
  2. Ilu członków prowadzi pasieki do 10(20), 80, i powyżej 80 rodzin, lub bardziej szczegółowo?
  3. Ilu członków korzysta (korzystało w latach) z mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich"?
  4. Jaki jest bilans finansowy Stowarzyszenia i struktura wydatków?
  5. Ile jest klubów Polankowych i jak są liczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Polanka liczy 1565 członków.

ad 2. To są dane poufne.

ad 3. Również poufne, chociaż można zweryfikować ile pieniędzy zostało przeznaczone na poszczególne projekty

ad 4. Wszelkie bilanse na stronach KRSu w Lublinie.

ad 5. Sformalizowane są Stowarzyszenie z Nowego Sącza i Chełmży, pozostałe kluby nie są: Dąbrowa Tarnowska, Łącko, Wałbrzych, Ostrówek, Wieluń, Włocławek, Nowy Dwór Gdański i Kościeżyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wszelkich zebraniach członków Polanki informowani są wszyscy jej członkowie i każdy może wziąć udział. Nie można nikogo do tego zmuszać. Wiele osób jest w naszych strukturach tylko ze względu na refundacje i działalność stowarzyszenia w ogóle ich nie interesuje. 

Co do demokracji bezpośredniej została ona wymyślona już dość dawno i jest jednym z fundamentów naszego Statutu 

§14.

Członkowie zwyczajni mają prawo:

1. biernego i czynnego uczestnictwa w wyborach do władz Stowarzyszenia;

2. korzystania z majątku i wszelkich form działalności Stowarzyszenia;

3. udziału w zebraniach, wykładach, imprezach i innych wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Mimo wszystko nasze spotkanie w Bukowinie można uznać za udane.

Tradycyjną przyjacielską atmosferę czuliśmy o pierwszego wieczora .

Trochę szkoda że na początku w sposób nie formalny  zarząd nie omówił planowanych 

uchwał . Mimo małej liczebności na walnym dyskusja była gorąca i burzliwa.

Zmiana składki nie przeszła bo zarząd nie potrafił jej porostu obronić podając cyferki.

Niestety nie podano ile osób nie płaci składki i jakie kroki podejmie władza aby przywołać do 

statutowego obowiązku członków.

Co do zarzutu że kilka procent zadecydowało za wszystkich takie są prawa demokracji ,

nikomu nie zabroniono udziału ani nikogo z obecnych nie wykopano z sali obrad.

Gratuluje koleżankom i kolegom wyboru i oczekuję mądrych decyzji.

Ale szykowanie szybkiego nadzwyczajnego zebrania w sprawie składki  to  przesada 

za swoje gapowe trzeba się rok przemęczyć i proponuję zorganizować przy następnym Jesiennym spotkaniu

co nagle to po diable . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, baru napisał:

Czy to nie na wew. Forum, temat dyskusja?

 A wiesz ile osób czyta wewnętrzne tam pisano o klubach , statucie , składce i kulą w płot.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałaś na co dodatkowe pieniądze 

a jak wynika z poprzedniego trudnego niewątpliwie roku 

w kasie debetu nie było  . Wszyscy słyszeliśmy sprawozdanie finansowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pszczeli-Dom napisał:

 A wiesz ile osób czyta wewnętrzne tam pisano o klubach , statucie , składce i kulą w płot.

 

Każdy z członków chyba ma dostęp ?. A "roztrząsanie wewnętrznych problemów "spraw, na oficjalnym forum uważam za co najmniej zbędne i szkodliwe biorąc pod uwagę  nie daleką przeszłość.

Dotychczasowe postępowanie tego dowiodło .

To tak bezstronnie ;) .

