Skocz do zawartości
ldawid

W kwestii formalnej ... od i do moderacji.

47 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ldawid napisał:

Nie znajdzie szanowny Kolega żadnego przeze mnie ukrytego posta, nie opatrzonego moim stosownym komentarzem.

"//ciach//"

To jest ten stosowny komentarz dotyczący stosowności interwencji moderatora?

Bardzo lakoniczny i wieloznaczny to komentarz, wydaje mi się że regulamin wymaga czegoś zupełnie innego,

"//ciach//" to tylko ślad ingerencji moderatora, oprócz niego powinno być zamieszczone krótkie wytłumaczenie dlaczego doszło do interwencji moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ldawid napisał:

 To już nie można dołączyć do dyskusji - próbować wyrazić  w niej swój pogląd bo pan @Karpacki otrzymał prawem kaduka monopol na wszelkie mądrości przy tym, na nieuprawnione niczym szufladkowanie swoich interlokutorów. 

to samo robi w stosunku do innych? Do mnie? Wejrzyj pan w siebie i się trochę zastanów i ogarnij, czy w swoim zacietrzewieniu nie ranisz otoczenia.  stąd i moja diagnoza pewnie zbytnio nie odbiegająca od prawdy - utrata członków Polani związana i owszem z trolami/hejterami ale też, i nadgorliwymi/zabetonowanymi piewcami prawdy objawionej, nie potrafiącymi dochodzić do konsensusu.

 :P Tylko że ja nie z tych, co się nazbyt strachają.

Niniejszym kończę tę niepotrzebną dyskusję ale ulżyłem sobie - boś mnie pan "zdrzaźnił deczko".  A w kaszę też sobie nie dam dmuchać za bardzo :)

... Leszek

Szanowny panie. Dawno nie poczytałem na swój temat tyle epitetów co w tym jednym pana wpisie. Począwszy od "prawa kaduka" , a na "zabetonowanych piewcach prawdy objawionej" .....skończywszy.  Jak mniemam , dotyczy to mojej postawy wobec lansowanych tu przez niektórych ziołosmrodów, co do tego rzeczywiście taki pogląd mam , gdyż jest on zgodny z etyką pszczelarską , ukształtowaną przez wieki i poszanowaniu zawodu pszczelarza jako tego , gdzie uczciwość i prawda zawsze szła nieodłącznie w parze, a nie jest efektem dyskusji i dochodzenia do konsensusu. To sprawa moralna , a nie "wytargowana w drodze dyskusji". Jeśli kiedyś doszło by do tego, że zostało by usankcjonowane kierowanie samochodem po spożyciu, czy wtedy za szkody tym spowodowane , nie będzie już odpowiedzialności ?  Przedmiotem dyskusji , mogą być metody gospodarki pasiecznej , które są lepsze, a które gorsze. Ale dyskutować czy oszustwo i fałszerstwo jest moralnie do przyjęcia, nie powinno mieć miejsca.  A w jakich to jeszcze miejscach znajduje pan moderator tą "betonową nadgorliwość ???  

A już całkiem nie rozumiem po co takie wyrażenia jak :" ja nie z tych, co się nazbyt strachają".  Jak widać uzurpuje sobie pan prawo do "ulżenia sobie - boś mnie pan "zdrzaźnił  deczko".  Czy ktoś tu pana czymś straszy, aby oświadczać że , "ja nie z tych" ??  Pana nie wolno "zdrzaźnić", a innym pan tego zabraniasz?  Czy uważa pan , że wyrażenia "na jakim świecie wy żyjecie" kiedy chodzi o wytknięcie fałszerstwa , nie może "zdrzaźnić deczko" ??   Zwłaszcza że to nie pierwszy raz.   I kto tu "rani otoczenie ???  Ja ? Dlatego że mówię wprost , że należy być uczciwym ??  Czy panu się coś nie pokręciło ??  Trochę mniej mnie to dziwi, kiedy nareszcie napisał pan o swojej pasiece.   Być może ma pan jakieś inne dochody pozwalające żyć , a więc po co panu w tych czterech ulach zajmować się jeszcze nieetyczną produkcją ?  Może kiedy tak jak ja , przez 61 lat , utrzyma i urządzi rodzinę z szóstką dzieci, nie uciekając się do fałszerstwa , zrozumie pan , jak nisko oceniam takie postępowanie.  I nikt tu pana nie straszy z tego powodu. Jeśli ci "producenci" nie mają respektu przed własnym sumieniem, to jak na razie, nic innego im nie grozi.  Ale tak jest to już urządzone, że wiele rzeczy jest prawnie zabronionych , a i tak niektórzy to robią.  Jednak niech nie spodziewają się akceptacji otoczenia,, zwłaszcza we wspólnej organizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, czarg napisał:

