Skocz do zawartości
ldawid

W kwestii formalnej ... od i do moderacji.

47 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panie/Panowie/ Koleżanki/Koledzy i nowo wstępujący w szeregi Naszego forum.

Jedną zasadniczą kwestię na początek chciałbym tu poruszyć mianowicie:

- kiedy tworzymy wątek, nadajemy mu dowolną określoną nazwę - proszę bardzo zwracać uwagę na jej adekwatność co do myśli,  jakie mamy zamiar prezentować oraz celów, jakie chcielibyśmy poprzez tą publikację uzyskać. Niedobrą jest praktyką zniechęcającą przygodnego użytkownika kiedy ten w "wyszukiwajce" wklepuje odpowiednią frazę, a otrzymuje zamiast w miarę zbliżonej do ideału odpowiedzi ... rozwleczoną dyskusję o "mydle i powidle". 

Bez urazy proszę - ale przykład pierwszy z brzegu(wybaczcie że "palcyma wskażę) ale najlepiej na żywej tkance i na jego wzorcu pozwolę sobie popracować:

Proszę bardzo wyłuszczę - co temat sugeruje? Sugeruje, iż "wyszukiwajka" wywali ten wątek jako ten, który zawiera li tylko informacje o obowiązujących "Euronormach na miód(ziołomiód),wosk, węzę i ule". Jeśli li tylko takie informacje byłyby w tym wątku zawarte - to OK. Ale tak nie jest - Autor(z całym szacunkiem) poprzez nieprecyzyjne dobranie nazwy Wątku, niechcący(albo chcący) dopuścił do dyskusji w nim. Można wyjść z tego "impasu" na dwa sposoby:

1. doprecyzowujemy nazwę tematu do postaci np. takiej: "Euronormy na miód(ziołomiód),wosk, węzę i ule - dyskusja" albo

2. pozostawić nazwę tematu jaką jest a dla samej dyskusji utworzyć osobny wątek i tam przenieść wypowiedzi odbiegające          od zamysłu Autora.

Jest parę :P takich nazw tematów z nieodległego czasu, które aż się proszą o korektę.

Tyle na początek od moderacji - pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ze mną będziesz miał dobrze. Mówisz i masz!🙂

Zwróć uwagę, że wyszukiwajka dawno nie działa. Chyba się zapchała.

Moderacja poprzez cenzurowanie tytułów wątków - ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zrozumienie moich intencji i reakcję :) chociaż tu:

10 minut temu, robinhuud napisał:

Moderacja poprzez cenzurowanie tytułów wątków - ciekawe.

hmmm ... wiem, że Kolega jest bardzo sprawnym "wyszukiwaczem googlowym :P" to i powinien wiedzieć co "prawi" definicja moderatora.  Funkcja cenzora na Forum jest funkcją systemową, która pracuje na zadanym algorytmie. Jeśli zadamy jej na przykład wyraz "h**" - powinna to wyłapać i "wykropkować".

Co innego to pomoc moderatora użytkownikowi poprzez wskazanie temu drugiemu - co można zrobić lepiej/dokładniej/precyzyjniej, z pożytkiem dla nas wszystkich przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To ja mam prośbę do moderatora. Proszę moderować ale "nie wkładać kija w mrowisko" tak jak uczynił kolega to w wątku o ziołomiodach.

Rozumiem, że chce kolega zabierać głos w tej sprawie i ma kolega prawo ale efekt jest taki, że zaraz robi się wrzawa. No chyba że o to chodzi. Dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestię ;)

Panowie/Koledzy proszę o zgłaszanie mi w tym temacie - jakie ułatwienia/ funkcjonalności/ przyciski na panelu edycyjnym czy pod/nad postami/tematami, byłyby przydatne dla ew. poprawy pracy przy pisaniu postów. Chciałbym spróbować jeśli taka potrzeba i oczywiście możliwości skryptu , pomóc w tym temacie.

