Skocz do zawartości
Piotr_S

Nowy moderator

112 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panie @Atena – mój imienniku? Czyżbyśmy tylko tyle mieli wspólnego?

Miałem się nie wypowiadać jednak:

Między demokracją powyżej w wypowiedzi przez Pana przytoczoną a anarchią czy swarliwością, jest zasadnicza różnica. Tego nie muszę Panu chyba tłumaczyć. Nie zasłużyłem też sobie(jeszcze) na odnoszenie mojego postępowania do jakiejkolwiek biblii chyba, że to się zmieni chociaż patrząc na swój dorobek życiowy - tak daleko bym nie sięgał ;) Ale skoro chce pan dodać powagi, uwznioślenia i tajemniczości swoim słowom ... no cóż.

Wracając do demokracji TU i teraz. Co wspólnego z demokracją TU, mają ataki na moją osobę(przez niektórych członków SPP POLANKA?)od pierwszego dnia, kiedy się tu pojawiłem? I to tylko dlatego, że ośmieliłem się zabrać głos w dyskusji nieobwarowanej żadnymi ograniczeniami? Czy ja wtedy jako pełnoprawny zarejestrowany uczestnik forum, miałem prawo przedstawić swoje stanowisko czy - prawa takiego zgoła byłem pozbawiony?. 

Cytat

...Dla mnie jest pan spalony...

Od tej postawy się zaczęło. I teraz proszę mi powiedzieć, jak TU na Tym Forum zabezpieczona jest demokracja którą Pan raczył szermować, próbując mnie od niej odżegnać a nawet, przypisać mi niecne zamiary? - jak poniżej:

5 godzin temu, Atena napisał:

Nowy mode chciał być Archaniołem Gabrielem z ognistym mieczem który ... Niestety nie przystaje to do demokracji

- gdzie/co/jak? Tak samo jak i wcześniejszy wpis innego okazjonalnego usera(poprzedni równie miły z "Napisano Czwartek o 17:07 (edytowane)"

W dniu 22.10.2021 o 13:18, kretyn napisał:

Typ od Ambrozji i Banicji , to raczej kpina ..

z naciskiem na zastosowane tu wyrażenie "Typ", co w potocznym znaczeniu posiada konkretne konotacje... to jest cała kwintesencja demokracji na Forum Polanka? No ale jak może być inaczej, jak w regulaminie "stoi napisane" w:

Zasady korzystania z Forum  SPP Polanka

Cytat

pkt. 15 - SPP Polanka przypomina, że osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

W żaden inny skuteczny sposób prawa Usera nie są na tutejszym forum chronione. Można dowolnego Użytkownika pomówić/obrazić/ wkleić bez jego zgody wizerunek jego gospodarstwa i ... póki się Admin nie "wkurzy"... hulaj dusza piekła nie ma. A napiętnowany/stygmatyzowany Użytkownik?  Może do Sądu albo ... na Berdyczów. To jest w mniemaniu Pańskim kwintesencja Demokracji przez duże "D" tu prezentowana? O taką demokrację chodzi, o demokrację uosabiającą gremialny atak? A prawa drugiej strony? 

Za cały wydźwięk  wśród kilku członków SPP Polanka oraz ich stosunek do mojej osoby, niech posłuży jakże wiele wnoszący cytat:

W dniu 22.10.2021 o 13:18, kretyn napisał:

na tysiąc parę osób w Stowarzyszeniu brakło osoby do moderacji?

I wszystko jasne. Nie ważne, że obecny Pan Prezes nie sam zresztą  - podjął decyzję o "zatrudnieniu" mnie na stanowisku moderatora, gdzie mogły przeważyć zdobyte wcześniej przeze mnie kwalifikacje/mój potencjał, który gotowy jestem poświęcić dla rozwoju tego Forum - ważne dla wielu i solą w oku jest, że powołany zostałem jako osoba funkcyjna spoza grona. 

Jak pisałem wcześniej już - ważną dla mnie jest(i dla Zarządu), modernizacja obecnie obowiązującego Regulaminu Forum otwartego Polanka. O ile propozycja Regulaminu przedstawiona przeze mnie - nie zostanie nazbyt "wykastrowana" a co za tym idzie, będę się mógł pod nią podpisać - będę widział rokującą płaszczyznę współpracy. Rewolucji nie zamierzam przeprowadzać ale ... na bezkarny hejt nie zamierzam przymykać oczu. Niesprawiedliwych/uwłaczających mi wpisów nie usuwam hołdując zasadzie - nie działania we własnej sprawie. Pozostali Moderatorzy powinni to zauważyć i podjąć stosowne działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. ..