 

 

 

17 minut temu, Pszczeli-Dom napisał:

Co do zarzutu że kilka procent zadecydowało za wszystkich takie są prawa demokracji ,

To nie zarzut ,to zwrócenie uwagi na pewien aspekt sprawy i propozycja dyskusji co z tym dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było debetu, dzięki polityce oszczędnościowej. Nie było ani sensu ani możliwości (pandemia) zorganizowania Walnego. Nie powiem, że nie da się przeżyć bez zwiększenia składki. Będzie to jednak wymagało jeszcze co najmniej jednego pełnego roku oszczędności polegających np. na tym, ze wyjazdy będą pokrywane z funduszy własnych członków zarządu. Popieram działania zmierzające do zwiększenia składki, która jest na tym samym poziomie od ośmiu lat. Decyzja należy do zarządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Pszczółka Agata napisał:

ad 5. Sformalizowane są Stowarzyszenie z Nowego Sącza i Chełmży, pozostałe kluby nie są: Dąbrowa Tarnowska, Łącko, Wałbrzych, Ostrówek, Wieluń, Włocławek, Nowy Dwór Gdański i Kościeżyna.

Żeby była jasność Kluby z Nowego Sącza i Chełmży być może są sformalizowane ale nie w strukturach SPP Polanka tylko jako stowarzyszenia zwykłe. Czyli to odrębne stowarzyszenia.

Niestety SPP Polanka nie jest federacją stowarzyszeń.

 

14 minut temu, Asper napisał:

Proponuję temat przenieść na forum wewnętrzne.

 Dyrektor SPP Polanka zdecydowała o umieszczeniu tego wątku w tej części forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Asper napisał:

 

  1. Ilu członków korzysta (korzystało w latach) z mechanizmu "Wsparcie rynku produktów 

Jeśli to pytanie jest poufne (nie sądzę) to może ilu nie skorzystało, choć chciało😚. Są tacy?

W zasadzie  to pytanie do członków.

Przypominam (i nie bez kozery założyłam ten wątek) , że każdy członek Stowarzyszenia ma prawo uzyskać odpowiedź na swoje pytania dotyczące działalności Stowarzyszenia , choć niekoniecznie publicznie.

Może to uświadomi nam jakie " chomąto" dali sobie założyć wybrańcy i wspomagający ich ochotnicy aby służyć pozostałym w słusznej sprawie, a nie tylko sprawnej obsłudze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pszczeli-Dom napisał:

 

w kasie debetu nie było  . Wszyscy słyszeliśmy sprawozdanie finansowe .

😜 to kiepsko słuchaliście, bo Polanka nie ma "kasy" jako takiej, a stan konta bankowego na ten czas nijak się ma do wyniku finansowego, który na pewno nas nie pogrąży.

Liczyć każdy umie, a zgodnie z prawami ekonomii realna wartość składki spadła w stosunku do roku jej ustalenia o 15 zł

Od nas samych zależy co dalej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Asper napisał:

Proponuję temat przenieść na forum wewnętrzne.

Godzinę temu, baru napisał:

Czy to nie na wew. Forum, temat dyskusja?

Niedobrze!

Zaczynamy prać brudy. Małe sprostowanie. Klub w Chełmży już nie jest stowarzyszeniem zwykłym a Klub w Nowym Sączu od nowego roku przestaje być Klubem Polanki. Kto był na Walnym ten wie o co chodzi.

Brawo Agato za to, że nie chowasz głowy w piasek. Zapraszam na forum zamknięte tam jest i o Klubach i przyszłości Polanki. A że zdecydowana większość ma to w d...e to już do tego przywykłem. Ja daję miesiąc czasu nowemu Zarządowi na ogarnięcie się ze Stowarzyszeniem i z niecierpliwością będę czekał na propozycję i rozwiązania dotyczące Stowarzyszenia, Klubów, składki, itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazik, to nie brudy to normalna dyskusja nad być, i jak być.

Powinna być na wew.

To jest normalna dyskusja nareszcie.

Przeniesienie tematu to dwa kliknięcia, a Pani Elżbieta się do tego przychyli ,przecież dyskusja o kasie w małżeństwie nie odbywa się na schodach pod kościołem, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jokaz napisał:

Niedobrze!

Zaczynamy prać brudy. 