Kolejna sprawa - moja skrzynka PW jest dostępna dla każdego Polankowicza. Proszę z tej możliwości korzystać w sprawach, niekoniecznie wymagających publicznego ...

was-gibt.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ldawid napisał:

Panowie/Koledzy proszę o zgłaszanie mi w tym temacie - jakie ułatwienia/ funkcjonalności/ przyciski na panelu edycyjnym czy pod/nad postami/tematami, byłyby przydatne dla ew. poprawy pracy przy pisaniu postów. 

Szanowny panie moderatorze. Mam pytanie związane z poprzednim postem pana moderatora. Co ma przedstawiać załączony do niego ruchomy mem ?  Szkoda że pan tego nie napisał. Memami najczęściej posługują się ci , którzy tego co chcą wyrazić , nie potrafią logicznie dokonać słowami.  Z tego co pan tu o sobie napisał, nie powinien pan mieć z czymś takim problemu. Do niedawna mieliśmy tutaj jednego z użytkowników, który wprost nałogowo posługiwał się memami, i co jednak, wielu się nie podobało. Gdyby jeszcze miał on coś wspólnego z tematem tego forum ?. Ja jednak nie znalazłem w nim nic , co miało by związek z pszczelarstwem, ani z poprawą pracy przy pisaniu postów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karpacki napisał:

Memami najczęściej posługują się ci , którzy tego co chcą wyrazić , nie potrafią logicznie dokonać słowami.

... tak samo jak ci, co wstawiają filmiki bez związku do swoich postów. Jeśli chcesz mnie pan obrazić, to proszę to robić skuteczniej a chcę zauważyć, że nie pierwsza to pańska wycieczka osobista. Przy kolejnej nie zawaham się skorzystać z obowiązującego Nas Regulaminu zwłaszcza z akapitu dot.  Zasad korzystania z Forum SPP Polanka pkt.2 poz.1 oraz pkt.3 tegoż Regulaminu. I to bez względu na dorobek, jaki pan wcześniej osiągnął. Zwroty do pana tak samo z małej litery i z takim samym szacunkiem - jak w moim kierunku.

Powyższe stanowisko dotyczyć ma wszystkich interlokutorów bez względu na to czy Działacz czy nieopierzony User. O naszej kulturze osobistej, wszak świadczy stosunek do drugiej osoby.

Dodano:

Panie @robinhuud z całym szacunkiem - jak ma się gif wstawiony przez Pana do zapisu pt. Zasady korzystania z Forum SPP Polanka pkt.2 poz.6 naszego Regulaminu?

Przyrzekam solennie Panu, iż nie będę nadużywał tego rodzaju ekspresji jaką popełniłem wyżej. Mea culpa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ldawid napisał:

... tak samo jak ci, co wstawiają filmiki bez związku do swoich postów.  a chcę zauważyć, że nie pierwsza to pańska wycieczka osobista. Przy kolejnej nie zawaham się skorzystać z obowiązującego Nas Regulaminu zwłaszcza z akapitu dot.  Zasad korzystania z Forum SPP Polanka pkt.2 poz.1 oraz pkt.3 tegoż Regulaminu. I to bez względu na dorobek, jaki pan wcześniej osiągnął. 