Tyle lat jęczeliście o moderatora i co? Już Wam nie pasuje?

Uważam Prezesa za szkodnika  jednak tą decyzję szanuję- była niezbędna.

Poza tym dajcie spokój biednemu  chłopu - dlaczego go męczycie za winy Prezesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No cóż, srogie zapowiedzi zrobienia porządku utożsamiłem z postacią groźnego Archanioła. Obrazowo... Moim zdaniem, na nasze, chimeryczne  czasy, postawa Stańczyka mogłaby by przynosić, praktycznie, lepsze rezultaty...

Przez kilka lat, kilku bywalców forum miało  za punkt honoru mnie zdyskredytować -  owszem męczyli się, męczyli a ja robiłem swoje i uważam że mam jakiś dorobek. Zapewne kilku TU piszących mogłoby to potwierdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Borowy napisał:

dajcie spokój biednemu  chłopu

Dziękuję - że chłop - to tak ... biedny? zależy z jakiej pozycji spojrzeć, ale ogólnie nie narzekam :D:D:D 

5 godzin temu, Atena napisał:

postawa Stańczyka mogłaby by przynosić, praktycznie, lepsze rezultaty...

... czasem i wycofanie się rakiem - może  dać zamierzony efekt przynajmniej ... pijarowo :P

Tak jak napisałem uprzednio - póki co mam ograniczone możliwości działania. Nie od strony technicznej, lecz od formalnej. Od strony technicznej, To Forum jest przykładem dobrze zainwestowanych środków. Inne Fora o tematyce pszczelarskiej mogą Wam zazdrościć. Od strony formalnej - wstrzymam się od publicznej oceny ;) W zamkniętym gronie możemy podyskutować. Od strony mentalnej i zawodowej - dam sobie radę.

Dodano:

Na pewno jestem gotowy do rzeczowych rozmów zarówno z obecnym jak i przyszłym Zarządem traktujących, o dalszych kierunkach rozwoju Forum otwartego Polanki, możliwościach poprawy postrzegania a co za tym idzie - i wizerunku Forum. Niezbędne w tym celu  jest wypracowanie/ugruntowanie stanowiska, dla zmiany roli moderatora z obecnie bardzo biernej na aktywną oczywiście, w granicach wyznaczonych przez kanon i Regulamin Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki cel przyświeca nagonce na Moderatora, ale ja czuje się z tym nieswojo.
Może ta nagonka dlatego, że ogólnie władza kojarzy się raczej negatywnie niż pozytywnie, gdyż stawia ze swej natury ograniczenia i wymagania.
Moim zdaniem to, że ldawid był/jest gdzieś Moderatorem nie przesądza o jego dyskredytacji tutaj.
Jeżeli ma inne poglądy na fundamentalne zdaje się rzeczy, to może warto cierpliwie wykazać słuszność tych poglądów,
wszak „nie musi” ich od razu podzielać, dopiero co przecież tutaj zawitał.
Poza tym Moderatorem przecież nie jest dożywotnio ... zobaczmy jak działa a potem dopiero wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 09:12, Atena napisał:

Mam takie biblijne skojarzenie.

Nowy mode chciał być Archaniołem Gabrielem z ognistym mieczem który ... Niestety nie przystaje to do demokracji. Co tam moderator, co tam Polanka... Trzeba zobaczyć z jaką determinacją ludzie  walczą o to aby się NIE  SZCZEPIĆ!!! 

Jak to się miesza Panu Atenie od rana : demokracja, szczepienia i kulawe skojarzenia biblijne w wątku o nowym moderatorze???

W jakiej to religii atrybutem Archanioła Gabriela jest miecz ognisty?!?

------------------------------------------------------------

ASPER napisał:

"Moim zdaniem to, że ldawid był/jest gdzieś Moderatorem nie przesądza o jego dyskredytacji tutaj".

Pewnie, że nie. Ale poza jednym nowym forumowiczem nikt tego nie podnosił chodzi o co innego.