"//ciach//"

Czy na samym dole posta opatrzonego owym "//ciach-em//" brak widocznego po ingerencji moderatora komentarza? Jeśli tak, to po powrocie Pana Prezesa poproszę o stosowną modyfikację ustawień w Panelu Administracyjnym. Jeśli natomiast komentarz taki jest widoczny we wskazanym miejscu - poproszę tu o publiczne sprostowanie. 

Ja te komentarze widzę i powinno one być widoczne dla każdego zalogowanego użytkownika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ldawid napisał:

 Ja te komentarze widzę i powinno one być widoczne dla każdego zalogowanego użytkownika.

Dla mnie komentarze nie są widoczne. Może godzien nie jestem i nie mam pełnych uprawnień?

Nie widzę też przewidzianego w regulaminie "przycisku zgłoś",  który powinien znajdować sie pod każdym postem. 

"Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że czyjaś wypowiedź Ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z Forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym administratorów, używając przycisku "zgłoś" zamieszczonego pod każdym postem".

========================

Przy okazji w całej rozciągłości podpisuję się pod zdaniem Kol. Karpackiego na temat złej praktyki tolerowania przez moderatorów Polanki, wpisów propagujących nieetyczne praktyki zioło.mrodziarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czarg napisał:

Może godzien nie jestem i ...

może? :P Poniżej komentarz mój do jednego z //ciach//

Cytat

Edytowane Sobota o 19:45 przez ldawid
zbędne wycieczki osobiste

A tak na poważnie, zobaczę poprzez moje uprawnienia, czy jestem w stanie stwierdzić iż jest  możliwe, że Kolega tego rodzaju komentarzy nie widzi(jak mi się uda).

2 godziny temu, czarg napisał:

Nie widzę też przewidzianego w regulaminie "przycisku zgłoś",  który ...

problem zgłosiłem wczoraj Panu Prezesowi obiecał, że zajmie się sprawą po powrocie ze swych wojaży. Czyli za tydzień. Poruszyłem też i inne kwestie techniczne, które w mojej ocenie powinny nabrać realnego kształtu.

2 godziny temu, czarg napisał:

...nieetyczne praktyki zioło.mrodziarzy...

Oczywiście, tylko unikanie dyskusji czy łomotanie się maczugami lub chowanie głowy w piasek - nic nie da. Przez zamknięcie oczu - żaden problem nie znika. Postawa Kolegi @robinhuud   przemawia do mnie , poprzez nie uciekanie od rzeczowej dyskusji. Czasem "chłodnej" ale jednak ...

Do Pana @Karpacki z obydwu stron padły być może stwierdzenia nieuprawnione i na wyrost. Poczułem się urażony Pańskimi  hmm... "zwrotami lingwistycznymi". Nie ukrywam, iż mógł Pan doświadczyć podobnego wrażenia. Winię za to - brak chęci poznania/dopuszczenia innego/różnego spojrzenia na pewien zastany problem. Winniśmy podejmując dyskusję unieść się ponad i wczuć w tok rozumowania drugiej strony a nie ... od razu maczugą. Pewnych rzeczy się już nie odwróci. Jako moder popełniłem być może błąd, dopuszczając do eskalacji. Przyjmuję to jako nauczkę jednocześnie wyciągając rękę na zgodę.