Szanowny panie. W sytuacji jaką mamy tu na forum , o szacunek nie jest łatwo. Proszę poczytać sobie posty chociażby z ostatnich trzech miesięcy , a przekona się pan ile razy szacunek dla mnie był moczony w szambie.  Już dawno niektórzy pytali mnie, czy mimo wszystko nadal to mi odpowiada? I na prawdę , kiedy Prezes oznajmił wszem i wobec o nowym moderatorze, miałem pewne nadzieje z uporządkowaniem forum PSZCZELARSKIEGO.  Jak się okazało zostaliśmy obdarowani kolejnym entuzjastą ziołosmrodów, który dodatkowo, może jeszcze niewygodnych sobie interlokutorów wywalać.  Sobie pozostawiając wszelkie prawa . Gdzie ja umieściłem w poscie jakiś filmik ???   A jaka to "wycieczka osobista" ???  A co ja o panu wiem jako o pszczelarzu ???  Nic , poza tym że popiera pan produkcję nienaturalnych produktów , co do których wmawia się następnie klientom , że są produktami pszczelimi. Pamiętam czasy, kiedy za stwierdzenie dodatku cukru do miodu szło się do więzienia. Scany stosownych artykułów umieściłem na tym forum. Teraz za bycie przeciw takim praktykom , grozi wywaleniem z forum ??? i co jeszcze ? Może ze trzy dni dożywocia ?  "I to bez względu na dorobek , jaki pan wcześniej osiągnął"   Nawet nie będę prosił aby uzgodnił pan swoją decyzję z Prezesem. Nie reagował , kiedy rzucano na mnie inwektywy przez znanego trolla z Sandomierza czy niejakiego "roberta" vel  "marberta" , nie zareaguje i teraz.  Ale to wywalenie potraktuję , jako wyjątkowo "miłe" podziękowanie za kilkanaście lat pracy nad rozwojem i budowaniem autorytetu Polanki.  Czyń więc pan swoją powinność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karpacki napisał:

...zostaliśmy obdarowani kolejnym entuzjastą ziołosmrodów, który dodatkowo, może jeszcze niewygodnych sobie interlokutorów wywalać ... poza tym że popiera pan produkcję nienaturalnych produktów...

Za cały komentarz niech wystarczy powyższy cytat pański. To już nie można dołączyć do dyskusji - próbować wyrazić  w niej swój pogląd bo pan @Karpacki otrzymał prawem kaduka monopol na wszelkie mądrości przy tym, na nieuprawnione niczym szufladkowanie swoich interlokutorów. Jakim prawem i na jakiej podstawie pan mi imputuje niezgodne ze stanem faktycznym postawy? I dlaczego pan mając takie doświadczenia

Godzinę temu, Karpacki napisał:

...przekona się pan ile razy szacunek dla mnie był moczony w szambie...

to samo robi w stosunku do innych? Do mnie? Wejrzyj pan w siebie i się trochę zastanów i ogarnij, czy w swoim zacietrzewieniu nie ranisz otoczenia. Najbezpieczniej byłoby się nie wypowiadać w wątkach, gdzie masz pan "wiele do powiedzenia" ... stąd i moja diagnoza pewnie zbytnio nie odbiegająca od prawdy - utrata członków Polani związana i owszem z trolami/hejterami ale też, i nadgorliwymi/zabetonowanymi piewcami prawdy objawionej, nie potrafiącymi dochodzić do konsensusu. Prowadzącymi dyskusję na zasadzie odpierania ataków  oblężonej twierdzy.

A pisali mi i mówili - nie wsadzaj "chopie" kija w mrowisko :P Tylko że ja nie z tych, co się nazbyt strachają.

Niniejszym kończę tę niepotrzebną dyskusję ale ulżyłem sobie - boś mnie pan "zdrzaźnił deczko". A dalszej pożywki dla różnej maści domysłów nie zamierzam serwować, wszak jest to forum ogólnodostępne a jak młodzież "prawi" - "siary" nam nie trzeba. A w kaszę też sobie nie dam dmuchać za bardzo :)

... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i  zwracam się z pytaniem do nowego Moderatora czy został Pan poinformowany przez Pana Prezesa  o wyłączeniu "Kawiarenki Pytli" z obszaru  swojej działalności zgodnie z obowiązującym (jak mniemam porozumieniem) miedzy mną i Zarządem Stowarzyszenia SPP POLANKA.

To jedyna rzecz, o którą poprosiłam za swoje skromne zasługi w ramach naszej działalności na rzecz dobra wspólnego.

Mam nadzieję, że dane słowo ma moc nadal obowiązującą.

Moja wyobraźnia i intuicja, a także troska o wszystko co Was dotyczy zobowiązuje mnie do tego aby stać na straży swobody wypowiedzi.