Idawid prezentujac się nam na tutaj pisał o swoich różnych doświadczeniach moderatorskich, ale zapomniał napisać, że jest moderatorem na innych forach pszczelarskich. Trochę to dziwne nie uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich bywalców portalu chciałbym serdecznie przeprosić za wprowadzenie w błąd w sprawie archaniołów. Faktycznie, pomyli mi się... Jestem wdzięczny za wręcz czekistowską czujność czarga który swym wpisem wykazał moją niekompetencję w/s prezentowania spraw pozaziemskich. Żywię nadzieję że bywalcy portalu niezależnie od wyznawanej religii /Żydzi, Muzułmanie, Prawosławni czy Rzymskokatolicy/ a tym bardziej admin nie będą oczekiwać ode mnie jakiejś dodatkowej pokuty... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, czarg napisał:

...jest moderatorem na innych forach pszczelarskich...

Na innych? ... czy na innym? Subtelna różnica prawda? - jako "pisatiel" powinien Pan o tym wiedzieć chyba, że to zamierzone ... Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C

39 minut temu, ldawid napisał:

Na innych? ... czy na innym? Subtelna różnica prawda? - jako "pisatiel" powinien Pan o tym wiedzieć chyba, że to zamierzone ... Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem.

Gwoli ścisłości to nie jest subtelna różnica tylko istotna. Bowiem jakby nie patrzeć to poniekąd forum konkurencyjne i nie powinna dziwić obawa użytkowników czy zdołasz temu sprostać. 

Tym bardziej, że istnieje między nami (forami) oględnie mówiąc "subtelna" różnica czego mimo swojego profesjonalizmu w moim mniemaniu nie dostrzegasz. 

Mimo to życzę powodzenia i większej "uważności" w stawianiu tez.

Wielbłądem nie jesteś ale trochę gwiazdorzysz.

Tak czy siak pozdrawiam wszystkich wypowiadających się w tym temacie.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, mili, że przeceniacie rolę moderatora. Toż on tylko zamiata. Przecież nie ustala zasad zamiatania, jedynie je egzekwuje.

Ps. Szkoda że Panie Prezes tak nieczęsto zagląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pytla napisał:
3 godziny temu, ldawid napisał:

 

Gwoli ścisłości to nie jest subtelna różnica tylko istotna. Bowiem jakby nie patrzeć to poniekąd forum konkurencyjne i nie powinna dziwić obawa użytkowników czy zdołasz temu sprostać. 

Tym bardziej, że istnieje między nami (forami) oględnie mówiąc "subtelna" różnica

Taka że za mniejsze wulgaryzmy na Ambrozji dostaje się bana. Nie mówiąc już o jadzie zawijanym w bawełnę,  który też teraz się nie popiera.

I chyba się nie znajdzie postu w którym by ktoś wieszał psy na Polance. A tutaj wręcz odwrotnie, czyżby nie można o się pozbyć "demonów" z przeszłości?

Z Panem Dylonem mogę się nie zgadzać w kwestii np: tej że załatwił na następne lata KOWR przez związki. Jednak podejscie do prowadzenia forum mi się podoba. Do takiego stanu, temu forum jeszcze daleko.

Chyba że nowy zarząd posłucha  idawid .. Ciężko będzie 😉

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baru napisał:

Z Panem Dylonem mogę się nie zgadzać w kwestii np: tej że załatwił na następne lata KOWR przez związki. Jednak podejscie do prowadzenia forum mi się podoba. Do takiego stanu, temu forum jeszcze daleko.

Pan Dylon prowadzi swoje prywatne forum tak jak mu fantazja podpowiada. Nie wiem dlaczego porównujesz forum organizacyjne Polanki do prywatnego Ambrozji, czy Banicji. Gdyby Pan Dylon jako prezydent PZP (aktualnie z problemami sądowymi) zaimponował mi przykładem jak poprowadzić forum organizacji PZP – to co innego, sam bym tam chętnie pisał, co wielokrotnie proponowałem. Dlatego można przypuszczać (jest prawdopodobnym) że może w tej sytuacji dojść do proby załatwienia konkurencyjnego forum na cacy poprzez ośmieszenie go, zwulgaryzowanie, obrzydzenie itp. Nikogo o nic nie oskarżam, ale lekkomyślnością byłoby ignorowanie nauk płynących z analizy historii for internetowych. Szczególnie tych zawierających lokowanie produktów pszczelarskich i zysk z reklam. Dlatego jestem ostrożny i podzielam zdziwienie, że Polanka nie może ze swego ponadtysięcznego składu namaścić moderatora. Jest przywożony w teczce jak onegdaj dyrektorzy Domu Pszczelarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baru napisał:

Taka że za mniejsze wulgaryzmy na Ambrozji dostaje się bana. Nie mówiąc już o jadzie zawijanym w bawełnę,  który też teraz się nie popiera.