Pozdrawiam ... Leszek

Dodano:

Kanon dobrego moderatora nie pozwala być sędzią we własnej sprawie. Nigdy nie pozwoliłbym sobie karać rozmówcy, który mnie obrazi czy publicznie rażąco zachowa się wobec mnie niepoprawnie. Nigdy dotychczas tym zasadom się nie sprzeniewierzyłem. Od tego zawsze jest wyższa instancja.

Dodano II

Cytat

... zobaczę poprzez moje uprawnienia, czy ...

Rzeczywiście "nie widać".  Sprawa do naprawienia -  włączenia w PA odpowiedniego "ptaśka". Tu tylko Admin pomoże. Będę monitorował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ldawid napisał:

 :P Poniżej komentarz mój do 

@robinhuud

Do Pana @Karpacki Jako moder popełniłem być może błąd, dopuszczając do eskalacji. Przyjmuję to jako nauczkę jednocześnie wyciągając rękę na zgodę.

 

 

Punkt dla Ciebie. Dziękuję. pytla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając pytania:

Funkcjonalności, które mogą ułatwić zarówno Użytkownikom jak i maderacji - będą wprowadzone jeszcze za kadencji obecnego Zarządu. Poważniejsze w tym przystosowanie/dodanie konkretnych funkcji - zapewne spadną już na barki nowego Zarządu. Stary raczej nie będzie "mieszał" Nowemu.

Z drobnych funkcjonalności które na powołanie do życia możemy liczyć najszybciej, to:

- przycisk "raportuj"/"zgłoś"

- udostępnienie widoczności dla Użytkownika "powodu edycji"

Czy się uda teraz - nie wiem ... będę optował za otrzymywaniem przez Użytkownika na @ informacji(powiadomienia), o dokonanej przez moderatora ingerencji w treść posta łącznie, z powodem edycji. Taka możliwość istnieje - nie wiem(jako mod nie mam dostatecznych mocy :P) czy jest ona Użytkownikowi w tej chwili dostępna/włączona.

Sprawa "Kosza" - powinno takie miejsce być wydzielone i udostępnione. To jest kwestia postawienia nowego Działu a co za tym idzie, lekkiej modyfikacji struktury Forum. Kto to zrobi? Domniemam że Admin po powołaniu nowego Zarządu chociaż ... mogę być w błędzie ;) Treści kontrowersyjne są przenoszone do "Ukrytych" i tam sobie leżakują. Nie są wysyłane "w kosmos" .

To tyle póki co zadań do wykonania, związanych z ułatwieniem pracy Użytkownikowi.

Edytowane przez ldawid
dodano + autokorekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czując się wywołany do tablicy nadto by nie śmiecić w Tamtym temacie ;):

Panu Karpackiemu ością w gardle jednak stoi

Cytat

...Były co prawda zaniechania w obsłudze forum w ostatnim okresie, ale zamiast informacji, że przestało ono być w kręgu zainteresowania Zarządu, nie wiem po co powołano siódmego moderatora, który na dodatek z Polanką nic nie ma wspólnego ? Muszę przyznać że ta łyżka dziegciu, jest wyjątkowo gorzka...

Tylko, że nie pofatygował się Pan albo celowo pominął fakt ...  wcześniejszej długotrwałej absencji moderacji w działaniach, zgodnie z nadanymi jej uprawnieniami.

Cytat

... Były co prawda zaniechania w obsłudze forum w ostatnim okresie ...

A może jednak było tak, iż aby dać impuls w tym kierunku, poprzedni Zarząd zdecydował "zatrudnić" moda z zewnątrz? Moda z szerszymi horyzontami pracy? Moda w żaden sposób nie związanego ze środowiskiem a co za tym idzie ... niezależnego? I tu upatruję nieskrywaną obstrukcję wyrażaną przez dosłownie kilku członków Polanki - wobec mojej osoby. 