Porządkujcie sobie co chcecie, ale niekoniecznie tam, gdzie wolny pszczelarz sobie tego nie życzy tym bardziej, że z założenia Kawiarenka ma szerszy wymiar na wymianę informacji między bywalcami o bardzo zróżnicowanych poglądach.

Obdarzam wszystkich  użytkowników Kawiarenki zaufaniem na tyle, że nie wypada mnie narazić na kłopoty poprzez ich potencjalne występki jakie niekiedy mają miejsce na Forum.

Jeśli zajdzie potrzeba to poprosimy "wykidajłę"o wywalenie intruza.

Jeszcze jedno. Nic do Ciebie nie mam Panie Moderatorze i być może staniesz na wysokości zadania ale podjęcie decyzji co do nominacji przez Prezesa przed wyborami  uważam za naganne.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez pytla
brak powodu...z braku korekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 08:51, pytla napisał:

... zwracam się z pytaniem do nowego Moderatora czy ...

Dzień dobry Szanowna Pani i Koleżanko - jeśli mogę sobie na taki zwrot pozwolić.

Z własnej inicjatywy w chwilę po powołaniu na stanowisko moderatora, pozwoliłem sobie deczko pobuszować po podforach i gdzieś o "kawiarence" w przedstawionym przez Panią kontekście czytałem. Aby Panią uspokoić ... "zatrudniałem się" jako moderatora ogólno dostępnego Forum Polanki. Z taką świadomością tam(tu) podjąłem pracę. Sprawa druga - nie jest moją rolą recenzowanie posunięć jakichkolwiek podejmowanych przez moich "pracodawców" tym bardziej publicznie. Dlatego też uważam, iż wypowiedź poniższa 

W dniu 19.10.2021 o 08:51, pytla napisał:

...ale podjęcie decyzji co do nominacji przez Prezesa przed wyborami  uważam za naganne.

w tym miejscu i kontekście, nie powinna się w ogóle pojawić. Pozwoli Pani, że do powyższego cytatu z czystej grzeczności i przyzwoitości ... się nie odniosę.

Pozdrawiam ... Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, pytla napisał:

podjęcie decyzji co do nominacji przez Prezesa przed wyborami  uważam za naganne.

Zdecydowanie naganne. A i bez znaczenia czy przed wyborami czy po - sposób realizacji uszczęśliwienia nas moderatorem woła o pomstę..

14 minut temu, ldawid napisał:

Dlatego też uważam, iż wypowiedź poniższa 

w tym miejscu i kontekście, nie powinna się w ogóle pojawić. Pozwoli Pani, że do powyższego cytatu z czystej grzeczności i przyzwoitości ... się nie odniosę.

Pogrążasz się Panie Leszku - czy tam Dawidzie z każdym kolejnym napisanym zdaniem na tym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przychylam się do wpisu Pytli w/s wyłączenia Kawiarenki.

  Czym to motywuję?  Pszczelarze/pszczelarstwo nie jest państwem w państwie ale integralną częścią gospodarki narodowej podlegającą wszystkim procesom gospodarczym i społeczno-politycznym i w tym kontekście winno być postrzegane. Ostatnie doświadczenia  z zajęciem się sprawami pszczelarstwa przez parlamentarzystów/europarlamentarzystów to potwierdza. Zabawa w powiatowych piaskownicach ponosi klęskę... potrzeba bardziej szerokiego spojrzenia na problemy które są zaszłościami sprzed wielu lat.  Często, na portalu pojawiały się zarzuty że   jest polityczny. Owszem, jest ale polityczne wpływy mają często bardzo duży wpływ na pszczelarską rzeczywistość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego Moderator Leszek się pogrąża. Został powołany przez Prezesa i trzeba to uszanować. Czas pokaże jakie będą efekty pracy nowego moderatora. Mam propozycje przyjedźcie do Bukowiny i podczas Walnego grzecznie przedstawcie co się wam podoba albo nie w stowarzyszeniu. Być może przyszły Zarząd będzie działać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę - nie jest moim zadaniem oceniać (a nawet takiego prawa nie mam) postępowania, czy rozliczać z podejmowanych decyzji  Pana Prezesa. Nie jestem do tego uprawniony, stąd taka a nie inna moja reakcja. Tak samo "Kawiarenka" - nie leży w gestii moich zainteresowań jako moderatora chyba ... że będzie postanowione inaczej.