I chyba się nie znajdzie postu w którym by ktoś wieszał psy na Polance. A tutaj wręcz odwrotnie, czyżby nie można o się pozbyć "demonów" z przeszłości?

Z Panem Dylonem mogę się nie zgadzać w kwestii np: tej że załatwił na następne lata KOWR przez związki. Jednak podejscie do prowadzenia forum mi się podoba. Do takiego stanu, temu forum jeszcze daleko.

Chyba że nowy zarząd posłucha  idawid .. Ciężko będzie 😉

 

 

 

Na ambrozji dostaje się bana jak napisze się prawdę adminowi- patrz mój przypadek. Regulamin ambrozji jest skrupulatnie przestrzegany zakaz pisania o innych forach. Więc jako członek Polanki i piszący na tym forum możesz pomóc zamiast pisać jak to temu forum daleko do ambrozji. Nowy zarząd zrobi to co będzie uważał za słuszne, z adminem z teczki lub bez niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baru napisał:

I chyba się nie znajdzie postu w którym by ktoś wieszał psy na Polance.

A wolno napisać dobrze o Polance? - nie widziałem od lat, chyba że na zrzutach ekranowych tuż przed ingerencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr_S napisał:

 

Napisał coś, co Baru winien przemyśleć, choć na to nie liczę .

Fajnie, że wrócił i jakoś "trawi żabę" z właściwym sobie stoicyzmem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robinhuud napisał:

Dlatego jestem ostrożny i podzielam zdziwienie, że Polanka nie może ze swego ponadtysięcznego składu namaścić moderatora. Jest przywożony w teczce jak onegdaj dyrektorzy Domu Pszczelarza.

Z dużą przykrością zauważam, że właśnie tak to wygląda obym się mylił. Przykre to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr_S napisał:

A wolno napisać dobrze o Polance? - nie widziałem od lat, chyba że na zrzutach ekranowych tuż przed ingerencją.

Państwo Prezesi szanuje Was dlatego macie screen , 😀 linki aktywne z tego roku ,ileś wzmianek, w tym i w tamtym roku .

Nikt na Ambrozji nie traktuje Forum Polanki jako konkurencji . Nikt mi nie wytyka na Ambrozji że piszę na Polance ,Banicji, Pasiece wędrownej czy gdzieś tam jeszcze ,takie podejście jest chore .

Dwu zawodowiec ,to człowiek o szerszym spojrzeniu ;) jestem dwu zawodowcem , zdunem i pszczelarzem .

Przynależność do dwóch organizacji pszczelarskich (bez ambicji działacza,nie ma takiego nakazu ) też daje szersze spojrzenie . Z tą myślą przystąpiłem do Was i myślę że nie zaszkodziłem Wam .

Wyimaginowany problem z ziołomiodami? mój głos w tym temacie  można mi przypisać na plus ,bo plucie na tych co go robią to plucie na swoich członków i swój zarząd ;) .

Ludzi toksycznych trzymajcie daleko od siebie .

P.S. Niektórzy mają swoje osobiste porachunki 🤫 i robią zamęt, a zwykłemu użytkownikowi to ...obojętne , jak z polityką.

 

Idawid to człowiek z zacięciem moderatora .Dla niektórych fora Android czy Elektroda to jak Korea Północna.Jak to, nie można "nawrzucać " komuś od pokopanych elektryków? gdzie swoboda ?

 

 

 

1421623187_Zrzutekranuz2021-10-2419-03-00.thumb.png.599c3959ec73c7f302f9e98b5c63fb3f.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, pytla napisał:

 

Napisał coś, co Baru winien przemyśleć, choć na to nie liczę .

Fajnie, że wrócił i jakoś "trawi żabę" z właściwym sobie stoicyzmem.