Brawo Agato za to, że nie chowasz głowy w piasek. Zapraszam na forum zamknięte tam jest i o Klubach i przyszłości Polanki. 

 

Niewiele się angażowałam przez ostatnie lata w sprawy polankowe.

Jestem zadaniowa. Wykonałam już to czego się podjęłam .

Ty też mogłeś realizowac swoje pomysły biorąc na siebie odpowiedzialność. Proponowaliśmy abyś został prezesem.

Lubię Cię i cenię, ale to co napisałeś. Jest niegodne.

Nie widzę tu żadnych brudów ani niczego wymagającego schowka. No, chyba że intencje były nieczyste, bo tak naprawdę dalej próbujesz coś ugrać nie swoim kosztem.

Statut Polanki pozwala na wiele, ale na szczęście uniemożliwia realizację niefrasobliwych pomysłów godzących w inteteresy większości.

Pytanie do Zarządu, czy mogę poprosić o wykładnię prawną odnośnie Klubów?

Co do Agaty to podjęła się tego co potrafi najlepiej. Zresztą jak każdy z Zarządu. Taki mamy tu" klucz " .

I hasło.

" jak Ci się coś nie podoba to zrób to sam "

Niestety nie skorzystałeś z szansy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pytla napisał:

Statut Polanki pozwala na wiele, ale na szczęście uniemożliwia realizację niefrasobliwych pomysłów godzących w inteteresy większości.

Szkoda że nikt nie powiedział tego oficjalnie ponad 8 lat temu i pozwalano tworzenie się takich grup. Kluby na dzień dzisiejszy są nieważne i nie zaistnieją formalnie.

A co jest niegodnego w wypowiedzi Kazika, mojej czy innego członka Polanki gdzie opisuje że coś nie działa jak trzeba, że Walne było kompletnie źle przygotowane, że jest dezinformacja w stowarzyszeniu. Jak napisał to kolega Czesław w którymś wątku to nie chodzi żeby komuś dokopać tylko sprawić by w przyszłości było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pytla napisał:

Statut Polanki pozwala na wiele, ale na szczęście uniemożliwia realizację niefrasobliwych pomysłów godzących w inteteresy większości.

Pytanie do Zarządu, czy mogę poprosić o wykładnię prawną odnośnie Klubów?

Niestety nie skorzystałeś z szansy

Na Dolnym Śląsku są dwa stowarzyszenia lokalne ( i je znam), gdzie w statucie są ujęte koła. Działają. Znalazłem kolejne dwa w Polsce. Chojnice, Gliwice.  

No nie da się?

Wydawało mi się, że Polanka to nie P.Z.P. albo robię coś dobrze lokalnie albo byłe jak ogólno polsko.

Co do sympatii to, ze wzajemnością 😘. Pozwólmy się rozkręcić Zarządowi. Marcin z Chełmży (sekretarz) obiecał, że coś wymyśli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pszczółka Agata napisał:

ad 5. Sformalizowane są Stowarzyszenie z Nowego Sącza i Chełmży, pozostałe kluby nie są: Dąbrowa Tarnowska, Łącko, Wałbrzych, Ostrówek, Wieluń, Włocławek, Nowy Dwór Gdański i Kościeżyna.

Brakuje Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

skromna propozycja.

I pytanie do założycielki i gospodyni tego tematu - Pytli.

Może zostawmy ten temat jako kanał do zadawania pytań do zarządu. Pytanie- odpowiedź-pytanie-odpowiedź.

Jak widać tematów jest wiele, budzą spore emocje i za kilka dni będzie tutaj groch z kapustą - przekomarzania się o wszystkim i niczym.

Niewątpliwie jest potrzeba przegadania tych wszystkich tematów a nawet wykrzyczenia swojej racji. Jednak może w stosownych tematach :) ? 

Jest temat o klubach, załóżmy temat o składce i jeszcze inne jakie tylko będzie potrzeba i tam dyskutujmy.

Po prostu... dla porządku :) 

Co na to gospodyni?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...