Po "okrzepnięciu" nowo wybranego Zarządu, mam nadzieję na rozwinięcie współpracy w dziedzinie moderacji. Nie jestem tu "przyspawany". Chcę parę rzeczy zmienić na lepsze zwłaszcza ...  ocieplić postrzeganie Forum Polanki, wśród Pszczelarzy. Ale nic na siłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ldawid napisał:

Czując się wywołany do tablicy nadto by nie śmiecić w Tamtym temacie ;):

Panu Karpackiemu ością w gardle jednak stoi

Tylko, że nie pofatygował się Pan albo celowo pominął fakt ...  wcześniejszej długotrwałej absencji moderacji w działaniach, zgodnie z nadanymi jej uprawnieniami.

A może jednak było tak, iż aby dać impuls w tym kierunku, poprzedni Zarząd zdecydował "zatrudnić" moda z zewnątrz? Moda z szerszymi horyzontami pracy? Moda w żaden sposób nie związanego ze środowiskiem a co za tym idzie ... niezależnego? I tu upatruję nieskrywaną obstrukcję wyrażaną przez dosłownie kilku członków Polanki - wobec mojej osoby. 

Po "okrzepnięciu" nowo wybranego Zarządu, mam nadzieję na rozwinięcie współpracy w dziedzinie moderacji. Nie jestem tu "przyspawany". Chcę parę rzeczy zmienić na lepsze zwłaszcza ...  ocieplić postrzeganie Forum Polanki, wśród Pszczelarzy. Ale nic na siłę :)

Akurat nie tylko kolega Karpacki zgłaszał brak moderacji do prezesa, a czy sądzi administrator że członkowie Polanki mają wąskie horyzonty? Sądzę że kilku by się znalazło którzy mogli by być dobrymi administratorami. Nie związanego z jakim środowiskiem? Pszczelarzy? Polanki? Różnie można to odbierać. Miał szanowny administrator nie dolewać oliwy do ognia, więc może administrator do pracy, użytkownicy forum do pisania zgodnie z regulaminem? A administratorowi życzę sukcesów w wyłapywaniu harcowników wracających po dobrowolnym opuszczeniu na swoją prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ldawid napisał:

Panu Karpackiemu ością w gardle jednak stoi

Wydawało by się , że piszę na tyle zrozumiale, że powinien Pan moderator rozumieć , że moje zastrzeżenia nie dotyczą jego osoby, tylko szczególnie zachowania się Prezesa w ostatnich miesiącach pełnienia funkcji, w  którym to czasie, nie potrafił odpowiedzieć na żadnego e-maila , jakich kilka do niego wysyłałem. Są one zarchiwizowane, i można w każdej chwili sprawdzić jaka była ich treść , i w jakich terminach były do Prezesa wysyłane.  Brak jakiejkolwiek reakcji , był dość wymowny, skoro w tym samym czasie jak widać , potrafił działać w kierunku zatrudnienia siódmej osoby posiadającej uprawnienia moderatora. Proszę nie brać tego zastrzeżenia do siebie, gdyż moje zastrzeżenia do  tego , jak zostałem przez Prezesa potraktowany , były by takie same , gdyby kolejnym moderatorem został ktokolwiek inny.  Proszę więc nie brać do siebie tych uwag , gdyż nie mam zwyczaju zgłaszać zastrzeżeń wobec kogoś, kogo po prostu nie znam.  Te zastrzeżenia są adresowane do Pana Prezesa i nikogo więcej.  Dostatecznie długo nie reagował Pan Prezes na to, co działo się w tym czasie na forum, że mógł Pan Prezes wytrzymać jeszcze te kilka czy kilkanaście dni, do końca swojej kadencji,  ewentualnie rekomendując nowemu Zarządowi funkcję nowego moderatora do decyzji nowego Zarządu.  Skoro jednak Pan moderator zdecydował , że stał się ością w gardle Karpackiego , to mogę tylko napisać , że Karpacki , dla dobra Polanki niejedną ość w gardle musiał wytrzymać, a w tym przypadku akurat , tak bym tego nie nazwał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłótnia zarządu na forum z moderatorem to chyba największy blamaż.Co on tu jeszcze robi.  Swary, pretensje, zamiast rzeczowych tematów. Widmo zagajnika tuż, tuż. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie wszyscy melisy i dajcie tym młodym miłym ludziom dojść do siebie po wyborach.