 

 

A czego oczekujecie?  mają Wam dywany różane sypać po tym wszystkim co tu się wypisuje? Tak im do spraw SPP jak Wam do spraw inszych, z tym że tam to się rozumie a tutaj nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, baru napisał:

 

Dzięki baru. Zwracam honor. Przestałem tam zaglądać po sytuacjach o których wszyscy wiemy. Minęło dużo czasu. To, co mogę teraz powiedzieć, to tylko to, że baaardzo się z tego powodu cieszę. Jak wiesz, żadnych problemów z Ambrozją nie mam i po raz drugi w tym roku wyrażam niniejszym uznanie dla właściciela tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambrozja to forum o rzemiośle pszczelarskim. Polanka to forum SPP Polanka. Na Ambrozji pogadamy w którym markecie cukier jest w promocji lub jak dbać o pszczoły, zaś na Polance o "polityce w pszczelarstwie". Być może i forum Polanki miało być także również forum pszczelarskim w znaczeniu takim jak ambrozja, ale jak wiemy raczej to nigdy nie wyszło. W jaki sposób te fora konkurują, może ktoś mi to wytłumaczy?? 

Blisko 15 lat temu wraz z Bogdanem (Bocianem) i pewnym kolegą Michałem stworzyliśmy Ambrozję. Nie po to by konkurować z zagajnikiem czy polanką. Tylko po to by stworzyć wygodną przestrzeń do dyskusji o hodowli pszczół z podziałem na kategorie i sprawnie działającą wyszukiwarką. Losy forum zagajnik były już wtedy przesądzone (forum oparte na przestarzałym FREE4WEB),  forum Polanka również (dopiero potem powstało to na którym teraz piszemy). I tak skoro na Ambrozji zarejestrowało się w całej historii 5300 użytkowników i napisano blisko 400 000 postów to można powiedzieć, że było (i jest) potrzebne i dobrą decyzją było jego stworzenie.

Bogdan zmarł, a jego żona forum sprzedała. Było ogłoszenie, czas na zgłaszanie się chętnych. Można było kupić. Kupił Dylon, bo dał najlepszą cenę - proste.  

W jaki sposób działalność Ambrozji szkodziła Polance lub pszczelarzom polskim ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  To tak trochę jak we wsi są katolicy i prawosławni. Cel mają wspólny - niebo. Dążą do tego idąc obok siebie... choć nie zawsze wykazując ku sobie szczególną sympatię.   Czasem wyższe cele powodują że "interes" staje się wspólny... I tak było w Przemkowie gdzie trzy społeczności /Prawosławni, Grekokatolicy, Katolicy/ potrafili się dogadać we wspólnym celu - a celem tym było sukces w organizowaniu Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina. Początkowa nieufność i ostrożność ustąpiła a tamten sukces ma dziś trwałe fundamenty.

Może to co napisał cayose mógłoby być tematem do działań i przemyśleń jak w przypadku Przemkowa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Atena napisał:

To tak trochę jak we wsi są katolicy i prawosławni.

Słaby przykład. Sąsiedzi różnowiercy zawsze się dogadują dopóki nie znajdzie się ktoś, kto potrafi ich poróżnić. Jak mówi immam Kruszynian, było tam tyle różnych świąt, że nie było czasu pracować.

I znowu, żeby być dobrze rozumianym. Podejmowaliśmy i pewnie będziemy podejmować współpracę (którą zresztą z wieloma działaczami kontynuujemy):

ale prawdą jest, że był czas, gdy każda wzmianka o Polance była na Ambrozji wycinana. Cieszę się, że już tak nie jest i sądzę, że nikt z nas nie ma zamiaru wracać do zaszłości. Tyle. Różnice są po to, by o nich rozmawiać tak długo, aż znikną. Często jest tak, że nie ma ich w ogóle, jest jedynie nieporozumienie, a czasem są i pozostaną. Wtedy wymagają kompromisu (dobrze w innym wątku rozpisanego) lub przyjęcia do wiadomości, że w jakiejś sprawie zawsze będziemy się różnili, jak np. w kwestii przekształcenia całości  KPWP (lub prawie całości - wsparcie dla instytucji badawczych lub na edukację podstawową dla początkujących może jako celowe pozostać) do dopłat bezpośrednich.

Kto inny będzie dalej podejmował decyzje, ale nie było sytuacji byśmy odmówili spotkania, konsultacji czy rozmowy z kimkolwiek bez względu na przynależność organizacyjną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    ... prawdą jest że był czas, gdy każda wzmianka o Polance była wycinana... - ... byśmy odmówili spotkania...  A jaki był odzew na propozycje składane przez Polankę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...