Czy teraz wyraziłem się jasno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsród licznych obowiazków wynikających z regulaminu forum mam jedno niepisane prawo. Prawo do nieanonimowego moderatora będącego dla mnie autorytetem moralnym. Mam dylemat, czy oprzeć się tylko na intuicji prezesa, czy jednak pójść za swym krnąbrnym instynktem. Nie ułatwiasz mi Kolego sprawy swym kłamstewkiem niedomówienia na starcie. Jestem Wiktor Korczyński z Poznania. A ty?. Myślałem że będziesz tu od sprzątania, a ty gwiazdorzysz, opiniujesz, straszysz forumowiczów. Porwij nas swym przykładem, a nie baw się w Zorro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wdawał się w nic nie wnoszącą polemikę z Kolegą może ten jednak raczył zauważyć, że zgodnie z przyjętymi standardami w moderacji(jak je zna), pozamiatałem treści w wątkach, które to treści powstały góra miesiąc, przed powołaniem mnie na stanowisko moderatora. Tak nakazuje etyka moderatora no chyba, że postawi się przed nim inne zalecenia. Ja ich nie uzyskałem.

Coś mi się wydaje, że wielu "uwiera" fakt, powołania nie związanego ze środowiskiem moda. Takie mam odczucie. No ale cóż, podjąłem się zadania(jedni mówią niewykonalnego) w tym konkretnym środowisku. W każdym bądź razie, dziękuję za wylewne i entuzjastyczne przyjęcie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, robinhuud napisał:

Jestem Wiktor Korczyński z Poznania. A ty?. 

Nie wiedziałem i nie spotkałem się tu z takim wymogiem. W trosce aby Kolega nie usechł z ciekawości ... Leszek Dawicki z Gdańska. Gospodarkę jak to ładnie na innym forum jeden z jego członków w podpisie umieścił - "na czterech ulach za stodołą". Moja działalność zgłoszona jest do stosownego lekarza weterynarii. Otrzymałem na okoliczność, stosowny wpis. Co uda mi się uzyskać z mojej mini pasieki - wykorzystuję na potrzeby własne. Nr. dowodu ani pinu do karty kredytowej, nie podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maniek_mb napisał:

Co kolega ma na myśli

Nieefektywność i nie trzymanie się zapisów regulaminu.

Nowy moderator IDawid pochwalił się przed niespełna godziną:

"zgodnie z przyjętymi standardami w moderacji(jak je zna), pozamiatałem treści w wątkach, które to treści powstały góra miesiąc, przed powołaniem mnie na stanowisko moderatora. "

Standardy moderacji są bardzo ważne, ale dla nas najważniejszy powinien być regulamin forum, który stanowi:

 "Administratorzy dbają o porządek i zgodność wypowiedzi z zasadami korzystania z Forum i po otrzymaniu stosownej, wiarygodnej informacji, na podstawie oceny własnej usuwają niezgodne posty lub przy naruszeniach mniejszej wagi usuwają niezgodne fragmenty postów umieszczając własne komentarze dotyczące przyczyny ingerencji." 

Proszę o wskazanie mi gdzie są owe "własne komentarze" IDawida pod "pozamiatanymi treściami".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdzie szanowny Kolega żadnego przeze mnie ukrytego posta, nie opatrzonego moim stosownym komentarzem. Tak samo jak przy edytowanych przeze mnie treściach postów.  Nie pozwoliłbym sobie na to. Poddając moderacji dowolny zasób, wypełniamy pole "powód ...". Proszę nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Koniec. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...