Dajcie spokój byłemu prezesowi, siedzieliście  cicho za jego kadencji to teraz po prostu nie wypada.

Panie moderator - pan za dużo szumu robisz, pan masz sprzątać a nie tematy o sobie samym zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądanie przeciętnego pszczelarza na forum stawało się mordęgą i wyzwaniem. Myślę,że to już przeszłość ,,Trze­ba z ży­wy­mi na­przód iść,
Po ży­cie się­gać nowe,A nie w uwię­dłych lau­rów liść Z upo­rem stro­ić gło­wę " Życzę powodzenia dla nowego zarządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karpacki napisał:

Proszę nie brać tego zastrzeżenia do siebie

Przyjąłem - dziękuję za wyjaśnienie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej chciałabym zwrócić się do Szanownego /moderatora z wielką prośbą o zmianę awatara. Po pierwsze nie możemy się skupić na merytorycznej dyskusji, gdy coś miga nam przed oczami. Po drugie, co ważniejsze, nikt nie lubi, gdy się mierzy do niego z broni palnej. 

V-ce Prezes SPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady, odpowiadam pozytywnie na prośby kobiet zwłaszcza Zwierzchniczek.

W kwestii formalnej, przedstawiałem poprzedniemu Zarządowi moje opracowanie, dla uaktualnienia obecnego Regulaminu SPP Polanka. Jeśli nowy Zarząd wyrazi zainteresowanie, mogę powrócić do tematu.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Do Kierownictwa i Moderacji. Proszę o przyjrzenie się(o ile to już nie nastąpiło), użytkownikowi Kropelka5. Rozsyła on że spam po skrzynkach PW użytkowników, przejawiający się nachalnym zapraszaniem na swoje autorskie forum. Nie można wykluczyć szkodliwości zaproponowanych przekierowań.

Na "Ambrozji" użytkownik ten został uciszony, tu teraz przejawia swoją aktywność.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, właśnie od paru dni mnie to zastanawia. Też dostałam takie zaproszenie, a zdziwiło mnie też, że ten nowo zarejestrowany użytkownik, nie wyświetlił się w nowo przyjętych użytkownikach naszego forum, mimo, że został właśnie zarejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec braku możliwości systemowego zgłaszania postów do moderacji - tą drogą zgłaszam:

posty 2 i 3 od końca(autorzy odpowiednio p. Karpacki oraz o24), umiejscowione w wątku ze strony ... nadają się po opisaniu jako "nieaktualne/offtop" oraz, "odpowiedź na poprzedzający post" - do systemowego kosza.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponowałbym uzupełnienie  nowo utworzonego tematu Węza Artwik o drugi od końca post z tematu Woskomat WAXO a przynajmniej, o wykonanie przekierowania tego posta, do lokalizacji wskazanej na wstępie. Powód? -  umieszczenie więcej szczegółów w temacie i wątku Ogłoszenia.

Można tez wyedytować pierwszy post w nowo utworzonym temacie Węza Artwik, uzupełniając go o treść wskazaną wcześniej przeze mnie. 

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Czy na forum jest możliwość oznaczania konkretnych postów z informacją dla moderatora, jeżeli zauważy się post, który zasługuje na moderację? Tak aby pomóc moderatorowi we wspólnej pracy nad jakością dyskusji na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, na chwilę obecną - brak takiej możliwości(jak i jeszcze parę innych). Już kiedyś o uruchomienie tej konkretnej użyteczności wnioskowałem "wyżej". Powrócimy do tematu, po powrocie Admina Technicznego na Forum. Ja nie mam takich uprawnień.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...